Gönderen Konu: Karaok Kısa Menzilli Tanksavar  (Okunma sayısı 31328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koalasirin

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Karaok Kısa Menzilli Tanksavar
« Yanıtla #50 : 16 Mart 2022, 21:32:11 »
Karaokun kısa menzilli maliyet etkin hali nlaw muadili sistem için bir çalışmamız var mı? Ukrayna da bir hayli etkili gibiler.

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 16 Mart 2022, 23:14:29 »
Karaok un deneme atışına dair bir fotoğraf/video var mı? Cezayir e bile sattığımız/satacağımız sistemin hiç görüntüsü yok gibi.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 16 Mart 2022, 23:51:35 »
https://www.youtube.com/watch?v=mIdWWtVexjU

JAVELIN VS KARAOK - AMAZING ANTI-TANK MISSILES

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 28 Mart 2022, 21:13:51 »
Alıntı
Malezya silahlı kuvvetleri Karaok ve Atmaca füzeleri ile ilgileniyor.

https://mobile.twitter.com/Dromercay/status/1508338563041177607?cxt=HHwWjsC9sc_72O4pAAAA
« Son Düzenleme: 28 Mart 2022, 23:33:43 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 26 Ekim 2023, 20:23:30 »
Malezya Savunma Bakanlığı (MINDEF), Malezya Ordusu'nun yeteneklerini artırmak için Roketsan'dan 18 adet KaraOK güdümlü tanksavar füze sisteminin satın alınması konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. Haber, anlaşmada sistem entegratörü olarak görev yapan Malezyalı Ketech Asia şirketinin CEO'su Rahayu Bahaudin tarafından doğruladı.

Analistler, KaraOK ile Malezya Ordusu'nda 20 yıldır hizmet veren eski Metis-M sistemlerinin değiştirileceğini tahmin ediyor. İlk Metis-M füze rampalarının ve yaklaşık 100 füzenin satın alınması 2001 yılında gerçekleşmişti.

Resmî belgelere göre, yeni satın alınan KaraOK sistemleri piyade taburlarının tanksavar birimlerine entegre edilecek. Roketsan tarafından geliştirilen KaraOK, taşınabilir ve etkili olması için tasarlanmış olup, kara kuvvetlerine düşman zırhlı araçları etkisiz hale getirmek için çok yönlü bir çözüm sunmayı amaçlamaktadır. Özellikle, sistemin hedefine kilitlenmeden önce füze ateşlemesine izin veren bir özelliği bunmakta br bu da daha yüksek hassasiyete olanak tanımaktadır. Ayrıca "at ve unut" teknolojisine sahiptir, yani füze ateşlendikten sonra operatör, füzenin hedefine yönlendirilmesi gerekmeksizin hemen diğer görevlere odaklanabilir.

KaraOK, modern zırhlı araçları güçlendirmek için sıkça kullanılan reaktif zırhı delmek için tasarlanmış bir tandem yüksek patlayıcı tanksavar savaş başlığı ile donatılmıştır. Menzil açısından, 2.000 ila 4.000 metre arasındaki mesafelerde hedeflere müdahale edebilir.

https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3362707-20-yillik-sistemlerini-turk-fuzeleriyle-degistirme-karari-aldilar

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 26 Kasım 2023, 19:55:53 »
Yerli Javelin'imiz hayırlı olsun...

<a href="http://youtu.be/JpbVnKb669c?si=akgjCb6Kw413m7G2" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/JpbVnKb669c?si=akgjCb6Kw413m7G2</a>

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 26 Kasım 2023, 20:07:24 »
Sanki IIR değilde IR başlık gibi.

Çözünürlüğü düşük gibi geldi umarım gerçek başlık görüntüsü değildir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #57 : 26 Kasım 2023, 20:11:55 »
Bu TOW gibi Kornet gibi Saclos güdümlü bir füze olsa hatta Spike gibi fiberotik TV güdümlü bir füze olsa ilk vuruş videosu bile yeterdi tamam olmuş demeye. Ancak bu füze o kadar akıllı olmak zorunda bir füzeki her senaryoyu görmemiz lazım ikna olmak için. Mesela cayır cayır termal bir izi olmayan soğuk hedefe de dalıyor mu ilerde iki aydır kontak açmamış tankıda vurabiliyor mu yada hareket halindeki hedefi vuruyor mu yada karşı binada 4. kattaki camı da vuruyor mu. Ayrıca füze 4 km menzili varken neden 500 metredeki hedefi vuruyor bari 1.5 km bari olsun neden 500 metre. Ben bu video da termal bir lekeye güdümlenen füze görüyorum javalin bu kadar basit bir füze değilki. Karaok a bok atmıyorum yanlış anlaşılmasın ama bana bu video yetmez. Videodaki termal görüntünün kalitesini ise eleştirmek doğru değil çünkü bu füze at unut bir füze kullanıcıya termal bir video iletmiyor sanıyorum bu yüzden görüntü füze içinde dönüyor bizim gördüğümüz mühendislerin denemeyi doğrulamak için aktardıkları video
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2023, 20:14:40 Gönderen: putty »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 26 Kasım 2023, 20:16:06 »
Bu TOW gibi Kornet gibi Saclos güdümlü bir füze olsa hatta Spike gibi fiberotik TV güdümlü bir füze olsa ilk vuruş videosu bile yeterdi tamam olmuş demeye. Ancak bu füze o kadar akıllı olmak zorunda bir füzeki her senaryoyu görmemiz lazım ikna olmak için. Mesela cayır cayır termal bir izi olmayan soğuk hedefe de dalıyor mu ilerde iki aydır kontak açmamış tankıda vurabiliyor mu yada hareket halindeki hedefi vuruyor mu yada karşı binada 4. kattaki camı da vuruyor mu. Ayrıca füze 4 km menzili varken neden 500 metredeki hedefi vuruyor bari 1.5 km bari olsun neden 500 metre. Ben bu video da termal bir lekeye güdümlenen füze görüyorum javalin bu kadar basit bir füze değilki. Karaok a bok atmıyorum yanlış anlaşılmasın ama bana bu video yetmez. Videodaki termal görüntünün kalitesini ise eleştirmek doğru değil çünkü bu füze at unut bir füze kullanıcıya termal bir video iletmiyor sanıyorum bu yüzden görüntü füze içinde dönüyor bizim gördüğümüz mühendislerin denemeyi doğrulamak için aktardıkları video

Videoda 1.5 km uzaklıktaki termal izi olmayan hurda tankı da vuruyor dikkatli izleyin videoyu.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #59 : 26 Kasım 2023, 20:19:17 »

Videoda 1.5 km uzaklıktaki termal izi olmayan hurda tankı da vuruyor dikkatli izleyin videoyu.
O zaman iyidir 1.5 km yeterde artar bile böyle bir füze için. 4 km zaten bana hiç mantıklı gelmiyordu. 4 km omtas mıydı yoksa ya kafam karıştı birden