Gönderen Konu: DOZOR Zırhlı Araç  (Okunma sayısı 1778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
DOZOR Zırhlı Araç
« : 25 Temmuz 2016, 12:49:55 »
DOZOR Zırhlı Araç

İlk DOZOR-B Araçları Teslim Edildi

UKROBORONPROM yönetiminin 2 yıllık çalışması sonucu Kharkiv Morozov Makine-Yapı Tasarımı Bürosu tarafından tasarlanan DOZOR-B araçlarının Ukrayna Ordusuna ilk 10 araçlık teslimatı gerçekleştirildi.

Araç, 10 kişilik personelini zırh delici mermiler, mayınlar, şarapneller ve nükleer-kimyasal-biyolojik etkilerden koruyacak şekilde tasarlandı.

Araç gece görüş ekipmanı  donanımlı BPU-12.7  veya optik monoküler periskop donanımlı NSVT 12.7 silahlarını kullanabiliyor. Silahlar ses altı hızlarda uçan tüm hava hedeflerine karşı insan gücüyle kullanılabilir.

4 zamanlı 190 Hp gücündeki Deutz motor ve Allison tarafınan üretilen transmisyon ile 4x4 özelliğindeki araç saatte 100 km hız yapabiliyor.

Saatte 400 metreküp hava kapasitesi bulunan havalandırma sistemi -22 ile +55 santigrad derece aralığında çalışabiliyor. Bu sistemin filtresi toksik maddeleri, biyolojik aerosolleri ve hatta radyoaktif tozları süzebiliyor.

UKROBORONPROM; şu an yıllık 100'den fazla üretim kapasitesine sahip olduğu bu aracın NATO standartlarına uyumu için çalışmalarına devam ediyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com