Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 105685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2016, 13:27:00 »
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu : Pyd Fıratın doğusuna dönmezse gereğini yaparız.

Milli menfatlerimizi FSAmi savunacak? TSK ne icin vardir? Toplamis 3500 FSA militanini yaninada iki üc m60 tank koymuslar göstermelik.

450000 askeri neden besliyorsak.

Göstermelik 2-3 tank mı

Forumda bunun boş beleş masonlu musonlu mesajlarını görmemizi engelleyecek bir özellik var mı kişisel olarak devreye sokabileceğimiz?Yani forumda görmek isteyen görsün beni ilgilendirmez ama ben kendim görmeyeyim

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2016, 13:34:55 »
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu : Pyd Fıratın doğusuna dönmezse gereğini yaparız.

Milli menfatlerimizi FSAmi savunacak? TSK ne icin vardir? Toplamis 3500 FSA militanini yaninada iki üc m60 tank koymuslar göstermelik.

Haberlerde Cerablusa giden tank konvoyunu görerken ücten öte sayamadiniz herhalde.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2016, 13:51:44 »
Irak ve Suriye de 5 tane etnik gurup var. Şii Araplar, Sünni Araplar, Kürtler, Nusayriler, Türkmenler. Irak eskiden Sünni Arapların devleti yönettiği ülkeydi yani Saddam Sünni Arap lideriydi. Körfez savaşı bunlara karşı yapıldığı için savaş sonrasında başları ezilen kesim bu ana hakim halk olan Sünni Araplar oldu. Güneyden Şii ler kuzeyden Kürtler ülkeyi aralarında paylaştılar. Irak devlet başkanı şu anda şii kesimden yardımcısı ise kürt kesimden ama Sünni ler yönetimde hiç yoklar. Tabi bu ezilmişlikten öfkeden işid doğdu ve sünni halk denize düştü yılana sarıldı işid etrafında toplandı. Zemin koskoca Sünni kesime sahip olduğu için ne yaparsan yap tam yok edilemiyor ama bir yandanda cephe kaybederek sürekli sünni topraklarının şii lere ve kürtlere geçmesine sebep oluyorlar. Bütün dünya İşid e yüklendikçe kaybeden asıl taraf kadim sünni halkı oluyor. Suriye deki durumda böyle oradada Nusayri devlete karşı Sünni halk isyan edince bu kesiminde Irak daki İşid in etkisi altında kaldı. Haliyle Irak daki durum burda da oldu ve İşid yüzünden Sünniler toprak kaybediyorlar çünkü sünni toprakları ilkel teröristlerin elindeymiş durumu oluştu her kes bombaladı.
Bizim harekat ile biraz daha başarı sağlanır ise daha güneye inilir ise kürtler geri çekilmeye biraz olsun zorlanır ise o zaman önemli bir şey olabilir. Buda sünnilerin işid yerine özgür suriye ordusu altında toplanmak istemesi sağlanabilir. Yani ortada dev bir Sünni nüfus var bunun sempatisini kim kazanır ise savaşta ipleri o eline alıyor. İşid olmayıp Özgür suriye ordusu olsa batı da buraları bombalayamayacak ve şu anda bile sünniler büyük potansiyeli ile yok edilemiyorken o zaman haydi kaydi dengeyi değiştirebilecek. Şu anda olmayan şey sünni arap davasını sahiplenen özgür suriye ordusu nun zemin kazanamamış olması. biraz cepheleri büyüse halk bu kesime kayabilir bunu işte biz başarırsak harekatımızın on katı başarı sağlarız. Bir anda Suriye ve Irak sünnileri daha makul bir temsilci ile savaşa devam eder ve buda artık batı uçaklarınca bombalanmamak olacaktır. Türkiye bu yüzden tankları ile girdi ama piyade yerine Suriye lileri kullanıyor. Özgür Suriye Ordu sunun biraz sükse yapması gerek
beğen

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2016, 14:01:45 »

Haberlerde Cerablusa giden tank konvoyunu görerken ücten öte sayamadiniz herhalde.

Onlar cerablusa giden Tanklar degil, sehir ici kislalardan sehir disi tatbikat üslerine tasinan tanklar.

Bu karar 15 temmuzdan sonra alinmistir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #14 : 24 Ağustos 2016, 14:11:38 »
Ben sizden birsey anlayabildigsem arab olim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 24 Ağustos 2016, 14:22:07 »

Onlar cerablusa giden Tanklar degil, sehir ici kislalardan sehir disi tatbikat üslerine tasinan tanklar.

Bu karar 15 temmuzdan sonra alinmistir.

Cerablus'tan Kareler! Türk Askerini Türkmenler Karşıladı

http://www.sondakika.com/fotogaleri/cerablus-tan-kareler-turk-askerini-turkmenler/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 24 Ağustos 2016, 14:24:48 »
Suriye'den Türkiye'ye 'Operasyon' Tepkisi: Egemenliğimiz İhlal Ediliyor

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin 'Fırat Kalkanı' operasyonu ile ilgili "Suriye topraklarına girmesi, egemenliğimizin ihlalidir." dedi.

Suriye Dışişeleri Bakanlığı'ndan TSK'nın Cerablus'a gerçekleştirdiği operasyonla ilgili açıklama geldi. Reuters'ın haberine göre açıklamada "Türk tanklarının Suriye'ye girmesi Suriye'nin egemenliğinin ihlalidir, kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Cerablus harekatını egemenlik haklarının ihlali olarak tanımladı. Suriye devlet televizyonunun haberine göre bakanlık Suriye sınırı içindeki tüm terörle mücadele operasyonlarının Şam yönetimiyle koordine edilerek yapılması gerektiğini belirtti.

Bakanlık ayrıca Ankara'yı harekatı IŞİD'in yerine "diğer terör örgütlerini" koymak için yapmakla suçladı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-gaziantep-askeri-kaynaklar-tank-birliklerimiz-8724309/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 24 Ağustos 2016, 14:31:46 »
Suriye Sınırında Büyük Patlama! Bomba Yüklü Araç İddiası

Gaziantep'in Karkamış ilçesi Suriye sınırında büyük bir patlama meydana geldi. IŞİD militanları tarafından gönderilen bomba yüklü aracın patlatıldığı ileri sürülüyor.

Gaziantep'in Karkamış ilçesi Suriye sınırında büyük bir patlama meydana geldi.

ÇOK BÜYÜK PATLAMA YAŞANDI

Suriye'nin Cerablus kentindeki terör örgütü IŞİD hedeflerinin ateş altına alındığı Gaziantep'in Karkamış ilçe merkezine yakın bir noktada büyük bir patlama meydana geldi. Her iki kenti ayıran sınır hattında meydana gelen patlamanın ardından büyük bir toz bulutu görüldü. Patlamanın ardından siyah dumanlar yükseldi.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İDDİASI

Dumanların yükseldiği bölgede IŞİD militanları tarafından gönderilen bomba yüklü aracın patlatıldığı ileri sürüldü.

http://www.sondakika.com/haber/haber-sinirda-buyuk-patlama-8723827/

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 24 Ağustos 2016, 14:52:32 »
Yanan ekinler onlar
beğen

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #19 : 24 Ağustos 2016, 15:16:43 »
Suriye sınırına gitmek üzere 14 leopard 2A4 ve 1 kurtarıcı Sevk edildi.
Kaynak: Ensonhaber
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------