Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 66981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #310 : 16 Ağustos 2016, 12:37:12 »
Bende İslamcıyım, itirazın mı var ?

Siyasetten uzak dur. Camide namaz kil. Senin neyine siyaset. Siyaseti Dünya görüsü yüksek Insanlar yapar. Yaptiklarinin sorumlulugunun farkinda olan Insanlar yapar.

Siyasal İslamın ne zararı var ?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #311 : 16 Ağustos 2016, 13:20:46 »
Lisedeyken bir arkadaşımı sormuştum Atatürk neden laikliği getirdi diye o da bana; '' İbo, din sapıtmıştı o yüzden'' demişti. Bende o zaman bir şey söylemedim ama burada söyleyeyim ''Din sapıtmaz insan sapıtır.''  Osmanlı batıran sebeplerin çoğu pragmatikdir ama temel sebeplerinden bir tanesi sadece kılıç gücü ile ekonomi(sanayi devrimi yaşanmadı çünkü üretim yoktu onun yerine haraç topluyorlardı) oluşturup teknolojiden uzak durmaları olmuştur.

Türkler müslüman olduktan sonra orta Asya'dan viyana kapılarına kadar götüren süreçte Siyasal İslam da (başka parametrelerde dahil) vardı gene kurtuluş savasında Siyasal İslam söylemleri vardır. Ayrıca Güneydoğuda şehit olan askerlerin annelerinin %99 nun başı kapalı olmasına rağmen genelkurmay askeri alanlara başı kapalı kadınları almadı ve 28 şubatta namaz kılan, içki içmeyen askerleri ordudan attı. Bu da paralel yapının tabanda destek görmesine sağladı ve akp nin bütün seçimleri kazanmasında önemli rol oynadı.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #312 : 16 Ağustos 2016, 13:32:06 »
Her daim söylenir; derler ki; Din, Allah ile kul arasındadır- derler.
Peki ne anlama geliyor, hüç düşündünüz mü?

Demiyor ki; '' DİN ALLAH İLE TOPLUM ARASINDADIR '' demiyor, öyle değil mi(!)
Demek ki inanç, itikat, amel, günah, sevap, takva, cennet veya cehennem bireyseldir veya kişiseldir.
Bir kişinin günahını Allah katında bütün toplum çeker mi? 
Veyahut bir kişini günahını çekmek için başkalas-rı cehennemin dibini boylar mı?
Böyle bir şeyin olması münkün değildir- Allahın adaletine terstir.

Dolayısıyla DİN KİŞİSELDİR-BİREYSELDİR, TOPLUMSAL DEĞİLDİR VE ALLAH ile KUL ARASINDADIR.
O halde SİSYASAL İSLAM diye bir şey yoktur veya OLMAMASI GEREKİRDİ (!)

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
Darbeden sonra ülkemizin güvenliği.
« Yanıtla #313 : 16 Ağustos 2016, 14:10:49 »
Iyi günler bu benim ilk konum. Merak ettiğim darbe girişiminden sonra kaçan  Ordu görevlileri yanlarında Ordumuz ve ülkemiz hakkında bilgide götürdülermi? Yani casusluk yaptılarmi ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Darbeden sonra ülkemizin güvenliği.
« Yanıtla #314 : 16 Ağustos 2016, 15:15:34 »
Ülkenin çivisi çıkmış, Genelkurmay Başkanından tutunda Cumhurbaşkanı' na kadar herkesi dinliyorlarmış. Bütün stratejik makamlar ele geçirilmiş; bilgiler anında Amerika' ya gönderiliyormuş zaten.

Cumhurbaşkanı' nın yaveri ne diyor; '' kimse olmadığı zamanlarda dinleme cihazını odaya yerleştiriyordum, sonra cihazı yerinden alıp Telekom' da ki Abi' ye götürüp veriyordum'' diyor. Abi denilen kişi de dinleme cihazının turşusunu kuracak değil ya (!) O da illaki Amerika' ya bir şekilde ulaştırıyordu...

FETÖ denilen yapılanma;  aynen MOON TARİKATI veya OPUS DEİ gibi belli bir merkezden direktif alarak iş gören tarikat benzeri yapılanmalardır. Bu üç örgütün söylemlerine baktığımız zaman hemen hemen aynı tonlarda konuştukları veya amaç birliği içerisinde oldukları sonucu çıkıyor. ''Dinler arası diyalog'' falan gibi... Örgütlenme ve yapılanma şekilleri de hemen hemen aynıdır. Dikkat çekici...

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #315 : 16 Ağustos 2016, 16:31:05 »
HAY MAŞŞALAH .........

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #316 : 16 Ağustos 2016, 18:44:24 »
Türkiyeyi dizayn etmeye davam ediyorlar. Bakiniz Dünyada Islam karsitligi ve Türkiye Cumhuriyetinin degerlerine yapilan saldirilar el ele gidiyor.

Türkiye Cumhuriyetini radikal bir Islamist Devlet olarak dünyaya lanse ediyor batili medya kuruluslari. Bu Tuzaga düsmemek icin Türkiye Cumhuriyetinin laik yapisina özen gösterilmeli ve FETÖ yüzünden zarar Alan Hukuk sistemi yeniden insaa edilmelidir.

AKP devraldigi Hukuk sistemini ve Kuvvetler ayrimini yeniden düzenlemesi lazimdir. Bunu yapacak tek parti ise Cumhuriyet Halk Partisidir. AKP devraldigi kuvveti asla geri vermez. Tipik Islamist kafa yapisi. Ben Baskanlik sistemine hayir oyu verecegim, cünkü Dünya Lideri istemiyorum, Cagdas bir Hukuk devleti istiyorum ve gelecek secimlerde oyumu CHPye basacagim.

Kisacasi ben AKP gibi radikal bir Islamist partisine artik güvenmiyorum. Türkiyenin zedenlenmis imajini AKPye fatura cikariyorum.

A - Defenceturk sitesinin dili, uluslararası bölümü dışında Türkçedir. İletilerin Türkçe yazım kurallarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Yazım kurallarına uygun olmayan iletilerin sahipleri, site yönetimi tarafından iletilerinin düzeltilmeleri konusunda ikaz edilebilirler. Hatalı yazım içeren iletiler yöneticiler tarafından değiştirilebilir veya silinebilirler.

G – Sitenin içeriği dışındaki konular veya konu dışı üyeleri rahatsız edici mesajlardan kaçınılmalı, sitenin amacı doğrultusunda keyifli paylaşımlar için katkıda bulunulmalıdır.

C – Üye kuralları ihlal etmede ısrar ederse veya agresif davranışlar sergilerse, sakinleşmesi için belirli süre için foruma girmesi engellenir (dinlendirme).

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez. Siyasi propagandaya kaymamak ve siyasi karalamalarda bulunmamak şartıyla belirli bir seviyeye kadar siyasi konularda tartışmaya izin verilmektedir.

8 - Yargıda veya soruşturmada olan bir dava veya konuyla ilgili olarak, adaletin sağlanması çalışmalarını olumsuz yönde etkileyecek, herhangi bir kanıta, belgeye dayandırılmamış iddiaların ve söylemlerin site içerisinde dile getirilmesine izin verilmez.

Ayrıca aynı şekilde kişi ve kurumlar hakkında herhangi bir kanıta, belgeye dayandırılmamış iddialara ve söylemlere yer verilmemektedir.

Bu kurallar forum üyeleri ve foruma üye olmadan dışarıdan takip ederek faydalanan herkes için geçerlidir.  Forumdan direk veya dolaylı olarak yararlanan herkes bu kuralların kanunlar önünde geçerliliğini, aksi bir davranış sergilediğinde itiraz etmeden suçlu olduğunu  kabul ve taahhüt eder.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #317 : 16 Ağustos 2016, 21:58:33 »
O zaman söylesenize komple bütün savunma planları yeniden yapılacak.  Savunma düzeni yeni planlanacak. Zayıf noktalarımız düzenlenecek. Yani biz yandık ne kadar sürer sizce.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #318 : 17 Ağustos 2016, 11:51:19 »
Dindar insanlar hep ülkeyi dindar olmayanlar ve olanlar diye hayal ettiler ve kendilerini daha ahlaklı daha vatansever onun bunun uşağı olmayan adamlar olarak gördüler. Şimdi tablo nedir peki? Dindarlığından şüphe olmayacak insanlar hainliğin en dibinde dolaşırken yakalandılar. Haber okuyorum MIT pkk lıların üst düzey kadrolarının toplantısını yer zaman ve isimler bildirerek önceden haber vermiş ama saldırı olmamış. Bildirilen subayların hepside şimdi feto dan tutuklular. Hainliğin düzeyine bakar mısınız. Bu adamlar etnik sebebi olsa yada hadi meshep sebebi olsa kendimi çok zorlar anlamaya çalışırım ama feto cu olunca neden pkk bombalanmaz onu izah edemiyorum kendime.
Diyeceğim aslında şu. Herkes hain olabilir ikna edilirse ama iyi müslümansan hainliğe ikna edilmek galiba daha kolay. İmanlı bir insana her şeyi yapmak için bir izah üretebiliyorsun biz bunu anladık bu olaylarda. Bunca feto kadrosundan bir taneciği bile ulan biz ne yapıyoruz ben buna katlanamam dememiş bunca yıllar boyunca. Demek ki hainliğe ikna edilmesi itikatli bir adamın çok kolay. İşid filanda böyle değil mi kendi insanını kesiyor askerini kesiyor şehrini bombalıyor. Gaziantep de dindar tarikat üyeleri Türk oğlu Türk adamlar kendilerini İstanbul da Bursa da patlatıp çoluk çocuk öldürüyor mesela.
Şimdi birileri onlar gerçek Müslüman değilki diyecek. Ne alaka bal gibi de iyi müslümanlar ve inançlarının gereğine uyduklarına inanıyorlar. Buda bir çeşit aynı mantıkla ikna olmak aslında. Şöyle bir silkelenip kendine geleceğine hala ikna hala ikna aynı şey.
Ne oldu takke düştü kel göründü mü acaba. Hani laikler maikler öyleydi böyleydi siz farklıydınız. Kötünün en dibinde yakalandılar laikleri filan beğenmeyenler.
beğen

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #319 : 17 Ağustos 2016, 12:25:30 »
Daha birkaç yıl önceydi
Bursa'da bir sözde tarikat
İnananların ağzına v...(bağışlayın)
Ama gerçek bu