Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 66961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İnternette 'Hakan Fidan' tuzağı!
« Yanıtla #120 : 23 Temmuz 2016, 21:50:37 »
Hürriyet Haber
23 Temmuz 2016 - 17:50Son Güncelleme : 23 Temmuz 2016 - 17:51

FETÖ’cüler sosyal medyada vatandaşları sahte hesaplardan atılan asparagas haberler üzerinden tuzak kurmaya başladı!

FETÖ'cüler sosyal medyada aralarında Cumhuriyet gazetesinin adına açılmış sahte hesaplarında bulunduğu bir çok 'fake' kullanıcıdan ‘Mit Müsteşarı Hakan Fidan Gözaltında’ diye aslı astarı olmayan yalan haberleri tweet atarak vatandaşı virüslü linklere yönlendirmeye çalışıyor.

SAKIN O LİNKLERE TIKLAMAYIN
Terör örgütü mensupları atılan tweete tıklandığında ise hesaplara ait tüm bilgileri ele geçirebiliyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/internette-hakan-fidan-tuzagi-40165626
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kadın savaş pilotu tutuklandı
« Yanıtla #121 : 23 Temmuz 2016, 21:57:16 »
AA
23 Temmuz 2016 - 21:24Son Güncelleme : 23 Temmuz 2016 - 21:29

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şu ana kadar bin 908 şüpheli tutuklandı. Tutuklananlar arasında Sabiha Gökçen'den sonra ilk kadın savaş pilotu olan Kerime Kumaş'ta bulunuyor. Kumaş, darbe girişimi gecesi İstanbul semalarındaki F-16'lardan birini kullanmış.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunun yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve savcılık işlemleri de tamamlanan çoğu asker şüphelilerden gruplar halinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edilenlerin işlemleri tamamlandı. Şu ana kadar tutuklanmaları talebiyle İstanbul sulh ceza hakimliklerine sevk edilen şüphelilerden aralarında 12 general ve bir amiral, polis, öğretmen ve askerlerle askeri hakim savcıların da bulunduğu bin 908'i tutuklandı. Hakim ve savcılara ilişkin soruşturmada da İstanbul genelinde görev yapan 218 hakim ve savcı tutuklanmıştı.

Tutuklananlar arasında, 170 Hava Harp Okulu öğrencisi, 73 askeri okul öğrencisi, 6 tuğgeneral, 5 tümamiral, 14 yarbay, 56 yüzbaşı ve 12 askeri hakim bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görevli 4 kişi de tutuklananlar arasında yer alıyor. Bunlar arasındaki Mehmet Tunç'un FETÖ'nün belediyedeki imamı olduğu iddia edildi.

KADIN PİLOT TUTUKLANDI
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Sabiha Gökçen'den sonra ilk kadın savaş pilotu olarak görev yapan ve darbeye teşebbüsün yapıldığı 15 Temmuz gecesi İstanbul üzerine F-16 ile uçuş yaptığı tespit edilen Kerime Kumaş'ın da Yalova'da tutuklandığı öğrenildi.
Yunanistan'da tutuklanan askerler hakkında ise iade sürecinin başladığı belirtildi.

50 AVUKATA GÖZALTI KARARI
FETÖ darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 50 avukat hakkında da gözaltı kararı çıkarıldı. Hem İngiliz, hem de Irak vatandaşı olan 1 avukatın da aralarında bulunduğu 12'si yakalandı.

Soruşturma kapsamında Ergenekon ana davasının sanıkları arasında yer alan emekli Orgeneral Nusret Taşdeler'in kardeşinin de aralarında bulunduğu 3 tümgeneralle bir tuğgeneral de gözaltına alındı.

Devlet yetkililerine suikast düzenleyecekleri iddia edilen Beykoz'daki SAT (Su Altı Taarruz) Komutanlığındaki komandoların imamı oldukları iddia edilen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) uzmanı "hidayet" kod adlı Kemal Işıklı ve Emre Aksoy'un da soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

ERLERİN İFADELERİ YENİDEN ALINACAK
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, İstanbul genelinde bulunan bütün askeri birliklerin giriş çıkışlarındaki kamera kayıtları alındı. Ayrıca aramalarda ele geçirilen kırılmış vaziyetteki Harddiskler de emniyette incelemeye alındı.

Soruşturma kapsamına tutuklanan erlerin ise savcılardan oluşturulacak bir ekip tarafından tutuklu bulundukları Silivri Cezaevinde yeniden ifadeleri alınacak.

http://www.hurriyet.com.tr/kadin-savas-pilotu-tutuklandi-40165848
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #122 : 23 Temmuz 2016, 22:01:56 »
Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler o gece yaşadıklarını anlattı >> http://www.hurriyet.com.tr/genelkurmay-ikinci-baskani-orgeneral-yasar-guler-o-gece-yasadiklarini-anlatti-40165695

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Adalet Bakanı Bozdağ: ABD Bu Darbe Girişimini Gülen'in Yaptığını Biliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Amerika Birleşik Devletleri'nin, Obama'nın da 15 Temmuz'daki darbe girişimini Fetullah Gülen'in yaptığını bildiğinden emin olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı ve sivil diğer bürokrasi içindeki ayakların bu darbe ile bir şekilde ilgisi olduğuna emin olduğunu belirtti. "Yargıtay, Danıştay ve yüksek yargıda olanların, yargının içerisinde belli bir düzeyde olanların, bu darbe teşebbüsünün Cuma günü gerçekleştirileceğini, adımı nasıl biliyorsam, öyle bildiklerine eminim" diye konuşan Bozdağ, şunları kaydetti:

"ÇOK NETİM, ÇOK EMİNİM"

" Amerika Birleşik Devletleri'nin de bu darbeyi Fetullah Gülen'in yaptığını, Sayın Obama kendi adını nasıl biliyorsa o kadar bildiğinden eminim. Amerikan istihbaratının bildiğinden eminim. Amerika Dışişleri Bakanı'nın bildiğinden eminim. Yani şu saatten sonra bunda bir tereddütleri olmadığından çok netim, çok eminim."

http://www.sondakika.com/haber/haber-adalet-bakani-bozdag-feto-nun-darbe-girisimi-yargi-8641417/
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2016, 14:32:53 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Derdest Edilen Genelkurmay İkinci Başkanı: Ellerimi Akın Öztürk Çözdü

Darbe girişimi gecesinde derdest edilen Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ifadesinde, "Akın Öztürk bizzat kendisi ellerimdeki ve bacaklarımdaki kelepçeleri kesti." dedi.

15 Temmuz gecesinde darbeciler tarafından elleri, ayakları ve gözleri bağlanarak rehin alınan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, savcılık ifadesinde darbe girişiminin yaşandığı gece kendi emir subayı tarafından nasıl derdest edildiğini anlattı.

Güler'in ifadesi, rehin alınarak götürüldüğü Akıncı Üssü'nde Org. Akın Öztürk'ün tam bir hareket serbestisi içinde davrandığını ve darbeci askerlere talimat verdiğini de ortaya çıkardı.

Güler'in savcılıkta verdiği ifade şöyle:

'YERE YAT' SESLERİ

15 Temmuz 2016 saat 21.25 sıralarında makam odamda yalnız başıma çalışmaktaydım. Kapı çalındı. Girmesini söyledim. Birden bir patırtıyla 'Yere yat yere yat' sesleri yükseldi. Odamda eğitim kıyafetli silahlı, silahların hepsi üzerime çevrilmiş yaklaşık 10 personeli gördüm. İçlerinden biri tekrar 'Yere yat' şeklinde bağırdı. Ben de 'Siz kimsiniz' diye sordum. Tekrar 'Yere yat' diyerek üzerime saldırdılar.

"BİRİNİ FIRLATTIM"

Ben bunlardan bir tanesini tutarak diğer tarafa fırlattım ve yere düştü. Bunun üzerine daha büyük bir öfkeyle üzerime çullandılar. Yüzükoyun yere yatırdılar, içlerinde bir tanesi kafama ayağıyla bastırdı. Ayaklarımı ve kollarımı ayırıp çekiyorlar. Ellerimi arkadan bağladılar. İlk başta ağzımı bantladılar.

"ONLARI EMİR SUBAYIM YÖNETİYORDU"

O vaziyetteyken sivil biri sırıtarak omzuma vurdu. 'Komutanım merak etmeyin bir tatbikat' diye alaycı ifadelerle konuşunca baktım benim emir subayım Mehmet Akkurt'tu. Ekibin yöneticisi olduğunu anladım. Kafama yüzümü kapatacak şekilde bere geçirdiler. Bu şekilde zorla beni kaldırdılar. Ben bu yapılanlara karşı direniyordum. Beni yerde sürükleyerek koridora çıkardılar.

"3 KAT SÜRÜKLEDİLER"

Beni koridorda sağa doğru çevirerek sürüklediler. 3 kat aşağıya sürükleyerek götürdüler. Daha sonra binanın yan tarafında bulunan kapıdan dışarı çıkardılar. Bir araca soktular. Araç hızla hareket etti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın istikametindeki kapıya doğru götürdüler. Nizamiyeye gelince kapıları aç diyerek bağırıyordu. Bağıran kişi sesinden tanıdığım kadarıyla emir subayım Mehmet Akkurt idi. Kapıya orada bulunan mantar bariyerlerin içeriden indirilmemesi nedeniyle açtırmayınca öndeki Mehmet Akkurt araçtan idi.

"ATEŞ ETTİLER"

Oradaki birilerine kapıyı aç yoksa ateş edeceğim diye bağırdı ve ateş etti. Karşı taraftan da mukabil ateşle karşılık verildiğimi anladım. İçerisinde olduğum araca mermiler isabet ediyordu. Araçta benim yanımda oturan biri araçtan indi ve 'Bir şehit' diyerek bağırdı. O anda araçta solumda bulunan şahsa omuzum ile şiddetli bir şekilde vurdum. Bunun üzerine açık olan arka kapının muhtemelen dışında sol tarafta bulunan diğerleriyle birlikte beni araçtan dışarı çıkardılar ve dizlerimin üzerinde asfalt üzerinde sürüterek başka bir araca götürdüler. Kışla içinde yere götürdüler uzunca bir süre bekledik. Helikopterle Akıncı Üssü'ne getirildim.

"YAKA PAÇA 1 SAAT AŞAĞIYA İNDİK"

Yanımda kimse yokken arka koltukta 2-3 dakika beklememin ardından tekrar beni indirdiler ve berenin aralıklarından gördüğüm kadarıyla ambulansa bindirdiler. Genelkurmay kışlası içerisinde araç hareket ettikten bir süre sonra dolaştırarak bir binanın önünde durdular. Beni yaka paça araçtan çıkartarak çok dar bir merdivenden muhtemelen 1 saat aşağıya indik. Orada bir odanın içerisine beni soktular. Daha sonra beni yukarı doğru çıkardılar, tam binadan çıkarken birisi hayır olmadı dedi ve tekrar aynı merdivenden inerek aynı odaya girdik.

"ÜS BOMBALANINCA RAHATLADIM"

Daha sonra uzun bir zaman geçti. Bu arada seslerinden duyduğum F-16 olmadığını ve F-4 olduğunu değerlendirdiğim jetlerin uçtuğunu ve manevra yaparak makineli top ile bomba atarak taarruz ettiğini fark ettim. Bunun isyancılara karşı silahlı kuvvetlerin bir karşı hareketi olduğunu değerlendirdim. O anda bir rahatlama hissettim.

"KELEPÇELERİ AKIN ÖZTÜRK ÇIKARDI"

Kapı açıldı Orgeneral Akın Öztürk'ün sesini duydum. 'Yav Yaşar sen burada ne geziyorsun, senin burada olduğundan hiç haberim yok.' dedi. Gözlerimi bağlayan bezi kendisi açtı. O esnada odada ikimizden başka kimse olmadığını gördüm. Akın Öztürk kapıyı açıp dışarıda bekleyen şahsa "Komutanın neden ellerini ayaklarını bağladınız. Çabuk oradan bir şey getir ve bunları aç" dedi. Akın Öztürk yine bizzat kendisi ellerimdeki ve bacaklarımdaki kelepçeleri kesti. Karşıma oturdu ve kendi astsubayı olduğunu söylediği sivil kişiye çay, su ve bir tabaka da çerez getirtti.

"SİLAHLI NÖBETÇİ VAR DEYİP GİTTİ"

Ayrıca o şahsa 'Yaşar Paşa'nın evini ara ve kendisinin sağ olduğunu ailesine haber ver.' dedi. Akın Öztürk konuşmaya başladı ve bana hitaben 'bu herifler manyak, sen devlete karşı nasıl böyle bir şey yapabilirsin?' dedi. Dün gece 23.00'ten beri burada olduğunu ve herifleri bu hareketi bırakmaları için ikna etmeye çalıştığını, bir kısmını ikna ettiğini söyledi. Sonra kapıda silahlı nöbetçi olduğunu söyleyerek çıkıp gitti.

http://www.sondakika.com/haber/haber-derdest-edilen-genelkurmay-ikinci-baskani-8641329/

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #125 : 24 Temmuz 2016, 14:01:28 »
Saf mi bu adalet bakani?

CIA'nin kuklasi zaten adam

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tutuklanan Kerime Kumaş'ın ilk ifadesi
« Yanıtla #126 : 24 Temmuz 2016, 23:01:19 »
DHA
24 Temmuz 2016 - 19:46Son Güncelleme : 24 Temmuz 2016 - 20:19

Darbe girişimi sırasında Yalova’dan havalanıp İstanbul’a 3 sorti yapan kadın Pilot Üsteğmen Kerime Kumaş, ifadesinde Vodafone Arena’ya asker indirdiğini, Boğaz Köprüsü’nde sıkışan askerleri kurtardığını ve helikopterinin isabet aldığını anlattı. Tutuklanan Üsteğmen Kumaş, "Olayın darbe girişimi olduğunu sonradan öğrendim, yine de verilen emirleri uyguladım" dedi.

15 Temmuz darbe soruşturması kapsamında dün Yalova’da gözaltına alınıp tutuklanan Üsteğmen Kumaş verdiği ifadesinde, 2008 yılında İzmir Çiğli 2’nci Ana Jet Üssü’nde pilot eğitimini tamamladıktan sonra helikopter pilotu olarak Konya’daki 3’üncü Ana jet Üs Komutanlığı’nda göreve başladığını belirterek, 2012 Hava Harp Okulu 5’inci Filo’ya atandığını söyledi.

Üsteğmen Kumaş, Hava Harp Okulu Öğrenci Alayı Komutanı Albay Hüseyin Ergezen ve 5’inci Filo Komutanı Albay Yusuf Yenihayat’ın talimatları doğrultusunda 15 Temmuz günü kullandığı UH1H tipi helikopterle İstanbul semalarına üç sorti yaptığını söyledi. Kumaş ayrıca Albay Hüseyin Ergezen’in talimatıyla TRT binasına gittiğini, Albay Yusuf Yenihayat’ın talimatıyla da bir grup askeri öğrenciyi Beşiktaş’taki Vodefone Arena stadına indirdiği kaydetti.

Üsteğmen Kumaş, yine Albay Erhan Korcan’ın talimatıyla Atatürk Havalimanı’na gittiğini, daha sonra Boğaz Köprüsü’nde mahsur kalan darbeci askerleri almak için görevlendirildiği, burada helikopterinin isabet aldığını, buna rağmen köprüye iniş yaparak askeri personeli aldığını anlattı..

Kumaş, FETÖ terör örgütünün yaptığı bu darbe girişimini sonradan anlayabildiğini, ancak talimatlara uymaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

http://www.hurriyet.com.tr/tutuklanan-kerime-kumasin-ilk-ifadesi-40167352

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #127 : 25 Temmuz 2016, 01:09:06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Annem 'teslim ol oğlum' dedi
« Yanıtla #128 : 25 Temmuz 2016, 08:42:33 »

Mesut Hasan BENLİ / ANKARA24 Temmuz 2016 - 21:56Son Güncelleme : 24 Temmuz 2016 - 23:03

Darbe girişiminde 28. Mekanize Piyade Tugayı’ndan tanklarla Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne gelen erler ifadelerinde, o gece “Genelkurmay’a saldırı var” denilerek kandırıldıklarını savundu. Erlerden biri, telefonda annesinin kendisine teslim olmasını söylediğini aktardı. Askerlerin ifadeleri özetle şöyle:

DARBEYİ BABAM SÖYLEDİ

S.Ö.: Cuma akşamı ‘yat içtimasını’ bekliyorduk. Acilen toplanmamız gerektiği söylendi. Tanklar hazırlandı. Kısa bir süre sonra Genelkurmay önüne geldiğimizi fark ettim. Saat 02.00 - 03.00 sıralarında ailemle görüştüğümde babam darbe olduğunu, kesinlikle kimseye ateş etmememizi söyledi. Darbe olacağını bilmiyordum. Genelkurmay’a saldırı düzenlendiğini, bu sebeple çevre güvenliğini alacağımızı söylüyorlardı.

POLİSTEN YARDIM İSTEDİM

T.I.: Tabur komutanının emriyle tanklarla harekete geçtik. Saat 23.30 sıralarıydı. Bize nereye gittiğimizi kimse söylemedi. Saat 01.00 sıralarında annemle konuştum. Bana ‘Bir fırsatını bulup teslim ol oğlum’ dedi.

Genelkurmay nizamiyesinin önünde tankın içinde sabaha kadar bekledik. Ben 155’i arayarak polisten yardım istedim. Tanktan indiğimizde karşımızda tabur komutanını gördük. Tabur komutanımız bize basında çıkan haberlerin yanlış olduğunu, elinde yazılı emir olduğunu, bizim buraya Genelkurmay Başkanı’nı korumak için geldiğimizi söyledi. Su içme bahanesi ile nizamiyeden içeri girdik. Orada beyaz gömlekli, siyah pantolonlu bir kişi ‘hepimizin kandırıldığını’ söyledi.

EZİN GEÇİN TALİMATI

S.A.: Tankla yola çıktık, yolda bize Genelkurmay Başkanlığı’na saldırı var, çevre emniyetini almak için oraya gittiğimiz söylendi. Telsizden ‘altınızdaki araç oyuncak değil, ezin geçin’ şeklinde emir verildiğini duydum. Emri verenin kim olduğunu bilmiyordum.

GEREKİRSE ATEŞ AÇIN

T.T.: Bölük komutanımız, tabur komutanı ile görüşmeden yukarıdan helikopterden ateş açıldı. Ateş, aracımızın hemen yakınındaki halka isabet etti. Bölük komutanımız da sağ gözünden yaralandı. Tabur komutanımız Kurmay Yarbay Ertuğrul Terzi’yi aradı. Tabur komutanı, ‘Gerekirse polise ve halka ateş açın, sakın dışarı çıkmayın’ diye emir verdi. Emri yerine getirmedik. Polisler gelip aldı bizi.

KOMUTAN: OYUNA GELDİK

S.U.: Hareket etmeden önce Genelkurmay’a saldırı olduğu bize söylendi. Halk dağılınca Genelkurmay nizamiyesine girdik. Saat 04.00 sıralarında bölük komutanımız araç komutanını arayarak oyuna geldiğimizi, polise teslim olmamızı söyledi.

VATAN SAVUNMASI

S.D.: Saat 23.00 sıralarında birlikten araçlarla çıktık. Yolda vatandaşların ellerinde bayraklarla tezahürat yaptıklarını gördük. İşin bize kaldığını düşünerek vatan savunması duygusuyla yolumuza devam ettik. Saat 01.00 sıralarında halkın kalabalıklaştığı anda ne olduğu göremediğimiz bir hava aracından bulunduğumuz bölgeye ateş açıldı. Saat 01.30 sıralarında sela okunduğunu, Cumhurbaşkanımız ve Diyanet İşleri Başkanımız’ın halktan sokağa çıkmalarını istediği yönünde bir duyuru yapıldığını duydum. Bazı şeylerin ters gittiğini anladım. Saat 04.00 sıralarında JÖH ve PÖH olduğunu giyimlerinden anladığımı bir grup asker ve polis teslim olmamızı söyledi.

BİZE ‘TATBİKAT’ DENİLDİ

S.B.: Saat 18.00 gibi izinden gelmiştim. Çıkıp yattım. Saat 21.30’da alarm zili çaldı. Yola çıktık, havada savaş uçaklarının uçtuğunu fark ettim. Bölük komutanlarından bu eylemin bir tatbikat olduğu bize söylendi. Kimseye ateş açmadık. Bizi bu durumlara düşüren komutanlarımızdan şikayetçiyim.

SİVİLLERİ GİYİP GİTTİ

R.Y.: Araçtaki komutanlarımız aileleriyle görüştüler. Onlara darbe girişimi olduğu söylendi. Albay tanktan ayrılıp 45 dakika sonra elinde sivil bir elbiseyle geri geldi. Tankların arasında üzerini değiştirip Genelkurmayın nizamiyesinden ayrıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/annem-teslim-ol-oglum-dedi-40167522

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe, İtirafçı Oldu; Tek Tek İsimleri Saydı

FETÖ darbe girişiminin ardından gözaltına alınan eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe, itirafçı olarak örgütün emniyet yapılanmasını anlattı.

Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe, İtirafçı Oldu; Tek Tek İsimleri Saydı, System.String[]
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından gözaltına alınan eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe, "Emniyet imamı" olduğu iddia edilen Kemalettin Özdemir'in, 2006-2007'ye kadar emniyet sorumlusu olduğunu belirterek, "Özdemir, Emniyet sorumluluğundan ayrıldığında kendisiyle bir kısım Emniyet görevlileri de bizden ayrıldılar ve Özdemir ile birlikte hareket etmeye başladılar. Bunlar hatırladığım kadarıyla Sabri Dilmaç, Fikret Salmaner ( Adıyaman Emniyet Müdürü), Hanefi Avcı'dır." dedi.

DARBE GECESİ İSTİHBARATI ELE GEÇİRECEKTİ

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle meslekten atılan ve darbe girişimi gecesi Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirmek üzere buraya geldiği iddia edilen Aktepe, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığının giriş kapısı yakınlarında gözaltına alınmıştı.

TEK TEK İSİMLERİ SAYDI

FETÖ'nün İstihbarat Daire Başkanlığındaki yapılanmasına ilişkin bilgi vermek ve bu konuda etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten Aktepe, şunları anlattı:

"İstihbarat Daire Başkanlığında ve bağlı birimlerde görev yapanlardan daire başkanları Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak'ın, başkan yardımcıları Recep Güven, Coşkun Çakar, Hüseyin Özbilgin ve Ayhan Falakalı ile diğer görevliler Tamer Özbek, Ahmet Koçak, Yunus Yazar, Sadetin Akgüç, Ahmet Ümit Seçgin, Sadık Akpınarlı, Ali Ağıllı, Emre Baykal, İbrahim Tuka, Lokman Kırcılı, Sedat Zavar, Hami Güney, Enes Çiğci, İlker Usta, Ali Özdoğan, Okan Aytekin, Ahmet Koçak, Ali Arslantaş, Özgür Türker, Erol Doğan, Salih Keskinkılıç, Teymur Çirak, Hasan Ali Okan, Muarrem Durmaz, Veli Özdemir, Tamer Bülent Demirel, örgütle bağlantılı olduklarını bildiğim isimler. Şu an nerede görev yaptığını bilmediğim kendi devrelerimden Alpaslan Çalışkan ile Basri Aktepe, Hasan Hüseyin Gerçek de bu örgütle bağlantılı olduğunu bildiğim arkadaşlarımdır."

"Emniyet imamı" olduğu iddia edilen Kemalettin Özdemir'in 2006-2007 yıllarında, FETÖ'nün Emniyet'e bakan kısmının sorumluluğundan ayrıldığını belirten Aktepe, Özdemir'in yerine ise " Kozanlı Ömer" lakaplı Osman Hilmi Özdil'in bu göreve getirildiğini kaydetti.

Özdil ile iki defa görüştüğünü anlatan Aktepe, şu ifadeleri verdi:

"İlkinde daireye geldiğimde kendisiyle tanışma görüşmesi yaptım. İkincisinde de bir think tank tarzı görüşme yaptık. Bu görüşmede kendisine 'Herkesi kendimize düşman yapmayalım.' demiştim. Ondan sonra bir daha görüşme fırsatı bulamadım. Kemalettin Özdemir'in örgütten ayrılma nedenini bilmiyorum ancak Özdemir, Emniyet sorumluluğundan ayrıldığında kendisiyle biri kısım Emniyet görevlileri de bizden ayrıldılar ve Özdemir ile birlikte hareket etmeye başladılar. Bunlar hatırladığım kadarıyla Sabri Dilmaç, Fikret Salmaner, Hanefi Avcı'dır.

LOGLARIN SİLİNMESİ OLAYI

İstihbarat Daire Başkanlığının loglarının silinmesinde ben daire başkanıydım. Daha doğrusu, İRİS programının kurulma aşamasında ben bu görevdeydim. Bu konuda herhangi bir talimat vermedim. Bu, teknik bir konudur. Fazla detaylı bilgiye sahip değilim."

http://www.sondakika.com/haber/haber-eski-istihbarat-daire-baskan-yardimcisi-aktepe-8642955/