Gönderen Konu: Eitan Tekerlekli Zırhlı Personel Taşıyıcı  (Okunma sayısı 4954 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Eitan Tekerlekli Zırhlı Personel Taşıyıcı
« : 02 Ağustos 2016, 11:22:27 »
Eitan Tekerlekli Zırhlı Personel Taşıyıcı

İsrail Savunma Bakanlığı Pazartesi günü İsrail Savunma Güçlerinin (IDF) ilk tekerlekli zırhlı personelini tanıttı. Savunma Bakanlığı Tank İdaresi geliştirme aşamasında tamamladıktan sonra, Eitan isimli zırhlı aracın ilk prototip inşa ettiklerini açıkladı. Yakında kullanıma girecek olan araç yaşlı ve savunmasız olan M113 paletli araçlarının yerini alacak ve paletli Namer zırhlı aracı ile beraber görev yapacak.

Tank İdaresi ve IDF Kara Kuvvetleri Eitan prototip ileson günlerde bir dizi teste başladı.

8 tekerlekli araç 750 beygir gücündeki motor ile hareket ediyor. Askeri çekicilere ihtiyaç duymadan bir bölgeden başka bir bölgeye saatte 90 kilometre hız ile askerleri taşıyabiliyor. RPG ve diğer tanksavar füze tehditlerini durdurmak için Baruch konvansiyonel zırh ve Trophy aktif koruma sistemi aracı güvende tutuyor. Araç üzerine uzaktan kumandalı silah istasyonu füze lançerleri yerleştirilebilecek. Araç 12 asker taşıyabilir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Eitan Tekerlekli Zırhlı Personel Taşıyıcı
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2016, 11:25:05 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
İsrail'in yeni zırhlı taşıyıcısı "EİTAN"
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2018, 22:22:57 »
İsrail'in yeni Eitan zırhlı personel taşıyıcısı, 2021'de seri üretime hazırlanıyor. Son test aşamasında. Birçok ülkeden gözlemci bu zırhlı taşıyıcının son testlerini izledi. Aktif koruma sistemine sahip. 3 mürettebat ve 9 tam donanımlı personel taşıma kapasitesi var. ABD Ordusunun kullandıgı Stryker'ların bir üst modeli diyebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=HhTT0yjGivE

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 22:25:30 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2018, 15:14:25 »

2021 De seri üretime başlayıp, kullandıkları M113 zırhlı personel taşıyıcıları bu araçla değiştirmeyi planlıyorlar.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2018, 16:34:26 »
Bizimde bu kulvarda araçlarımız varken hâlâ m113 kullanmaya devam etmememiz lazım
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2018, 17:18:13 »
Hepi topu 300 km derinligi olan bir ulke. M113 60km/h, bu 100km/h hiza cikiyor. Arada iki saat fark eder intikal esnasinda. Gerek yok bence. 2021'de 38 milyar dolar amerikan yardimini zor görürler zaten.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2018, 18:46:54 »
Hepi topu 300 km derinligi olan bir ulke. M113 60km/h, bu 100km/h hiza cikiyor. Arada iki saat fark eder intikal esnasinda. Gerek yok bence. 2021'de 38 milyar dolar amerikan yardimini zor görürler zaten.

Ama sayın uyvar. Napolyon ne demiş. Bir ordunun gücü Büyüklüğüx hızı = denkleminden çıkıyor. Bir ordunun düşmandan daha hızlıve büyük bir kuvveti kendine hakim ve avantajlı araziye ulaştırması hayati önemde.

Yine max weber mi yoksa hamilton mu demişti hatırlamıyorum . Bir ordu bir harp sahasında ne kadar fazla zaman geçirir ve önden giderse kazanma oranı da o kadar artar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2018, 20:05:13 »
Tekrar verileri hesapladim fark 1,5 saat. O da bir uctan digerine nakil esnasinda. Torenlerde gostermek icin ya da ihracat amacli ufak bir alim yaparlar belki. Ayrica paletli aracin israil cografyasinda etkinligi tartisilmaz.

Ayrica mesele yapilabilirlik degil. Yapar. Ama ne gerek var? Elinde m113 var, namer var, luks ve konfor senin neyine? Yegane dusmanin Gazze sapan mesefesinde.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2018, 20:12:13 »
Tekrar verileri hesapladim fark 1,5 saat. O da bir uctan digerine nakil esnasinda. Torenlerde gostermek icin ya da ihracat amacli ufak bir alim yaparlar belki. Ayrica paletli aracin israil cografyasinda etkinligi tartisilmaz.

Ayrica mesele yapilabilirlik degil. Yapar. Ama ne gerek var? Elinde m113 var, namer var, luks ve konfor senin neyine? Yegane dusmanin Gazze sapan mesefesinde.

Coğrafyayı genişletmek istiyorlarsa demek...
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2018, 20:39:28 »

Coğrafyayı genişletmek istiyorlarsa demek...

Genisletsinler canim. Gazze ve Bati seria nelerine yetmiyor? Da onun icin milyar dolarlik oyuncaklara gerek yok.