Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #300 : 13 Ağustos 2016, 15:47:10 »
Sizce ABD Gülen'i iade edecek mi?

Sayın Skywolf sorunuz banaysa Abd nin fetöyü canlı veya hafızası yerinde vermeyeceğini düşünüyorum ama yetkililer alabileceklerini düşünüyorlar galiba.

Benim düşüncem biraz sert bile gelebilir ama gülenin iadesi gerçekleşmezse suçlu iadesi antlaşması ciddi ciddi gözden geçirilmelidir.

Genel olarak soruyorum.

Bana göre de iade edilsin. Edilsin ama dediğim gibi onun iadesi hiçbir şeyi değiştirmeyecek ki!  Gerçek düşman o değil, onu kullanan değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #301 : 13 Ağustos 2016, 17:41:46 »

Sayın Skywolf sorunuz banaysa Abd nin fetöyü canlı veya hafızası yerinde vermeyeceğini düşünüyorum ama yetkililer alabileceklerini düşünüyorlar galiba.

Benim düşüncem biraz sert bile gelebilir ama gülenin iadesi gerçekleşmezse suçlu iadesi antlaşması ciddi ciddi gözden geçirilmelidir.

Genel olarak soruyorum.

Bana göre de iade edilsin. Edilsin ama dediğim gibi onun iadesi hiçbir şeyi değiştirmeyecek ki!  Gerçek düşman o değil, onu kullanan değil mi?

Tabiki.

Yalnız Gülenin iadesinin manevi bir değeri olacaktır. 

Fetönün konuşturulması ve sonrasında ölümü halinde varsa hala ölü hücrelerinin sonu olacaktır kanaatindeyim. 

Ayrıca Fetonun tam anlamıyla konuşturulması Türkiye nin Abd ye karşı daha efektif tedbirleri herhangi kamuoyu baskısı altında kalmadan almasını sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Tabi benimkiler birer temenni seviyesinde.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #302 : 13 Ağustos 2016, 17:56:38 »

Genel olarak soruyorum.

Sayin Skywolf'a 100% katiliyorum.

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #303 : 13 Ağustos 2016, 21:44:49 »
Umarım iade edilmez
Çünkü Allah korusun bu melunun mezarı bile türbeye dönüşebilir
Bırakın Kuranı ilmihal bile okumadan inanan insanlarımız için
Dolayısıyla ülkemiz için ölüsü bile tehlikeli
Keşke iade ayağına okyanusa atılıp köpek balıklarına yem olsa

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #304 : 15 Ağustos 2016, 12:19:43 »
gülen denen it ilkokul mezunu yarım yamalak bir vaiz emeklisi
5 yaşında çocuk bile bunun kullanıldığını piyon maşa olduğunu anlar
maşa kimin elinde diye soruyorsanız pensilvanya nerenin kazası ona bakmak lazım
sorunun cevabı canlı olarak vermez gebermişini de bir zahmet hangi cehennemi isterlerse oraya gömsünler

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
O komutanlar yakalandı!
« Yanıtla #305 : 15 Ağustos 2016, 14:01:07 »
O komutanlar yakalandı!

İsmail AKKAYA/KONYA (DHA)
15 Ağustos 2016 - 00:04Son Güncelleme : 15 Ağustos 2016 - 08:11
Son dakika haberi: O komutanlar yakalandı!

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. TRT'nin basılması ve Boğaziçi Köprüsü'nde halka ateş açılması talimatlarını veren firari komutanlar yakalandı. Firari Kurmay Albay Nebi Gazneli ve Kurmay Albay Müslüm Kaya'nın Mısır'a kaçma planları yaptığı ortaya çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 15 Temmuz’daki darbe girişimi ardından kaçan ve haklarında yakama kararı verilen kurmay albaylar; Konyalı Nebi Gazneli ile Malatyalı Müslüm Kaya’nın, Konya’da merkez Selçuklu İlçesi Yazır Mahallesi Şehit Mustafa Aydın Caddesi’ndeki stüdyo tipi bir dairede kaldığını belirledi.

Bunun üzerine dün saat 22.30 sıralarında Özel Harekat ekipleri eşliğinde operasyon düzenledi. Operasyonda Nebi Gazneli evin içinde, Müslüm Kaya da balkondan çatıya kaçmak isterken yakalandı.

KURMAY ALBAY GAZNELİ'NİN KARDEŞİ DE GÖZALTINDA

Polis, iki kurmay albayı gözaltına aldığı sırada eş zamanlı olarak Nebi Gazneli’nin saklanmalarını sağlayan seyyar köfteci kardeşi Ömer Gazneli’nin de evine operasyon düzenleyip onu gözaltına alındı.

6 AĞUSTOS’TA KONYA’YA GELMİŞLER

Kurmay albaylar Nebi Gazneli ve Müslüm Kaya’nın 6 Ağustos’da Konya’ya geldiği ortaya çıktı. Nebi Gazneli’nin kardeşi Ömer Gazneli’nin de aynı gün başka bir isimle stüdyo daire kiraladığı ve iki kurmay albayında bu evde saklanmaya başladığı ifade edildi. İki kurmayın o günden itibaren evden dışarı çıkmadığı ve Ömer Gazneli’nin de iki kurmaya sık sık yiyecek getirdiği iddia edildi.

MISIR’A KAÇAMADAN YAKALANDILAR

Gözaltına alınan Ömer Gazneli’nin ifadesinde kardeşi ile Müslüm Kaya’nın Mısır’a kaçması için bağlantı kurduğunu ve iki kurmay albayın Salı günü Mısır’a gitmeyi planladıklarını söylediği öne sürüldü. Ömer Gazneli, ifadesinde iki kurmayın beylik tabancaları ve tabancaya ait mermileri de poşet içinde evinin bahçesine gömdüğünü itiraf etti. Bunun üzerine polis, Ömer Gazneli’yi evine götürüp tabancaları gömdüğü yeri göstermesini sağladı. Ardından da tabanca ve mermiler gömülen yerden çıkartıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/firari-askerler-nebi-gazneli-ve-muslum-kaya-konyada-yakalandi-40194079
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
'Misliyle vurduk' ifadesi ile ilgili bomba iddia!
« Yanıtla #306 : 16 Ağustos 2016, 11:56:07 »
TSK’yı kuşatan FETÖ’cülerin PKK/DAEŞ ile ‘sözde mücadele’sini deşifre eden Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, ‘misliyle vurduk’ yalanıyla kamuoyunun nasıl kandırıldığını anlattı.

FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili soruşturmada Diyarbakır’daki 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, 7. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık, İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili ve Destek Yarbaşkanı Tuğgeneral Zeki Karataş’ın da aralarında bulunduğu 45 asker tutuklandı. Cezaevine gönderilen isimlerin neredeyse tamamı bölgedeki terörle mücadeleden sorumluydu. Askerler hakkında yapılan araştırma acı gerçeği gözler önüne serdi. FETÖ’cü askerlerin PKK ile sözde mücadele ettiği, yıllardır dağı taşı bombalayarak kamuoyunu kandırdığı belirlendi.

KAMUOYU YANILTILDI

Cuntacı komutanların PKK ve DAEŞ’li teröristlerin sınırdan geçişlerine izin verdiğini ilk kez gözler önüne seren Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı da bunu doğrulayarak, Suriye’den Türkiye topraklarına yapılan havan atışlarına cevap verilmediği halde, Genelkurmay’ın ‘misliyle karşılık verildi’ diye açıklama yaptığını, ancak bunun doğru olmadığını söyledi.

TANKLARIN GÖLGESİNDE

Star'dan Kemal Gümüş'ün haberine göre; askeri ve güvenlik kaynakları da gerek doğu Güneydoğu’da, gerekse sınır ötesi operasyonlarda örgüte hiçbir zaman öldürücü darbe vurulmadığını anlattı. Sürekli kamuoyunun yanıltıldığını belirten kaynaklar, Cizre, Yüksekova, Sur ile Nusaybin’deki çukurların 2. Ordu’ya bağlı tankların önünde kazıldığını dile getirdi. Bu ilçelere terörist ve mühimmat sevkiyatının da askerin bilgisi dahilinde yapıldığını söyledi.

KARŞILIK VERİLMİYOR

2014’teki Kobani olayları sırasında askerlerin sürekli zorluk çıkardığını hatırlatan Pınarbaşı, şunları söyledi:; “O dönemde bir günde 12 tane havan yedik. Sınırda göstericiler vardı, çevik kuvvet vardı ancak komutanlık hiçbir şekilde bu saldırılara cevap vermedi. ‘Karşı tarafa neden cevap vermiyorsunuz?’ diye sorduğumuzda bize ‘orası Suriye toprağı’ dediler. Ancak akşam haberlerine baktığımızda ise ‘misliyle karşılık verildi’ diye Genelkurmay açıklaması yayınlanıyordu. Külliyen yalan... Kamuoyunu yanıltıyorlardı. Hiçbir karşılık vermiyorlardı. Bu şekilde terör kullanıldı.”

BAKANLARIN TAŞLANMASI

Kobani’ye destek adı altında gelen kişilerin sınırda provokatif eylemler yaptığını belirten Pınarbaşı, “Tugay Komutanlığı maalesef o zaman sınırı korumadı. Bakanlar taşlandı. O dönem Suriyelilerin durumunu yerinde görmek için Suruç’a giden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve eski Tarım Bakanı Mehdi Eker’e saldırı planlanmıştı. Askerler gerekli önlemi almadı, biz Çevik Kuvvet görevlendirdik. Çevik Kuvvet polisleri provokasyonu önledi” dedi.

MÜDÜRÜ GİZLİCE DİNLEMİŞLER

FETÖ’cü polislerin Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı’nın toplantılarını gizlice kaydettiği öğrenildi. FETÖ, ses kayıtlarını darbeden tam 10 gün önce sosyal medyada yayınlandı. Pınarbaşı’nın “hukuksuzluk yaptığı ve yargılanacağı” tehditleriyle yayınlanan kayıtlar, FETÖ’nün halen aktif bir şekilde kumpas ve kasetçiliğe devam ettiğini de gözler önüne seriyor. FETÖ ile mücadele kapsamında yapıldığı anlaşılan konuşmalarda, Pınarbaşı şüpheli personele görev vermeyeceğini söylüyor. Ses kaydında FETÖ adına çalışan polislere vurgu yapan Pınarbaşı, “Arkadaşlar devlet ile savaş olmaz. Sen görevini yaparken mevcut yasaların dışına çıkarak dışarıdan bir takım emir ve talimatlar alarak bir takım işler çevirmeye kalkarsan uçurumdan aşağıya atlamış olursun” diye konuşuyor.

http://www.milliyet.com.tr/-misliyle-vurduk-ifadesi-ile-gundem-2295756/

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #307 : 16 Ağustos 2016, 12:05:46 »
Kendi genelkurmayindan degil de yurtdisinda oturan CIA'nin kuklasi olan bir vaizden emir alan komutanlar, bu gunleri de mi gorecektik.

Simdi oturup dogru konusalim, bunda hicmi AKP'nin sucu yok?

Bizdeki politikacilar da bi alem, yanlis yapmisiz, kandirilmisiz diyorlar utanmadan. Oyle gorevini savsakliyorsan istifani versene, ozur degil eylem bekliyoruz! Japonlar gibi hara-kiri filan degil, adam olun birakin gidin!

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #308 : 16 Ağustos 2016, 12:23:48 »
Bende İslamcıyım, itirazın mı var ?

Çevrimdışı ÖmerHalisdemir

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #309 : 16 Ağustos 2016, 12:29:07 »
Bende İslamcıyım, itirazın mı var ?

Siyasetten uzak dur. Camide namaz kil. Senin neyine siyaset. Siyaseti Dünya görüsü yüksek Insanlar yapar. Yaptiklarinin sorumlulugunun farkinda olan Insanlar yapar.