Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Darbeci askerlerin GATA oyunu!
« Yanıtla #90 : 22 Temmuz 2016, 14:56:46 »
AA22 Temmuz 2016 - 14:41Son Güncelleme : 22 Temmuz 2016 - 14:45

Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) örgütlenen terör örgütü FETÖ üyelerinin, verdikleri sağlık raporlarıyla,Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel yapısında söz sahibi olduğu belirtildi.

GATA'da tabip olarak görev yapan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir subay, AA'ya, FETÖ'nün GATA'daki yapılanmasını anlattı. FETÖ'nün, son 5-6 yıldır, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin muayenelerinin yapıldığı, heyet raporlarının verildiği GATA'da etkinliğini artırdığını belirten subay, örgütün, verdiği sağlık raporlarıyla istediklerinin Silahlı Kuvvetlerin çeşitli birimlerinde yükselmesini sağladığını kaydetti.

Paralel örgütün, istemedikleri kişilerin ise "sağlık problemi var" şeklinde rapor yazarak kurumdan ayrılmasına neden olduğunu söyleyen tabip, "Heyet muayenelerinde çoğunluğu elinde bulunduran örgüt, Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Harp Okulu da dahil olmak üzere, personel alımlarında söz sahibi oldu. FETÖ böylece, Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel yapısını şekillendirmeye çalıştı. Örgüt, kritik bir kurum olan GATA'da yapılanmasını gizlemek için özel bir çaba sarf etti." ifadesini kullandı.

Başarılı subayların önünü kesti

GATA'nın etik ve akademik kurullarında önemli mevkileri ele geçiren örgütün, üyesi olmayan başarılı subayların akademik ilerlemelerine engel çıkardığını anlatan subay, iftiralar atan örgütün, çok sayıda personelin istifasına neden olduğunu belirtti.  Subay, yardımcı doçent, doçent ve profesör kadrolarına geçişlerde, FETÖ üyesi olmayanlara izin vermeyen örgütün, gelecek vaat eden subayların önünü kestiğini söyledi.

FETÖ'cü olmayanlara kadro yok

Akademik personelin yazdığı makalelerin yayımlanmasında, örgüt üyesi olmayanlara yer vermeyen terör örgütünün, puanlarını düşük tuttuğu subayların, akademik ilerlemelerini durdurduğunu belirten subay, şunları kaydetti:

"Bu örgütün Allah korkusu yok. Her türlü iftirayla, yalanla, kumpasla insanları yok etmeye çalışıyorlar. Kendinden olmayanlara GATA'da kadro açmayan FETÖ, çok sayıda doçenti ve profesörü, Türkiye'nin değişik yerlerindeki askeri hastanelere gitmeye zorladı, sürdü. Üst kademelerde, ağırlıklı olarak albay ve general seviyesinde bulunan örgüt üyelerinin asıl hedefi, kuruma yeni alınmış ya da alınacak personel. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. GATA gözlerden uzak olduğu için fazla sorgulanmıyor ama en büyük sorun burada. Çünkü, Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak personelin belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Buradaki Fetullahçı yapının tasfiyesi gerekiyor."

http://www.hurriyet.com.tr/darbeci-askerlerin-gata-oyunu-40163156
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Askeri Öğrenci: 'Canlı Bombaları Engelleyeceğiz' Diye Kandırdılar
« Yanıtla #91 : 22 Temmuz 2016, 15:30:09 »
Askeri Öğrenci: 'Canlı Bombaları Engelleyeceğiz' Diye Kandırdılar

Darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nü kapatan askeri öğrencilerden Kağan Karalürt, komutanlarının 'canlı bombaları engelleyeceğiz' yalanıyla kandırdıklarını söyledi.

Askeri Öğrenci: 'Canlı Bombaları Engelleyeceğiz' Diye Kandırdılar, System.String[]

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nü trafiğe kapatan ve sonrasında tutuklanan askeri öğrencilerden Kağan Karalürt, savcılık ifadesinde "Komutan 'canlı bomba eyleminin bulunduğunu ve bunun sekiz adet olduğunu ve bunu engellemek için geldiklerini' söyledi." iddiasında bulundu.

"YAZ KAMPI İÇİN YALOVA'YA GİTTİK"

Yeşilköy Hava Harp Okulu ikinci sınıf öğrencisi Karalürt, " Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında savcıya verdiği ifadede, yaz kampı için Yalova'ya gittiklerini söyledi.

"22.10'DA İÇTİMA ALANINA ÇAĞRILDIK"

Darbe teşebbüsü gecesi saat 21.45'te içtimalarını verdiklerini ve yatmak üzere dağıldıklarını anlatan Karalürt, "22.10'da tekrar içtima alanına eğitim için çağrıldık. Bu durumda tam teşkilatlı ve silahlı olarak eğitim alanına gittik. Burada bazı isimler okundu ve bu kişiler ayrıldı. İsmi okunmayanları başka bir yere ayırdılar." dedi.

"GECE ATIŞ TALİMİNE GİDİYORUZ"

Karalürt, isimleri okunanların üç otobüsle Yalova'dan hareket ettiğini belirterek, içtima alanında isimleri okuyanların ise Üsteğmen Ali Akçay ve Yüzbaşı Metin Kazancı olduğunu bildirdi.

Teğmen Harun Ay ile Burhanettin Koyuncu'nun da kendilerini İstanbul'a taşıyan otobüste bulunduğunu kaydeden Karalürt, "Hareket etmeden önce otobüse mühimmat getirdiler. Otobüsün başında komutan olarak Gazi Odacı vardı. Hareket ettiğimizde kendisine 'nereye gittiğimizi' sorduğumuzda 'planlı eğitimlerin dışında, plansız eğitimlerin de bulunduğunu, gece atış talimine ve eğitimine gittiğimizi' söyledi." beyanında bulundu.

'CANLI BOMBA EYLEMİ YALANI'

Karalürt, otobüste komutana ısrarlı şekilde "Nereye götürüldüklerini" sorduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Gaziosmanpaşa Köprüsü'ne geldiğimizde yolda trafik olduğunu ve ters bir durum olduğunu fark ettik. Israrlı bir şekilde komutana sorduk. Komutan'canlı bomba eyleminin bulunduğunu ve bunun sekiz adet olduğunu ve bunu engellemek için geldiklerini'söyledi. Hatta biz, ' İstanbul'da bu kadar görevli varken bizi neden götürüyorlar?' diye sorduk. Sinirlenip bize 'Susun, kendi aranızda konuşmayın' dedi."

EMNİYET 'KİRPİ' ARACIYLA DURDURDU

Güvenlik şeridinden yola devam ederek Boğaziçi Köprüsü'ne yakın bir yere geldiklerini kaydeden Karalürt, burada emniyetin "kirpi" olarak bilinen aracı tarafından önlerinin kesildiğini söyledi. Bu sırada bazı vatandaşların kendilerine "Bunlar bizim çocuklarımız" diyerek sevgi gösterisinde bulunduğunu, bazılarının da taşlarla saldırmaya başladığını aktardı.

"HAVAYA ATEŞ ETTİM"

Karalürt, ifadesinde şunları da anlattı:

"Köprüde konuşlu bulunan tankların ve askerlerin olduğu yöne doğru 'koş' emri ile koştuk. Silahlarımız yanımızdaydı ancak bazı arkadaşlar silahlarını alamamıştı. Hatta vatandaşa silahlarını veren de olmuştu. Bu sırada bulunduğumuz yerden vatandaşlara silah atışı yapılıyordu, tanklardan da ateş edildi. TOMA'lar sürekli artıyordu. Hatta Tuncay Binbaşı, 'TOMA'lardan birini vuralım' dedi. Bize direkt ateş emri verildi ancak ben 'vatandaşa zarar gelmesin' diye havaya ateş ettim. Komutanlar sürekli ellerindeki cep telefonlarıyla birtakım mesajlar yazıyorlardı."

"VURULACAĞIZ ENDİŞESİYLE KAÇTIK"

Komutanların, sabaha doğru polise teslim olmaya karar verdiklerini belirten Karalürt, "Ancak içlerinden birkaçı 'Teslim olmayacağız, Güneydoğu'da teslim olmadım, burada mı teslim olacağım' dediler." ifadelerini kullandı.

Karalürt, teslim olduktan sonra vatandaşların silahları alıp, tankların üstüne çıktığını aktararak, "Vurulacağız endişesiyle kaçtık. Polis araya girdi. Bir şey olmayacağını söyledi, yere yatmamızı söyledi." dedi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-canli-bombalari-engelleyecegiz-diye-kandirdilar-8635791/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Efkan Ala'dan önemli açıklamalar
« Yanıtla #92 : 22 Temmuz 2016, 16:57:35 »

Hürriyet Haber22 Temmuz 2016 - 16:44Son Güncelleme : 22 Temmuz 2016 - 16:53

İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbe girişimiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Jandarmaya yeni düzenleme geliyor.

Canlı yayında konuşan Ala'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

Darbe girişimi gecesi Van’dan Ankara’ya geliyordum. Havaalanına indikten sonra ilk anda cumhurbaşkanımız ve başbakanımıza ulaşamadım.

Emniyete hemen buna müsaade edilmeyeceğini net ve kararlı cümlelerle yakalanması ve gözaltına alınması talimatını verdim.

Havalanın içinde bir karargah oluşturduk ve meseleyi yönetmeye başladık. Benim yaver albayım hemen giderek havaalanı bölük komutanlığına el koydu burayı ben yönetiyorum diyerek.

UÇAĞIM İÇİN DE TALİMAT VERMİŞLER

Benim uçağım için de talimat vermişler Malatya’ya indirilmesi konusunda.

Maalesef durum bu. Evet istihbarat zafiyeti açıkça görülüyor. Sistem zafiyeti var aslında. Bu yapıyı öyle bir kurgulamalıyız ki bir daha darbenin iması dahi olmamalı.

Bu yapı darbe üretiyor öyle ya da böyle. Çünkü güç dağılmamış.

Ben istihbarat konusunda peşin hükümle değerlendirme yapmak istemiyorum ama haber verilmeliydi.

Tehlike tamamen ortadan kalkmadı. Çok hızlı kara alıyoruz. Umarım bu kararları uyguladıktan sonra ortadan kalkar.

Şu anda kayıp asker değil de kaçaklar var. Gözaltına alınması gerekirken henüz gözaltına alınmamış olanlar var

Marmaris'te cumhurbaşkanımızın bulunduğu otele giden 36 kişiden 19’u yakalandı 17’si de aranıyor. Zaman zaman her gün birkaç tanesi daha yakalanıyor. Tedbirleri başından beri aldık.

10 bin 856 kişinin pasaportunu iptal ettik. Bundan 10 bine yakını kamu görevlisi. Yeşil pasaport, hizmet pasaportu sahibi.

246 şehidimiz, 2185 yaralımız var. Gözaltı 10 bin 607, 4496 tutuklu var.

JANDARMAYI TAMAMEN BAKANLIĞA BAĞLAYACAĞIZ

Jandarmayı kesinlikle tamamen içişlerine bağlayacağız.

Benim sistem sorunundan kast etiğim şey, yani sistem öyle bir oluşmalı güç öyle bir dağılmalı ki siyaset karar verdiğinde güç bir yerde savaş varsa oraya yönlendirilebilmeli ve bir daha istihbarat almasanız da kimse darbe yapmaya niyetlenmemelidir.

Sistemi o hale getirmek lazım. Bu yapı böyle devam ederse, istihbaratı gözden geçirsek de bunlar yaşanmaya devam eder.

Mekanize zırhlı tugayın Ankara’da ne işi var? Bu durum kişilerden bağımsız.

Siyasi partilerin hepsine teşekkür ediyorum. Türkiye bir şeyi yakaladı bizim hükümetlerimiz zamanda her krizden bir fırsat çıkarıyoruz.

Kriz büyük bir tehditti ama gereğini yaparsanız sistemi dönüştürmek için de bir fırsattır.

Yetiştirmesi, ataması, görevden alması… Emniyet Genel Müdürlüğü nasılsa Jandarma da öyle olacak.

http://www.hurriyet.com.tr/efkan-aladan-onemli-aciklamalar-40163725

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #93 : 22 Temmuz 2016, 17:50:18 »
15 temmuz Haçlıların kudüsün işgali. 15 temmuz tarihi bilinçli seçilmiş olabilir. Eğer bu Darbeyi  yabancı istihbarat planladıysa böyle rastlantılar olabilir.

Takvim yaprağı çok şeyi anlatıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #94 : 22 Temmuz 2016, 17:51:36 »
15 temmuz Haçlıların kudüsün işgali. 15 temmuz tarihi bilinçli seçilmiş olabilir. Eğer bu Darbeyi  yabancı istihbarat planladıysa böyle rastlantılar olabilir.

Takvim yaprağı çok şeyi anlatıyor.

Biraz ciddiyet lütfen!

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #95 : 22 Temmuz 2016, 17:56:18 »
sıradan bir tarihi neden seçsinler. Sadece Gülenin bu darbeyi planlandığını düşünenler yanılır.

Arkasında muhakkak bazı ülkeler çıkacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #96 : 22 Temmuz 2016, 18:01:21 »
sıradan bir tarihi neden seçsinler. Sadece Gülenin bu darbeyi planlandığını düşünenler yanılır.

Arkasında muhakkak bazı ülkeler çıkacak.

Neden seçmesinler! 15 Temmuz ile ilişkilendirilebilecek tarihte o kadar çok şey var ki! Birine lotodan büyük ikramiye çıkma olasılığından bile az bir rastlantı neden gerçeği yansıtsın?

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #97 : 22 Temmuz 2016, 19:01:05 »
SKYWOLF sen yabancıların içindeki  Türk düşmanlığının ne kadar büyük olduğunu bilmiyorsun. adamlar yemeden içmeden forumlarda, sitelerde Türk düşmanlığı yapıyor. Düşmanlarımız, sözde müttefiklerimiz pydyi, pkkyı , solcu, sağcı terör örgütlerini  destekliyor. işid ile anlaşabilseler onları bile desteklerler.

Bölgede ve dünyada Genlerine kadar işlemiş Türk düşmanlıkları var.  Romanyalı bir çingene ile  ermeninin ortak özeliği Türk düşmanlığıdır. bir sırp ile avustralyalı anzak piçinin ortak özelliği Türk düşmanlığıdır. Bir yunan ile bir çinlinin ortak düşmanı Türklerdir.  Bölgede rusya ile amerikanın başını ağrıtan düşman Türklerdir. Yani şunu demek istiyorum Türk düşmanlıkları birçok etnik yapıyı birleştiriyor. aynı şekilde araplarda da Türk düşmanlığı var.

Büyük oynayanlar büyük planlar yapar. ben darbe girişimi olduğu gün, küçük bir kesim bu kalkışmayı yaptı sanmıştım. düşüncem her geçen dakika yeni bilgiler ile değişiyor. Planlanmış organize edilmiş büyük bir darbe girişimiydi. Halk sokağa dökülmezse başaracaklardı.

Dar pencereden bakınca bazı şeyler saçma gelebilir. Büyük pencereden bakıp her şeyi anlamaya çalışmalıyız.

Avrupanın en büyük gücü Almanya dır. ingiltere, fransa, ispanya, italya Tükenmiş durumda nüfusları yaşlanıyor .  almanyanın bu planlarda muhakkak parmağının çıkacağını düşünüyorum.  Nüfusumuz neredeyse almanyayı yakaladı. Şu an  Avrupanın 2 büyük nüfusuna sahibiz. 3-5 yıl içinde almanyanın nüfusunu geçerek avrupanın en kalabalık ülkesi olacağız.

ABD güleni teslim edecek mi hep birlikte göreceğiz. Söz de müttefiklerimizin kıvırmalarını hep birlikte göreceğiz.

Darbe sadece siyasilere yapılmadı. Türkiye Cumhuriyetine karşı yapıldı. Ülkemiz çok büyük bir saldırı atlattı.

oyunları büyük kuranlar saçmalamış. Türk halkı bu saçmalıklara kanıyla cevap verdi.

Tankın önüne yatan saçma iş yapan arkadaşları hesaba katmamışlar. Mermilerin üstüne ısrar ile yürüyerek saçmalayan Türkleri hesaba katmamışlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #98 : 22 Temmuz 2016, 20:06:48 »
Sen de herşeyi çok biliyorsun (!)
Neyi bilip bilmediğimi nereden biliyorsun?
Kaç yaşındasın merak ediyorum!
Kimler yemeden içmeden hangi forumlarda Türk düşmanlığı yapıyorlar?
Sadece Türk düşmanlığı mı yapıyorlar yoksa başkalarına da düşmanlar mı?
Tek tek kayıt altına almış gibisin de ondan soruyorum.
Bütün dünya bize düşmansa neden hepsi birleşip bize saldırmıyor?
Bunun yerine neden her sene milyonlarcası ülkemize turist olarak gelip para bırakıyor?

Dar pencereden bakmıyoruz ki!
Senelerdir  büyük resmi göstermek için yırtınıyorum kör gözlere. Aha o resim şimdi bazı körlerin br tarafına....

Fırsat bulursan yurtdışına çık. Bak bakalım insanlar dışarıda yemeden içmeden Türk düşmanlığı yapıyor mu?
Yoksa herkes bizim gibi işinde gücünde mi?

Almanya daha çok şu sakallı, sarıklı, cübbeli tiplerle dolu olan cemaatlere destek veriyor senelerdir. Ama feto ABD'de CIA tarafından korunuyor. Şimdi fetonun suçlarını belgelediğimizde, onun da arkasında olana hesap soracak mıyız? Yoksa sormayacak mıyız? Belki bu gü ABD, belki Avrupada, yada hepsi, veya hepsini parmağının ucunda oynatan gizli masonik örgütler!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Üç bakan Gülen'in iadesi için Amerika'ya gidiyor
« Yanıtla #99 : 22 Temmuz 2016, 20:28:18 »

Hürriyet Haber
22 Temmuz 2016 - 18:48Son Güncelleme : 22 Temmuz 2016 - 18:50

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Fethullah Gülen’in iadesi konusunu görüşmek için ABD’ye gideceğini söyledi.

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Fethullah Gülen’in iadesi konusunu görüşmek için ABD’ye gideceğini söyledi.

ABD: Birlikte çalışalım

ABD yönetimi, darbe girişimi sonrası Ankara’ya yaptığı soruşturma için teknik destek sağlama önerisinden sonra ikinci bir kritik teklifte daha bulunmuştu. Washington, darbe girişimini planlamakla suçlanan Fetullah Gülen’in iade başvurusuna yardım edecek, Dışişleri ve Adalet Bakanlığı mensuplarından oluşacak karma bir özel ekip kurulup Ankara’ya yollanabileceğini belirtmişti.

İade talebi elektronik ortamda iletilmişti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen’in iadesinin elektronik ortamla ABD'ye iletildiğini belirterek, "Bu istek talebinde geçici olarak tutuklanmasını talep ettik" demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/uc-bakan-gulenin-iadesi-icin-amerikaya-gidiyor-40163974