Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #320 : 17 Ağustos 2016, 12:41:58 »
Diyarbakırda karakolda iki tane kriptolu semaç cihazı çalınmıştı. Hep pkk lılar çalmıştır gibi geldi ama bence bu feto cu kadrolar çaldı o iki cihazı ve kurdular bir eve bağladılar sivil telsize en az iki bölgedeki bütün kriptolu haberleşmeleri ele geçirdiler. Lazım olan şey ayda bir yenilenen anahtar dizilim onuda ele geçirmeye ne var bunlar için.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #321 : 08 Eylül 2016, 12:57:50 »
30 Bin TL Maaşı Bırakıp Göreve Geldiler

FETÖ soruşturmasındaki ihraçlarla pilot sıkıntısı baş gösteren Hava Kuvvetleri, ayrılmak zorunda kalmış pilotları geri alıyor. Sivil havacılıkta 30 bin lira maaşa çalışan pilotlar geri dönüyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev alan binlerce askerin ilişiği kesildi. FETÖ bağlantısı yüzünden en çok 'ilişiği kesme' ise Türk Hava Kuvvetleri'nde yaşandı. Çıkarmalar sonucu 'pilot' sayısında kritik eşiğe gelindi. İşte bu noktada bir karar alınarak hava kuvvetlerinden ayrılan pilotlara yuvalarına dönmeleri için dönüş kapısı açıldı.

Pilotlara dönüş imkanı veren bu karardan sonra ilk başvurular ise 6 Eylül tarihinde yapıldı. 6 pilot Ankara'daki karargaha giderek başvuruda bulundu. Başvuruyu yapanları ise Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal makamında ağırladı. Ardından bu anı ölümsüzleştiren fotoğraf internet sitesinde paylaşıldı.

SİVİLE GEÇMİŞLERDİ

Bu 6 pilotun hikayesi ortaya çıktı. Haris Toğar, Doğan Mart, Ertan Uzun, Tolga Çınar, Ersoy Çil ve Mehmet Akif Öz. Hikayelerinin ortak noktası ise sistemli bir şekilde, TSK'dan ayrılmalarının sağlanmış olması.

Bir diğer ortak noktaları sahip oldukları donanım sayesinde ise sivil havacılık sektöründe kendilerine hemen yer edinmeleri. Şimdi TSK'ya dönüş için başvuruda bulundular. Çoğu sivil havacılık sektöründe ortalama 30 bin TL maaş alırken neredeyse üçte bir maaşa dönmeyi hiç tereddüt etmeden düşündüler. Onların ifadesiyle 'Kalbimizin sesini dinledik, çünkü TSK'ya gönül borcumuz var."

'PİLOT İÇİN MASA BAŞI ZOR'

Hava kuvvetlerine dönüş yapmak için başvuran bir diğer eski ordu mensubu Hava Pilot Binbaşı Doğan Mart, 2 Şubat 2009 yılında orduyla ilişiğini kesti. Binbaşı olduktan sonra yaş prosedürü sebebiyle aktif pilotluktan karargah görevine çekileceğini düşündüğü için istifa eden Mart, "Pilotlar için karargahta masa başında çalışmak zordur" dedi. Mart, geri dönme sebebini şu sözlerle ifade etti: "Beni geliştiren, yetiştiren ve bana emek veren hava kuvvetlerinin verdiği bu zor sınavdan sonra, gerçekten gönülden bağlı olan mensuplarına ihtiyacı olduğunu hissettim. Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım."

'GÖREVİMİ ENGELLEDİLER'

Uzun seneler Çiğli'de uçuş öğretmenliği yaptığını söyleyen Hava Pilot Binbaşı Haris Toğar ise şunları söyledi:

"15 Temmuz'dan sonra beraber çalıştığım, çok yakın arkadaşlarımın FETÖ'nün adamları olduğunu öğrendikten sonra gerçekleri anladım. Bu insanlar beni pasifleştirdiler, en etkin zamanımda harekat merkezine çekerek asıl görevimi yapmamı engellediler. Bende mecburi hizmet süremi doldurunca ayrılma kararı aldım" dedi. Hava kuvvetlerine tekrar dönme nedenini ise şu sözlerle anlattı:

"Ben inşaat işçisi bir babanın çocuğuyum. Bu ülke beni askeri lisede, Hava Harp Okulu'nda okuttu. TSK şu anda yaptığım işi, ailemin rızkını kazandırdı. Orduya tekrar dönerek hizmet etmek boynumun borcu."

AÇIĞI KAPATMA YÖNTEMLERİ

Açığı kapatabilmek için ayrılan pilotların alınması dışında iki yönteme daha başvuruldu. İlk olarak pilotaj eğitimi veren üniversiteler öncelikli olmak üzere üniversitenin ara sınıf öğrencileri alınacak. Dört yıllık eğitim ve öğretimlerini başarıyla tamamlayan adaylar lisans diplomasına sahip pilot adayı teğmenler olarak mezun olacak. Diğer bir seçenekte ise pilotaj bölümlerinden mezun olanların alımı yapılacak.

PİLOT ALIMI İÇİN 3 FORMÜL

Türk Hava Kuvvetleri pilot açığını kapatmak için hava kuvvetlerinden ayrılan pilotların dışında iki yöntem daha uyguluyor. Bunlardan bir tanesi pilotaj eğitimi veren üniversiteler öncelikli olmak üzere üniversitenin ara sınıf öğrencileri alınacak. Diğer bir seçenekte ise, pilotaj bölümlerinden mezun olmuş pilot adaylarının alımı yapılarak personel açığı kapatılmaya çalışılacak.

'TUZAK KURDULAR'

Binbaşı Ersoy Çil, gönül verdiği pilotluktan FETO yüzünden ayrılmak zorunda kalanlardan. F4 savaş uçağı pilotu olan Çil'i TSK'dan uzaklaştırmak için çok uğraşmış FETÖ. Onun ağzından hikayesini dinleyelim: "2008 yılında Malatya'da görev yaparken internet üzerinden tuzak kurdular bana. Kuzenim olmayan bir kişiyi kuzenim gibi gösterdiler ve bu kişinin terör örgütü ile bağlantısı olduğunu iddia ettiler. Ancak yaptıkları bununla sınırlı kalmadı. 2010 yılında ise Ergenekon terör örgütü üyesi iddiasıyla benim ve eşimin telefonlarını dinlemişler. Bunda da başarılı olamayınca 2014 yılındaki rutin sağlık kontrolleri sırasında TSK ile ilişiğimi kestiler. Çünkü kontroller sırasında yüksek tansiyon tespit ettiler. Mayıs ayında yapılan kontrolde, şimdinin FETÖ firarasi kardiyalog bende yüksek tansiyon bulunca uçamaz raporu verdi ve ardından TSK ile ilişiğim kesildi. 2015 yılının ocak ayında ise sivil havacılığa geçtim. Yapılan sağlık kontrollerinde ne tansiyon ne de başka bir sağlık sorunu çıktı. Özel sektörde uçmaya devam ediyorum."

'GÖNÜL BAĞIM VAR"

Ersoy Çil, TSK'ya neden döndüğünü şöyle anlattı: "Babam asgari ücret ile 4 çocuğunu okuttu. Beni ailem ve bu halkın vergileri okuttu. Bu üniformayı devletim sayesinde giyebildim. Kalbimin sesini dinledim ve gönül bağım olan TSK'ya dönüş için başvuru kararı verdim."

SAĞLIK SORUNUNDAN

Yüzbaşı pilot olarak ordudan ayrılan Mehmet Akif Öz ise o dönemlerde sağlık sorunları nedeniyle aktif uçuş pilotluğundan alındığını söyledi. Periyodik yıllık sağlık muayenelerinde hiper tansiyon tespiti yapıldığı ve jette uçabilmek için tansiyon limitinin üstünde olduğunu belirten Öz, 2016 Haziran ayında ordudan emekli oldum. Şuanda hava kuvvetlerinin personel ihtiyacı var. Geri dönmemdeki tek sebep bu ülkeye ve orduya olan borcum" diye konuştu.

'BURASI BABA OCAĞIM'

Hava Pilot Binbaşı Ertan Uzun. Uzun ordudan ayrılmadan önce Eskişehir'de 111. Filo'da pilotların kalkış uçuşlarını gerçekleştiren pilot olarak görev yaptığını söyledi. Son darbe girişiminden sonra gelişen süreç üzerine bu kararı aldığını ifade eden Uzun, "Ben Artvin'in Şavşat ilçesinde bir dağ köyünden çıktım. Annem ve babamdan sonra sahip olduğum her şeyi hava kuvvetlerine borçluyum. Burası benim baba ocağım. Ocağımızda bir yangın çıktı, bizde bu saatten sonra elimden gelen her şeyi yapmak için geri dönmek istiyorum" dedi. (Kaynak: Vatan)

http://www.sondakika.com/haber/haber-30-bin-tl-maasi-birakip-goreve-geldiler-8762831/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #322 : 25 Eylül 2016, 12:25:14 »
Baklavacıların 6 tanesi daha FETO dan tutuklanmış. Doğulu iş adamlarının bu kadar feto cu çıkması tesadüf olabilirmi. Feto kürt tandanslı bir yapıdır. Devleti pkk ele geçirmiş habermiz olmamış nerede ise
beğen

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #323 : 06 Ekim 2016, 15:38:39 »
15 temmuz sonrası uydu görüntüleri
Akıncı üssü

Malatya

Konya

Kaynak: Twitter @Rotorfocus
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 15:46:07 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Putin'in Danışmanı: Darbenin Arkasındaki Üst Akıl CIA Ajanları
« Yanıtla #324 : 26 Ekim 2016, 16:37:46 »
Putin'in Danışmanı: Darbenin Arkasındaki Üst Akıl CIA Ajanları

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Danışmanı Alexander Dugin, "15 Temmuz darbe girişimin arkasında CIA ajanları var" dedi. Dugin, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda konuşacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Alexander Dugin 15 Temmuz girişimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Alexander Dugin, TBMM'de kurulan Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda dinlenmeden önce Aydınlık'a konuştu. Bugün Türkiye'ye gelecek olan Dugin, 15 Temmuz girşimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dugin'in açıklamaları şöyle:

* Türkiye'deki darbe girişimini araştırmak üzere kurulan komisyon tarafından dinlenmek için çağırıldınız. Bununla ilgili fikirlerinizi öğrenebilir miyiz, sizce Türkiye neden bu konuda Rusya'nın yardımına ihtiyaç duyuyor?

Çünkü Türkiye'deki darbe girişimi sadece Türkiye'nin siyasi bir meselesi değil, kesinlikle jeopolitik bir mesele. Erdoğan'ı indirmeye, Türkiye'de iç savaş çıkarmaya çalışan FETÖ'nün arkasında çok büyük bir oyuncu, çok ciddi bir jeopolitik güç vardı.

DARBENİN ARKASINDA KİM VAR?

Türkiye'deki darbe girişimi soruşturmasına neden Rusya'nın katılmasının istendiğine gelince, bu çok önemli bir soru. Bu sadece Türkiye'nin iç meselesi değildi, sadece bir siyasi güç diğerini alt etmeye çalışmadı. Darbe girişiminin arkasında jeopolitik bir ajanda vardı. Çünkü FETÖ'nün merkezi ABD'de bulunuyor ve arkasında CIA ajanları var.

"ABD'NİN ERDOĞAN'A YAPTIĞI BİR SAVAŞ İLANI"

Bu darbe girişimi ABD'nin Erdoğan'a rejimine yaptığı bir savaş ilanıydı. Fetullah Gülen'in iadesi talep edildiğinde de bu konu iyice netleşti, çünkü iade talebi reddedildi. Bu nedenle bu darbe girişiminin Amerika'nın Erdoğan ve Türkiye'ye yönelik bir girişimi olduğu artık çok açıktır.

"SADECE TÜRK İSTİHBARATIYLA ÇÖZÜLMEZ"

Darbe girişimi jeopolitikti diyorum, çünkü ABD bir nedenden ötürü Erdoğan'dan memnun değildi ve onu kendi kuklası ile değiştirmek istiyordu. Bu kukla, ABD'nin Ortadoğu politikalarını Erdoğan'ın yapmadığı biçimde takip edecekti. Bu durumda jeopolitik bir darbe girişimi ile uğraşıyoruz demektir. Bu da diğer büyük jeopolitik güç olan Rusya'nın davet edilmesini gerektiriyor.

Darbe girişiminin arkasındaki gerçek stratejiyi ve paradigmayı örneğin sadece Türk istihbaratına dayanarak çözemeyiz. Çünkü bir NATO üyesi olan Türkiye'de Amerikan ajanları cirit atıyor. Türkiye, NATO kampında olarak, ABD'nin tarafında olarak, bu darbecilerin arkasındaki güçleri araştırmak için doğru yolları bulamaz. Ankara, bu darbe girişiminin gerçek ve en yakın sebepleri konusunda adaleti sunabilecek olan diğer büyük jeopolitik güce ihtiyaç duyuyor.

"ABD SORUŞTURMAYI SAPTIRABİLİR"

ABD hem içirde hem de dışarıda faaliyet gösteren ağları vasıtasıyla bu soruşturmayı saptırabilir. Amerikan etkisine karşı denge oluşturabilecek tek güç Rusya'dır. Aynı zamanda FETÖ'nün Sovyetler sonrası dönemden itibaren Rusya'da da mevcut olduğunu biliyoruz. Rusya'nın soruşturmaya katılması Rusya açısından da kendini güvenceye almak anlamında çok önemli. Çünkü burada da aynı Amerikancı, Gülenci ağlar mevcut. O nedenle bu soruşturmayı gerçekçi, tarafsız ve adil yapmak için birlikte yürütmeliyiz.

"GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞ ABD ÖRGÜTÜ"

* FETÖ'nün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence örgüt Rusya'da, Türkiye'de ve diğer ülkelerde ateş altında. Ben Amerikalıların bunu gelecekte ciddi olarak kullanacağını düşünmüyorum. FETÖ, görevini çoktan tamamlamış olan çok önemli bir Amerikancı terör örgütüydü. Erdoğan'ı indirmeye çalıştılar ve başarısız oldular.

http://www.sondakika.com/haber/haber-putin-in-danismani-darbenin-arkasindaki-ust-akli-8896693/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #325 : 26 Ekim 2016, 20:48:06 »
Rahmi Koç’u Tutuklayacaklardı!

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, TBMM Darbe komisyonuna çok kritik açıklamalarda bulundu.
Arslan, FETÖ'nün 'Ejder' kod adını verdiği Rahmi Koç'u tutuklama planı yaptığını iddia etti.Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Aslan, FETÖ'nün  dinleme arşivi sayesinde bürokratları halen kullandığını açıkladı ve önemli bir iddiayı da gündeme getirerek ‘'FETÖ Ergenekon davası sırasında örgütün 1 numarası diyerek, ‘Ejder' kod adını verdiği Rahmi Koç'u tutuklama planı yapmıştı'' dedi.Aslan ‘'2007'ye kadar bunlara kimse bir şey diyemedi. 2013'ten sonraki dönem ise dokunan yanardı. Devletin kadrolarını illegal yollarla sızmaya devam ettiler. TSK'daki örgütlenme aynı birimde çalışanlar bile birbirini tanımıyor, ama emniyettekilerin birbirini tanıdığı ortaya çıktı. Bir bürokrat ne kadar direnirse dirensin iki gün sonra görevden alınır ‘'dedi ve şunları söyledi:

HER SİYASİ PARTİDEN REHİN ALINMIŞ ÇOK KİŞİ VAR

‘'Beni de uyuşturucu işine monte ettiler. 17/25 süreci yaşanmasaydı, Zekeriya Öz beni Ergenekon ve Balyoz sürecine sokacaktı. Birçok bürokratın da FETÖ şantajlarında kullanıldığını ve arşivin de yurt dışına çıkarıldığını düşünüyorum. Her siyasi partiden çok rehin alınmış isim var. İtiraflara bile kuşkuyla yaklaşıyorum. Darbe başarılı olsaydı kilit noktalara gelecek kişileri belliydi yani kripto siyasetçiler.  Gülen uluslararası örgütlerin bir maşasıydı ve kullanıldı. Ama bir örgütü gönderirken başka örgüte meydan vermeyelim. Güneydoğu'da Gülen'in a takımı görevliydi. Recep Gücewn, Mutlu Ekizoğlu. Uyuşturucu işinde de bunlar var. Himmet ve büyük paralar karşılığı geçişine göz yumulan konsorsiyumlar da var. En kilit yerlerde o yıllarda Gülen'in emniyet müdürleri vardı. Ya Sınırdalar ya da uyuşturucu güzergahındaki İstanbul ve Antalya'da, Van'da Hakkari'de''

Kaynak: http://www.haber3hilal.com/gundem/rahmi-kocu-tutuklayacaklardi-h12391.html

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 26 Ekim 2016, 22:28:08 »
Kumandaya basıyorum darbe basıyorum darbe basıyorum darbe basıyorum darbe basıyorum darbe.
7-24 darbe yayını yapılıyor TV lerde deliricem artık. Aynı adamlar aynı laflar habire aynı şeşleri söylüyolar ertesi gün toplanıp yine aynı şeyleri konuşuyolar.
Kuzey Kore gibi olduk iyice sıkıcı bir ülke olduk
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #327 : 26 Ekim 2016, 22:58:56 »
Kumandaya basıyorum darbe basıyorum darbe basıyorum darbe basıyorum darbe basıyorum darbe.
7-24 darbe yayını yapılıyor TV lerde deliricem artık. Aynı adamlar aynı laflar habire aynı şeşleri söylüyolar ertesi gün toplanıp yine aynı şeyleri konuşuyolar.
Kuzey Kore gibi olduk iyice sıkıcı bir ülke olduk

+100000

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #328 : 26 Ekim 2016, 23:04:10 »
80 milyon içerisinde başka uzmanlar çıkmıyormuş gibi; sürekli olarak aynı tipleri televizyon ekranlarında görmek hakiketen iğrenç bir durum. Söyledikleri de birşey olsa bari! Dangul dungul ne kadar adam varsa topluyorlar ve seksen milyona izlettiriyorlar. Yaşı hatırlayanlar bilir; çocukluk günlerimizde sadece TRT 1 vardı, yeminle söylüyorum bunlardan daha kaliteli yayın yapılıyordu.

Ortalık yerde politize olmadan kalabilen; aynı zamanda tarafsız ve kaliteli yayın yapabilecek bir tane kanal adeta kalmamıştır. Vatandaş temiz-halis bilgiye ulaşamadığı için de zaten yıllardır bu şekilde güdülmektedir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
'FETÖ'nün arkasında ABD var'
« Yanıtla #329 : 09 Kasım 2016, 11:30:18 »
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin, pek çoğumuzun zaten senelerdir bildiği bir şeyi söylemiş.

'FETÖ'nün arkasında ABD var'

Gizem KARAKIŞ/ANKARA08 Kasım 2016 - 23:37Son Güncelleme : 08 Kasım 2016 - 23:44
FETÖnün arkasında ABD var

DARBE girişiminden bir gün önce Türkiye’yi, “Orduda hareketlilik var” diyerek uyardığı belirtilen ve bu nedenle FETÖ ve Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na davet edilen, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin, dün TBMM’yi ziyaret etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin daveti üzerine TBMM’ye geldiğini dile getiren Dugin, darbe girişimi sırasında bombalanan Başbakanlık ofisini de inceledi. Dugin bu sırada düşünceleri sorulunca şöyle konuştu: “Burada Amerikan emperyalizminin izlerini görüyoruz. Aynı zamanda Belgrad merkezinde, Irak ve Suriye’de bombalanan binaların aynısını, Yugoslavya’da, Libya’da bombalanan binaların benzerini görüyoruz. Eminim ki Fetullah Gülen’in arkasında ABD ve Amerikalılar duruyor. Bu darbe girişiminin izleri, bu cinayetin izleridir aynı zamanda. Bunların tekrar olmaması için çok kutuplu bir dünyaya geçmemiz lazım. Bu anlamda Rusya-Türkiye’nin stratejik ortaklığı çok büyük bir anlam taşıyor.”

“Düşürülen Rus uçağının arkasında ABD mi var? FETÖ mü var?” sorusuna Dugin, “Evet var. Uçağın düşürülmesinden hemen sonra istihbarat teşkilatımız tarafından bu bilgi elde edildi” yanıtını verdi.

14 Temmuz’da Türkiye’ye yaptığı uyarılarıyla ilgili soru üzerine ise Dugin, “Rusya vatandaşı olarak bu olayı müdahale etmek istemiyorum. Şu anda en önemli şey Rusya’nın ve Türkiye’nin stratejik ortaklığa doğru adım atması ve Suriye’deki savaştır. Rusya her zaman Türkiye’ye yardım etmeye hazırdır. Kritik zamanlarda Rusya’nın desteğini göreceksiniz” ifadesini kullandı.

YENİ TEHDİT İDDİASI
“Türkiye’ye dair yeni bir tehdit var mı?” sorusu üzerine ise Dugin, “FETÖ örgütü buzdağının sadece görünen yüzüdür. Esas organizatörler daha derinde. Hedefleri Rusya ve Türkiye arasındaki stratejik ortaklığı bozma yönündedir. Rus uzmanlarımız bu girişiminin tekrar olabileceğini düşünüyor. Terörist saldırılar olacağını düşünüyoruz. Bunların arkasında Amerikalıların olduğunu düşünüyoruz” yanıtını verdi.

Dugin, “Türkiye NATO üyesi, Rusya’yla stratejik ortaklık Türkiye’nin pozisyonuyla çelişmiyor mu?” sorusuna, “O sizin kararınız. Türkiye parlamentosunu, TBMM’yi bombalayan insanların arkasında kimlerin durduğunu biliyorsunuz. Bu Rusya değil kesinlikle” karşılığını verdi.

YAKIN ARKADAŞLAR
BAŞBAKAN Binali Yıldırım’la dün AK Parti grup toplantısında aynı fotoğraf karesine giren Aleksandr Dugin, Rusya’nın renkli ve tartışmalı siyasi kişiliklerinden biri. 1962 Moskova doğumlu Dugin Rusya’da  ‘Avrasyacı’  çizginin önde gelen sözcülerinden biri olarak tanınıyor. Dugin’in Türkiye’de en yakın olduğu kişi ise Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek. Gençlik yıllarında KGB arşivlerinde çalışan, daha sonra gazetecilik yapıp, bir süre siyasette faaliyet gösteren Dugin, milliyetçilikle Marksizm arasında bir ideolojik çizgiye oturan jeopolitik kitaplar yazdı. Başkanlığını yaptığı Avrasya Partisi’ni 2003’te kapatarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın bir şekilde Kremlin’de çalışmaya başladı. 2008’de Kaynak Yayınları’ndan çıkan ‘Moskova-Ankara Ekseni’ kitabında Türkiye’nin Rusya’yla işbirliğinin önemini anlattı. Aynı yıl Perinçek’e olan yakınlığından ötürü Dugin hakkında AK Parti yanlısı medyada, “Ergenekon’un Rusya ayağı... Ergenekon’un beyni” iddiaları yayınlandı. Ergenekon iddianamesinde adı geçti. Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da onuruna verilen bir resepsiyona katılmak üzere Ankara’daydı. Putin’in Özel Temsilcisi sıfatı ve Vatan Partisi’nin girişimiyle Türkiye’ye gelmişti. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu’yla ve 15 AK Parti milletvekiliyle görüştü.

http://www.hurriyet.com.tr/fetonun-arkasinda-abd-var-40272425