Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #490 : 06 Kasım 2016, 11:06:37 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #491 : 06 Kasım 2016, 23:46:54 »
Rakka operasyonunun fırat kalkanına etkisi ne olur rakkanın pyd/pkk ve abd ortaklığı alırsa dünyaya pyd nin kahraman ilan edileceği kesin buda daha fazla silah yardımı demek o silahlarında bize dönüçeği ortada iken rakkayı önce davranıp almamız mantıklı bir hareket olurmu üstatlara sorarım ???
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #492 : 07 Kasım 2016, 13:26:35 »
ABD pyd ile rakka operasyonunu yapacağı için türkiyenin öyle birdenbire rakkaya girmesi söz konusu olamaz.Dediğiniz doğru PYD rakkada başarılı olursa(tabii bu aylar sürecek bir operasyon deaş ın sağı solu belli olmaz bakarsınız pyd yi alt edebilir)bu hem abd hem pyd için suriyede büyük bir başarı gibi gösterilecektir.Ve abd için pyd güçlü bir ortak gibi olacaktır silah milah ne varsa gönderecektir..Tabi bu operasyon karşılığında münbiç bize verilecektir öso ve biz bab ı alırsak münbiçle beraber bizde istediğimizi almış olacağız

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #493 : 08 Kasım 2016, 11:11:14 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #494 : 08 Kasım 2016, 15:07:57 »
Araç üstüne konulan uçaksavarlar makineli tüfekler için biraz mühendislik çalışması ile Türk tipi bir şeyler geliştirmek gerek. Bu çok ucuz çok faydalı bir kullanım şekli yabana atmamak gerek. Ağır silahları illa zırhlı muharebe araçlarında kullanmak tek seçenek değil. İngilizlerin çocukluğumdan beri gördüğüm Land Rover de böyle şeyleri var onlar hiç bırakamıyor bu araçları. Savaş görmeyince eskiden böyle korumasız korumasız aklımıza pek yatmazdı ama demek ki olabiliyor yani.
Bizde ne var buna benzer benim gözümün önüne pek bir şey gelmiyor. Makineli tüfek desteğinin bir jeep ile sağlanması pek tercih ettiğimiz bir şey değil gözümün önüne hiç böyle bir araç gelmiyor benim TSK da

beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #495 : 08 Kasım 2016, 15:30:22 »
Aynı araç engerek adıyla Otokar'ın ürünleri arasında senelerdir bulunuyor. SSM kataloğunda da var. Ancak envantere alındı mı bilmiyorum.

http://www.ssm.gov.tr/katalog2007/data/294/uruneng/21.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #496 : 08 Kasım 2016, 15:33:19 »
A haberin şu haberine göre 500 adet varmış!!!

http://www.ahaber.com.tr/galeri/turkiye/iste-tsknin-envanteri/26

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #497 : 08 Kasım 2016, 15:54:39 »
Benim , ACV'lerin Ösoya verilmesi konusunda içim pek rahat değil. Bu araçla yarın bir gün rejim güçleriyle çatışmaya girebilirler ya da artık ACVler öso elinde olduğu için tüm ACVler rejim güçlerinin de hedefi olabilir.

Evet hali hazırda bir sürü silah veriyor olabiliriz ama rejim güçleri hala direkt olarak Türk askeriyle temas etmek istemiyor olabilir.Ama bu araç temas nedeni olabilir.Umarım bu araçların kimin kontrolünde nerede hareket ettiği hala Türk askerinin kontrolündedir...

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #498 : 08 Kasım 2016, 16:07:01 »
Artik el alti sakli silah temini yok ABD acik acik PKK'ya silah sagliyor, Turkiye de acik acik OSO'ya silah sagliyor. Bence yarin oburgun OSO ile PKK kafa kafaya girisecekler.

Ancak Tuco'nun dediklerine biraz katiliyorum ACV yerine eske BTR'leri versek daha iyi olurdu. Gerci ACV'ler de eskidi artik, yeni ACV'ler gerekiyor TSK'ya

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #499 : 08 Kasım 2016, 22:03:02 »
Bugün operasyonda; Tarhin, Arab Jurduk, Maziji, Tabajiq, Susanbat, Numan ve Tel-Batal ele geçirilmiş.