Gönderen Konu: sayfada metin seçme özelliğinin pasif olması hk.  (Okunma sayısı 3468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
sayfada metin seçme özelliğinin pasif olması hk.
« : 22 Temmuz 2016, 14:51:01 »
Konu içeriklerinde metin seçme ve sağ tuş menüsü açma olmadığı için zorluk yaşıyoruz
Böyle teknik konusu alıntısı silah sistemleri değişik terminolojileri olan bir site içeriğinde sürekli google dan arama yapma google resimlerine bakma hatta metni sağ tuş ile çeviri sayfasına gönderme yada copy past ile alıp bir yerlerde arama Türkçeye çevirme gibi şeyler yapmamız gerekiyor ama yapamıyoruz. Bu zorluğu yaratmanın teknik olarak da bir faydası bence yok. Bizim yazılan şeylerimiz zaten başka yerlerde de yazılmış olan şeyler burada çok özgün yazılmış şeyler pek yok. Olsada alsın kullansınlar ne olacak oda var ama kullanmasın diyorsak bile zaten biraz uğraşan burdanda alıntı yapabiliyor browser değiştirerek filan. Bu kısıtlama dünyada artık alay edilen böyle bir site görür görmez prensip olarak girmeden terk edilen bir özellik oldu buna dikkat çekmekte isterim. Bir çeşit internet ahlaksızlığı gibi bir şey. Hani siteye girince bir daha çıkamazsınız geri tuşuna basar basar geri dönemezsiniz buna benzer bir internet etiği sorunu bu artık dünyada. Alıntı yapmasın kimse demek ayıp bir şeydir forum anlamında. Forumlar paylaşım yeridir içerikleri alınır kullanılır buna teknik olarak engel olmamak gerekir. Ahlağı etiği bir yana benim konforumu çok etkiliyor. Ben her okuduğum içerikte bir uçağı tankı insanı sağ tuş ile google aramaya yollarım onun hakkında bilgi alırım image lerine bakarım bunu bu sitede yapamıyorum işim zorlaşıyor.
Bu sitenin olmazsa olmazı olmuş oma bir radikal karar ile gözden geçirilmesini öneriyorum. Hem evrensel anlamda internet etiği açısından alay edilen eleştirilen protesto bile edilen bir özellik hemde özellikle bu forum için çok zarar verici kullanıcı konforu açısından.
beğen