Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #70 : 28 Ağustos 2016, 12:55:10 »
Sizlere fazla tatlimi geldim yoksa, özürdülerim biraz aci biber vereyim ozaman.

Trmilitary sitesine göz attim firat kalkani hareketi yorumlarina.

Üyeler önce hizli baslamis, övgü üstüne övgü, amigo ve goygoycular tarzi.

Sonra sehit haberi gelince, çöküse gecmis Arkadaslar, yok hazirlik yokmus, yok ösoya yeni bot ve kamuflaj parasi ödemisiz vergiyle, yok bazilari yandaslarini besliyormus, yok 3.ncü köprüye millet fazla seviniyormus,... Inanin gercekten utaniyorum bu devrin Türklerinin gösterdigi davranislardan. Bir zamanlar biz kara fatmalarin, seyit onbaşlarin ve sütçü imamlarim torunuyduk. Onlar gik çikarmadan şehit oluyordu. Ayni 15 Temmuzda tanklari elleriyle durduran Kahramanlar gibi.

Özümüze geri dönüyoruz. Batili hayranliği kabusu bitmiştir. ABD bunu öngördügü icin darbe yapmaya kalkisti ve Terröristleri saliyor üzerimize, ama bu saatten sonra nafile.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 12:59:26 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #71 : 28 Ağustos 2016, 14:20:02 »
Malesef yine göz göre göre şehit verdik!
Yine sorumlular geç kaldı!

Offf of zırhlılar çok açıktalar,ne ERA ne slat hak getire, Allah korusun bunun gibi videoların rpg'lisini atgm'lisini görmekten çok korkuyorum önümüzdeki günlerde...

https://twitter.com/Dalatrm/status/768779295162560512/video/1

Arazi yapısı gereği tanklarımız çok açıktalar. Görev yapan tanklarımızın zırh koruması gelişmiş tanksavar füzelere karşı yeterli değil! Karşımızdaki düşmanlarda da bu tip füzeler bulunuyor. Daha güçlü zırh korumasına sahip tanklarımızı kullanmalıyız ve mevzilenmeleri bu tip saldırılara karşı zor hedef olacakları şekilde olmalı. Termal kameralar ve askarad gibi sistemlerle olası tehditleri hızlı bir şekilde tespit edebilmeliler!
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 14:20:37 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 28 Ağustos 2016, 14:30:56 »

En guncel harita oldugu soyleniyor.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #73 : 28 Ağustos 2016, 14:35:08 »
Mevcut en son hali ile o çıkıntının fırat la arasındaki kısımda alınmış

http://mideast.liveuamap.com/
beğen

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 28 Ağustos 2016, 14:40:22 »
M-60lari fazla dert etmeyin. Gelecek sene Altay Tank seri üretime geciyor. Ilk Seri üretim Altaylar önce Egitim Taburlarina verilir ordanda Mürettebat ile birlikte Suriyeye gecer. En gec 2017 basinda Altay Suriyede olacak.

Birde arkadaslar hazirlik yapilmadi diyor, gözünüzü iyice acin, hersey icin hazirlik yapilmistir coktan.

milli Manpads bile hazirlaniyor, ÖSOnun ellerine verecegiz Rus, Suriye Ucaklarini indirecekler. Ruslar bizim dostumuz felan degildir. Ruslar 14 Harb yaptigimiz bir düsmandir. Ruslarin asil amaci Türkiyeyi hazirliksiz yakalamak, ama istedikleri gibi olmayacak.

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 28 Ağustos 2016, 14:52:55 »
https://www.youtube.com/watch?v=dQ6c6DO_T5Q

Israil Hava Kuvvetleri bu Linkteki Vidyoda Suriyede Ortaokula Netronbombasi atiyor.

Iyice bakin ve savasta oldugumuz Israil Ogullarini taniyin.

Evet öldürmeyi cok iyi biliyor Israil, ama Allah´in cezasi Türkün celik pencesi ile verilecek onlara.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #76 : 28 Ağustos 2016, 15:08:05 »
M-60lari fazla dert etmeyin. Gelecek sene Altay Tank seri üretime geciyor. Ilk Seri üretim Altaylar önce Egitim Taburlarina verilir ordanda Mürettebat ile birlikte Suriyeye gecer. En gec 2017 basinda Altay Suriyede olacak.

Birde arkadaslar hazirlik yapilmadi diyor, gözünüzü iyice acin, hersey icin hazirlik yapilmistir coktan.

milli Manpads bile hazirlaniyor, ÖSOnun ellerine verecegiz Rus, Suriye Ucaklarini indirecekler. Ruslar bizim dostumuz felan degildir. Ruslar 14 Harb yaptigimiz bir düsmandir. Ruslarin asil amaci Türkiyeyi hazirliksiz yakalamak, ama istedikleri gibi olmayacak.

Böyle saçmalamaya devam edersen forumdan tekrar uzaklaştırılırsın bilesin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #77 : 28 Ağustos 2016, 15:14:28 »

Oso nun ypg den elegecirdikleri.
Soylede bir sosyal paylasim siteleri var
https://mobile.twitter.com/huseyinbozan
http://syria.liveuamap.com
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 15:32:46 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 28 Ağustos 2016, 15:18:57 »

Böyle saçmalamaya devam edersen forumdan tekrar uzaklaştırılırsın bilesin!

Öyleyse ozaman beni sikayet etmek isteyen o sahisa bir sözüm var. Ben Paranoyik Shizophren hastasiyim, Raporum var, istedigi Kadar sikayet etsin, sonuc alamaz!!! Kendisini rezil etmesin, komik tehditlerle.  ;D
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 15:21:27 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #79 : 28 Ağustos 2016, 15:41:37 »
Operasyonda ZMA'ları kullanıyoruz ama elimizdeki ZMA miktarı gerçekten çok az.Şu operasyonda Tulpar'ı görmek isterdim.30 mm top'lu versiyonunun yanında 105 veya 120 mm topu olan bir versiyonu da  olsa fena olmazdı.Tankları sokmak zorunda kalmazdık operasyona.