Gönderen Konu: Kazakistan ile İsrail ortaklaşa İHA üretecek  (Okunma sayısı 1826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Kazakistan ile İsrail ortaklaşa İHA üretecek
« : 04 Ağustos 2019, 19:19:53 »
Kazakistan Havacılık Enstitüsü (KAI) ile İsrail merkezli Elbit Systems şirketi, insansız hava araçlarının (İHA) ortak üretimiyle ilgili olaraktan bir anlaşma imzaladılar. Anlaşmaya göre iki ülke, insansız hava araçlarının ortak üretimlerini ve bakım faaliyetlerini gerçekleştirecekler.

Kazakistan, ortak İHA üretimiyle ilgili olaraktan Türkiye’den TUSAŞ, Çin’den AVIC ve İsrail’den Elbit System firmaları ile temas halindeydi. Son zamanlarda ise TUSAŞ ile Elbit Systems firmaları üzerine yoğunlaşmıştı.

https://savunmasanayist.com/2019/08/04/kazakistan-ile-israil-ortaklasa-iha-uretecek/

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Kazakistan ile İsrail ortaklaşa İHA üretecek
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2019, 19:53:06 »
Kazakistan -Türkmü mi bu ülkeyiyi anlamadim

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2019, 20:07:33 »
Kazakistan -Türkmü mi bu ülkeyiyi anlamadim

Türkler.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2019, 20:29:36 »
Demekki neymiş soydaş olmakla,birbirimize kardeş demekle bu iş olmuyor.Ülkeler arasında dostluk, kardeşlik değil çıkar ilişkisi daha önemli oluyor. Bizle neden anlaşamadılarsa artık ANKA'yımı beğenmediler yoksa başka bir model ortak İHA üretilecekti projesinimi beğenmediler, para konusundamı anlaşamadılar bu bizim bileceğimiz şeyler değil tabiki.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2019, 20:40:26 »
Ortak üretim diyor. Büyük ihtimalle biz bunu vaadetmemişizdir bilemedim. Bu arada Fetöyle kol kola girip şimdi düşman olunması sebebiyle de bir çok şey olabilir. Kendi elimizle okul açması için ön ayak olduğumuz ülkelere şimdi okulları kapatın baskısı yapıyoruz. Adamlar da gayet normal “siz nabıyonuz?!?” diyor.

Ayrıca adamları eleştirmeden önce Azerbaycanı bir ara Ermeniler karşısında yalnız bıraktığımız günleri de. Ermenistanla sıfır sorun muhabbetlerini de anımsayın.