Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #230 : 03 Ağustos 2016, 08:33:47 »
Neredeymiş o yurtlar ve vakıflar..?

Örnek >> http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/04/160418_ensar_vakfi_soru_cevap

Fetö devletin bütün kurumlarına sızmış durumda. Askeri okulları kapatma mantığına göre devletin bütün kurumlarını kapatmamız gerekir. Bu biraz TSK'daki asker mantığına benziyor. Mesela tatbikatta arızalanan tanka ceza verilmesi gibi!

Darbe girişimini okullar değil, fetö yaptı. TSK'ya çekirdek kadro yetiştiren asırlık okulları, milyon dolarlık üsleri kapatmak gelecek için çözüm değil! Fetöyü temizlemek lazım. Bu kadar kurumun içerisine nasıl sızdıklarını araştırmak lazım. Mutlaka ama mutlaka siyasi bağlantılarını ortaya çıkarmak lazım. İleride bu tip yapılanmaların sızmasının önüne nasıl geçileceğini belirlemek lazım.

Örneğin MİT! Bakın başbakan darbe girişiminden MİT'in nasıl haberdar olduğunu açıkladı:

(İstihbarat nasıl geldi?) Bana MİT Başkanı’nın naklettiği şu: Bir binbaşı, önemli bir bilgi için MİT’e gelmek istiyor. Daha erken geliyor. 15.00 civarında kabul ediliyor. Kabul edilince, ‘Ben izindeydim, beni çağırdılar, dediler ki ‘19.00’da hazır ol, görevin helikopterle gidip MİT’i bombalamak, Hakan Fidan’ı alıp gelmek.’ Onun üzerine Genelkurmay Başkanı Hakan Bey’i çağırıyor. 8’e kadar bir arada oluyorlar ve o ara Genelkurmay Başkanı sağa sola talimatlar gönderiyor. Sonrası malum.
http://www.hurriyet.com.tr/basbakan-yildirim-fidan-cevap-veremedi-40179261

Başbakan konuyla alakalı olarak devam ediyor...

(Darbe girişimini Cumhurbaşkanı eniştesinden, Başbakan eşten dosttan nasıl öğreniyor?) Ben bunu MİT Müsteşarı’na sordum, ‘Nasıl olur’ dedim. Başbakan’ın haberi yok, Cumhurbaşkanının haberi yok. Bunun cevabını veremedi. Herhangi bir şey söylemedi. Bana da Cumhurbaşkanımıza neden iletilmediğinin izahati yok. (MİT Müsteşarı devam edecek mi) Bizim için işlerin önceliği var. Bunları bitirdikten sonra özeleştirisini tabii ki yapacağız.

Yani darbe girişiminde kendisine görev verilmek istenen bir vatansever bir binbaşı gelip haber vermese, MİTin haberi bile olmayacak ve muhtemelen darbe girişimi başarılı olacak! Peki MİT kapatılıyor mu? Tabi ki hayır. İçerisindeki fetöcülerin temizlenmesi gereken öncelikli kurumlar arasında bence MİT. Başbakan açıklamalarına devam ediyor...

(İstihbaratta yeni yapılanma) Çalışma yapılıyor. Nasıl olacağı ile ilgili tam bir karar vermiş değiliz. Cumhurbaşkanımızla son olarak değerlendireceğiz ve ona göre karar vereceğiz. Bir dağınıklık var. Emniyet, Jandarma, MİT var...Yapacağımız yeniden yapılanma iç ve dış tehditleri aynı derecede ele alacak ve onlara yönelik etkin operasyonel tedbirler, istihbarata karşı koyma tedbirlerini içerecek. Gelişmiş ülkelerin sahip oldukları istihbarat altyapısı, bizim var tabi, ama önemli olan buradaki koordinasyonsuzluğu dağınıklığı ortadan kaldırıp, bilgi kirliliğine meydan vermeden, görev tanımlarını yeniden yaparak sağlıklı işlemesini sağlamak.

Daha önce dile getirdiğimiz ve sonrasında acı bedeller ödediğimiz pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da hatalar yapılıyor bence. Kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım!

Bknz >> http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/ilker-basbugun-10-temel-mesaji_40179232
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2016, 09:26:18 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD ile kriz kapıda
« Yanıtla #231 : 03 Ağustos 2016, 08:46:17 »
ABD ile kriz kapıda

Deniz ZEYREK/ ANKARA03 Ağustos 2016 - 03:16Son Güncelleme : 03 Ağustos 2016 - 03:16
ABD ile kriz kapıda

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın Ankara’yı ziyaret eden ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’a “O adam (Fetullah Gülen) iade edilmezse ciddi sıkıntı yaşanır” mesajı verdiği öğrenildi.

Yıldırım’ın ayrıca “Daha kararlı ve kuvvetli bir kınama beklerdik” dediği bildirildi. ABD’li General Türkiye’ye Bağdat dönüşü uğradı. Ziyaret nedenini ABD medyasına açıklarken “Muhatabım, General Akar’ı uzun zamandır tanırım. Arkadaşımın iyi olduğundan emin olmak istedim” dedi. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşanan kanlı darbe girişiminin detaylarını bizzat Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’dan dinleyen Dunford, temasları hakkında kamuoyuna bilgi verirken IŞİD ile mücadelede işbirliği ve bölgesel konularla sınırlı tuttu.

GÜLEN GÜNDEMDE

ABD Savunma Bakanlığı sitesinden yayınlanan bilgilendirmede Dunford’un Başbakan Binali Yıldırım’la görüşmesine ilişkin bölümde, özel bir anektoda yer verilmedi, ancak Ankara’daki bütün toplantılarda “bölge sorunlarıyla uğraşmak için Türkiye ve ABD’nin işbirliği’ne ihtiyaç duyulacak” cümlesini duyduğu anlatıldı. Bilgilendirmede ABD’nin IŞİD karşıtı operasyonlarda ihtiyaç duyduğunda İncirlik ve Diyarbakır gibi üslere erişiminin devam edeceği vurgulandı. Pentagon duyuruları arasında yer alan haberde Dunford’un bütün görüşmelerinde Fetullah Gülen’in iade edilmesinin istendiğine dikkat çekilerek, “Suçlayıcı değildi. Türk liderler, darbenin arkasında Gülen’in olduğuna inanıyor” yorumuna yer verildi.

‘CİDDİ SIKINTI YAŞARIZ’

Dunford’un Yıldırım ile yaptığı görüşmede, Yıldırım’ın çok net bir tavır sergilediği bildirildi. Üst düzey bir diplomatik yetkili, Yıldırım’ın darbe girişiminin ardından yapılan soruşturmada darbecilerle Gülen arasındaki bağın net bir şekilde anlaşıldığına dikkat çekerek, “Hal böyleyken, sizden daha kararlı daha kuvvetli bir kınama beklerdik. O adam orada kalırsa ciddi sıkıntı yaşarız” dediğini aktardı.Yıldırım, Dunford ile görüşmesinde, ABD’nin PYD ile ilişkilerine de dikkat çekerek, “PYD-PKK ilişkisi ortada, müttefikimiz olarak yanımızda olmanızı bekleriz. Hem PYD, hem FETÖ konusundaki tavrınız Türkiye kamuoyunda haliyle tepki çekiyor” dedi. Kaynaklar, Türkiye’nin ısrarının Fetullah Gülen iade edilene dek süreceğini belirterek şunları söyledi: “İade edeceklerini umuyoruz. Soruşturmada ikna edici deliller ortaya çıktı. Ayrıca FBI’ın 2006 tarihli raporları var. ABD’deki Gülenist okullarla ilgili detaylı ayrıntılar New York Times gibi gazetelerde de çıktı. İade olmazsa, Ankara-Washington arasında ciddi sorunlar yaşanır...”

http://www.hurriyet.com.tr/abd-ile-kriz-kapida-40179155
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Meclis'i bombalayan darbeci hainin kim olduğu ortaya çıktı!
« Yanıtla #232 : 03 Ağustos 2016, 08:50:06 »
Meclis'i bombalayan darbeci hainin kim olduğu ortaya çıktı!

Hürriyet Haber03 Ağustos 2016 - 07:01Son Güncelleme : 03 Ağustos 2016 - 07:32
Son dakika haberi: Meclis'i bombalayan darbeci hainin kim olduğu ortaya çıktı!

Darbe girişimi ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişiminde Meclis'i F-16 ile vuran darbeci pilotun kim olduğu tespit edildi. Milletin Meclisi'ne gözünü kırpmadan bomba yağdıran kişinin TSK'dan ihraç edilen F-16 pilotu Yüzbaşı Hüseyin Türk olduğu öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminde TBMM’yi vurma emrini Akıncı Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim verdi. Bombayı ise bu emirle kalkan F-16 pilotu Yüzbaşı Hüseyin Türk bıraktı.Türk ifadesinde, talimatı Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a terörist Fethullah Gülen ile görüştürmeyi talep eden Akıncı Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'den aldığını itiraf etti.

105 PİLOT GÖZALTINDA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturması FETÖ'nün üssü olarak kullanılan Akıncılar'ı mercek altına aldı. Bu kapsamda 4'üncü Ana Jet Üst Komutanlığında görevli olan ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edilen 105 pilot gözaltına alındı. Bu pilotların emniyetteki sorguları yapılmaya devam ederken önceki gün sorgusu biten 5 kişi Sincan Batı Adliyesine sevk edildi. Pilotlardan Kurmay Yüzbaşı Hüseyin Türk ile Üstteğmen Halil İbrahim G. darbeye teşebbüsten tutuklanırken 3 pilot da adli kontrolle serbest bırakıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Dairesi ekiplerince yürütülen sorgularda FETÖ'nün darbe girişimindeki kilit isimler de netlik kazanıyor. TBMM'yi F16 ile bombalayan FETÖ militanı da Emniyet sorgusunda kendini açık etti. Hainin TSK'dan ihraç edilen 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Hüseyin Türk olduğu belirlendi. Emniyette sorguları süren 105 pilot arasında olan Türk önce kendini gizledi. Hain, KOM Dairesi ekiplerince yapılan çapraz sorguda TBMM'yi bombaladığını itiraf etti.

"EMİRLE TBMM'Yİ VURDUM"

Hüseyin Türk ifadesinde, talimatı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı terörist Fethullah Gülen ile görüştürmeyi talep eden Akıncı Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'den aldıklarını belirtti. Akın Öztürk'ün damadı olan Hava Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş ve Hava Pilot Kurmay Binbaşı Mustafa Azimetli'nin konuyla ilgili kendileriyle toplantı yaptığını kaydeden Türk, o toplantıda kendine koordinatların verildiğini belirtti. Türk ifadesinin sonunda ise "Komutanlarımın verdiği emirle hedefimde olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni vurdum" dedi.
Kaynak: Sabah

http://www.hurriyet.com.tr/meclisi-bombalayan-darbeci-hainin-kim-oldugu-ortaya-cikti-40179533

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #233 : 03 Ağustos 2016, 08:53:49 »
Bu suç Almanya da Fransa da filan işlense adamın kafasına cezaevinde daha mahkemesi bile bitmeden sıkarlardı tabuta koyup aileye teslim eder sorularada cevap vermezlerdi.
Meclise devletin savaş uçağı ile en ağır bombayı atacak adamı adil mahkemede yargılamaz dünyada hiç bir büyük ülke
Buraya yazıyorum sonra bir gün gazete haberi iliştirip hatırlatıcam yine ben demiştim deyip
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Darbe Riski Henüz Geçmedi! İşte Emniyet'in Yazısı
« Yanıtla #234 : 03 Ağustos 2016, 08:56:37 »
Darbe Riski Henüz Geçmedi! İşte Emniyet'in Yazısı

Başbakan Yıldırım'ın "Darbe riski henüz geçmedi, riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz" sözlerinin altında yatan istihbarat bilgileri ortaya çıktı.

Güvenlik birimleri, 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ardından şimdi yeni bir tehdit olup olmadığı araştırmasına koyuldu. Ortaya çıkan sonuçlar, Başbakan'ın 'endişe etmesini' gerektirecek kadar önemli...

Türkiye'nin uçurumun kenarından dönmesinin ardından muhalefetin bilgilendirilmesi çerçevesinde Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

"DARBE RİSKİ HENÜZ GEÇMEDİ"

Yıldırım'ın her iki görüşmede, "Darbe riski henüz geçmedi, riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz" açıklaması dikkat çekici.

15 Temmuz'un yarattığı süreçte ilk şokun atlatılmasıyla birlikte, güvenlik birimleri başarısız darbe girişiminin ardından şimdi yeni bir tehdit olup olmadığı araştırmasına koyuldu.

Ortaya çıkan sonuçlar, Başbakan Binali Yıldırım'ın "endişe etmesini" gerektirecek kadar önemli.

İŞTE EMNİYET'İN YAZISI

Devletin resmi yazışmalarına konu olan darbe girişimi tehditleri kapsamında elde edilen ilk sonuçları şöyle özetlemek mümkün:

- "Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 17 Temmuz tarihli yazısında, "Darbe kalkışması neticesi başarısız olan FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarında her şeyi kayıp vermiş olmanın psikolojisi ile bir takım eylemlerin gerçekleştirilebileceği, bu kapsamda özellikle vatandaşlarımızın hassasiyetini de dikkate alarak ülkemizde bulunan Suriyeliler ile bu şahısların konut, işyeri ve araçlarına yönelik çatışma ortamı oluşturma amaçlı saldırıların düzenlenebileceği, aynı şekilde dini duygular istismar edilmek suretiyle bir takım mezhepsel çatışmalara zemin hazırlayacak faaliyetlere girişebilecekleri, (Özellikle Sünni ve Alevi vatandaşlarımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılabileceği)."

ADLİYE BİNALARI, EMNİYET, ASKERİ TESİSLER...

- Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 18 Temmuz tarihli yazısında "Darbe girişimi ile ilgili olarak asker kişiler ile bazı emniyet teşkilatı mensupları ve yargı mensupları gözaltına alınmış ve halen gözaltı işlemleri devam etmektedir. Bu kişilerin gözaltına alınması ile ilgili olarak başta adliye binaları, emniyet binaları ve askeri tesisler içinde ve civarında provokasyon amaçlı şahısların ifade vermek, teslim olmak ve benzeri sebeplerle gelerek silahlı ve bombalı eylemler gerçekleştirebileceğinin değerlendirildiği."

DEŞİFRE OLMAYANLAR

- Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 21 Temmuz tarihli yazısında, "FETÖ/PDY'nin deşifre edilen sözde askeri kanadı tarafından silahlı kuvvetlerde hâlâ deşifre olmamış unsularının bulundukları yerlerde ellerindeki tüm imkanları seferber etmeleri, asla geri adım atmamaları, nokta operasyon kabiliyeti olanların derhal uygulamaya geçmeleri, deşifre olmayan unsurları ile yeniden kalkışmaya geçilmesinin yanı sıra başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyasi, askeri ve mülki idarecilere suikast gibi provokatif girişimlere başvurabileceğinin değerlendirildiği."

BÜYÜKŞEHİRLERE SİLAH VE MÜHİMMAT

- Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 21 Temmuz tarihli yazısında, "FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra oluşabilecek güvenlik zafiyetinden faydalanmak isteyen PKK terör örgütünün eylemlerde kullanmak maksadıyla başta Ankara olmak üzere büyükşehirlere silah ve mühimmat aktarımı yaptığı bilgilerinin elde edildiği."

AİLELER ALIKONULABİLİR

- EGM İstihbarat Dairesi Başkanlığı'nın 21 Temmuz tarihli yazısında, "FETÖ/PDY mensupları tarafından önümüzdeki günlerde darbe karşıtı asker ve polis ailelerinin evlerine gidilip, 'eşiniz görevde rahatsızlandı/hastalandı' gibi söylemlerde bulunularak hastaneye götürme bahanesiyle ailelerin alıkonulacağı." belirtildi."

(Kaynak: Milliyet/ Tolga Şardan)

http://www.sondakika.com/haber/haber-darbe-riski-henuz-gecmedi-iste-emniyet-in-yazisi-8668941/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #235 : 03 Ağustos 2016, 09:02:06 »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #236 : 03 Ağustos 2016, 10:56:20 »
Bu suç Almanya da Fransa da filan işlense adamın kafasına cezaevinde daha mahkemesi bile bitmeden sıkarlardı tabuta koyup aileye teslim eder sorularada cevap vermezlerdi.
Meclise devletin savaş uçağı ile en ağır bombayı atacak adamı adil mahkemede yargılamaz dünyada hiç bir büyük ülke
Buraya yazıyorum sonra bir gün gazete haberi iliştirip hatırlatıcam yine ben demiştim deyip

Size katilmiyorum!!
Gercekten Fetullahci'mi yoksa sadece emirleri uygulayan biri mi diye iyicene arastirilmasi lazim.
Siz belki hatirlamazsiniz ama 1974'te pilotlarimiza kendi gemilerimizi bombalama emri verildi, ve birsuru sehit verdik.
Askere emirleri sorgusuz sualsiz uygulayacaksin diye egitiyorsan, sonradan verilen emiri uyguladi diye vatan haini serefsiz ilan edemezsin! Edersen serefsizin en buyugu olursunuz. Bizde emir demiri keser diye bir soz vardir!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #237 : 03 Ağustos 2016, 10:57:57 »
Askeri lise mağduru: 2 ayda 14 kilo verdim

Tufan HAMARAT/İZMİR, (DHA) 03 Ağustos 2016 - 10:28Son Güncelleme : 03 Ağustos 2016 - 10:30
Askeri lise mağduru: 2 ayda 14 kilo verdim

İZMİR’de 23 yaşındaki Ömer Cebeci, Maltepe Askeri Lisesi’nde okurken, okul komutanı ve sınıf subaylarının baskısı nedeniyle okuldan mezun olduktan sonra Harp Okulu’na gitmeden ayrılmak zorunda kaldığını söyledi. Karşılaştığı baskılar nedeniyle 2 ayda 14 kilo zayıfladığını söyleyen Cebeci, geri dönme şansı verilse hiç düşünmeden kabul edeceğini belirtti.

Dokuz Eylül üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olan Ömer Cebeci, Maltepe Askeri Lisesi’nde eğitim gördüğü sırada okul komutanı ve sınıf subaylarından gördüğü baskı nedeniyle lisenin son yılında ayrılmak zorunda kaldığını ileri sürdü. Her şeyin 2011- 2012 eğitim yılında başladığını dile getiren Cebeci, "Kara Harp Okulu’na gitmek üzere 2008 yılında Maltepe Askeri Lisesi’ni kazandım. 2011- 2012 eğitim öğretim yılı başlayıncaya kadar ilk yıllarda bir sorunumuz yoktu. O yıl sınıf subaylarımız ve komutanlarımız değişti. Sürekli üzerimize gelmeye başladılar. İçtimalarda benim gibi bir grup arkadaşımı öne çıkartıp, ’Sizleri subay yapmayacağız. Sizden subay olmaz’ gibi bizleri rencide ettiler. Biz bunlara kulak asmadık, ancak aldığımız cezalar artmaya başladı. Ceza almayan bir öğrencinin 100 puanı vardır ve aldığınız her cezada puanınız giderek düşer. Ben son sınıfa başladığımda ceza puanım 78’di ve liseyi 3 puanla bitirdim. Saçma sapan nedenlerden cezalar veriyorlardı. Bizi yıldırmaya çalışıyorlardı. Yolda yürürken elimiz cebimizdeyse eğer ceza veriyorlardı. Bizi yanlarına çağırıp üst araması yapıyorlardı, bir şey bulamayınca ’Kıyafetinin ütüsü bozuk’ diyerek ceza veriyorlardı. Aslında kıyafetimiz düzgündü. Biz bunların hiç birine itiraz edemiyorduk, tespiti yapan kendileri, yine cezayı veren kendileriydi. Bunların hepsini sineye çekip mezun olmanın yollarını aradık. Eğitim ve derslerimizden ödün vermedik" dedi.

’PSİKOPAT İZİNİ’MİZİ DE İPTAL ETTİLER

Kendisi gibi derslerinde ve diğer alanlarda başarılı bir grup arkaşına sürekli baskı kurulduğunu savunan Cebeci, "Gece koğuşlara gelip saat 03.00-04.00 sıralarında üst araması yapıyorlardı, bunları belli başlı kişilere yapıyorlardı, üstümüzde bir şey bulamayınca dolabımızı arıyorlardı. Orada da bir olumsuzluk çıkmayınca, ’Diş macunun neden dolabın kenarında’ diye ceza veriyorlardı. Sırf canları istedi diye sabah kalk saatine kadar kamuflaj giydirip o saate kadar eğitim yaptırıyorlardı. 20 haftaya yakın hafta sonu çarşıya çıkmama cezaları verdiler. 3 haftada bir çıktığımız ’Psikopat izni’ adlı zorunlu çarşı iznimiz vardı, çeşitli bahanelerle o izinlerimizi de iptal ettiler. Baktılar ki hafta sonu izinlerinin iptal edilmesine de göğüs geriyoruz, bu kez farklı yöntemler izlemeye başladılar. Ben atış takımı kaptanıydım, derslerim iyiydi, hentbol takımında madalyalarım vardı" diye konuştu.

ÖĞRENCİYE FARKLI, AİLEYE FARKLI TAVIR

Kendilerine baskı yapan komutanlarının okulu bırakmasını istediğini dile getiren Cebeci şunları söyledi:

"Komutanlarımız bizden okulu bırakmamızı istiyorlardı, ancak ailemiz okula geldiğinde onlara farklı şeyler söylüyorlardı, sanki biz bırakmak istiyormuşuz gibi davranıyorlardı. Böyle olunca da ailemizle aramızda sorunlar çıkıyordu. Yaşadığım sorunlar nedeniyle 2 ayda 14 kilo verdim. O dönem kimse inanmıyordu, çevremizdeki insanlar darbe girişiminin ardından hak vermeye başladı, bazı şeylerin şimdi farkına vardılar. Atış takımında antrenman sırasında havalı tabancayla hedefe nişan alıp atış yapmıştım. Havalı tabancanın mermisi sekip arkamda beni izleyen alt sınıftaki arkadaşımın göz kapağına geldi. Ciddi bir yaralanma olmadı ve o arkadaşım durmaması gereken yerde duruyordu bunu kendisi de söylemişti. Ama beni askeri mahkemeye çıkarttılar, sonra bir sonuç çıkmadı, ancak karara itiraz ettiler. Sivilde dava sürdü ve takipsizlik kararı verildi.

MEZUN OLDUĞUM GÜN OKULU BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM

Beni o dönem hapse atmakla tehdit ettiler. Mezun olup diplomamı aldığım gün okulu bırakmak zorunda kaldım. Bize, ’Harp Okulu’na göndereceğimiz özlük dosyasına sizinle ilgili iyi şeyler yazmayacağız. Burayı bitirseniz bile subay olamayacaksınız’ dediler. Bunun üzerine ayrılmayı kabul etmek zorunda kaldım."

AİLEME DESTEK OLMAK ZORUNDAYIM

Yaşadığı zor günleri güçlükle atlattığını kaydeden Cebeci, "Benim babam yurtdışında yaşıyor, annem ve kız kardeşim Kayseri’de oturuyor. Okuldan ayrıldıktan sonra aileme destek olmak için gündüz çalışmam gerekiyordu bu nedenle ikinci öğretimi kazandım. Yaklaşık 30 bin TL’lik tazminatı taksitle ödüyoruz, bunun taksitlerinde aileme destek olmam gerekiyor. Hala çalışmaya devam ediyorum. Bizim sırtımızda yük olan tazminatların kaldırılmasıyla ilgili bir çalışmanın yapıldığını duydum, bunun dışında bizlere itibarlarımızın geri verilmesini istiyoruz. Hem ailemiz, hem de bizler çok zor günler geçirdik. Bizler o okula vatan aşkı için gittik. Bugün geri dönme yolu bizler için de açılırsa koşa koşa mesleğimize döneceğiz" diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/askeri-lise-magduru-2-ayda-14-kilo-verdim-40179715

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #238 : 03 Ağustos 2016, 11:13:17 »
Darbe analizini yine en guzel asker yapmis. 100% katiliyorum İlker Başbuğ pasaya.

İlker Başbuğ'un 10 temel mesajı

03.08.2016 Çarşamba

GEÇEN akşam Tarafsız Bölge'ye eski Genelkurmay başkanlarından İlker Başbuğ katıldı. Başbuğ'un önemli açıklamalar yaptığı program, reyting rekoru kırdı. İşte Tarafsız Bölge'de İlker Başbuğ'un verdiği 10 temel mesaj...

MESAJ 1 - BU KALKIŞMA NE 12 EYLÜL’E BENZİYOR NE DE 27 MAYIS’A

15 Temmuz Fetullahçı kalkışması, bundan önceki darbelere benzemiyor. Bundan önceki darbelerin tümü TSK içinde kurgulanmıştı. 15 Temmuz kalkışması ise, dışarıdan bir yapının TSK içindeki uzantıları aracılığıyla yapıldı. Bu açıdan diğer darbelerden farklıdır. Bu kalkışmaya karşı alınacak önlemlerin de işte bu fark göz önünde bulundurularak alınması gerekir.

MESAJ 2 - CIA, FETULLAH GÜLEN’E BOŞUNA İMKÂN SAĞLAR MI?

Fetullah Gülen nerede yaşıyor? ABD’de... Orada ona o imkânları sağlayan kim? CIA... Bu istihbarat örgütünün ona ABD’de kalma iznini boşuna mı verdiğini düşünüyorsunuz? İstihbarat onu kullanmaz mı?

MESAJ 3 -BU İŞİN ARKASINDAKİ GÜÇLERİN ASIL HEDEFİ TÜRK ORDUSU

Önce Türk ordusunun terörle mücadele başarısız olduğu tezini ortaya attılar. Bu tez tutmadı. Türk ordusuna komplo kurdular. Bunda da başarılı olamadılar. Bu ikisi tutmayınca... Bu sefer Türk ordusu içine sızan Fetullahçılar eliyle darbe girişiminde bulundular. Bunların temel hedefi, Türk ordusunu güçten düşürmek, dibe vurdurmaktır. Bunun nedenini ise Suriye meselesinde, sınırların yeniden çizilmesinde aramak gerekir.

MESAJ 4 - FETULLAH’I KALKIŞMAYA İTENLER BAŞARISIZ OLACAĞINI BİLİYORLARDI

Fetullah Gülen Grubu’nu darbeye iten istihbarat unsurları, bu darbenin başarısız olacağını biliyordu. Onların asıl amacı TSK’yı yıpratmaktı. Fetullahçılar ise başarılı olabileceklerini düşünmüş ya da bu kalkışmayı kendileri açısından son çare olarak görmüş olabilir.

MESAJ 5 - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜCADELEDE YALNIZ BIRAKILDI

Fetullah, Özal’dan destek aldı. Ecevit sempatiyle baktı. Erbakan mesafeliydi. AKP 2002’den 2007’ye kadar “Cemaat’le iyi geçin ama TSK’yı da karşına alma” taktiği izledi. 2007 ile 2011 arası tam ittifak dönemiydi. “Ne istediler de vermedik” dönemi yani... 2012-2016 arasındaysa savaş vardı. Ancak bu savaşta Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnız bırakıldı. Partisi, bakanları onu yalnız bıraktı.

MESAJ 6 - DEVLETİ İDARE EDENLER, DARBEYE DOĞRU TEŞHİSİ KOYMALIDIR

Bu kalkışma, emir komuta zinciri içinde gerçekleşmedi. Bu Gülen cemaatinin orduya sızdırdığı uzantıları aracılığıyla yaptığı bir kalkışma. Teşhis bu... Ama bakıyoruz alınan önlemlere: Sanki emir-komuta zinciri içinde bir girişim olmuş gibi hareket ediliyor.

MESAJ 7- TSK’YA SIZMALARDAN BİRİNCİ DERECEDE MİT SORUMLUDUR

2002/2010 yıllarında TSK’dan atılmaların tümü MİT raporlarına göre yapılmıştır. O dönem FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle bir kişi bile ordudan atılmadı. Atılanların tümü başka bir Nurcu grubu olan Mehmet Kurdoğlu ekibine bağlı isimlerdi. MİT’teki Cemaatçiler, rakip gördükleri grubun elemanlarını uzaklaştırmada bizi kullandılar. MİT’te bir asker müsteşar yardımcısı olsaydı belki daha sağlıklı bilgiler gelebilirdi.

MESAJ 8 - ORDUNUN DAMARINI KESİYORSUNUZ, YAPMAYIN

Abdülhamid’e karşı neler yapıldı ama o bile “Harp akademilerini kapatıyorum” demedi. Bu okullar Osmanlı’nın mirasıdır. Bu müesseselerin kaldırılması hiçbir sorunu çözmez. Türk ordusunun damarını kesiyorsunuz, yapmayın bunu. GATA’yı Sağlık Bakanlığı’na bağlıyorsunuz. Peki Sağlık Bakanlığı’na sızan Cemaatçileri ne yapacaksınız? Kuleli Askeri Lisesi’nin yerine yarın otel yaparsanız bizi yürekten yaralarsınız.

MESAJ 9 - KOMUTA KADEMESİ İYİ BİR SINAV VEREMEDİ

15 Temmuz’da komuta kademesi iyi bir sınav veremedi. Türk Silahlı Kuvvetleri niye tedbir alamadı? Bu konu incelenmelidir. 11 Eylül’den sonra ABD Senatosu, konunun uzmanlarından oluşan bir kurul oluşturup olayı soruşturdu. Bizde benzer bir çalışma yapılmalıdır.

MESAJ 10 - EMİR-KOMUTA BİRLİĞİ BOZULUYOR, BU ORDUYU PERİŞAN EDER

Kara, Hava ve Deniz komutanlıklarının Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması emir-komuta birliğini bozar. Emir-komuta birliğini perişan ederseniz, orduyu perişan edersiniz. Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanıp bağlanmaması tartışılabilir. Bu yapılanlarla ordunun gücü dağıtılmaya çalışılıyor, bu çok tehlikeli. Türk Silahlı Kuvvetleri’ni daha da güçlendirmeniz lazım. Ama bu adımlarla güçlenmiyor, güçsüzleşiyor.

SEN SAVCI DEĞİLSİN, SEN KATİLİN TEKİSİN

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne yönelik soruşturma, Cemaat’in ilk operasyonuydu.Operasyonu yapan Ferhat Sarıkaya adlı savcıydı.Sarıkaya, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’yı “usulsüzlük yapıyor” diye tutuklattı. Arpalı, “Ben bu lekeyle yaşayamam” diye cezaevi kantininden aldığı iki top çamaşır ipiyle kendini asarak intihar etti.

*

Ve bugün... Ferhat Sarıkaya, FETÖ soruşturması çerçevesinde Cemaat’le birlikte çevirdiği dolapları anlatmış.

*

Üç şey söyleyeceğim:

- BİR: Bu adam “tanık” sıfatıyla değil “sanık” sıfatıyla ifade vermelidir.

- İKİ: Bu adam bugün “Ankara Savcısı sıfatını taşıyor, görevine derhal son verilmelidirm

- ÜÇ: Bu adam Enver Arpalı’nın intiharının baş sorumlusudur, hesaba çekilmelidir.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/ilker-basbugun-10-temel-mesaji_40179232

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #239 : 03 Ağustos 2016, 12:14:53 »
Yukarıda link olarak paylaşmıştım ama böylesi daha iyi.

MESAJ 7- TSK’YA SIZMALARDAN BİRİNCİ DERECEDE MİT SORUMLUDUR

2002/2010 yıllarında TSK’dan atılmaların tümü MİT raporlarına göre yapılmıştır. O dönem FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle bir kişi bile ordudan atılmadı. Atılanların tümü başka bir Nurcu grubu olan Mehmet Kurdoğlu ekibine bağlı isimlerdi. MİT’teki Cemaatçiler, rakip gördükleri grubun elemanlarını uzaklaştırmada bizi kullandılar. MİT’te bir asker müsteşar yardımcısı olsaydı belki daha sağlıklı bilgiler gelebilirdi.

Bence o dönem içerisinde Genel Kurmaya bu raporları hazırlayıp sunan tün MİT görevlileri sorgulanmalı! Ordunun içerisine bu kadar geniş kapsamlı yayılmalarını sağlayanlar bu kişiler. Bunlar belirlenip gereken önlemler alınmadıkça, MİT bunlarda temizlenmedikçe, fetö yapılacak her hamleyi çok önceden biliyor olacak!