Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #320 : 21 Eylül 2016, 14:47:08 »
Bu Suriyelilerin özelikle genç ve bekar olanlar askere alınamaz mı?Fransızların yabancılardan oluşan birliği gibi özel ve Suriyede ön cephede kullanabileceğimiz bir birlik.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #321 : 21 Eylül 2016, 14:49:05 »
Hedef 5bin km kare ama mehteran takimi gibi ilerliyoruz bugun ISID Kadrish, Al-Gharbi ve Al-Sharqi'yi geri almis. saka gibi!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #322 : 21 Eylül 2016, 15:54:23 »
Hedef 5bin km kare ama mehteran takimi gibi ilerliyoruz bugun ISID Kadrish, Al-Gharbi ve Al-Sharqi'yi geri almis. saka gibi!

Ben bunun taktiksel olduğunu düşünmeye başladım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #323 : 21 Eylül 2016, 17:23:48 »
Valla, bir ayda sinirimizdan sadece 3-4 km ilerlememiz degisik bir taktik olmali. Artik bu hizda 10 ay sonra Al Bab'a ulasiriz.

Saka bir yana ben daha cok OSO icinde bircok anlasmassizliklar varmis gibi geliyor, zaten birkac grup kesin olarak ayrildi ve birkac grubun gayet isteksiz davrandigi soyleniyor.

Bu is Turk piyadesi olmadan yurumeyecek gibi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #324 : 21 Eylül 2016, 17:36:54 »
Bazı yerler tekrar Işidden alınmış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #325 : 21 Eylül 2016, 23:01:37 »
BM'nin 71'inci genel kurul görüşmelerine katılmak için ABD'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bize daha fazla ilerlemeyin diyorlar. İlerleyeceğiz. Nereye gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. Bizim buraları bize tehdit unsuru olmaktan çıkarmamız gerekiyor" dedi.

Keşke bunu çok daha önce söylemiş ve uygulamaya başlamış olsaydı. Olsun! Zararın neresinden dönersek kardır! Birleşmiş Milletler 71. Genel Kurulunda, bu bölgede hiçbir şeyin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Aziz Türk Milletinin çıkarlarından üstün olamayacağını ısrarla vurgulamasını diliyorum.

Bir takım medyanın şişirme çabalarına rağmen cumhurbaşkanını pek umursayan olmamış gibi. Konuşmasının  montajsız görüntüsü...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #326 : 22 Eylül 2016, 10:56:56 »
Dün ÖSO 7 köyü geri almıştı. Bugün Işid 2 köyü tekrar ele geçirmiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #327 : 22 Eylül 2016, 11:01:53 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NcBFn-l1x9Q&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=NcBFn-l1x9Q&amp;feature=youtu.be</a>

Şu videoyu izleyince; bizim Işidi silindir gibi ezmiş olmamız gerektiğini düşünüyorum!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jvVpIMreHu4&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=jvVpIMreHu4&amp;feature=youtu.be</a>
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 11:06:38 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #328 : 22 Eylül 2016, 12:13:31 »
OSO'ya umut baglamamak gerek, Turkiyenin verdigi silahlari daha kutusundan ambalajindan cikarmadan ISID'e kaptiriyorlar

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #329 : 22 Eylül 2016, 13:51:27 »
@Nutuk sen hangi taraftasın arkadaş her forumda olumsuz haberler yayarak çığırtkanlık yapıyorsun, yaptıklarının farkındamısın. Şaka maka değil ciddi ciddi senin kime hizmet ettiğini düşünmeye başladım. Türk evladı ordusunun yanında olur. sen paylaştığın olumsuz haberlerle hep karşısında gözüküyorsun.

iyi ki orduda değilsin kurşun sesini duysan silahını bırakıp topuklardın.  askerlerin arasına nifak sokardın.

Orada bir savaş var, çatışma var, geri çekilme olduğunda depoyu, silahı düşünemezsin, ilerlediğin zaman sen düşman silahlarını ele geçirirsin. Resmen çığırtkanlık yapıyorsun. hep olumsuz haberleri pompalıyorsun. Sana bunlar hiç yakışmıyor.

Güney doğuda hendekler kazıldığında ne oldu, çatışmalar uzun sürdü, sonuçta her yer temizlendi. Bu bölgede temizlenecek kuşkum yok.

ösö sahada sayıca alan hakimiyetini yeteri kadar sağlayamıyor çünkü sayıları düşük, bir yeri ele geçirdiklerinde kuvvetlerini başka yere yönlendiriyor. minimum kuvveti geride bırakıyor. bizde takip ediyoruz olayları.

TFX de bilmem gecikme olacakmış falan büyük elci açıklama yapıyor, illa bir muhabire güveniyorsun. büyük elçiyi yalancı muamelesi yapıyorsun vs. Velev ki ingiltere taş koydu,  Devletimiz TFX projesini bir şekilde yapacak, olmazsa başka ortaklar bulunacak...

Rus uçağı vurulduğu zamanki halini de biliyoruz, hemen özür dileyecektin. o zamanda bir anda Türkçüden çok rusçu oldun arkadaş. Adamlar sınırımızı geçmiş vurmuşuz, vurmasak korktuk vurmadık muhabbetini yapacaktın. vurunca da niye vurduk muhabbetini yaptın. Nato tarihinde bir rus uçağı vurmuşuz ağız tadıyla sevindirmediniz.   sizin gibiler hemen özür bombardımanına başladı.  kriz üzgünüz denilerek aşıldı, resmi özür olsaydı ruslar özür belgesini yayınlarlardı. adamlar alt da kalmazdı. ben yerli yabancı forumlarda özür belgesi görmedim.

darbe olayında 240 insan ölmüş tiyatro ayaklarına çektin. işi sulandırmaya çalıştın. el insaf arkadaş...

savaşta, çatışmada soğuk kanlı hareket edilir, sen ortalığı bulandırmak için çabalıyorsun.

uzun yıllardır yerli yabancı forumlardan seni tanıyorum, son zamanlarda güvenirliğin git gide dibe vuruyor, umarım farkındasın.