Gönderen Konu: Kozak Hafif Taktik Araç  (Okunma sayısı 2355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kozak Hafif Taktik Araç
« : 11 Ağustos 2016, 12:47:39 »
KOZAK
Hafif Taktik Araç

Ukraynalı Practica şirketi, Ukrayna ordusu ve ihracat için çok amaçlı Kozak-5 taktik tekerlekli zırhlı personel taşıyıcı aracını geliştirdi. Iveco EuroCargo şasisi üzerine geliştirilen aracın bürüt ağırlığı 10 ton. Araç özellikle yüksek hızda hareket operasyonları için Hızlı Müdahale Gücü ve konvoy koruma görevleri için tasarlanmıştır. İç hacmi yük, personel ve uzaktan kumandalı silah istasyonu taşımak için yeterlidir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kozak-2M
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2016, 13:04:51 »
Kozak-2M

Ukrayna Özel Anonim Şirketi Araştırma ve Üretim Derneği PRACTIKA, Kiev'de Silah ve Güvenlik fuarında Kozak-2M zırhlı personel taşıyıcı (APC) özel sürümlerini sergiledi.

Kozak-2M mayına dayanıklı pusu korumalı (MRAP) sınıfında bir araç. Altında patlayan mayınların etkisini saptırarak yolcuları koruyan V şekilli gövdesi le monokok bir yapıya sahip. Araç; anti-tank mayınlarına karşı STANAG 4569 gereksinimlerine göre başarıyla test edilmiş. Dört tekerden çekiş özelliği ve bağımsız süspansiyonları ile arazide hareket yeteneği yüksek düzeyde. Araç, İtalyan Iveco Eurocargo 4х4 şasisi üzerinde yükseliyor.

Kozak-2M asker taşıma, ambulans , konvoy eskort, keşif, ateş desteği gibi geniş bir yelpazedeki görevleri yerne geirmek için tasarlanmıştır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com