Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 66960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #30 : 18 Temmuz 2016, 12:06:47 »
Menemen olaylarında eşkıya menemen i silah zoru ile ele geçirince islam sancağı altından ahaliyi geçirmiş küçük çocuğa silah zoru ile halat getirtmiş filan. Sonra isyan bastırılınca sancağın altından silah zoru ile geçen ahalide o küçük çocukta isyancılar da alayı idam edildiler. Yani ihtilal gibi bir şeyde ben mehmetçiğim emir verdiler yaptım demek izahat değildir aslında. Herkes en azından ilerleyen saatlerde ne yaptığını biliyor farz edilebilir.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2016, 12:08:58 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #31 : 18 Temmuz 2016, 12:07:32 »
Olayın vahametini anlatacak bir kelime yok....

Ordunun içindeki bir kısım hain köpekler;

meclisi bombalamış,
halkın üstüne ateş açmış,
Komutanlarını derdest etmiş boğazına kemer geçirip kafasına silah dayamış,
tankla insanları ezmiş
ülkenin beğen beğenme cumhurbaşkanını öldürmek için hiç anons ve uyarı yapmadan kaldığı oteli basmış
161 vatan evladı şu anki resmi rakamlara göre askeri polisi sivil vatandaşı şehit olmuş

bunlar çok çok kötü üzücü evet

ama ben şahsen şu an çok kötü bir durumdan hem devlet kurumlar hem TSK çok daha kuvvetli olarak fitne ve fesattan arınmış olarak yükselecektir.......ulus olarak çok daha kötü günler ve badireler atlattık ve hepsinde çok şükür daha da kuvvetlenerek çıktık bu da öyle olacak kimse şüphe etmesin

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #32 : 18 Temmuz 2016, 12:11:59 »
Askeri ceza kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nun 309. maddesindeki "Anayasayı ihlale teşebbüs" ve TCK'nın 312. maddesindeki "Cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs edilmesi" fiilinden yargılanacak erler eğer üzerine zimmetli silahlar ile ateş açmamış ve kimseye zarar vermemişlerse serbest bırakılacaklardır ama rütbeli personelin durumu üstteki huşular çerçevesinde değerlendirlecek

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #33 : 18 Temmuz 2016, 12:46:05 »
@SKYWOLF Herkesin suçlu olmadığını elbette biliyorum.  Göz altına alınanların bazıları güvenlik sebebiyle alınmıştır. suçlu bulunanlar delil olanlar yargılanır. Gerisi serbest kalır.

Sonuç olarak, Kuvvetin temel taşları değişecek, kuvvet mutlaka olumsuz etkilenir.  sadece iş kuvvetle kalmıyor  yargı, emniyet birimleri yeniden yapılanacak. mit zaten perişan. mite söylenecek laf bile bulamıyorum.

Allah milletimizin yardımcısı olsun. zor bir süreç bizi bekliyor. Öncelikle kamu düzenin hızlıca sağlanması gerekiyor.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #34 : 18 Temmuz 2016, 20:16:04 »
Almanyanın incirlik üssünü ziyaret etmek istediğini biliyoruz. Bu ziyaretin  temmuz ayında gerçekleşmesi planlanmıştı. almanyanın sözde ermeni soykırımını mecliste kabul etmesiyle. incirlik talebleri red edildi. almanya kudurdu. ben bunu tesadüf görmüyorum. ısrarla incirliği ziyaret etmek istemelerin altından bir şeyler çıkabilir.

incirlik üssünde almanlar darbeci komutanlar ile mi buluşacaklardı. en azından piskolojik destekmi verilecekti.  bu kadar ısrarın amacı neydi?

Darbeciler almanya ve amerikanın desteğini almadan böyle bir girişime cesaret edemezler.  mutlaka dışardan sözlüde olsa destek alındığını düşünüyorum. Bakalım altından hangi ülkeler çıkacak.

Alıntı
Alman Bild gazetesi, müsteşar Ralf Brauksiepe ve beraberindeki heyetin Temmuz ayı içinde İncirlik'teki Alman askerlerini ziyaret etmek üzere bir gezi planladığını, ancak programın Ankara tarafından iptal edildiğini yazmıştı.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/06/160623_cavusoglu_almanya_incirlik_ziyaret

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #35 : 19 Temmuz 2016, 03:33:06 »
Hukumet Ankara'da ama bogaz koprulerine tank cikarilarak darbe yapiliyor.

Yersen!

ve ana, yiyorlar!

Çevrimdışı skymoonhunter

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 19 Temmuz 2016, 08:05:02 »
Nutuk Ankara'daki görüntüleri izlemedin mi?Darbeler ülkelerde sadece başkentleremi yapılır?Ben askerlerin silahından çıkan kurşunlarla tanıdığımı kaybettim.Sizin gibi nutku bozuklar çok bu ülkede ve merak etme sen ve senin gibilere de sıra gelecek.Ve ana, sana o lafları yedirecekler coming soon.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #37 : 19 Temmuz 2016, 08:49:38 »
Hukumet Ankara'da ama bogaz koprulerine tank cikarilarak darbe yapiliyor.

Yersen!

ve ana, yiyorlar!

Nutuk Ankara'daki görüntüleri izlemedin mi?Darbeler ülkelerde sadece başkentleremi yapılır?Ben askerlerin silahından çıkan kurşunlarla tanıdığımı kaybettim.Sizin gibi nutku bozuklar çok bu ülkede ve merak etme sen ve senin gibilere de sıra gelecek.Ve ana, sana o lafları yedirecekler coming soon.

Bu ülke senelerdir geriliyor. Bunu birileri bilinçli yapıyor. Amaç zaten toplumun değer yargılarıyla oynayarak toplumu kutuplaştırmak, milleti birbirine düşürmek! Bu gerilimi pek çok insan fark edemiyor. Bu gerilimin benzerleri bizden önce Irak'da, Mısır'da, Suriye'de ve pek çok yerde ortaya çıkarılmıştı. Çoğunda amaca ulaşıldı.Irak parçalandı, Suriye de öyle sayılır. Bir zamanlar bir arada yaşayan, dost olan, akraba olan, kardeş olanlar birbirlerine girdi. Birbirlerini katletti. Milyonlarca insan kendilerine sürekli yüklenen fanatizm ile yaptı bunu. Ve hiç biri geçmişte nasıl bir arada olduklarını hatırlamadı. Nasıl bu hale geldiklerini düşünmedi.

Bu son olayın ardında olanların da amacının bu olduğunu ne yazık ki göremeyenleriniz var. Herkes kendisi gibi düşünmeyeni hain ilan ediyor ve öldüresiye nefret ediyor. Fırsatını bulunca öldürüyor hatta!

Bu sitenin bu şeytani amaca hizmet etmesine izin vermiyoruz. Vermeyeceğiz de!

At izinin it izine karıştığı bir ortamda insanların da birbirine güveni kalmaz.

Kendinize geliniz!
Ülkenize, varlığınıza, birliğinize çok ciddi bir saldırı söz konusu!
Bu saldırıyı, hatta saldırıları savuşturmak, arkasında kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak için birlik içerisinde olmanız gerekir. Nedenlerini düşünmeniz, sonuçlarını değerlendirmeniz gerekir!
Nereye gittiğinizi görmeniz gerekir.
Bunun için de birlikte tartışarak, konuşarak gerçeğe ulaşmanız gerekir.
Ancak o kadar çok ayrıştırıldınız ki! Birbirinizi anlamıyorsunuz. Çünkü dinlemiyorsunuz. Çünkü dinlemek istemiyorsunuz!
Her kesim, her farklı düşünce sahibi olan grup o kadar dezanformasyonla dolduruluyor ki!
Herkes birbirine düşman!
İşte asıl "büyük oyun" bu!

Bu oyunu bozabilmeniz için, size yüklenen nefrete rağmen birlik olmanız lazım.
Soğukkanlılıkla her düşünceye saygı göstermeniz, karşılıklı olarak birbirinizi dinlemeniz ve anlaşmanız gerekir.
Belki birinizin göremediğini, diğeri görüyordur.
Belki bilmediğinizi, karşınızdaki biliyordur.
Birbirinizi yiyerek bunu asla bilemezsiniz!
Sadece düşmanlarınıza hizmet edersiniz.

Unutmayın ki bu vatan sadece senin, benim veya onun değil!
Bu vatan bizim!
Bu vatan hepimizin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
En güvendiğim adam başıma silah dayadı
« Yanıtla #38 : 19 Temmuz 2016, 16:20:12 »

Hürriyet Haber19 Temmuz 2016 - 15:25Son Güncelleme : 19 Temmuz 2016 - 15:37

Batman İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, 15 Temmuz günü darbe girişimi sırasında, kendi emrinde görev yapan ve en çok güvendiği 4 binbaşı ve 1 üsteğmen tarafından 12 saat rehin tutulduğunu belirterek, en çok güvendiği ve ödüllendirilmesini istediği subayın başına silah dayadığını söyledi.

Batman İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, 15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında, kendisine geçmiş olsun ziyaretine gelen köy muhtarlarına Bölge Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Adnan Ergün, Jandarma İstihbarat Şube Başkanı Jandarma Binbaşı Cihanhan Efe, Jandarma Asayiş Komutanı Kurmay Binbaşı Hasan Ali Gider, Jandarma Bölge İstihbarat Şube Başkanı Kurmay Binbaşı Necip Nefesoğlu ve Jandarma Terörle Mücadele Kısım Amiri Üsteğmen Alpaslan Tuna tarafından 12 saat rehin alındığını anlattı.

"EN ÇOK GÜVENDİĞİM ADAM KAFAMA SİLAH DAYADI"

Başına silah dayayan Terörle Mücadele Kısım Amiri Üsteğmen Alpaslan Tuna’nın en çok güvendiği ve ödüllendirmek istediği kişi olduğunu belirten Albay Topuz, darbe girişimi sırasında rehin kaldığı anları detaylı olarak anlattı. Albay Topuz, öncelikle kışlada olayın sonlanmasından duyduğu sevinci paylaşarak, "Yokluğumda bunun büyük olaylara dönüşmesine engel olan personelime teşekkür ediyorum. Bunlar devletin kendilerine verdiği silahı, milletine karşı kullanmayacağını bilen insanlar, bunun idrakinde olan insanlar. Bu ihanet şebekesinin bizim için ne kadar tehlikeli olduğunu bilen insanlar, bunların milletin meclisini bombalayacak kadar vicdanlarını satmış, beyinlerini satmış olduklarını bildiğimiz için bunların hiçbirinin sözüne itibar etmedik. Çok şükür Batman’da herhangi bir kalkışmanın olmasına müsaade etmeden, en azından kardeş kanı dökülmeden olayların burada, kışla içerisinde sonlanmasına vesile oldular. Ama şundan çok emin olun; Burada olaylar biraz daha ileri götürülseydi, kışla içerisinde çatışma olurdu. Buradan kimse çıkmazdı. Personelimiz o hainlerle kışla içerisinde ya çatışırlardı, ya şehit olurlardı, ya da kışla içinden asker çıkarılmazdı. Ben personelime ondan çok güveniyorum" diye konuştu.

"HERKES RAHATLADI"

Darbe girişimi akşamında kışlada saat 19.00’dan sonra rehin alınan ve sabah saat 07.00 sıralarında serbest kalan Albay Topuz, rehin alınmanın sonrasında, emir komutanın tekrar kendisine geçmesiyle, herkesin rahatladığını anlatarak, "O anda artık insan kendini değil de, milletini düşünüyor. Bana ne olacaksa olsun diyorsunuz. Ama kardeş kanı akması, daha kötüleri çevremizde yaşandığı için, bunun çok çok kanlı olacağını düşünüyorsunuz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile yetiştirilmiş adamın kendisine verilmiş silahı milletine doğrultacağı, bunun çok ağır sonuçlanacağını düşünüyorsunuz. Kendiniz değil, daha çok milleti düşünüyorsunuz" dedi.

"BENİ REHİN ALANLARDAN BİRİ 5 ÇOCUĞU VE EŞİNİ BIRAKIP KAÇARKEN YAKALANDI"

15 Temmuz akşamı Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasıyla olayın renginin değiştiğini ifade eden Albay Topuz, kendisini rehin alanlardan birinin, eşi ve 5 çocuğunu bırakıp kaçmaya çalışırken yakalandığını belirterek, "Başbakan’ın, ’Silahlı kuvvetler içerisindeki ihanet şebekesinin, bir örgütün kalkışmasıdır. Bunlara taviz verilmeyecek ve en ağır şekilde cezalandırılacaktır’ şeklindeki açıklamasından sonra beni rehin alan 5 kişinin nefes alışverişleri değişti. Bunlar hep şeyi düşündüler; planlı darbenin mutlaka Başbakan, Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanlarımızın entegre edilmiş olacağını ve o işin bittiğini kabul edip, rahatlık içinde iken, Başbakanımız’ın o açıklaması ile olayın rengi değişti. O anlamda milletimizin Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın çağrısına karşılık verip sokaklara dökülünce, bunun başarısız olduğunu kendileri de anladılar. Bundan sonra kaçıp kurtulmanın hesabını yaptılar. Burada kaçanlardan biri 5 çocuğu ve eşini bırakıp kaçarken yakalandı" dedi.

"ÇOK ACİL DİYE EVE GELİP REHİN ALDILAR

Akşam saatlerinde darbeci subayların evine geldiğini ve "çok acil" dedikleri için kapıyı araladığını dile getiren Kurmay Albay Topuz, biran Batman Valisi Ahmet Deniz’in esir alınmış olabileceği ya da bombalı aracın bir yerde patlatılmış olabileceğini ya da herhangi önemli bir terör hadisesinin yaşanmış olabileceğini düşündüğünü ifade ederek, "Evimin kapısı çalındı. Batman’da havalar çok sıcak olması nedeniyle malum kıyafetim uygun olmadığı için kapıyı araladım. Kurmay Başkanı’na vekalet eden binbaşıyı gördüm. Tabi burası terör bölgesi. Bana ’Komutanım, çok önemli, çok acil’ deyince ben de terörle ilgili bir şey zannediyordum. Hele üzerimi giyineyim dedim, ’hayır, yok komutanım çok acil’ dedi. Baktım arkasında dört tane adam. Hepsi de Kurmay Binbaşı rütbesinde. ’Tamam’ dedim. Kapıyı kapattılar. ’Silahlı kuvvetler yönetime el koydu. Sizi gözaltına alıp tutukluyoruz’ dediler. Bir baktım silahlar ellerinde. Onlara emriniz nerede, mesaj nerede? ’Birazdan getireceğiz’ dediler öyle rehin alındım" dedi.

KAÇARKEN YOLDA YAKALANDILAR

Jandarma Bölge Komutanı’nın izin için İstanbul’a gittiğini hatırlatan Albay Topuz, kendisini rehin alan 3 kişinin, başarısız olduklarını anlayınca kaçmaya çalıştıklarını ancak yolda yakalandığını anlattı. Albay Topuz gelişmeleri şöyle anlattı:

"Bölge Komutanımız İstanbul’da izinde. Olaylardan haberdar oluyor. Burayı arıyor, ona da ’Kolordu’ya, Diyarbakır’a gitti’ diyorlar. Bölge komutanımız, kolorduyu arayarak, ’Alay Komutanını çağırmışsınız’ diye soruyor. Kendisine de öyle bir şey yok deniyor. İşte o zaman anlıyor ve ’Ya aldılar, bir yerde tutuyorlar, ya da öldürdüler veya elini kolunu bağlayıp talimatla Ankara’ya götürüyorlar’ diye düşünüyor.

'PARALEL KALKIŞMADIR' DİYOR

Sonra bölge komutanı sürekli emirler yağdırıyor buraya. Hiç kimse normal komuta silsilesi dışında hareket etmeyecek. Mesaj gelmiş diyorlar. Mesajın altında kimin imzası var? deniyor ’Fatih’ isminde birinin ismi var deniliyor. O da, ’kesinlikle bu paralel bir kalkışmadır’ diyor. Arkadaşları ikna ediyor. Burda da arkadaşlar verilen hiçbir talimatı yerine getirmiyorlar. Dolayısıyla bunlar belli bir süreden sonra başarısız olacaklarını anlayınca kaçıyorlar. Bunlardan 3 kişi kaçıyor. Arkadaşlarımız kamera kayıtlarından bakıyorlar. Diyarbakır istikametine kaçtıkları düşünülerek emniyet ve jandarma devreye girerek yolda yakalanıyorlar."

TUĞGENERAL KÖROĞLU FOTOĞRAFININ YERİNE ’DARBECİ’ YAZISI

Bu arada Batman İl Jandarma Komutanlığı’nda daha önce İl ve Alay Komutanı olarak görev yapan görevlilerin fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf albümünde, 2010 yılına kadar Kurmay Albay olarak Batman Jandarma Alay Komutanı görevini yaptıktan sonra Jandarma Okullar Komutanlığı’na getirilen Tuğgeneral Sadık Köroğlu’nun fotoğrafı kaldırılarak, yerine fotoğraf çerçevesine içine ’Darbeci’ yazılı bir yazı konulduğu görüldü. Tuğgeneral Sadık Köroğlu da 15 Temmuz günü darbe girişiminde bulunan generaller arasında olduğu için gözaltına alınmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/en-guvendigim-adam-basima-silah-dayadi-40154541
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Erdoğan'a suikasta giden darbeci konuştu!
« Yanıtla #39 : 19 Temmuz 2016, 16:21:51 »

DHA19 Temmuz 2016 - 15:34Son Güncelleme : 19 Temmuz 2016 - 16:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran FETÖ'cü askerlerden Çankaya'nın ifadeleri ortaya çıktı.

TSK içindeki FETÖ'cü bir grubun 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı Marmaris’teki otele yapılan saldırıya katılan MAK timinde görevli Hava Astsubay Selman Çankaya’nın ifadesi ortaya çıktı.

Kendilerine gün içinde terör operasyonuna gidecekleri söylenip hazırlık yaptırıldığı anlatan Astsubay Çankaya, "Ancak Tümgeneral Sönmezateş, gelip darbe olduğunu söyleyince bir devlet büyüğünü almaya gittiğimizi anlamıştık" dedi. Çankaya’nın başarısız olan baskın sonrasında ormanlık alana kaçtığı, ardından yolcu otobüsüyle, İzmir’e döndüğü öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok ilde olduğu gibi İzmir’de de askere yönelik gözaltılar oldu. Toplam 89 kişinin gözaltına alındığı kentte önceki günlerde adliye gönderilen askerlerden Ege Ordusu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen, NATO Kara Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Salih Sevil, Bornova 57’nci Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmed Nuri Başol, Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız ve Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur’un da aralarında bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

Bugün de aralarında Menteş Kampı’ndan 500 Harbiye öğrencisiyle destek amaçlı çıkan Kurmay Albay Enver Polat ile Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanı Albay Murat Yılmazaslan’ın aralarında bulunduğu 42 asker, adliyeye gönderildi. Askerlerin sevki sırasında bomba uzmanı polisler de özel eğitimli köpeklerle bina çevresinde arama yaptı.

MARMARİS SALDIRISINA KATILAN ASKERİN İFADESİ DA ORTAYA ÇIKTI

Adliyeye gönderilen 42 askerden en dikkat çeken isim ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele baskına katılan Astsubay Selman Çankaya oldu. Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinde görev alan Selman Çankaya’nın polise verdiği ifade de ortaya çıktı. MAK timi olarak kendilerine darbe günü, terör örgütü yöneticilerinden birisine operasyon düzenleneceği ve hazırlık yapılması talimatı verildiğini anlattı. Selman Çankaya, "Biz de tim arkadaşlarımla birlikte bize verilen emir doğrultusunda, silahlarımızı, patlayıcıları, mermileri, sıhhi araç gereçleri hazırlayıp, iki helikopterde beklemeye başladık" dedi.

"DARBE OLDUĞU SÖYLENİNCE ANLADIK"

Hava üssünde bekledikleri sırada başka bir helikopterle Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’in yanlarına geldiğini de ifade eden Astsubay Selman Çankaya, "Bize ’askeri darbe oldu. Artık yönetim bizde’ şeklinde konuştuktan sonra ve Özel Kuvvetlerden de timler gelince bir devlet büyüğünü almaya gittiğimizi anladık. Çünkü darbe ortamında terör operasyonu yapılmayacağını düşündük. Ardından da Marmaris’e gittik" dedi.

"HELİKOPTERLER YOĞUN ATEŞTEN ALÇALAMADI"

Marmaris’te yaşanan çatışmaları da anlatan Astsubay Selman Çankaya, "Helikopterler bizi timler halinde yere indirdi. Yoğun ateş altında kalmıştık. Çatışma sürdüğü sırada telsizden operasyon düzenlediğimiz kişinin ayrıldığı bilgisini edinince geri çekilmeye karar verdik. Bu sırada çatışmayı da sürdürüyorduk. Helikopterler yerden açılan yoğun ateşten dolayı alçalamadı. Bunun üzerine üçer kişilik timler halinde farklı noktalara kaçmaya karar verdik. Ben ormanlık alana kaçtım" dedi.

Ormanlık alanda saklandığı sırada darbeye yönelik bilgiler de edindiğini belirten Astsubay Selman Çankaya’nın daha sonra askeri kamuflajlarını çıkartıp sivil kıyafetler giydiği, yolcu otobüsüyle de geldiği İzmir’de gözaltına alındığı öğrenildi.

Astsubay Selman Çankaya’nın saldırıya katılan diğer askerlerini Muğla’da adliyeye sevk edilmesinden dolayı vakit kaybı yaşanmaması içini İzmir’de adliyeye gönderildiği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/erdogana-suikasta-giden-darbeci-konustu-40154559?_sgm_campaign=scn_a004ff5fd97f8006&_sgm_source=40154559&_sgm_action=click