Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #170 : 28 Temmuz 2016, 08:49:14 »
Artık onlar koruyacak

Erdinç ÇELİKKAN / ANKARA27 Temmuz 2016 - 23:13Son Güncelleme : 28 Temmuz 2016 - 06:36
Artık onlar koruyacak

DARBE girişiminde helikopterlerin yoğun ateşine maruz kalan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, füze savunma sistemleriyle donatılıyor.

Saray’a hava savunma dahil son teknolojik savunma sistemleri kurulacak. Cumhurbaşkanlığı’nın Aselsan tarafından üretilen ‘Korkut’ isimli ağır silah tarafından korunması da gündemde. Saray’a kurulacak sistemlerin olası bir tehditte önleme ve püskürtme kabiliyetine sahip olacağı kaydedildi. Hava savunma sisteminin en kısa zamanda kurulacağı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanlığı’nda alınan tedbirler kapsamında yeni dönemde Muhafız Alayı lağvedilecek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın güvenliği de tamamen Polis Özel Harekât ve Cumhurbaşkanlığı korumalarına verildi. Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her programında uzun namlulu silahları ve son teknolojiyle donatılan kamuflajlarıyla özel harekâtçılar görev yapıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/artik-onlar-koruyacak-40172981
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #171 : 28 Temmuz 2016, 08:49:35 »
İyi de korkut bir füze sistemi değil ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Darbeci pilot: Hava Kuvvetleri ülkeyi yerle bir edecekti
« Yanıtla #172 : 28 Temmuz 2016, 10:30:11 »
Hürriyet Haber28 Temmuz 2016 - 09:36Son Güncelleme : 28 Temmuz 2016 - 09:39

Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen darbeci pilot Murat Bolat ifadesinde, darbecilerin kendisine "Cumhurbaşkanı’nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri’nin ülkeyi yerle bir edeceklerini" söylediklerini anlattı.

Ankara’da yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe soruşturmasına ilişkin kritik nitelikte bir ifadeye daha ulaştı.

Habertürk'den Fevzi Çakır'ın haberine göre, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyen Kara Pilot Yarbay Murat Bolat’ın ifadesinden satır başları şöyle:

‘MİT’E İNDİRMEYİ SEN YAP’

1-16 Temmuz’da izinliydim. Alay Komutan Yardımcısı H.G. ısrarla iznimi kesip dönmemi istedi. 13 Temmuz’da mesaiye gittim. “Konu nedir? Darbe filan mı yapıyorsunuz?” dedim, “Aynen öyle” dediler. Benden 3 şey istediler. Birincisi; MİT Başkanlığı’na bir hava indirme harekâtının yapılacağını, bunu benim yapmamı istediler. İkincisi; darbe günü helikopterleri dışarıda bırakmamı söylediler. Üçüncüsü; 2 Sikorksy helikoptere hızlı indirme teşkilatı kurmamı istediler.

MARMARİS, PLANI BOZDU

Darbeden bir gün önce OSTİM semtinde bir daireye hep birlikte çıktık. Cumhurbaşkanı’nın İstanbul’da alınması planlanmış ama Cumhurbaşkanı Marmaris’e gidince bu plan bozulmuş. Plana göre İstanbul’da Cumhurbaşkanı’nı SAT/SAS komandoları alacakmış ve bu ekip de belliymiş. Cumhurbaşkanı Marmaris’e gidince plan değişmiş ama bu ekip değişmemiş. 80-90 kişilik bir güçle Cumhurbaşkanı’nı kaldığı otelden rehin alarak Milas üzerinden Çiğli’ye getireceklerini söylediler. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT Lojmanları’ndaki villasından alınacaktı. “Bu darbenin başında kim veya kimler var?” dediğimde “Genelkurmay Başkanı bu işin başındadır” dedi. Bana Cumhurbaşkanı’nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri’nin ülkeyi yerle bir edeceklerini söylediler.

http://www.hurriyet.com.tr/darbeci-pilot-hava-kuvvetleri-ulkeyi-yerle-bir-edecekti-40173627

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
FETÖ iddianamesinde çok çarpıcı ayrıntılar
« Yanıtla #173 : 28 Temmuz 2016, 13:07:41 »

Hürriyet Haber28 Temmuz 2016 - 12:21Son Güncelleme : 28 Temmuz 2016 - 12:34

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 19'u tutuklu 43 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede çok çarpıcı detaylar yer aldı. Örgütün zeki ve başarılı öğrencileri hedef aldığı, bu öğrencilere IQ testi yaptırdığı ortaya çıktı. Ayrıca örgütün yetişmiş kadrosuna CIA ve FBI tarafından eğitimler verildiği iddianamede yer aldı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamındaki tanık ve müşteki beyanlarına atıfta bulunuldu.

"BAŞARILI ÖĞRENCİLER HEDEF ALINDI"

Beyanlara göre, örgütün özellikle zeki ve başarılı öğrencileri seçtiği belirtilen iddianamede, örgüt eğitim kadrosunun nitelik ve nicelik açısından yeterli düzeye ulaşmasının ardından kendisine bağlı öğrencileri çağın gereksinimleri doğrultusunda yönlendirildiği ifade edildi.  FETÖ/PDY'nin başarılı öğrencileri hedef aldığı vurgulanan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

"ÖĞRENCİLERE IQ TESTİ YAPTIRILDI"

"Eğitim gönüllüsü diğer kuruluşların ve dini referanslı yapıların aksine FETÖ/PDY, ihtiyaç sahibi olan öğrencileri değil, zeki ve başarılı öğrencileri hedef almış, hatta bu öğrencilere IQ testleri yaptırmıştır. Böylelikle örgütün devleti ele geçirme amacına ulaşmasına katkı sağlayacak kadrolaşma faaliyetlerinin önü açılmıştır. Sonuç olarak Fetullah Gülen'in 1970’lerin sonunda başlattığı uzun vadeli projenin ilk halkasını eğitim oluştururken, tedrisattan geçenler başta emniyet, yargı, TSK ve mülkiye olmak üzere devletin önemli kademelerine yerleştirilmiş, bir kısmı ise iş adamı olmaya aday gösterilmiştir. Örgüt bir yandan eğitimle kadro yetiştirip, bir yandan da diğer alanlarda etkinliğini artırmıştır.”

"CIA VE FBI TARAFINDAN EĞİTİM VERİLDİ"

Yabancı gizli servislerin "cemaat"e ait kültür merkezlerinde yetişmiş kadroya değişik konularda eğitim verdiği öne sürülen iddianamede, şunlar kaydedildi:
"CIA ve FBI tarafından, hükümete yönelik faaliyetlerine ilişkin geliştirdiği strateji gereği cemaate ait kültür merkezlerinde yetiştirilmiş kadroya değişik konularda eğitimler verildi. Bunun en iyi örneklerini ise 17 Aralık sürecinde savcılar ve güvenlik güçlerinin yapmış olduğu operasyonları içine alabiliriz. Bu girişim, tamamen hükümeti ortadan kaldırarak devleti tüm kurumlarıyla zayıf düşürmek amacı taşımaktaydı. Bahsedilen eğitimlere dahil olan adli ve güvenlik kurumlarında çalışan ancak cemaat kadrosu içerisinde yer alan şahıslar bu görevi üstlenerek harekete geçmiştir."

FETULLAH GÜLEN'İN PLANI...

İddianamede, örgütün elebaşı Gülen'in "devletin içine sızmaya yönelik planları"na ilişkin açıklamalarına da yer verildi.

FETÖ elebaşı Gülen'in, 1970'li yıllardan itibaren devlet içerisine sızarak özellikle mülkiye, adliye, emniyet, Milli Eğitim ve Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde kendi özel hiyerarşisi ile illegal kadrolaşmaya gidilmesinin öneminin altını çizdiği konuşmaları şöyle:

"SİVRİLMEDEN CAN DAMARLARI İÇİNDE DOLANIN"

Bütün güç merkezlerine ulaşıncaya kadar hiç kimse varlığınızı fark etmeden sistemin ana damarlarında ilerleyin. Türkiye'deki güç ve kuvveti cephenize çekeceğiniz ana kadar her adım erken sayılır.

Adliye, mülkiye veya başka hayati bir müessesede bizim arkadaşlarımızın mevcudiyeti öyle ferdi mevcudiyetler şeklinde ele alınıp değerlendirilmemelidir. Yani bunlar gelecek adına bizim o ünitelerde garantimizdir. Bir ölçüde onlar bizim varlığımızın teminatıdır.

"BAZEN HASIMDAN KAÇMAK BİLE ÇOK ÖNEMLİ"

Yani siz hakim değilsiniz, başka kuvvetler var. Bu ülkede değişik kuvvetleri hesap edecek, dengeli, dikkatli, tedbirli, temkinli yürümekte yarar var ki geriye adım atmayalım. Yani her şey bir oyundur. Kungfu gibi oyun, tekvando gibi bir oyun, judo gibi bir oyun, her zaman insanın hasmını yenmesi, öyle yumruk vurup yere sermesi gibi bir şey değildir. Bazen hasımdan kaçmak bile çok önemli bir manevra. Çok iyi bilecek, çok iyi planlayacak, ona göre yürüyeceksiniz, kuvvet dengesi olmadığı bir yerde kuvvete başvurmayacaksınız.

Teknik, taktik yerine sizin kalbiniz önemlidir. Ben yine kuvvet dengesi olmadığı için şahsen o yol yerine kendi düşüncemi yayma, kendi düşünce sistemim adına varlığı her tarafı fethetme, ele geçirme yolunu tercih ederim.

Zaman henüz uygun değil, bütün dünyayı omuzlayıp, taşıyabileceğiniz zamana dek, tamam olacağınız ve koşulların uygun olacağı zamana dek beklemelisiniz. Bilhassa haber alma hususunda her zaman hasım cephenin çok önünde olunmalıdır.

"MAFYANIN AĞZINA AZICIK BAL SÜRÜLEBİLİR"

Her yerde hususen geri kalmış yerlerde mafyanın ağzına azıcık bal sürülebilir.

Yüzlerce arkadaşlar, yüzlerce diyorum tabii, Türkiye'nin içinde binlerce yurt dışında burs veriyorlar. Amerika'da otuz küsur değişik üniversitelerde kariyer yapıyorlar. Kariyerin yapılmasının yanında kariyer yapmanın yanında aynı zamanda bu arkadaşlarımız orada hizmet de yapıyorlar ve bu iki üç senelik ömrü olan bir şey. Daha önce de vardı üç beş arkadaş ama fakat bunlar Allah'a çok şükür organize edildi.

Himmetler belli bir noktada (kesinti) edildi ve şimdi orada çok iyi güdülüyorlar. Allah'ın inayet ve keremiyle her sene de besleniyorlar. İngiltere’den Almanya’ya oradan Avustralya’ya oradan Amerika’ya kadar her yerde kariyer yapan arkadaşlarımız besleniyorlar ve bu arkadaşlar bizim gayeyi hayalimize göre gelecekte o dünyalardaki üniversitelerdeki bizim tebliğcilerimiz olacaklardır. Türkiye'ye döndükleri zaman da burada el üstünde üniversitelerdeki olacaklar."

http://www.hurriyet.com.tr/feto-iddianamesinde-cok-carpici-ayrintilar-40173918

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Darbeci pilot: Hava Kuvvetleri ülkeyi yerle bir edecekti
« Yanıtla #174 : 28 Temmuz 2016, 14:46:50 »

...Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen darbeci pilot Murat Bolat ifadesinde, darbecilerin kendisine "Cumhurbaşkanı’nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri’nin ülkeyi yerle bir edeceklerini" söylediklerini anlattı.

Bunu yapmakda ki amacın ne olduğunu ortaya çıkartmak lazım.
Her daim söyledik; ASIL HEDEF TÜRKİYE

Aklıma geleni söylemiş olayım; Türkiye' yi işgal etmek için kendi Hava Kuvvetlerimizi kullanacaklardı.
Belki de ülkenin en stratejik sanayi tesislerini, enerji nakil hatlarını, barajlarını, köprülerini bombalayacaklardı.
Bu sayede ülkenin sinir sistemlerini felç edip ülkeyi savunulamaz hale getireceklerdi.
İç karışılıklar çıkartmak suretiyle ülkeyi uluslararası müdehaleye açık hale getirecekler;
Ondan sonrası ise Türk-Amerikan Savaşıdır; en sonunda Amerika gelip ülkeyi işgal edecekti.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2016, 14:48:44 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #175 : 28 Temmuz 2016, 15:54:21 »

...Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen darbeci pilot Murat Bolat ifadesinde, darbecilerin kendisine "Cumhurbaşkanı’nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri’nin ülkeyi yerle bir edeceklerini" söylediklerini anlattı.

Bunu yapmakda ki amacın ne olduğunu ortaya çıkartmak lazım.
Her daim söyledik; ASIL HEDEF TÜRKİYE

Aklıma geleni söylemiş olayım; Türkiye' yi işgal etmek için kendi Hava Kuvvetlerimizi kullanacaklardı.
Belki de ülkenin en stratejik sanayi tesislerini, enerji nakil hatlarını, barajlarını, köprülerini bombalayacaklardı.
Bu sayede ülkenin sinir sistemlerini felç edip ülkeyi savunulamaz hale getireceklerdi.
İç karışılıklar çıkartmak suretiyle ülkeyi uluslararası müdehaleye açık hale getirecekler;
Ondan sonrası ise Türk-Amerikan Savaşıdır; en sonunda Amerika gelip ülkeyi işgal edecekti.

Bir ülke başka bir ülkeyi işgal etmek istediğinde, işgal edeceği ülkenin vatandaşları arasından seçtiklerini o ülkenin ordusuna yerleştirip bir süre sonra kendi ordusuyla bu şekilde saldırı gerçekleştirebilir mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hakan Evrim'in ifadesi ortaya çıktı
« Yanıtla #176 : 28 Temmuz 2016, 17:46:11 »

Hürriyet Haber28 Temmuz 2016 - 17:15Son Güncelleme : 28 Temmuz 2016 - 17:26

Darbe girişimi sırasında rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a ‘’Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim’’ diyen Akıncı Üs komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim, suçlamaları reddetti. ‘’Gülen’i tanımam’’ dedi.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre Evrim, kendisinin de 3 silahlı şahıs tarafından rehin tutulduğunu öne sürerek, “İstediklerini yapmak dışında başka bir çarem yoktu. O gece Akın paşayı sol ayağının topuğundan vurdular'' dedi. ‘'Hava Kuvvetleri komutanı aradı, ikimizin de can güvenliği olmadığını söyledim. 80 kişilik bir grup bizi teslim aldı. Yurtta sulh Konseyinin adını TV'de duydum. Akın Öztürk'ün herhangi bir talimat verdiğini de görmedim.

Paşanın damadı Hakan Karakuş, Diyarbakır'dan gelen pilotlar ile birlikteydi. FETÖ/PDY ile kesinlikle bir bağlantım yok'' dedi ve şunları söyledi:

BEN DE REHİNDİM

“O gün beni 3 silahlı şahıs rehin aldı. Saat 01.30 sıralarında karargahtaki odama yanımda bulunan 3 kişi ile birlikte geçtim. Bu şahıslar 2. Başkan Yaşar General, Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı ve şu anda ismini hatırlamadığım üst düzey rütbesinde komutanları aldıklarını söylediler ve Genelkurmay Başkanını benim odama getirdiler. Beni makam odasından çıkardılar. Genelkurmay başkanının yüz kısmında hafif kızarıklık vardı. Karargah içerisinde silahlı kişiler çok fazla sayıda vardı. İstediklerini yapmak dışında başka bir çaremiz bulunmamaktaydı” dedi.

ÖZTÜRK VURULDU

Akın Öztürk de darbeciler tarafından etrafı sarılı biçimde Genelkurmay Başkanının bulunduğu odaya getirildi. Sabah 9.00 sıralarında Genelkurmay Başkanını helikopter ile götürdüler. Genelkurmay Başkanını çıkardıktan sonra Akın Paşa'yı da odadan çıkardılar. Hatta Akın Paşa sol ayağının topuk kısmında mermi isabet ettiğinden yaralanma olduğunu söyledi. Öztürk'ün herhangi bir talimat verdiğini görmedim.

PKK'YA HAREKAT YAPILACAK

15 Temmuz tarihinde Harekat Komutanım albay Ahmet Özçetin tarafından gece saatlerinde PKK'ya yönelik iç güvenlik harekatı yapılacağını, uçakların hazırlanması gerektiğini, Diyarbakır'dan uçakların üssümüze geleceğini söyledi. Bizde böyle rutin uygulamalar olduğu için bu durumu sorgulamadım ve uçakların hazırlanması emrini saat 14.00 sıralarında Bakım Komutanı Binbaşı Ersin Eryiğit'e verdim.

SİVİL GİYİMLİ ŞAHISLAR

Akşam 19.00 sıralarında ben üste,  bulunduğum sırada uçakların hazır olup olmadığına bakmak amacıyla dışarı çıktığımda rutinin dışında bir hareketlenme olduğu, 141. Filonun bulunduğu yerde sivil giyimli birkaç şahsın olduğunu gördüm. Diyarbakır'ın uçak ve pilotlarının da filoda olduğunu gördüm. Sonra uçaklar havalanmaya başladı. TV'lerden Ankara ve İstanbul'daki olayları izlerince bir sıkıntı olduğunu anladım ve 141. Filoya 22-23.00 gibi gittiğim sırada bir anda etrafımda sivil ve resmi kıyafetli silahlı askerler sardı. Harekat merkezi 143. Filo gazinosuydu. Eylemleri buradan yönetiyorlardı.

‘CANIMIZ TEHLİKEDE' DEDİM

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal beni cep telefonumdan aradı, Ankara'da neler olduğunu sordu. Ben de Akıncılar üssünden kalktığını, benim ve kendisinin can güvenliği olmadığını söyledim. Yakalanan üst düzey komutanlar üsse getiriliyordu.

AKAR GELDİ

Yanımda bulunan şahıslar 2. Başkan olan Yaşar General'in olduğunu, Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanını aldıklarını söylediler ve Genelkurmay Başkanını benim odama getirdiler. Yanında kendi koruma ekibi ile tanımadığım başka şahıslar vardı. İstediklerini yapmak dışında başka bir çaremiz bulunmamaktaydı. Akın Öztürk'ü de Genelkurmay Başkanının bulunduğu odaya etrafı sarılı şekilde getirdiler.

KONSEYİ TRT'DEN DUYDUM

Yurtta sulh Konseyinin kimler tarafından, nasıl, ne zaman ve hangi amaçla kurulduğu bilmiyorum. İlk defa TRT'de olay günü bu konseyden haberim oldu. Olay zaman dilimi içerisinde herhangi bir uçak silah veya başka bir mühimmat kullanmadım. Vatandaşların üsse geldiğinden haberim olmadı. Bu nedenle bunların nasıl ve ne şekilde öldüklerini bilmiyorum. Üssü ele geçiren grubun nizamiye kapısında elemanları vardı. Bunların ateş etmiş olabileceğini düşünüyorum.

FETÖ İLE BAĞLANTIM YOK

FETÖ/PDY ile kesinlikle bir bağlantım bulunmamaktadır. Fetullah Gülen'i veya başka bir örgüt yöneticisini tanımamaktayım. Bunların işletmiş olduğu dershanelere gitmedim, yurtlarında kalmadım, evlerine gitmedim, bunlarla ilgili haberleri basın ve bize iletilen istihbarat bilgilerinden biliyorum. 1984 yılında Harp Okuluna girdiğim sırda ailem Ödemiş'te ikamet etmekteydi. Ben sınavlara İstanbul'da girdim. Ailem halen Ödemiş'te ikamet etmektedir. Benim kesinlikle böyle bir örgüt ile bağım bulunmamaktadır. Üssü ele geçiren grup ile anlaşılması üzerine askeri savcılık ile birlikte gelen kuvvetler beni de teslim aldılar. Suçlamaları kabul etmiyorum”

http://www.hurriyet.com.tr/hakan-evrimin-ifadesi-ortaya-cikti-40174361

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 28 Temmuz 2016, 19:36:56 »
Bir ülke başka bir ülkeyi işgal etmek istediğinde, işgal edeceği ülkenin vatandaşları arasından seçtiklerini o ülkenin ordusuna yerleştirip bir süre sonra kendi ordusuyla bu şekilde saldırı gerçekleştirebilir mi?

Ben de şöyle bir soru sorayım bari;
Bir ülkenin askeri, kendi ülkesinin Millet Meclisini bombalayabilir mi? Kendi uçağını, helikopterini düşürebilir mi? kendi halkına kurşun sıkabilir mi? vs... Hele ki bu asker TÜRK Askeri ise (!) Bir Türk subayı' nın, bir Türk askeri' nin böyle bir şey yapabileceğini insanın hafsalası almıyor açıkçası.

Bakınız yıllar öncesinde Ramiz İlker Paşa Ergenekon ve Balyoz  davaları için davet edildiği kanalda adeta feryat ediyordu. Aşağıda ki videoda ''Fatih Camisini bombalayacaklar, Sultan Ahmet' i bombalayacaklar'' iddiaları için bakınız neler söylüyor; böyle bir şey olabilir mi diyor...

3:50 den başlamak üzere izleyiniz -baştan izleseniz daha iyi aslında-  Bakınız neler söylüyor;

'' Ben nasıl vururum arkadaşımı ya (!)
Düşünebiliyor musun; bir Türk pilotunun, bir Türk pilotunu vurabileceğini (!)
Böyle bir şey olabilir mi ya ?
Bunu düşünmek bile fevkalade şerefsizliktir diyorum... '' demişti.

Öyle anlaşılıyor ki, böyle bir şeyin olabileceğini paşamızın aklı bile almıyormuş. Ancak öyle de oldu değil mi! Ramiz Paşa' ya şimdi sorsalar acaba ne derdi; merak ediyorum açıkçası...

Valla hocam, bunları gördükten sonra olmaz diye birşey yok. BİNYILIN MEYDAN OKUMASI  2002 tatbikatını yaptılar biliyorsunuz; Türkiye' nin işgal takbikatıydı.

! No longer available
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2016, 19:43:48 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Muhataplarımız tutuklandı’
« Yanıtla #178 : 29 Temmuz 2016, 08:21:05 »
Muhataplarımız tutuklandı’

Hürriyet Haber29 Temmuz 2016 - 00:53Son Güncelleme : 29 Temmuz 2016 - 08:03
‘Muhataplarımız tutuklandı’

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, darbe girişimi sonrası Türkiye’deki bazı muhataplarının tutuklandığını söyledi. Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili 'tuhaf' bir açıklama da, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel'den geldi. Amerikalı komutan, FETÖ'nün darbe girişiminden çok, ABD'nin bölgedeki operasyonlarını etkilenmesinden endişe duydu.. The Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre Votel, darbe girişimi sonrası tutuklanan terör örgütü mensuplarını da, "ABD ordusunun yakın müttefikleri" olarak gördü.

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre ABD’nin Colorado eyaletindeki bir güvenlik forumunda dün konuşan Clapper, “Darbe girişimi ve geri tepmesi, Türkiye’deki ulusal güvenlik aygıtının tamamını etkiledi. Bizim bazı muhataplarımız, ya temizlendi ya da tutuklandılar” dedi.

‘İŞBİRLİĞİNİ ETKİLEYECEK’

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel de aynı forumda, Türk ordusu içinde IŞİD’le mücadele konusunda müttefiklerinin olduğunu belirterek, darbe sonrasındaki tutuklamaların Türkiye ve ABD arasındaki işbirliğinin seviyesini etkileyebileceğini kaydetti.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel'den itiraf gibi açıklamalar geldi. General Votel, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ikili ilişkiler adına 'endişeli' olduklarını belirterek, ABD'nin bölgedeki operasyonlarının zayıflayacağını söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/abdden-cok-onemli-aciklama-40174899

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #179 : 29 Temmuz 2016, 08:26:35 »

Ben de şöyle bir soru sorayım bari;
Bir ülkenin askeri, kendi ülkesinin Millet Meclisini bombalayabilir mi? Kendi uçağını, helikopterini düşürebilir mi? kendi halkına kurşun sıkabilir mi? vs... Hele ki bu asker TÜRK Askeri ise (!) Bir Türk subayı' nın, bir Türk askeri' nin böyle bir şey yapabileceğini insanın hafsalası almıyor açıkçası.

Bakınız yıllar öncesinde Ramiz İlker Paşa Ergenekon ve Balyoz  davaları için davet edildiği kanalda adeta feryat ediyordu. Aşağıda ki videoda ''Fatih Camisini bombalayacaklar, Sultan Ahmet' i bombalayacaklar'' iddiaları için bakınız neler söylüyor; böyle bir şey olabilir mi diyor...

3:50 den başlamak üzere izleyiniz -baştan izleseniz daha iyi aslında-  Bakınız neler söylüyor;

'' Ben nasıl vururum arkadaşımı ya (!)
Düşünebiliyor musun; bir Türk pilotunun, bir Türk pilotunu vurabileceğini (!)
Böyle bir şey olabilir mi ya ?
Bunu düşünmek bile fevkalade şerefsizliktir diyorum... '' demişti.

Öyle anlaşılıyor ki, böyle bir şeyin olabileceğini paşamızın aklı bile almıyormuş. Ancak öyle de oldu değil mi! Ramiz Paşa' ya şimdi sorsalar acaba ne derdi; merak ediyorum açıkçası...

Valla hocam, bunları gördükten sonra olmaz diye birşey yok. BİNYILIN MEYDAN OKUMASI  2002 tatbikatını yaptılar biliyorsunuz; Türkiye' nin işgal takbikatıydı.

! No longer available

İnanması çok güç ama malesef gerçekleşti bunlar. Bir askeri okulda yüksek vatani duygularla eğitilen insanları, kendi insanlarına saldıracak kadar ihanet içerisine sokan yapı nasıl bir beyin yıkama gerçekleştiriyor. Bu askerler ihanet sonrasında hayatlarının kararacağını göremeyecek kadar aptal değillerdir herhalde! Ne vaad ettiler de bu kadar gözlerini boyadılar!