Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #330 : 22 Eylül 2016, 14:04:38 »
@Nutuk sen hangi taraftasın arkadaş her forumda olumsuz haberler yayarak çığırtkanlık yapıyorsun, yaptıklarının farkındamısın. Şaka maka değil ciddi ciddi senin kime hizmet ettiğini düşünmeye başladım. Türk evladı ordusunun yanında olur. sen paylaştığın olumsuz haberlerle hep karşısında gözüküyorsun.

iyi ki orduda değilsin kurşun sesini duysan silahını bırakıp topuklardın.  askerlerin arasına nifak sokardın.

Orada bir savaş var, çatışma var, geri çekilme olduğunda depoyu, silahı düşünemezsin, ilerlediğin zaman sen düşman silahlarını ele geçirirsin. Resmen çığırtkanlık yapıyorsun. hep olumsuz haberleri pompalıyorsun. Sana bunlar hiç yakışmıyor.

Güney doğuda hendekler kazıldığında ne oldu, çatışmalar uzun sürdü, sonuçta her yer temizlendi. Bu bölgede temizlenecek kuşkum yok.

ösö sahada sayıca alan hakimiyetini yeteri kadar sağlayamıyor çünkü sayıları düşük, bir yeri ele geçirdiklerinde kuvvetlerini başka yere yönlendiriyor. minimum kuvveti geride bırakıyor. bizde takip ediyoruz olayları.

TFX de bilmem gecikme olacakmış falan büyük elci açıklama yapıyor, illa bir muhabire güveniyorsun. büyük elçiyi yalancı muamelesi yapıyorsun vs. Velev ki ingiltere taş koydu,  Devletimiz TFX projesini bir şekilde yapacak, olmazsa başka ortaklar bulunacak...

Rus uçağı vurulduğu zamanki halini de biliyoruz, hemen özür dileyecektin. o zamanda bir anda Türkçüden çok rusçu oldun arkadaş. Adamlar sınırımızı geçmiş vurmuşuz, vurmasak korktuk vurmadık muhabbetini yapacaktın. vurunca da niye vurduk muhabbetini yaptın. Nato tarihinde bir rus uçağı vurmuşuz ağız tadıyla sevindirmediniz.   sizin gibiler hemen özür bombardımanına başladı.  kriz üzgünüz denilerek aşıldı, resmi özür olsaydı ruslar özür belgesini yayınlarlardı. adamlar alt da kalmazdı. ben yerli yabancı forumlarda özür belgesi görmedim.

darbe olayında 240 insan ölmüş tiyatro ayaklarına çektin. işi sulandırmaya çalıştın. el insaf arkadaş...

savaşta, çatışmada soğuk kanlı hareket edilir, sen ortalığı bulandırmak için çabalıyorsun.

uzun yıllardır yerli yabancı forumlardan seni tanıyorum, son zamanlarda güvenirliğin git gide dibe vuruyor, umarım farkındasın.

Özel mesaj diye bir şey var.

Umarım farkındasın!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #331 : 22 Eylül 2016, 14:38:57 »
Arkadas herhalde sadece olumlu olanlari haber sayiyor.

Gerceklilik diye birsey var, masal degil realite meraklisiyiz!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #332 : 22 Eylül 2016, 14:47:30 »
Alıntı
ISIS once again recapture Tell'ar Sharqi and Gharbi and Sandarah from FSA in north Aleppo

Işid bugün de üç yeri geri almış görünüyor. TR(B) ÖSO konusunda haklı gibi. Sayıları alanın hakimiyetini sağlayacak seviyede değil sanki. Eğer öyle ise bu konuda sadece ÖSO'ya güvenemeyiz. Kapasiteleri yetmiyor. Başka çözüm yollarını acilen bulmamız gerekiyor! Yoksa Nutuk'un göz önüne serdiği "gerçek"lerin acısını yaşarız!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #333 : 22 Eylül 2016, 14:53:29 »
Ah Skywolf soyleme oyle seyler, simdi arkadas catlayacak.

Olumlu ol biraz!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #334 : 22 Eylül 2016, 14:59:43 »
Ah Skywolf soyleme oyle seyler, simdi arkadas catlayacak.

Olumlu ol biraz!

Tamam konuyu dağıtmayalım.
Sence nasıl bir çözüm yolu olabilir!
Bugüne kadar Işid'e en büyük kayıpları bir bizim desteklediğimiz ÖSO ve bir de ABD'nin desteklediği pyd verdi yanlış bilmiyorsam.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #335 : 22 Eylül 2016, 15:01:21 »
Dün haberlerde görmüştüm suriyenin en büyük muhalif guruplarindan ahrar el şam (ismini umarim dogru yazmisimdir)öso ya katilma karari almis,bu gurubun 20.000 savascisi oldugu tahmin ediliyormuş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #336 : 22 Eylül 2016, 15:05:43 »
Dün haberlerde görmüştüm suriyenin en büyük muhalif guruplarindan ahrar el şam (ismini umarim dogru yazmisimdir)öso ya katilma karari almis,bu gurubun 20.000 savascisi oldugu tahmin ediliyormuş.

Güzel bir gelişme. Faydası olur ama yeterli olur mu? 20.000 savaşçı sadece bizim sınır hattında olsa belki!

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #337 : 22 Eylül 2016, 15:10:49 »
ABD'nin elinde cok PYD'li var, Amerika icin kac PYD'li geberiyor onemi yok. Ama bizim elimizde maalesef yeterince OSO yok, bosluklar olusuyor. Biraz birinci cihan harbindeki Yunanlilarin durumu gibi, taaruz ederken kuvvet Alana dagildikca gucten dusuyor ele gecirilen alanlar elde tutulamiyor.

Is uzadikca ISID'in isine geliyor. Bu durumda ya daha fazla OSO'lu bulacagiz (bu zor gorunuyor), yahut buyuk bir askeri guc ile ISID'i silindir gibi ezecegiz. ISID'e geri taaruz imkani tanimayacagiz, durmadan kovalayacagiz (Amerikanin Iraktaki tank hucumu gibi).

Bu ikisini yapamiyorsak en iyisi bu isi birakip geri cekilmek, bosuna daha fazla sehit vermemek. Sehit veriyorsak bir ise yaramali.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kilis'e roket düştü! Yaralılar var
« Yanıtla #338 : 22 Eylül 2016, 15:25:29 »
ABD'nin elinde cok PYD'li var, Amerika icin kac PYD'li geberiyor onemi yok. Ama bizim elimizde maalesef yeterince OSO yok, bosluklar olusuyor. Biraz birinci cihan harbindeki Yunanlilarin durumu gibi, taaruz ederken kuvvet Alana dagildikca gucten dusuyor ele gecirilen alanlar elde tutulamiyor.

Is uzadikca ISID'in isine geliyor. Bu durumda ya daha fazla OSO'lu bulacagiz (bu zor gorunuyor), yahut buyuk bir askeri guc ile ISID'i silindir gibi ezecegiz. ISID'e geri taaruz imkani tanimayacagiz, durmadan kovalayacagiz (Amerikanin Iraktaki tank hucumu gibi).

Bu ikisini yapamiyorsak en iyisi bu isi birakip geri cekilmek, bosuna daha fazla sehit vermemek. Sehit veriyorsak bir ise yaramali.

Geri adım atarsak neler olacağını hatırlamak için sanki bu haber geldi!
Beşi çocuk 6 yaralı olduğu söyleniyor!

Kilis'e roket düştü! Yaralılar var
DHA22 Eylül 2016 - 14:51Son Güncelleme : 22 Eylül 2016 - 15:14
Son dakika haberi: Kilis'e roket düştü! Yaralılar var

Kilis'e roket düştü! Yaralılar varKilis'e roket düştü! Yaralılar varKilis'e roket düştü! Yaralılar varKilis'e roket düştü! Yaralılar var
Kilis kent merkezindeki bir pazar yerine Suriye’nin IŞİD denetimindeki bölgesinden atılan katyuşa roketatar mermisi düştü. Roket, bir dükkana isabet etti. Gelen son dakika haberinde Patlamada biri çocuk en az üç kişinin yaralandığı belirtiliyor. Anonslarla patlamanın meydana geldiği yerin boşaltılması isteniyor.

Saat 14.40 sıralarında Kilis kent merkezinde çok şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Tekke Sokak'ta pazar yerinin bulunduğu ikki dükkana katyuşa roketatar mermisi düştü.  Dükkanların penceleri kırılırken olay yerine ambulanslar akın etti. Sokaklara vatandaşlar akın ekerken polisler vatandaşların uzaklaşması için anons yapıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/kilise-roket-dustu-yaralilar-var-40229108
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 15:27:15 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #339 : 22 Eylül 2016, 15:50:42 »
Geri adım atarsak neler olacağını hatırlamak için sanki bu haber geldi!
Beşi çocuk 6 yaralı olduğu söyleniyor!

Bu is daha geri atmadan oluyor! Dedigim gibi bu is uzadikca ISID'e geri saldiri icin firsat oluyor maalesef.

Ya ileri yapip ezip gececegiz, yahut boyle civili kalip bir sonuca ulasmadan sehitler ve yaralilar verecegiz. Oyle dur kardesim salana salana on ay icinde Al Bab'a gidelim diyemeyiz.