Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 66963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Yunanistan'ın Dedeağaç kentine bir Türk askeri helikopterinin indiği bildirildi. Helikopterdeki sekiz kişi, Yunan polisi tarafından gözaltına alındı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Helikopterle Yunanistan'a kaçan sekiz hain askerin derhal teslim edilmesini istedik" dedi.

Reuters'ın haberine göre, Yunan polisi tarafından tutuklanan sekiz kişi, Yunanistan'a siyasi sığınma talebinde bulundu.

Hürriyet’in edindiği bilgilere göre, Dedeağaç havaalanına inen Türk helikopteri, daha önce arama kurtarma çalışmalarında kullanılıyordu. Helikopterdeki kişilerin darbecilerle ilişkisi bulunduğu iddiaları yoğunlaştı. Yunan devlet televizyonu ERT, Kara Şahin tipi helikopterdeki 7'si üniformalı, 8 kişinin, Türkiye'deki askeri darbe girişiminde rol oynamış olabileceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Helikopterle Yunanistan'a kaçan sekiz hain askerin derhal teslim edilmesini istedik" dedi.

SOS VERİP İNDİLER

Yunanistan'da savunma haberleri yapan internet sitesi OnAlert, helikopterin bir polis helikopteri olduğunu, içinde 6'sı üniformalı 1'i sivil 7 kişini olduğunu bildirmişti. Sitenin haberine göre, helikopter yerel saatle 11.45'te SOS sinyali verdi, 11.51'de de Dedeağaç havaalanına indi.

Darbe girişiminin ardından çok sayıda komutandan haber alınamamıştı.

Bazılarının rehin alındığı iddiaları vardı.

Başbakan Binali Yıldırım ise "Komutanlarımız ile ilgili herhangi bir endişe yok. Durum kontrol altına alınmıştır. Komutanlarımız görevlerinin başındadır" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/yunan-televizyonu-turk-askeri-helikopteri-dedeagaca-indi-40149294

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2016, 15:23:01 »
Vatan hanini ... köpekler ulan pkk bile sizin çizginize gelemedi
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2016, 19:27:09 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2016, 19:27:23 »

Sakiiiin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2016, 22:39:33 »
Çok üzücü olaylar yaşadık. çok üzücü videolar, fotoğralar gördük. Tarihe tanıklık ettik. Allah milletimizi bir daha böyle durumlara düşürmesin.

ister asker, ister polis olsun, ister sivil... hukuksuz şekilde insanları yaralayanlara, öldürenlere hesap sorulmalı.

sosyal medyada yaşanmış birçok görüntü var. Teslim olan Askerlere yapılan kötü muamele çok üzücü, onlar Türk Askeri, yanlış yapsalar da bu vatanın evlatları daha yumuşak şekilde süreç atlatılmalı. Ordununda polisinde yıpratılmaması lazım.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2016, 23:01:46 »
Ben bu darbeden hicbirsey anlamadim. Darbe kime karsi yapilir? Hukumete

Peki hicbir bakan tutuklamis mi askerler?

Ustelik darbe ani bir hareketle olur oyle tanklari bogaz koprulerine show gibi cikararak degil. Valla ne bicim bir darbe anlamis degilim.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 16 Temmuz 2016, 23:56:06 »

Sakiiiin!

Darbeci köpekler yakalandı şimdi rahatladım

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #16 : 16 Temmuz 2016, 23:58:16 »
Aceleye gelmiş bir girişim olabilir. YAŞ kararları çıkmadan acele ile yapılmak istenmiş olabilir. YAŞ toplantıları Ağustos ayı içerisinde olduğu düşünülürse, birçoğunun emekli edileceği söyleniyordu. FETÖ nün Planları sekteye uğrayacaktı.  ilk fırsatta yarım yamalak girişimde bulunmuş olabilirler

12 temmuz haberi
 http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/tsk-ya-yuvalanan-feto-uyeleri-hakkinda-yasta-karar-verilecek-h111289.html

13 temmuz tarihli bir haber
http://www.ntv.com.tr/turkiye/asker-polis-ve-ogretmenlere-feto-pdy-operasyonu,SS8dK271xUWhT40sOCFsUg
10 temmuz
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1264828-gozaltina-alinan-binbasi-tutuklandi

son günlerde haberde FETÖ ye karşı operasyonların olduğu görülüyor...

TSK içinde darbe girişimine karşı çıkanlar olduğu için darbe başarısız oldu. TSK destekleseydi bugün burada yorum bile yazamazdık.  TSK böyle acemice girişimde bulunmaz her şeyi planlardı. Elektriği, interneti haberleşmeyi, tvleri  karartır diye düşünüyorum. böylece yaşanan olaylar yayılmasını engellerdi.

TBMM vurulmasını olası bir darbede TSK nın bile yapacağını düşünmüyorum. Gözler Dönen FETÖ tüm gücüyle, son bir gayret ile kurumlara saldırmıştır. ve herşeye  rağmen başaramadılar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 17 Temmuz 2016, 02:32:03 »
Ben bu darbeden hicbirsey anlamadim. Darbe kime karsi yapilir? Hukumete

Peki hicbir bakan tutuklamis mi askerler?

Ustelik darbe ani bir hareketle olur oyle tanklari bogaz koprulerine show gibi cikararak degil. Valla ne bicim bir darbe anlamis degilim.

Bence bu işin ardında başka birşey var. Köprüyü tut, bir hava üssünü ele geçir, G. kurmay  başkanını ve komutanları rehin al, meclisi bombala! Bence de bu şekilde darbe olmaz. Olsa olsa intihar olur. Belki darbe emrini alanlar TSK'nın komuta kadrosu hariç topyekün darbe yapacağına inandırıldılar. Yani kendileri dışında tüm birliklerin kendilerine katılacağını falan sanmaları sağlandı. Kim bilebilir! Bu işten kazançlı çıkanlara bakmak lazım.

Devlet yetkilileri hep bir ağızdan paralel yapı diyor ve pensilvanyada CIA tarafından korunduğu iddia edilen fetoyu hedef gösteriyorlar. Cumhurbaşkanı daha önce orduya kumpas kurarlarken bunlar, ben bu davanın savcısıyım dediği gülen cemaati için haşhaşiler diyeli bir yıldan fazla olmuş mudur?

Bu kadar süre içerisinde ordunun içerisinde bu şekilde bir yapılanmanın fark edilmemesi imkansız! Kaldı ki kurdukları kumpası Orduya sızmadan yapabilmeleri imkansız! Bunun üzerinden ise seneler geçti! Yaş kararıyla falan değişebilecek bir durum mu? YAŞ ile yeri değiştirenlerin böyle bir yapılanmanın içerisinde olmadığının garantisi var mı? Darbenin elebaşı olan emekli paşa da böyle bir kararla göreve getirilmemiş miydi?

Buna süre içerisinde anlaşılan o ki halen paralel yapılanma üyeleri tespit edilememiş. Edilmiş olsa böyle bir kargaşa olmazdı. Bunları sadece tsk içerisinde değil, devletin tüm kurumlarında araştırıp tespit etmek gerek. Bu şahısların geçmişten bu zaman atama için imza atalardan işe başlamak en mantıklısı! Ülke güvenliği söz konusu olunca kimsenin kandırıldık deme lüksü de yok. Herşey ortaya çıkmalı. Ancak bu yapılırken cadı avcılığı şeklinde değil, masum olanlara zarar gelmemesi için hassas davranılmalı!

Bu kadar geçen süre içerisnde ordu içerisindeki bu yapılanma tespit edilemediği gibi, bir de az kalsın Suriye ve Rusya ile savaşa giriyorduk. Düşünsenize bir savaş sırasında olsaydı böyle bir girişim. Düşmanla uğraşırken birileri Genel Kurmay Başkanını kaçrmış, meclisi bombalıyor!

Ne yazık ki ülkemizde olağanüstü bir güvenlik açığı var!
Ve  güvenliği sağlamakla yükümlü olan ülkeyi yönetenler meydanlarda kahramanlar gibi konuşuyor. Cumhurbaşkanı çok ilginç. Gülen cemaatini millete şikayet ediyor. Ben size bunlar için şöyleleri böyleler dememiş miydim diyor. Yahu senin bir şey demen değil, bunca zamandır dediklerini derhal belgeleyip yasal yollarla müdahale etmen gerekirdi bu zamana kadar. Bunlar tek tek tespit edip engellemen gerekirdi. Bu gereği kadar yapamadığının göstergesidir yaşananlar. Yapamamışsın ki kendi uçaklarımızla kendi meclisimiz bombalandı! Laf değil  icraat lazım ülke güvenliği konusunda.

Bir de demokrasi mücadelesi verdiğini sanan vandallar vardı bunlar gibi...

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13718678_1277042945679614_4101540023952243558_n.jpg?oh=667ef5b4a72d099f55d3571e4f8de7e5&oe=58246CA4

Oysa bunlar sadece kendilerine verilen emirleri ölümüne yerine getirecek şekilde eğitim almış gencecik çocuklar! Bu çocukların çoğu bir tatbikata gittiğini sanıp bir anda kendilerini bir darbe girişiminin içerisinde bulan şaşkın gençler. Tabi ki sivil halka ateş açanlar cezalandırılmalı. Ama unutmamalı ki "Tankın içindeki askerin sana ateş açma imkanı varken teslim olmayı seçmesi halkına olan bağlılığını gösterir, linç etmen de senin ihanetini."
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2016, 02:38:24 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #18 : 17 Temmuz 2016, 09:13:03 »
Fethullah Gülen: 'Suçlamalar İftira, Darbe İddialarını Uluslararası Komisyon Araştırsın'
! No longer available
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #19 : 17 Temmuz 2016, 18:59:54 »
Hukumete karsi darbe ama hukumetten bir kisinin parmagina kiymik bile batmamis, ne ilginc bir durum!!!!

20 yasinda dunyadan bi haber gencecik askerlere kemerlerle iskence, Turkiyenin hakimleri savcilari gorevden el cektirilmis. Darbeyi arastiracak, sorusturacak kim kaldi?

.......Sevgili Nutuk,  Bu kısımı siliyorum. Lütfen dikkat edelim!.... Skywolf
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2016, 21:08:11 Gönderen: SKYWOLF »