Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
'Rabbim de milletim de bizi affetsin'
« Yanıtla #240 : 03 Ağustos 2016, 13:10:08 »

Hürriyet Haber03 Ağustos 2016 - 12:35Son Güncelleme : 03 Ağustos 2016 - 12:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi" gündemi ile toplanan Olağanüstü Din Şurası'nın açılışına katıldı. Erdoğan, "Şayet, 17-25 Aralık sonrasında aldığımız önlemler olmasaydı, özellikle yargıda aldığımız önlemler olmasaydı bu darbe girişimi muhtemelen sadece Silahlı Kuvveler içindeki bir grup silahlı teröristin değil, polisiyle, yargısıyla, bürokrasinin diğer unsurlarının katılımıyla çok daha büyük bir tehdit olarak karşımıza çıkacaktı. Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bu hain yapının 40 yıldır toplum içinde bir virüs gibi yaşayabilmesi ve sürekli büyümesi, bu dini değerleri öne çıkartan kimliği sayesinde olmuştur.

Zaman zaman duyardık, 'bu silahlı örgüt değil' biz de 'yanlış tespit içindesiniz, bunlar zamanı geldiğinde silahı en iyi şekilde kullanabilecek bir örgüttür' derdik.

İnanmazlardı, inanamıyorlardı. Bunu çıkıp açık açık meydanlarda söyleyecek noktada değildik.

Şimdi bu ortaya çıkınca o dostlar çıkıp 'haklıymışsınız' demeye başladılar.

'ALLAH DEDİKLERİ İÇİN MÜSAMAHA GÖSTERDİK'

Biz de bu yapıya iyi niyetle destek olduk. Şahsen ben de katılmadığım pek çok yönleri olmasına rağmen asgari müştereklerde buluştuğumuz zannıyla her kesim gibi bunlara yardımcı oldum.

Dışlanmış, ötekileştirilmiş her kesimi merkeze taşıma çabamızdan bu kesimin de yararlanmasına çalıştım.

Yurt için ve yurt dışındaki eğitim ve yardım faaliyetleri çerçevesinde ve hatta hatta Allah dedikleri için müsamaha gösterdik.

Dedik ki bir ortak yanımız vardı. Aynı menzile giden farklı yollardan biri olarak gördüğümüz bu yapının bambaşka niyetlerin, sinsi planların örtüsü olduğunu uzun süre görmedik göremedik.

'TSK'YA YÖNELİK SUÇLAMA GEREKÇELERİ BENİ İKNA ETMİYORDU'

2010 yılından itibaren bu tespiti paylaştığım birçok üst kademe yöneticisi arkadaşlarım oldu. O yıldan itibaren tavrımız değişti.

2012 yılından itibaren bu yapıyla ilgili rezervlerimizi çok açık koymuştuk.

'ŞÜPHE DÖNEMİ BİTTİ, OPERASYON DÖNEMİ BAŞLADI'

Çok yakından tanıdığım bazı komutanlara yöneltilen suçların gerekçesi beni ikna etmiyordu. O sıralarda meseleyi kendi arkadaşlarımıza bile anlatmakta güçlük çekiyorduk. Bu örgütün en başına şahsımı, altında Binali Bey, enerji bakanımız oğlum, birkaç tane işadamı bu örgütün şemasında görülen isimler oldu. Bunu dahi anlatırken birçok arkadaşlarımız inanmıyordu. Hala inanmayanların olduğunu da biliyorum. Bakıyor ama görmüyor olanların da olduğunu biliyorum. Bu noktadan sonra şüphe dönemi bitti mücadele dönemi başladı.

Şayet 17-25 Aralık sonrası aldığımız önlemler olmasaydı, özellikle yargıdaki önlemler olmasaydı bu darbe girişimi muhtemelen TSK içindeki bir grup silahlı teröristin değil polisin, yargının ve diğer bürokrasi unsurlarının da katılımıyla çok daha tehlikeli bir şekilde karşımıza çıkacaktı.

'RABBİM DE MİLLETİM DE BİZİ AFFETSİN'

Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.

Hamdolsun bu sıkıntıyı defettik. 15 Temmuz gecesi ne kadar kara başlamışsa sabahı da o derece aydınlık başlamıştır.

Bir yandan hesap sorma bir yandan da muhasebe yapma zamanıdır. Bir profesör müsveddesi diyor ya, “Vatandaşlar sokağa çıkmaz” onlar bu milleti tanımamış. Ama ben milletime inanmıştım. İnandığım için de meydanlara havalimanlarına davet etmiştim.

Fakat Rodos adasına giderek değil. Sizlerin yanına geliyorum demiştim. Atatürk havalimanına gittiğimizde aprona on binlerce insanın nasıl yığıldığını görmüştüm. Bu millet büyük bir millet. Örneğini görmüyorum.

'PKK’NIN ELİNDE DOĞRU DÜRÜST SİLAH BİLE YOK'

Bazıları PKK ile mukayese ediyorlar. Ne alakası var. PKK’nın elinde doğru dürüst silah bile yok. Fakat bu FETÖ F-16’lar ile, tanklarla toplarla helikopterlerle kurşun yağdırıyor. Yeri geldiğinde PKK ile PYD ile de beraberler. Bunu biliyoruz. Bu salondan ilan ediyorum şu saatten sonra Pensilvanya’daki şarlatanın, terörist başının hezeyanlarına kulak veren herkes başına gelecekleri peşinen kabul etmiş demektir.

Bu yapının en öneli özelliği tedbir ve takiyye adı altında iki yüzlüğü sürekli maske ile dolaşmayı, ruhsuzluğu üyelerinin karakteri haline getirmiş olmalarıdır.

Yüzlerine tükürseniz yağmur yapıyor diyecek, aile mahremiyetlerine dahi saygısı olmayan bu insanların sapkın inancına dönüşmüştür.

Dünyadaki tüm sapkınlar kendi inançlarında samimidir. FETÖ üyeleinin bu yapıya bağlı olmaları onların haklılığı değil itikadi olarak yanlış yolda olduklarını gösterir. Kuranı Kerim'de onlarca defa aklımızı kullanmamız emrediliyor.

Aklını bir faniye ipotek eden bir kişi dönüp kendini sorgulamıyorsa artık onun için yapacak bir şey kalmıştır. Biz ikaz görevimizi yıllarca yerine getirdik. Bundan sonra artık tabanı ibadette bile çekinmeye başlıyorum. Artık orada da ben şüphe ile bakıyorum. Bundan sora her anlamda mücadele ve hesap sorma dönemidir.

Bu yapıdaki 'pişman olanlar' konusunda ciddi tereddütlerimiz var. İntikamcı bir düşünce ile söylemiyorum. Yoksa içinde bulundukları ihanet şebekesinin alameti farikası içindeler mi?

Ama hiç kusura bakmasınlar bu tür kişilere karşı gardımızı da indirmeyeceğiz.

http://www.hurriyet.com.tr/sinsi-hesaplari-oldugunu-uzun-sure-gormedik-40179877
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #241 : 03 Ağustos 2016, 13:50:15 »
Cumhurbaşkanının bu tavrını takdir ettim. Güzel bir davranış.

Ama kabullenemediğim çok şey var. Allah dedikleri için müsamaha gösterdik diyor ya! Bir önceki sayfada Başbuğ Paşa'nın çok güzel bir tespiti vardı. ABD'de ona türlü imkanlar sağlayan Amerikan İstihbarat Teşkilatı CIA, bunun karşılığında onu çeşitli amaçlar için kullanacaktı demek istiyor. Yani göz görüyordu. Cumhurbaşkanının emrindeki binlerce istihbarat elemanından biri bile bu konuda bir rapor sunmadı mı? En ufak bir uyarıda bulunmadı mı? Bu konuda hiç uyarıda bulunan kimse yok mu?

Cumhurbaşkanı nedense her konuda meydanlarda sert konuşuyordu. Kendisini uyaranlara, eleştirenlere inat "biz biliriz" diyordu! Demek ki bilmiyormuş.

Bu aşamada öncelikler arasına kendisine yön veren danışmanlarını değiştirmesini öneririm. Hatta onları da sorgulamasını...
TVlerde hep aynı adamlar konuşuyorlar. Sanki bir süre önce bugün söylediklerinin aksini söyleyenler kendileri değilmiş gibi! Ben olsam onları da değiştiririm.

Mesela bizler, bu ülkenin vatandaşları...
Kendi adıma söyleyeyim hiç bir siyasi partiyi desteklemiyorum. Kendilerinden çok vatanı düşündüklerine inansam belki destek veririm. Ama inanamıyorum. Kendi adıma tehlike gördüğüm konuları bu forum sitesinde de paylaşıyorum. Çok defa birileri tarafından taraf olmakla suçlansam da her defasında zaman beni ve benim gibi düşünenleri haklı çıkarıyor. Birileri ısrarla anlamıyorlar, endişe duyduğum başka bir grubun düşünceleri değil, sadece ülkemin geleceği! Bu ülkenin, vatanını seven bir vatandaşı olarak, siyasi fanatizmden uzak durarak gerçekleri dile getiriyorum. Hani şu televizyonları işgal eden sözde yazarlar, sözde stratejistler vs gibi birilerine yaranmak için saatlerce siyahın beyaz olduğunu milleti ikna etmeye çalışanlardan hiç olmadım, olmayacağım da...

Cumhurbaşkanına tekrar sesleniyorum. Danışmanlarınızı değiştiriniz! Milletinize kulak veriniz. Milletiniz dediğim sadece size oy verenler değil, size şiddetle karşı çıkanları da dinlemeniz gerekir. Vatanı için endişe eden insanlara kulak veriniz! Bizlere kulak veriniz. Biz vatanımızın geleceği için söylediklerimizi danışmanlarınız gibi para için değil, birilerine yaranmak için değil, gerçekten tedirgin olduğumuz için dile getiriyoruz. Gerçekten ülkemizi sevdiğimiz için dile getiriyoruz. Belirttiğimiz tehlikelerin ciddiye alınmaması ve sonrasında gerçekleşmesi ne yazık ki ülkemiz zarar vermekte ve bizleri kahretmekte!

Yıllardır bu ülkede güzel şeyler de oluyor. Mesela bu sitenin içeriğinin ana teması konusu olan savunma sanayinde çok güzel gelişmeler oldu. Bizler burada hepsini paylaştık. Tartıştık. Mutlu olduk gelişmelerden. Ama olmaması gereken şeyler de oldu. Ülkenin kurulmasındaki temel yapı taşlarını yerinden oynatmaya çalışanlar oldu, terörle müzakere edip sonrasında zarar uğramamıza neden olanlar oldu, birilerinin devlet içerisine sızmasına göz yumanlar, hatta destek olanlar oldu. Çok şey oldu. Bu olumsuzluklar nedeniyle az daha ülkemiz bir yangının içerisine giriyordu ki milletimiz zamanında tepki gösterdi. Oysa ülkemizin yöneticileri sadece Allah diyenleri değil, milletin tamamını ciddiye alıp bağrına bassaydı bütün bu olumsuzluklar olmayacaktı. Bütün olumlu gelişmeler de çok daha ileri seviyede gerçekleşecekti.

Ben de bir Müslümanım. Ama her Allah diyene kanmıyorum. Tarihimiz dini istismar edenlerin milletimize yaşattıkları facialarla dolu. Devlet görevi millete adil hizmeti gerektirir. Bunun için de her şeyden önce dürüstlük, liyakat, sadakat vatan sevgisi gerekir. Kişinin Allah'a inancından önce bunlar gelir bu görev için. Zaten bu meziyetlere sahip olmayanın Allah'a inancı da zayıftır. Önce bunlara bakmanız gerekir. Sizin bugüne kadar ki düşünceniz doğru olsaydı, bugün bu olaylara tanık olmazdık. En azından bu kadar artan imam-hatip okuluna rağmen suç oranı da bu kadar yükselmezdi.

Umuyorum ki bundan sonra benzer hatalarla karşılaşmayacağız! Umuyorum ki ülkemizi güzel günler bekliyor.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2016, 16:13:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ömer Halisdemir'in semih terzi'yi gebertip Hakk'a yürüdü an
« Yanıtla #242 : 03 Ağustos 2016, 22:05:21 »
https://www.youtube.com/watch?v=ZZ2luJ9ONjQ

İçim gitti, hepsi kaçıyor, yalnız bi şerefsiz şarjörü boşaltıyor. Allah şehadetini kabul eylesin...

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #243 : 03 Ağustos 2016, 23:16:26 »
Niye bunca olandan sonra bile CB iyi ama çevresi kötü veya tüm suçu danışmanlara atıyoruz burası Rusya mı? Kuzey Kore mi?.CB gayette her şeyi biliyordu ama FETÖ işine yarıyordu güzel bir şekilde kullandı onu.Yine bir şey değişmeyecek yine her allah diyene kol kanat gerecekler siyasal islamcılar budur asla değişmez.Belki bugünleri bile arayacak hale gelebiliriz Bahçeli'nin dediği gibi TSK'dan geriye saddam veya kaddafinin ordularına benzer bir kalabalık kalabilir.

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #244 : 03 Ağustos 2016, 23:38:27 »
Bu adamı siyasal İslamcı olarak nitelemek ve marjinalmiş gibi göstermek aslında ona destek veren geniş halk kitlelerini marjinal gösterip işte sizi anca feto paklar, size de bi humeyni, bi Sisi gerekir diyen Batılıların da tam olarak yapmak istediği şeydir. Milliyetçilik yaptım zannediyorsunuz ama farkında olmadan bu memleketin altını oyanların değirmenine su taşıyorsunuz...

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #245 : 03 Ağustos 2016, 23:45:43 »
Balyoz davasında bazı sanıkların avukatlığını yapan Celal Ülgen:

Amerika söz dinlemeyen RTE yerine, söz dinleyen TSK için darbe yapmaya kalktı...

Siyasal İslam mı demiştiniz?

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #246 : 04 Ağustos 2016, 00:11:24 »
İyi güzelde CB kendisini siyasal islamcı marjınal biriymiş gibi göstermek için elinden geleni fazlasıyla yapıyor batı'nın çaba göstermesine bile gerek kalmıyor.Öyle görünüyor ki bu değişmeyecek FETÖ'nün dış medyadaki uzantıları kötü Türkiye algısını daha da berbat hale getirmek için CB'nin alda at gibi verdiği pasları gole çevirmeye çalışacaklardır.Türkiye'nin AB üyeliği konusunda son anketlerden biri.

https://yougov.co.uk/news/2016/08/03/turkey-less-popular-choice-join-eu-even-russia/
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2016, 00:13:06 Gönderen: chngr »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
'Eşim sordu TBMM'yi vurduğumu söylemedim'
« Yanıtla #247 : 04 Ağustos 2016, 08:23:19 »

Mesut Hasan BENLİ04 Ağustos 2016 - 00:01Son Güncelleme : 04 Ağustos 2016 - 00:11

TBMM’yi bombaladığını itiraf eden Kurmay Yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı’nın 5 sayfalık ifadesi, darbe gecesinde yaşananlara ışık tuttu. Yarbay Balıkçı, yerden kendilerine koordinat verildiğini, 1 adet LGB isimli lazerle işaretlenen noktaya giden bombayı bıraktığını belirterek, “Bir gecede vatan haini oldum” dedi. Akıncı Üssü’nde 143. Filo Komutanı olduğunu belirten Yarbay Balıkçı’nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda verdiği ifade özetle şöyle:

BU GECE DARBE OLACAK
“13 Temmuz 2016 tarihinde Akın Öztürk’ün damadı Kurmay Albay Hakan Karakuş, bana önümüzdeki günlerde harekât olabileceğini söyledi. Ahmet Özçetin iznimi iptal ettirdi. Darbe günü 15 Temmuz saat 17.00 sıralarında Kurmay Yarbay Hakan Karakuş, evimden Akıncı Üssü’ne gelmemi söyledi. ‘Seni Kurmay Albay Ahmet Özçetin çağırıyor’ dedi. 143. Filo’ya gittim, Özçetin ile görüştüm. ‘Bu gece harekât olacak’ dedi. Detayları anlatan Mustafa Azimetli ve Hakan Karakuş, asıl girişimi karacıların yapacağını, Hava Kuvvetleri’nin destek olacağını söyledi. Bize ne iş düşeceğini bilmiyordum, ‘dışarıda hedef listesinden bahsediliyor’ dedim.

HEDEFLER: MİT, ÖZEL HAREKAT
Korktum çekindim. Kurmay Albay Ahmet Özçetin’in getirdiği hedef listesine baktığımda, hedef olarak MİT Müsteşarlığı, MİT ikinci yeri, Polis Özel Harekât’ta işaretlenmiş birkaç yer vardı. Daha sonra görev yapacaklar belirlenmeye başladı. Her uçuşta Aslan-1, Aslan -2, Aslan -3 kodları olacaktı.
Ben pistten 4. kalkan uçaktaydım. Benimle aynı uçakta arkamda Kurmay Yüzbaşı Selahattin Yorulmaz vardı. Biz Aslan-3 koduyla havalandık. Ben kalktıktan sonra uçağın computer’ını bozdum ve uçak görev yapamaz hale geldi. Akıncı’nın güneyinde havada bekledim. 141. Filo’ya ‘Uçak arızalı’ dedim. Yakıt azalınca Akıncı’ya indim.

HAVADAYKEN KOORDİNAT GELDİ
2-3 saat sonra Kurmay Yüzbaşı Ahmet Tosun ve Kurmay Yüzbaşı Mete Kaygusuz uçuş için beni çağırdılar, başka bir F-16’ya bindim. 2. Pilot olarak Yüzbaşı Uğur Uzunoğlu benim uçağa bindi. Havalandıktan sonra 20 dakika kadar görev bekledik. Yerden, 141. Filodaki desk denilen birimden koordinatlar verildi. Bu koordinatı eylem ve boylam olarak veren kişi Kurmay Yüzbaşı Ahmet Tosun’du.

HEDEF MECLİS, MUTABIK MIYIZ
Uçağımdaki 2. pilot Yüzbaşı Uğur Uzunoğlu enlemi boylamı girdi. Bu sırada Yüzbaşı Ahmet Tosun, ‘Bu hedef TBMM’nin önündeki bahçe’ dedi. Sonra Uğur Uzunoğlu, hedefin neresi olduğuna görüntülü olarak baktı. Hedefin doğru yapıldığının tespitine karar verdi. Alanı işaretledi. Daha sonra 141. Filo’daki Ahmet Tosun’a ‘Meclis’in önündeki bahçe hedef, mutabık mıyız’ diye sordu. Ahmet Tosun ‘Mutabıkız doğrudur’ dedi. Daha sonra ben hedefe 1 adet LGB isimli lazerle işaretlenen noktaya giden bombayı bıraktım. Bu lazerle işaretlenmeyi sniper cihazı yardımıyla 2. pilot Uğur Uzunoğlu yaptı.

DAHA SONRA ALÇAK UÇUŞ TALİMATI
Bombayı Meclis’in önüne bıraktıktan sonra 141. Filo deskte görevli Yüzbaşı Ahmet Tosun, Ankara üzerinde alçak uçuş yapmamızı söyledi. 2 kez alçak uçuş yaptım. Uçuş yaklaşık 45 dakika sürdü.

Ankara Emniyeti’ni hangi uçağın bombaladığını bilmiyorum. TBMM’ye bizim uçaktan 2. bomba atılıp atılmadığını bilmiyorum. İlerleyen saatlerde sanırım Eskişehir’in yönlendirmesiyle gelen uçaklar, bizim Akıncı pistinden helikopter kalkmasın diye pistin bir kısmına top atışı yapıyordu. Pist bombalanmadan önce servis aracına binip eve gittim.

FETÖ’CÜ PİLOTLARLA PLANLADILAR
Bütün bu olanlardan sonra çok pişmanım. Bir gecede vatan haini olduğumun farkındayım. Albay Ahmet Özçetin’in ve Akıncı Üssü’nde uçuş ekibinde görev yapan pilotların, FETÖ’cü olduklarını düşünüyorum. Akıncı Üssü’nün başı FETÖ’cüsü Kurmay Albay Ahmet Özçetin’dir. Ahmet Özçetin’in, Tuğgeneral Hakan Evrim’i de etkisine alarak orada güvendikleri FETÖ’cü pilotlarla bu eylemi planladıklarını düşünüyorum. Ahmet Özçetin kurmay albay olmasına rağmen kendisine Akıncı Üssü’nde geleceğin generali olarak bakılırdı; FETÖ’ye mensup olmayan kişilere soğuk davranırdı.

TALİMATLARI AHMET TOSUN VERDİ
Akın Öztürk’ün cumayı cumartesiye bağlayan gece saat 23.00-24.00 sıralarında damadı Kurmay Yarbay Hakan Karakuş’un Akıncı üssünün içindeki lojmanında olduğunu, bana Hakan Karakuş söyledi. Uçaklara talimat verenler arasında ben Akın Öztürk’ün sesini duymadım ancak, uçaklara talimatları MEBS’in başında bulunan Ahmet Tosun veriyordu. Ahmet Tosun da emirleri Hakan Evrim ve Ahmet Özçetin’den alıyordur. Ancak yukarıda da açıkladığım gibi Hakan Evrim general olmasına rağmen pısırık birisidir. Bu şekilde eylemleri yalnız başına organize edecek gücü yoktur. Ancak Albay Ahmet Özçetin daha etkili ve ataktır. Ben FETÖ’cü bir subay değilim. Sivil abim de yoktur. Normal şartlarda darbe gecesi bana uçuş görevi de verilmeyecekti. Son anda ihtiyaç nedeniyle bana uçuş görevi verildi ve ben maalesef TBMM’yi bombaladım.”

ÇOCUKLARIMIN YÜZLERİNE BAKAMADIM
Yurtta Barış Konseyi’nin kimlerden oluştuğunu bilmiyorum. Darbeden 4-5 gün sonra internette okudum. Olaydan sonra eşim cumartesi günü eşyaları ve çocukları alıp Konya’ya gittiler. Pazar günü eşim tekrar Ankara’ya geldi. Beni alıp Konya’ya götürdü. Konya’daki evimiz 2 katlıdır. Eşim ve çocuklarım alt katta kaldılar. Ben evin üst katında yalnız kaldım. Eşim ne olduğunu sorduğunda ona TBMM’yi bombaladığımı söylemedim. Çocuklarımla görüşmeyi göze alamadım. Pişmanım bir günde hayatım değişti. Keşke zamanı geri sarma imkânım olsa ve ben bunları hiç yapmamış olsaydım. FETÖ/PDY mensuplarınca darbenin TSK adına yapıldığını belirterek kandırıldığımı ve kullanıldığımı düşünüyorum. Kaldı ki darbe silahlar kuvvetler adına da yapılmış olsa bu yaptıklarının büyük bir hata olduğunu düşünüyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/esim-sordu-tbmmyi-vurdugumu-soylemedim-40180419

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın komutanı Kurmay Albay Muhsin Kutsi Barış’ın ifadesi

Hürriyet Haber04 Ağustos 2016 - 06:44Son Güncelleme : 04 Ağustos 2016 - 06:56
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın komutanı Kurmay Albay Muhsin Kutsi Barış’ın ifadesi

Ankara’da TRT ve Genelkurmay gibi kritik kurumların ele geçirilmesi planlarının yapıldığı, darbecilerin silahlandırıldığı Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın komutanı Kurmay Albay Muhsin Kutsi Barış’ın ifadesi ortaya çıktı.

Habertürk Gazetesi'nden Fevzi Çakır'ın haberine göre, kendisinin FETÖ’cü olmadığını ve kandırıldığını savunan Barış, ifadesinde özetle şunları söyledi:

100’ER KİŞİLİK 3 BİRLİK

2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığı’na atandım. Bu göreve beni kimin önerdiğini bilmiyorum. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın başdanışmanı Kurmay Albay Orhan Yıkılkan, salı günü (12 Temmuz) beni arayarak koruma tatbikatı yapılacağını söyledi. Bunun üzerine ‘alarm’ tatbikatı ile ‘koruma’ tatbikatını birleştirdim. 15 Temmuz günü öğleden sonra Genelkurmay Karargâhı’na Orhan Yıkılkan Albay’ın yanına giderek tatbikatı ne zaman yapacağımızı sordum. ‘24.00’te yapacağız, sen birliklerini hazırla” dedi. Ancak 21.00 sularında Orhan Yıkılkan dahili hattan ve cep telefonumdan beni aradı, tatbikatın erkene alındığını, 21.00’de başlayacağımızı söyledi. Bunun üzerine 100’er kişiden oluşan 3 birliğimi topladım.

SİSTEMDEN 3 MESAJ GELDİ, TRT'YE EKİBİMİ GÖNDERMEM İSTENDİ

Bu sırada sistem üzerinden bize 3 ayrı mesaj geldi. Mesajın ilkinde Silahlı Kuvvetler’in yönetime el koyduğu ve sıkıyönetim ilan edildiği yazıyordu. İkinci mesajda; sıkıyönetimde görevlendirilen bazı generaller ve karargâh sorumluları yazıyordu. Üçüncü mesajda; atama listeleri ve sıkıyönetim emri yazıyordu. Ben bunları görünce dahili hattan Genelkurmay Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nü aradım, telefonu Orhan Yıkılkan açtı. Bana içeriklerin doğru olduğunu tatbikat durumunun fiili duruma geçtiğini söyleyerek, “Gereğini yapın” dedi. Bana, TRT’ye ekibimi göndermemi söyledi.

BİRLİKLERİ GENELKURMAY’A GÖNDERDİM

Kara Harp Okulu Tabur Komutanı Yarbay Ümit Gencer, bir gün önce benden 10 kişilik uzman çavuş ekibi istemişti. Ben de kendisine 22.00 sularında 10 kişilik ekip verdim. Ümit Gencer, 10 uzman çavuş ile TRT nizamiyesini ele geçirmek için gitti. Ayrıca benim yardımcım Piyade Yarbay Ekrem Işık komutasındaki 100 kişilik grubu TRT’ye gönderdim. TRT’ye giden ekip takviye isteyince alayımdaki komutanlardan Piyade Binbaşı Osman Koltarla refakatinde emir komutasındaki ikinci 100 kişilik ekibi TRT’ye gönderdim. Saat 23.00 sularında Genelkurmay’dan Orhan Yıkılkan Albay beni aradı ve 100 kişilik takviye ekip istedi. Bunun üzerine de Piyade Binbaşı Fedakar Akca emir komutasındaki 100 kişilik grubu Genelkurmay’a gönderdim.

ALBAY YAZICI, CUMHURBAŞKANI'NIN GÜNEYE GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ

(Girişiminin olduğu gün Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Albay Ali Yazıcı ile bir yere gidip gitmediğinin sorulması üzerine) Yazıcı izinde olduğu için yanıma geldi. Bahçede onunla kahvaltı yaptık. Kahvaltı sırasında ona Cumhurbaşkanı’nın programının nerede olduğunu sordum. Bana Cumhurbaşkanı’nın güneye gideceğini söyledi. Ben kendisine nereye gideceğini sormadım, o da bana söylemedi. (Yazıcı ifadesinde, “Barış, Cumhurbaşkanı’nın tatil yaptığı oteli sordu, Grand Yazıcı Oteli’nde tatil yaptığını söyledim” demişti. Bunun hatırlatılması üzerine) Ben Cumhurbaşkanı’nın kaldığı otelin ismini sormadım. Yazıcı’nın aleyhime beyanlarını kabul etmiyorum. Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu konumu da kimseye söylemedim. Cumhurbaşkanı’nın suikasta uğradığını şu anda öğrendim.

KABAHAT BENDE

Ben kandırıldım. Bir muhakeme hatası yaptım. Sütten çıkmış ak kaşık değilim. Emir-komuta zinciri içerisinde hareket ettiğimi düşündüm. Bunun bedelini ödemeye hazırım. Ayrıca ben TRT ve Genelkurmay’a görevli olarak tatbikat kapsamında gönderdiğim er, erbaş ve uzman çavuşların sorumluluğunu almaya hazırım. Onların bir kabahati yoktur. Kabahat bende, birlik komutanlarında ve onların yardımcılarındadır.

NAMAZ KILMIYORUM, CUMAYA DA GİTMİYORUM. ARADA ORUÇ TUTARIM

Fetullah Gülen’i medyadan tanırım. Kendisiyle hiç görüşmedim. Fetullah Gülen benim için kendisini ‘hoca’ diye tanıtan, ülkeye zarar veren yapının başıdır. Ben namaz kılmıyorum, cumaya da gitmiyorum. Arada oruç tutarım.”

http://www.hurriyet.com.tr/cumhurbaskanligi-muhafiz-alayinin-komutani-kurmay-albay-muhsin-kutsi-barisin-ifadesi-40180588

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #249 : 04 Ağustos 2016, 09:00:47 »
FETÖ soruşturmasında 4 eski bakana suç duyurusu

İHA04 Ağustos 2016 - 07:26Son Güncelleme : 04 Ağustos 2016 - 08:06
FETÖ soruşturmasında 4 eski bakana suç duyurusu

İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında “FETÖ Silahlı Terör Örgütü yöneticiliğinden” suç duyurusunda bulundu. Dilekçesi savcılık tarafından kabul edilen avukat Bekiroğlu, 4 bakanın FETÖ ile irtibatının olup olmadığıyla ilgili ayrıntılı soruşturma yapılmasını ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını talep etti.

İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe sunarak eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin’in FETÖ yöneticiliği, silahlı terör örgütü ile fikir ve eylem birliği içerisinde örgütle irtibatlı olarak örgüt mensuplarını darbeye zemin hazırlamak için devletin kademelerine yerleştirilmesini sağladıklarını iddia etti. Avukat Bekiroğlu’nun şüpheliler hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Meclis Araştırma Komisyonu’nun araştırma başlatmasını talep ettiği ifadeler içeren dilekçe, savcılık tarafından kabul edildi.

Avukat Bekiroğlu, Bülent Arınç’ın FETÖ ile fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiğini öne sürerek, buna dair değerlendirmelere yer verdiği dilekçesinde, “Milli sırlarımızın FETÖ tarafından çalınması eyleminin kendi üzerinden gerçekleştirilmesine müsaade etmiş, bu şekilde kullanılmış olmasına rağmen her fırsatta eli kanlı silahlı terör örgütü liderini övmüş, ona laf getirtmemiştir” ifadelerine yer verdi.

“Tüm suç aletlerine el konulsun”

Bekiroğlu’nun sunduğu dilekçede, şüphelilerin FETÖ ile bağlarının ortaya çıkması halinde evlerinde, iş yerlerinde arama yapılması, cep telefonlarına ve suç aletlerine el konularak imajlarının alınması istendi. Dilekçede 4 bakanın FETÖ ile bağlantıları var ise araştırılması gerektiğine vurgu yapılarak, “Şüphelilerin 15 Temmuz terör saldırısında herhangi bir rolleri var mı, bunun tespiti gerekmektedir” denildi.

Dilekçede eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in 8. sınıfta yapılan OKS sınavını SBS adı ile 6,7 ve 8. sınıflara yayarak öğrencilerin 3 yıl da dershanelere gitmek zorunda bırakıldığına dikkat çekildi. Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davaları sırasında görev yapan dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı en çok yanıltan isim olduğu öne sürüldü. FETÖ’nün spor alanındaki ranttan ve yönetimden de pay sahibi olabilmek için dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç’ın vasıtası ile bu alana sızdığı iddia edilerek, “Suat Kılıç’ın Fethullah Gülen ile ilgili söylemleri incelendiğinde kendisinin yeni jenerasyon FETÖ mensubu gibi hareket ettiği izlenimi toplum gözünde hasıl olmuştur” denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/feto-sorusturmasinda-4-eski-bakana-suc-duyurusu-40180618