Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #420 : 10 Ekim 2016, 15:19:22 »
Çok şükür uzun zamandır tank kaybetmiyoruz, sizce nasıl bi taktik geliştirdi bizimkiler, bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #421 : 10 Ekim 2016, 16:01:24 »
Çok şükür uzun zamandır tank kaybetmiyoruz, sizce nasıl bi taktik geliştirdi bizimkiler, bilgisi olan var mı?

Tespit radarları kullanıyor olabilirler. Emin olmadıkları bölgelerden kaçınıyor da olabilirler. Daha korunaklı mevzilerde duruyor olabilirler.

Genelde ÖSO bir bölgeyi ele geçirdiğinde hemen ertesi günlerde bölgede tuzakları temizlemekle meşgul oluyor. Işid militanları da genelde bu zaman diliminde tekrar saldırıp kaybettikleri yerleri geri alıyor. Şu an yine böyle bir zaman dilimi içerisindeyiz ve ilerleme görülmüyor. Bakalım neler olacak!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #422 : 10 Ekim 2016, 16:17:30 »
Artik tanki tank olarak kullaniyoruz ondan galiba. Daha evel sanki karakol mevzisi gibi tanki dikiyor PKK'nin, ISID'in elini kolunu sallayarak mevzilenmesini hatta rahat rahat kameralarini kurup propaganda filmini de cekmesini tesvik edermis gibi hedef tahtasi olarak birakiyor zorlanmadan vursun diye.

Artik tanklar geri mevzide bekliyor, ne zaman hucum yapilacaksa uc, bes kilometre geriden geliyor koc basi gorevini ustleniyor, dusmani dagitiyor, isi bittiginde yine hattin gerilerinde mevzileniyor

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #423 : 10 Ekim 2016, 16:29:15 »
Ateş edip hemen mevzinin arkasına geçiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=MOCdvjRokeY

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #424 : 10 Ekim 2016, 18:47:01 »
Bugün epey ilerleme olmuş.  yeni bölgeler alınmış.

Aşağıdaki siteden takip ediyorum. sitede videolar resimler paylaşılıyor.

http://syria.liveuamap.com/

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #426 : 10 Ekim 2016, 21:10:16 »

Bugünkü durum...
Kırmısı alan da alındığında Işid çözülmeye başlayacaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #427 : 11 Ekim 2016, 08:29:48 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #428 : 11 Ekim 2016, 23:06:27 »

Son durum. ÖSO artık oldukça hızlı ilerliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #429 : 12 Ekim 2016, 21:38:20 »