Gönderen Konu: Gaziantep'de düğünde patlama  (Okunma sayısı 3416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Gaziantep'de düğünde patlama
« : 21 Ağustos 2016, 00:21:50 »
Gaziantep'de düğünde patlama

AA/DHA/İHA/hurriyet.com.tr
20 Ağustos 2016 - 23:17Son Güncelleme : 21 Ağustos 2016 - 00:10
Son Dakika: Gaziantep'de düğünde patlama

Gaziantep kent merkezinde bir düğünde patlama meydana geldi. Gaziantep Valiliği yaptığı ilk açıklamada saldırının terör saldırısı olduğunu ve yaralılar olduğunu belirtti. Gaziantep AK Parti milletvekili Mehmet Erdoğan ise CNN Türk kanalına yaptığı açıklamada saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların da olduğunu söyledi. Erdoğan ayrıca henüz netleşmese de ilk gelen bilgilere göre patlamanın canlı bomba saldırısı olduğuna dair bilgiler olduğunu belirtti. Reuters'in geçtiği son dakika haberine göre ise patlama sonrasında 8 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi yaralandı.

Gaziantep kent merkezinde bir düğün salonunda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, kent merkezindeki bir düğünde terör saldırısı meydana geldiğini, yaralananlar olduğunu bildirdi.

Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki bir düğün salonuna terör saldırısı düzenlendiğini söyledi.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildiğini ifade eden Yerlikaya, "Menfur terör saldırısı nedeniyle yaralananlar oldu" dedi.

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN: HAYATINI KAYBEDENLER VAR
Olay sonrasında CNN Türk kanalına telefonla açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, düğüne terör saldırısı olduğunu ancak canlı bomba mı yoksa bombanın uzaktan mı patlatıldığını henüz bilmediklerini söyledi. Erdoğan ayrıca saldırı sonrasında hayatını kaybedenlerin ve çok sayıda yaralanan vatandaşın olduğunu belirtti. Erdoğan kendisine gelen ilk bilgilere göre olayın bir canlı bomba saldırısı olma ihtimalinin de yüksek olduğunu söyledi.

Doğan Haber Ajansı (DHA) Gaziantep Bölge Müdürü Hasan Kırmızıtaş ise CNN Türk'e saldırı sonrasında hayatını kaybedenlerin olduğunu çok sayıda yaralının da çevredeki hastanelere kaldırıldığını söyledi.
http://www.hurriyet.com.tr/gaziantepde-patlama-40203650
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Gaziantep'de hain saldırı! Kına gecesinde patlama
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2016, 10:50:53 »
Gaziantep'de hain saldırı! Kına gecesinde patlama

AA/DHA/İHA/hurriyet.com.tr
21 Ağustos 2016 - 02:24Son Güncelleme : 21 Ağustos 2016 - 09:55
Son dakika haberi: Gaziantep'de hain saldırı! Kına gecesinde patlama

Gaziantep'de yaşanan patlama ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi'nde sokakta yapılan düğünde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi. Gaziantep Valiliği, kına gecesinde düzenlenen bombalı saldırıda 30 kişinin hayatını kaybettiğini, 94 kişinin de yaralandığını açıkladı. Hastanede tedavi altında olan gelin Besna ile damat Nurettin Akdoğan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Yaralıların tedavisi sürüyor. Saldırıda terör örgütü IŞİD şüphesi değerlendiriliyor.

Olay, saat 22.40 sıralarında merkez Şahinbey İlçesi'ne bağlı Akdere Mahallesi'nde meydana geldi. Terör nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kentlerden göç eden vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallede, Siirt'in Pervari İlçesi'nden göç eden iki ailenin gençlerinin, sokakta yapılan kına gecesinde, canlı bomba terörist, davetli gibi kalabalığın arasına karıştı. Terörist, üzerindeki bombayı infilak ettirdi. Tam bir dehşetin yaşandığı patlamada, 30 kişi yaşamını yitirdi, 94 kişi de yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

İKİNCİ BİR PATLAMAYA KARŞIN BÖLGEDE ÖNLEM ALINDI

İkinci bir patlama olma ihtimaline karşın polis ekipleri, şerit çekerek olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Yaralılar, ambulanslarla Doktor Ersin Arslan, Şehitkamil ve 25 Aralık Devlet hastaneleri ile bölgede bulunan özel hastanelere kaldırıldı. Cenazeler hastanelerin morglarına götürüldü.

VATANDAŞLAR HASTANELERE AKIN ETTİ

Saldırıyı televizyondun duyan Gaziantepli vatandaşlar, kan ihtiyacı olma ihtimaline karşın hastanele akın etti, kan vermek istedi. Yakınları hakkında bilgi almak isteyen yaralı yakınları ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Bunun üzerine polis ekipleri, hastane bahçelerinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Damat Nureddin Akdoğan, patlamadan yaralı olarak kurtuldu

GÖRGÜ TANIKLARI 2 KİŞİNİN KAÇTIĞINI İDDİA ETTİ

Bu arada, görgü tanıkları, canlı bomba teröristin yanında 25 yaşlarında 2 kişi ile geldiği, patlamanın ardından da olay yerinden kaçarak uzaklaştığı iddia edildi. Polis ekipleri, kaçtığı iddia edilen 2 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattığı belirtildi.

20 AĞUSTOS'TA POLİS MERKEZİNE SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Gaziantep'te 4 yıl önce 20 Ağustos günü, Karşıyaka Polis Merkezi önüne bırakılan bomba yüklü otomobil infilak ettirilmiş, 10 kişi yaşamını yitirmişti.

GAZİANTEP VALİLİĞİ: 30 ÖLÜ, 94 YARALI

Gaziantep Valiliği, kına gecesinde düzenlenen bombalı saldırıda 30 kişinin yaşamını yitirdiğini, 94 kişinin de yaralandığını açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: "Şahinbey İlçemiz Beybahçe Mahallesinde bugün saat 22.50 sıralarında bir düğüne yapılan bombalı saldırı sonucu 30 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 94 vatandaşımız yaralanmıştır. Menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Haince düzenlenen terör saldırısı ve bu saldırıyı yapanları lanetle kınıyoruz. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına Valiliğimizce yapılacak açıklamalar haricindeki haberlere itibar edilmemesini önemle istirham ediyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun."

BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Binali Yıldırım Gaziantep’te düzenlenen terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Düğün törenine yapılan bombalı saldırıyı lanetleyen Yıldırım, "Gaziantep Şahinbey’deki düğün törenine yapılan bombalı saldırıyı lanetliyorum. Saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, milletimize sabır ve metanet diliyorum. Bir düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan terör hiçbir değer tanımayan yüzünü bu kez bir düğün yerini matem yerine çevirerek kendini göstermiştir. Masumiyete ve hayata kasteden bu alçak terör örgütünün adı ne olursa olsun biz, millet, devlet ve hükümet olarak onunla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. 25 Aralık 1921’de Gaziantep’i "Gazi" yapan istiklal ruhu bugün Türkiye’de dipdiri ayaktadır. Gün birlik ve beraberlik günüdür ve biz 79 milyon vatandaşımızla birlikte yediden yetmişe terörün tam karsındayız. Acımız büyüktür, ama herkes emin olsun ki, birlik ve beraberliğimiz iç ve dış bütün bu şeytani saldırıları bozacaktır." ifadelerini kullandı.

YARALILARDAN 17'SİNİN DURUMU CİDDİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve beraberindekilerle hastane ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanelerde yatarak tedavi gören 73 kişi bulunduğunu, bunlardan 17'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.
Yaralılar ve aileleriyle görüştüklerini dile getiren Akdağ, herkesin ortak görüşünün bu saldırının Türkiye'nin huzuruna, birlik ve beraberliğe yapıldığı yönünde olduğunu belirtti. Terör örgütlerini lanetleyen Akdağ, şunları kaydetti:  "Terör örgütünün adı ne olursa olsun bunun adının PKK olması, DAEŞ olması, 15 Temmuz'da gördüğümüz gibi FETÖ olması, DHKP/C olması, adı ne olursa olsun hiç önemli değil. Sonuçta bizim yavrularımıza, kardeşlerimize, yaşlılarımıza, kadınlarımıza zarar veriyorlar. Bunların hayatlarına kastediyorlar. Onların ailelerinin ciğeri yanıyor. Bütün millet neticede bu işten zarar görmüş oluyor. Kim olursa olsun bir insanlık suçu işleniyor aslında. Hep gördüğümüz tablo budur. Bir düğün düşünün bu düğünde çocuklar var, kadınlar var. Bir şekilde bir mutlu günü birlikte yaşayan insanlar var. Akrabalar ve komşular var. Böylesine zalimce, haince, namussuzca, ahlaksızca bir saldırı."

GELİN VE DAMAT DA TEDAVİ ALTINDA

Hastanede tedavi altında olan gelin Besna ile damat Nurettin Akdoğan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.  Hastanede tedavi edilenlerden Gülser Ateş, saldırının, gelin ve damadın eve çıkmaya hazırlandığı sırada düzenlendiğini kaydederek "Komşumuzun biriyle sandalyede oturup sohbet ediyorduk. Ne olduğunu bilmiyorum. Sadece tek bildiğim bir patlamayla konuştuğum komşumun üstümde öldüğüydü. Onun altında kaldığımı hatırlıyorum. Eğer komşum üstüme düşmeseydi ben de ölmüştüm. O cenaze beni kurtardı." dedi. Dört çocuğundan birinin saldırıda yaralandığını söyleyen Ateş, kızının ayaklarının yandığını ifade etti. Ateş, "Terörü lanetliyorum. Gelin ve damadın en mutlu gününü zehir ettiler. Orada masum çocuklar vardı. Kimsenin suçu yoktu. Zaten düğün de bitmişti. Herkes dağılacaktı. Düğün sahibinden kimse kalmadı." diye konuştu.

FATMA ŞAHİN'DEN PROVOKASYON UYARISI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, terör saldırısıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu. Fatma Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada saldırıyı kınayarak, şunları yazdı: "Kime hizmet ettiği belirsiz teröristler Gaziantepime saldırdı. Başımız sağ olsun. Sayın valimiz net bilgileri verecektir. Provokasyona gelme. Gaziantep halkı, bu acı olay karşısında itidalli davranacak, kışkırtmalara gelmeyecek, terörün amacına hizmet etmeyecektir. Şerefsiz teröristler, Gaziantep'te tam 4 yıl önce 10 hemşehrimizin şehit edildiği saldırının yıldönümünde saldırdı. Allah belalarını versin."

HDP: LANETLİYORUZ

Halkların Demokratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Gaziantep'teki saldırı ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Gaziantep'teki insanlık düşmanı saldırıyı lanetliyoruz. Gaziantep'te Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki partili üyelerimizin düğününe yönelik terör saldırısı sonucunda salonda bulunan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirdi, çok sayıda yaralımız var. Acımız büyük. Bu saldırıyı yapanları, arkasındaki güçleri, zihniyeti en sert biçimde kınıyor ve lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimizden oluşan bir heyet Gaziantep'e gitmek üzere yola çıkmıştır" denildi.

GELİNİN KOMŞUSU KONUŞTU

Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki terör saldırısıyla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Patlama nedeniyle çevredeki çok sayıda ev ve iş yerinde hasar oluştu.  Sabah erken saatlerde evlerinin kapılarını açan vatandaşlar temizlik ve onarım yapıyor.  Olayda hayatını kaybeden ya da yaralanan vatandaşların yakınları ise ağıtlar yakıp gözyaşı döktü.  Gelinin komşusu Hatun Kuşçu, ağabeyinin evine gittiği için komşularının kınasına katılamadığını ve bu sayede hayatta kaldığını söyledi. Olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadığını anlatan Kuşçu, şunları kaydetti: "Dün kınaya katılamamıştım ama bugün düğünde yer almayı planlamıştık. Olayı öğrendikten sonra hemen eve geldim ve kötü manzarayla karşılaştım. Ne yapacağımı bilmeden oradan uzaklaştık. Gece ağabeyimde kaldım ama hiç uyuyamadım, şimdi de evimin bu haliyle karşılaştım. Keşke evim yerle bir olsaydı da komşularıma bir şey olmasaydı. Gelin Besna çok iyi bir kızdı, burada bizim çocuklara gönüllü olarak Kur'an-ı Kerim öğretiyordu. Ne diyeceğimi bilemiyorum, çok üzgünüm."   

http://www.hurriyet.com.tr/gaziantepde-patlama-40203650
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Gaziantep'de düğünde patlama
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2016, 12:29:53 »
Son bilgilere göre ölü sayısı 50!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Erdoğan'dan Gaziantep açıklaması: Canlı bomba 12-14 yaşlarında
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2016, 16:05:12 »
Erdoğan'dan Gaziantep açıklaması: Canlı bomba 12-14 yaşlarında

Hürriyet Haber
21 Ağustos 2016 - 15:29Son Güncelleme : 21 Ağustos 2016 - 15:55
Son dakika haberi... Erdoğan'dan Gaziantep açıklaması: Canlı bomba 12-14 yaşlarında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziantep saldırısıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Erdoğan, "12-14 yaşlarında bir canlı bomba ya patladı ya da patlatıldı" dedi. Erdoğan, saldırıda 51 kişinin hayatını kaybettiğini, 17'si ağır 69 yaralının tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dün Gaziantep'te Şahinbey'de, bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde, önce 94 yaralı, şu an itibarıyla bu yaralıların tedavi edilenlerini bir kenara koyacak olursak, hastanelerde yaralı olarak şu anda 69 yaralı var. Bunların 17'si ağır. Tabii 51 ölüm vakası söz konusu." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"İLK KANAAT DAİŞ EYLEMİ İSTİKAMETİNDE"

Şu an itibariyle Valiliğimiz, emniyet teşkilatımız, vardıkları ilk kanaatler, bir DAİŞ eylemi olduğu istikametinde. Malum son dönemlerde Gaziantep'te DAİŞ'in böyle bir yapılanması veya yer bulma gayretleri söz konusuydu. Birçok yoğun operasyonlar yapıldı, yapılıyor. Şu anda tabii ki orada güvenlik güçlerimizin bu çalışmaları çok daha yoğun bir şekilde devam edecektir. Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör nereden gelirse gelsin bizim için değişmiyor. Bu FETÖ terör örgütü olabilir, PKK olabilir, DAİŞ olabilir, Suriye'nin belli bölgelerinde PYD, YPG olabilir. Hepsi bizim için terör örgütüdür. Bunların dini, milleti, vatanı, söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle el ele omuz omuza bunların üzerine gideceğiz.

Milletimiz aldığı bilgileri güvenlik güçlerine bildirmelerinde çok çok fayda var. En önemli istihbarat insan istihbaratıdır. İcabında apartmanında mahallesinde bu tür faaliyetleri emniyete bildirdiğinde ancak atılacak adımlar çok daha seri olacaktır. Bunu bir ispiyonlama olarak kimse değerlendirmesin. Çünkü istihbaratın önemli ayaklarından biri ve en önemlisi budur insani istihbarattır.

15 TEMMUZ

İBB 15 Temmuzda gazi bir belediye olmuştur. Burada da 17 şehidimiz oldu. Az önce görüntülerini izlediğimizde şok olmamak mümkün değil. TSK’ya sızmış orada kendine yer bulmuş asker giysisi içindeki teröristlerin şu arkamızdaki sütunların arkasından vatandaşlarımıza nasıl nokta atışı yaptığını izleyerek maalesef o görüntüler görme fırsatı buldu. Temenni ederim bir daha böyle görüntüler görmeyiz. Ben şu anda bile TSK ve polis teşkilatımızım bunlardan arındırılmış olarak görmüyorum. Bunu temizleyeceğiz kararlılığımız tamdır.

BİDEN’IN ZİYARETİ

FETÖ’yle ilgili şu ana kadar biz gerek 15 Temmuz öncesine gerek sonrasına ait 85 koli dosya göndermiş bulunuyoruz. Bu dosyaları incelemeye başladıklarını söylüyorlar. Ama ben bunu kendimiz için tatmin edici bulmuyorum. Suçluların iadesi anlaşmasına göre bir taraf istiyorsa diğer tarafın bu suçluyu vermesi gerekir. Burada ipe un seriliyor. Bunu da Sayın Biden’a çok açık söyleyeceğiz. Bu durum stratejik ortaklığımıza gölge düşürmektedir.

http://www.hurriyet.com.tr/erdogan-canli-bomba-12-14-yaslarinda-40204298