Gönderen Konu: Site İçeriğinin Paylaşımı  (Okunma sayısı 4473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Site İçeriğinin Paylaşımı
« : 03 Kasım 2016, 13:07:29 »
Site İçeriğinin Paylaşımı

Değerli üyelerimiz, geniş bir bilgi kaynağı olması amacıyla faailyete geçirdiğimiz DefenceTurk.com forum sitemizde bulunan konuların veya konularda yapılan alıntıların, forum yönetiminden izin alınmadan ve konunun bağlantı adresi belirtilmeden farklı ortamlarda paylaşılmasına sıcak bakmıyoruz. Eğer bunu yapıyorsanız ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz!
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2016, 13:08:10 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Site İçeriğinin Paylaşımı
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2016, 19:12:30 »
kusura bakmayın facebook sayfamada defence türk forumumuzda geçen unsurları çokca paylaşıyorum fakat çoğu zaman kaynak belirtmeyi unutuyorum bundan sonra daha fazla dikkat edeceğim dalgınlığıma ve acemiliğime verin
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2016, 21:48:52 »
Forum konularını paylaşmaktan daha normal ne olabilir ki bu biraz anlamsız kusura bakmayın kitap mı yazıyoruz burada.
Duyduğun fıkrayı adamdan izin almadan paylaşamamak gibi filan bir şey
Biz binlerce konuyu oradan buradan her gün alıp burada paylaşmıyor muyuz
Böyle korku kültürü ile iş yapmak sıkıcıdır daha rahat olun
Bir kere bu tür forumların bir önceki günü bile gazete gibi eskir gider. Amaç günü yaşamak bu forumlarda. Bir birimize duyduklarımızı aktarıp kolay yoldan her şeyi öğrenmek amaç bu.
Bu forum çok hoş medenide yönetiliyor ama bu aşırı korumacılığın hiç anlamı yok ve bence tek kötü yanı da bu
Niye yazdım bu kadar şeyi onuda söyleyim
Aynı korumacı korku kültürü ile yazılar kopyalanmasın diye metin seçme script kodd ile engellenmiş. Yapmayın şunu diyorum ikna edemiyorum. Oysa metni seçemeyince sağ maus tuşu ile google da istediğim şeyi arayamıyorum yada bazı terimleri çeviremiyorum
Böyle şeyler evrensel internet etiklerinede aykırıdır. Mesela siteye girince geri çıkmaya mani olan script ler kopyalamaya izin vermeyen script ler peş peşe reklam açan script ler filan bunlar ayıp şeylerdir artık internette
Bunu demek istedim gerim gerim gerilmeye gerek yok forumlar sadece çok süratle bilgiyi ailecek toparlamaya yarar günlük gazete gibidir dünün haberi çöp olur genelde.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2016, 21:51:17 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2016, 23:16:57 »
SKYWOLF hocamızın demek istediği şey öyle anlaşılıyor ki, emeğe saygıdan ibarettir. Mesela, şuana kadar benim foruma yapmış olduğum katkı payı 266 iletiden ibaretken; SKY hocamızın yapmış olduğu katkı 33.000 adet iletiye dayanmış durumda. Hal böyle olunca emeğe saygı konusunda hassas olması son derece doğaldır. İnsanlar zamanlarından fedakarlık ederek birtakım paylaşımlarda bulunuyorlar sonuçta. İstediği şey son derece makuldür bana göre. ''Madem ki alıntı yapmak istiyorsun; bari uzantısını ekle ki bizlerin emekleri de zayi olmasın'' diyor. Bunda garipsenecek birşey göremiyorum. Emek en kutsal değerdir.

Kaldı ki inaç sistemimizde şöyle de bir ifade vardır, ne diyor ''Ben gizli bir hazineydim, bilinmeyi istedim...'' dediğine göre; bu forum da esasen hazineden farksızdır, öyle değil mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2016, 23:18:53 »
Anlıyorum. Ancak bizlerin emek harcadığı, hatta bazen günlerce emek harcadığımız konuları hiç bir kaynak göstermeden, sanki kendileri hazırlamış gibi kopyala yapıştırla bir yerlerde paylaşmak emek hırsızlığı oluyor. Bu bizim için hiç hoş bir şey değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2016, 00:08:38 »

Ama şu metin seçme engeli gerçekten çok kötü sinir bozucu foruma çok zararlı
Bu kadar kötü bir şey yapılmaz foruma. Liseli çocuklar yapıyor homepage lerinde azıcık script denemelerinde bulup böyle şeyleri
Forum konusu gereği ağzına kadar teknoloji dolu araç gereç dolu marka dolu ve ben her okuduğum şeyde google a arattırmak resmine bakmak detaylı bilgi almak istiyorum ama burada o script yüzünden yapamıyorum. Sürekli bir sekme aç google aç klavye ile yaz yazım hatası yapma öyle bak bir sonrakine yine yaz yine bak böyle şey olurmu.
Tank adı yazıyor resmine bakıcam yada bir sistem adı var internette bakıcam bakamıyorum korkunç yani bu böyle bir forum için
Yok yani aşılmaz bir engelide yok kopyalamak isteyen zaten kopyalıyor bir sürü yolu var bunun. Olan forumun normal kullanıcısına oluyor bizim konforumuz bozuluyor hırsıza bir şey olduğu yokki

Bence biraz inat oldu bu biz dedik diye yapılmıyor
Bizde sanki o tuzağa yönetici düşsede şunları kopyalasak diyemi diyoruz nedir yani kim neyi kopyalamak istedi de kopyalayamadı bu kadar sert engele gerek yok

beğen