Gönderen Konu: FETÖ  (Okunma sayısı 67803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: Türkiye'de Darbe Kalkışması Yapıldı
« Yanıtla #160 : 27 Temmuz 2016, 12:37:46 »
o değilde kimsenin hiç bireyden haberi yok
herkes ben yapmadım bilmiyorum havasında
 hatta karargahta olanlar ve hatta hatta kuvvet komutanlarını derdest edenler....
ya biriniz de çıkın deyin arkadaş he bu haltı biz yedik diye ya çok değil 1 dakika adam olun yahu
hala daha bu iş fötöcülerin ama bu cuntacıların başında kim var bilmiyoruz böyle saçma sapan bir iş görmedim yahu
kim kahraman kim değil kim hain kim değil iş iyice karışmaya başladı

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #161 : 27 Temmuz 2016, 15:26:30 »
Jandarma ve Sahil güvenlik komutanlığının İç işleri bakanlığına bağlanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #162 : 27 Temmuz 2016, 15:37:54 »
Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı'yı işaret etti

Hürriyet Haber27 Temmuz 2016 - 14:39Son Güncelleme : 27 Temmuz 2016 - 15:03
Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı'yı işaret etti

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Piyade Yarbay Emin Güven, darbecilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast planının detaylarını anlattı. İddiaya göre Güven, ifadesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı'yı işaret etti. Güven'in, maaşının yüzde 20'sini her ay cemaate himmet olarak verdiğini söylediği de iddialar arasında.

İddialara göre darbeci askerler tarafından suikast planının son değerlendirmesi Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Ali Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanıyla kurmay Albay Fırat Alakuş plana son şeklini verdi.

Yarbay Emin Güven'in ifadesi şöyle: "15 Temmuz saat 15.30 sularında Muhafız Alayı'na ulaştık. Muhafız Alay Komutanı ve Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı sivildi. Masanın üzerinde otel ya da tatil köyü olabileceğini değerlendirdiğim üzerinde Marmaris yazılı olan coğrafi analiz sistemi uydu görüntüleri ve planlar vardı.

Cumhurbaşkanı'nın yeri öğrenilecek ve bir ekip gidip Cumhurbaşkanı'nı alacaktı... Ama tam yerini bilmiyorlardı. Cumhurbaşkanı'nın olması muhtemel yerler haritada işaretlenmişti. Yaver Ali Yazıcı'nın görevi Marmaris'e giderek Cumhurbaşkanı'nın yerini tespit etmek ve koordinatlarını Kurmay Albay Fırat Alakuş'a bildirmekti"

İfadeye göre Cumhurbaşkanı'nın yeri tespit edilemezse B planına geçilecekti.

"BEN YERİNİ ÖĞRENİRİM" DEDİ

İfadedeki diğer iddialar şöyle: "Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı, "Ben Cumhurbaşkanı'nın yanına gider yerini öğrenirim. Benden şüphelenmezler" dedi. Ali Yazıcı, "Eğer yerini öğrenmekte sıkıntı yaşarsam, Cumhurbaşkanı'nı arar, Genelkurmay Başkanı'nın beni aradığını, içinde paralel yapıyla ilgili çok önemli bilgilerin bulunduğu bir zarfın size ulaştırılmasını istediğini söylerim. Bu bahaneyle Cumhurbaşkanı'nın yerini tespit edebiliriz" ifadesini kullandı. Bu amaçla boş bir zarf bile hazırlamıştı. Cumhurbaşkanı'nı Fırat Alakuş'un ekibi ya da Akademi'den gelen bir ekip alacaktı"

Emin Güven ifadesinde Başyaver Ali Yazıcı ile Marmaris'e doğru yola çıktıklarını, darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine İzmir Çiğli askeri üssüne gittiklerini söyledi.

İfadelerin devamı şöyle: "Yolda Ali Yazıcı telefonda Cumhurbaşkanlığı'ndan olduğunu düşündüğüm kişilerle konuşuyordu. Konuşmalarda "Antalya'da maç yapılacak maça bakmaya gidiyorum" diyordu. Bunu asıl faaliyeti maskelemek için söylediğini düşünüyorum. Ali Yazıcı'yı arayan kişi "Çiğli'ye gidin işler karıştı" dedi.

Yarbay Güven Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği'nde tutuklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı'nın ifadesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı'nın ifadesi
 6 KİŞİ ÇARDAK ALTINDA TOPLANMIŞLAR

NTV'den Gökhan Gerçek'in haberine göre bu ifadeyi veren Piyade Yarbay Emin Güven, Başyaver Kurmay Albay Ali Yazıcı'nın şoförlüğünü yapıyordu. Darbe gece 03.00-03.30 sularında yapılacaktı ancak erkene alındı. Bunun üzerine darbeci askerler arasında olağanüstü bir hareketlilik yaşandı.

Darbe 21.00 sularına alınınca askerler büyük bir süratle hareket etti. Darbeci askerler Çetin Emeç bulvarında sivil kıyafetlerle buluşup sivil araçlarla Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'na gitti. Çardak altında son değerlendirmeler yapıldı. Operasyonu yöneten 6 kişi arasında Cumhurbaşkanı'na en yakın isimlerden Ali Yazıcı da vardı. Masada coğrafi analiz sistemi haritaları vardı. Harita üzerinde otel isimleri değerlendirildi. Cumhurbaşkanı'nın futbolcu Eto'o'nun maçı için Antalya gitme ihtimaline yönelik de değerlendirme yapıldı. Saat 23.00 sularında Ankara'dan yola çıkan Ali Yazıcı ve Emin Güven, "Cumhurbaşkanlığını aradı".

CEMAATE HİMMET

İfadesinde cemaate nasıl girdiğini anlatan Güven'in "Maaşının yüzde 20'sini (1000-1200 TL) her ay cemaate himmet olarak verdiğini" söylediği belirtiliyor.

Güven'in "Bir kızı sevdim, beni evlendirmediler. Cemaat tarafından yönetildim, yönlendirildim. Yaşananlardan sonra çok pişmanım" dediği iddia edildi. ,

http://www.hurriyet.com.tr/erdoganin-basyaveri-ali-yaziciyi-isaret-etti-40172300
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
TSK'dan ihraç kararları
« Yanıtla #163 : 28 Temmuz 2016, 00:37:23 »
Son dakika haberi: TSK'dan ihraç kararları
AA
27 Temmuz 2016 - 21:23Son Güncelleme : 27 Temmuz 2016 - 23:53
Son dakika haberi: TSK'dan ihraç kararları

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığında 87 general, 726 subay, 256 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 32 amiral, 59 subay, 63 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 30 general, 314 subay, 117 astsubay olmak üzere toplam bin 684 asker, Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarıldı. İhraçlar sonrasında TSK'da 209 general kaldı.

"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnamede, "Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılan asker kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın askeri rütbe ve memuriyetleri alınır ve bu kişiler yeniden Türk Silahlı Kuvvetlerine kabul edilmezler. Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemez, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler, bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, denetim kurulu tasfiye kurulu üyeliği vesair görevleri de sona ermiş sayılır." hükmüne yer verildi.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLANDI

OHAL Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, İçişleri Bakanlığına bağlandı.

BİN 684 ASKER TSK'DAN İHRAÇ EDİLDİ

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığında 87 general, 726 subay, 256 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 32 amiral, 59 subay, 63 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 30 general, 314 subay, 117 astsubay olmak üzere toplam bin 684 asker, Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarıldı.

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname ile TSK'dan çıkarılan askeri personel arasında eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk, Orgeneral Adem Huduti, Korgeneral Metin İyidil, Korgeneral Yıldırım Güvenç, Korgeneral İlhan Talu, Korgeneral Salim Ulusoy, Tümgeneral Mehmet Dişli, Tümgeneral Kubilay Selçuk, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinden Tümamiral Bekir Sıtkı Cebeci ile Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş da yer alıyor.

KARARLAR 29 TEMMUZ 2016 TARİHİ İTİBARIYLA UYGULAMAYA GİRECEK

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnameye göre yarın yapılacak Yüksek Askeri Şura'da alınacak kararlar ile yapılacak olan terfi, atama, nasıp, kadroların kullanılması, emekliye sevk ve ilişik kesme işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla uygulanacak.

İŞTE GÖREVDEN ALINAN GENERALLERİN İSİMLERİ

KARA KUVVETLERİ

Org. Adem Huduti
Tumg. Hasan Nevzat Taşdeler
Tuğg. Nihayet Ünlü
Tuğg. Semih Terzi
Tuğg. Numan Yediyıldız
Tuğg. İsmet Gökhan Gülmez
Tuğg. Kerim Acar
Tuğg. Arif Settar Afşar
Tümg. Metin Akkaya
Tümg. Mehmet Akyürek
Tuğg. Şenol Alkış
Tuğg. Metin Alpcan
Tümg. Avni Angun
Tuğg. Hidayet Arı
Tuğg. Yavuz Ekrem Arslan
Tuğg. Özkan Aydoğdu
Tuğg. Murat Aygün
Tuğg. Mehmet Nuri Başol
Tümg. Abdullah Baysar
Tuğg. Bülent Ahmet Beşirbellioğlu
Tuğg. Savaş Beyribey
Tuğg. Adem Boduroğlu
Tuğg. Erhan Caha
Tuğg. Ali Rıza Çağlar
Tuğg. Ekrem Çağlar
Tuğg. Alpaslan Çetin
Tuğg. Ünsal Çoşkun
Tümg. Mehmet Dişli
Tuğg. Cemalettin Doğan
Tuğg. Yüksel Durak
Tuğg. Mehmet Şükrü Eken
Tuğg. Cihat Erdoğan
Tümg. Halil İbrahim Ergin
Tuğg. Hakan Eser
Tuğg. Yüksel Gönültaş
Tümg. Halit Günbatar
Tuğg. Orhan Gündüz
Tuğg. İsmail Güneşer
Tuğg. İsmail Gürgen
Tuğg. Eyyüp Gürler
Korg. Yıldırım Güvenç
Tümg. Oğuz Serhad Habiboğlu
Tümg. Memduh Hakbilen
Tümg. Mustafa İlter
Korg. Metin İyidil
Tuğg. Hayrettin Kaldırımcı
Tuğg. Ali Kalyoncu
Tuğg. Zeki Karataş
Tuğg. Erdem Kargın
Tuğg. Salih Kırhan
Tuğg. Ahmet Bican Kırker
Tuğg. Bekir Koçak
Tuğg. Yunus Kotaman
Korg. Satı Bahadır Köse
Tuğg. Mustafa Kurutmaz
Tuğg. İbrahim Lütfi Nuhoğlu
Tuğg. Ahmet Otal
Tuğg. Mehmet Ozan
Tuğg. Kamil Özhan Özbakır
Korg. Mustafa Özsoy
Korg. Erdal Öztürk
Tuğg. Mehmet Partigöç
Tuğg. Hasan Polat
Tuğg. Fatih Celaleddin Sağır
Tuğg. Ali Salnur
Tuğg. Mesut Savaş
Tuğg. Osman Nadir Saylam
Tuğg. Mustafa Serdar Sevgili
Tümg. Salih Sevil
Tuğg. Murat Soysal
Tuğg. Uğur Şahin
Tuğg. Ahmet Şimşek
Korg. İlhan Talu
Tuğg. Mücahit Tamer
Tuğg. Şener Topuç
Korg. Salih Ulusoy
Tuğg. Abdülkerim Ünlü
Tümg. Osman Ünlü
Tuğg. Lütfü İhsan Yanıkoğlu
Tuğg. Murat Yaygın
Tuğg. Murat Yetgin
Tuğg. Ersin Yıldırım
Korg. İbrahim Yılmaz
Tuğg. Mustafa Yılmaz
Tuğg. Mehmet Nail Yiğit
Tuğg. Atila Güngör

DENİZ KUVVETLERİ

Tümamiral Hakan Üstem
Tümamiral Bekir Sıtkı Cebeci
Tümamiral Sinan Azmi Tosun
Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu
Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık
Tuğamiral Hasan Doğan
Tuğamiral ALi Murat Dede
Tuğamiral Muhittin Elgin
Tuğamiral Hayrettin İmren
Tuğamiral Oğuz Karaman
Tuğamiral Ercan İnceoğlu
Tuğamiral İfran Arabacı
Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan
Tuğamiral Hasan Kulaç
Tuğamiral Nazmi Ekici
Tuğamiral Yaşar Çamur
Tuğamiral Namık Alper
Tuğamiral Tezcan Kızılema
Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu
Tuğamiral Gökhan Polat
Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız
Tuğamiral İhsan Bakar
Tuğamiral Ahmet Hakan Güneş
Tuğamiral Sinan Sürer
Tuğamiral Himmet Taner Çengel
Tuğamiral Süleyman Manka
Tuğamiral Murat Şirzai
Tuğamiral Ayhan Bay
Tuğamiral Ali Suat Aktürk
Tuğamiral Mustafa Sözer
Tuğamiral Erdal Ergün
Tuğamiral Ömer Mesut Ak

HAVA KUVVETLERİ

Orgeneral Akın Öztürk
Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan
Tümgeneral Kubilay Selçuk
Tümgeneral Haluk Şahar
Tümgeneral Recep Yüksel
Tümgeneral İdris Aksoy
Tümgeneral İsmail Yalçın
Tümgeneral Fethi Alpay
Tümgeneral Atilla Darendeli
Tümgeneral Suat Murat Semiz
Tümgeneral Şaban Umut
Tümgeneral Serdar GÜlbaş
Tümgeneral Ahmet Cural
Tuğgeneral Hakan Evrim
Tuğgeneral Aydemir Taşçı
Tuğgeneral Emin Ayık
Tuğgeneral Recep Sami Özatak
Tuğgeneral Bekir Ercan Van
Tuğgeneral Osman Nuri Gür
Tuğgeneral Deniz Kartepe
Tuğgeneral Cengiz Karacabey
Tuğgeneral Kemal Akçınar
Tuğgeneral Veyis Savaş
Tuğgeneral İshak Dayıoğlu
Tuğgeneral Cemal Akyıldız
Tuğgeneral Kemal Mutlum
Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş
Tuğgeneral Fikri Özgür
Tuğgeneral Mehmet Zeki Kıralp
Tuğgeneral Melih Hamdi Ünal

http://www.hurriyet.com.tr/tskdan-ihrac-kararlari-40172852
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #164 : 28 Temmuz 2016, 00:40:33 »
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2016, 00:41:24 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #165 : 28 Temmuz 2016, 01:52:08 »
Mübarek general kalmadı orduda, birde birşey duydum birde siz dinleyin, diyorki 30 tane milli pilot arasanız bulamazsınız diyor
https://www.youtube.com/watch?v=Ztv3wdIbV0U

Darbenin sivil ismi(adil öztürk) bu yüzden mahkemece serbest bırakılmış

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Arınç: Puslu Havada Avlanmak İsteyenler Kendilerini Ele Verdiler
« Yanıtla #166 : 28 Temmuz 2016, 08:22:23 »
Arınç: Puslu Havada Avlanmak İsteyenler Kendilerini Ele Verdiler

Bülent Arınç, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek'in kendisine hitaben söylediği "Herkes hesap verecek" sözlerine sert yanıt verdi.

Arınç: Puslu Havada Avlanmak İsteyenler Kendilerini Ele Verdiler, System.String[]
Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek'in kendisine hitaben söylediği "Herkes hesap verecek" sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Arınç, "Esasen ne bu Sn. Başsavcının ne de diğer kronik Bülent Arınç muhaliflerinin sözlerini ciddiye almadığımdan onlara cevap vermek, onları muhatap almak istemiyorum. Fakat puslu havada avlanmak isteyenler, şahsım üzerinden yaptıkları açıklamalarla aslında bambaşka bir niyetlerinin olduğunu açık edip, kendilerini ele verdiler" dedi.

"BANA AHMAK DİYEBİLİRSİNİZ" SÖZÜNE "HERKES HESAP VERECEK" KARŞILIĞI

Bülent Arınç'ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra söylediği "Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olduğunu o gece öğrendim, bana ahmak diyebilirsiniz" sözlerinin ardından açıklama yapan Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, "Bunlara destek olan kişiler, bugün çıkmış 'Biz ahmakmışız, biz bilmem neymişiz' diyor. Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum. İsme girmiyorum. Ne demek istediğimi anladınız. Hiç kimse kusura bakmasın. Herkes bugüne kadar bu ülkeye ihanet eden kişilerin içerisinde yer alan, bunlara destek olan, bunların suiistimallerine göz yuman, karşılarında bize saldıran herkes hesap verecek" demişti.

ARINÇ'TAN YANIT: KENDİLERİNİ ELE VERDİLER

Konuyla ilgili Twitter hesabından oldukça uzun bir yanıt veren Arınç şunları söyledi:

"15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece ve sonrasında darbeyi lanetleyen açıklamalarımdan rahatsız olan Manisa Başsavcısının ve medyadaki kronik Bülent Arınç muhaliflerinin şahsımla ilgili bazı açıklamaları oldu. Esasen ne bu Sn. Başsavcının ne de diğer kronik Bülent Arınç muhaliflerinin sözlerini ciddiye almadığımdan onlara cevap vermek, onları muhatap almak istemiyorum. Fakat puslu havada avlanmak isteyenler, şahsım üzerinden yaptıkları açıklamalarla aslında bambaşka bir niyetlerinin olduğunu açık edip, kendilerini ele verdiler.

Hal böyle iken, önce bu Sn. Başsavcıyla, ilerleyen günlerde ise bazı medya ve siyaset aktörleri ile ilgili bir kaç hususu kamuoyunun bilgisine sunmak ve akıl sahiplerinin akıllarına gelen bir kaç soruyu milletimizin huzurunda sormak istiyorum.

Tespit ve sorulara geçmeden önce bazı hatırlatmalarda bulunayım.

Ben, neredeyse 18 aydır Manisa'da yürütülen bir soruşturma ile ilgili ne demiş, neyi eleştirmiştim hatırlayalım.

HATIRLATMA 1)

"Tutukluluk bir tedbirdir, ceza değildir. Zorunluluk olmadıkça buna başvurulmamalıdır." demiştim.

Aynı kaygı ve tavsiyelerimi Ergenekon, Balyoz gibi kamuoyunun yakından takip ettiği davalar ve tutuklu milletvekilleri için de dile getirmiş, tutukluluğun cezaya dönüşmemesi gerekliliğini o davalar için de defaatle belirtmiş, hukuk prensiplerini hatırlatmıştım. Dünden bugüne bu konularda durduğum yer hep aynıdır.

HATIRLATMA 2)

Ev hanımı ya da sadece öğretmenlik yapan kadınların ellerinin kelepçelenerek götürülmesinin ülkede rahatsızlığa yol açtığını dile getirmiş, eleştirmiştim.

Bu manzara Sn. Başbakan'ı ve Sn. İçişleri Bakanını da rahatsız etmişti ve bu manzaraya sebep olan emniyet müdürü görevden alınmıştı.

HATIRLATMA 3)

Manisa'da, ellerine kelepçe vurularak gözaltına alınan ev hanımlarını, öğretmenlik yapan kadınları görünce, milletimizin ve Sn. Başbakan'ın, Sn. İçişleri Bakanı'nın rahatsız olduğu o görüntü karşısında "Cüppemi giyesim geliyor" da demiştim. Bu sözümün, gözaltına alınma usulüne ve milletimizin rahatsız olduğu o muameleye karşı söylenmiş olduğunu bilen her kesimden insan bana hak vermiş, gerek kamuoyu önünde gerek özel sohbetlerimizde aynı düşüncede olduklarını ifade etmişlerdi.

HATIRLATMA 4)

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çatı dava olarak yürütülen FETÖ davasının dahi iddianamesi çoktan kabul edilmiş ve yargılama süreci başlamışken ve ayrıca Türkiye'de en az 15 ilinde ilgili davalar çoktan görülmeye ve hatta sonuçlanmaya başlanmışken, aynı iddialarla Manisa'da başlatılan soruşturmada halen bir iddianame dahi yazılamamış olmasını, bu durumun mağduriyetlere yol açacağını dile getirmiştim.

Şimdi bu hatırlatmalar çerçevesinde akla gelen bazı soruları sormak isterim.

SORU 1)

15 Temmuz darbe girişimi ardından, içerik olarak tamamen darbeyi lanetlediğim bir açıklamamdan sonra Manisa Başsavcısı görevi olmadığı halde açıklamalarımı basın huzurunda değerlendirmiş ve sanki bir yargı mensubu, kamu görevlisi değilmiş gibi, adeta bir siyasetçi edasıyla "Hesap verecek" ve "Özür dilesin" ifadelerini de kullanmıştır.

Atanmışların seçilmişlere karşı giriştiği darbe girişimini lanetlediğim açıklamalarımın hangi kısmı bu atanmış Sn. Başsavcı'yı rahatsız etmiş olabilir ki şahsım hakkında "Hesap verecek" gibi bir ifadeyi kullanabilmiştir?

Sn. Başsavcı'nın şahsım hakkında alelacele yaptığı açıklamalar ve meslektaşları hakkında apar topar yaptığı işlemler, acaba kendi ayıplarını örtme telaşı olabilir mi?

SORU 2)

Şüphe yoktur ki Manisa Başsavcısı yaptığı bu açıklamalarla tarafsızlığını kamuoyu önünde yitirmiş bir yargı mensubu durumuna düşmüştür. Ayrıca kamu görevlileri için yasaklanmış olan siyaset alanına girmiş ve açıkça kanun ihlali de yapmıştır.

Görevinin ve kendini bağlayan kanunların sınırları dışına çıkan bu Sn. Başsavcı hakkında HSYK'nın bir tasarrufu olacak mıdır; yoksa gereği zamana mı bırakılacaktır?

SORU 3)

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaptığım görüntülü açıklamaların önü arkası kesilerek, sadece bir cümle üzerinden art niyetle yapılan "Bana ahmak diyebilirsiniz" şeklindeki cımbız haberlerin şehvetine kapılan ve aynı ifadeyi kendi sosyal medya hesabında da kullanarak, açıklamalarım hakkında "Cüppesini giysin bekliyoruz" diyen bu Sn. Başsavcı'yı, sanki Cumhuriyetin savcısı değilmiş de adeta mitinglerde rakip partilere meydan okuyan bir siyasetçiymiş havasına sokan şey nedir?

SORU 4)

Benim o görüntülü açıklamalarımdaki tek bir cümlenin cımbızlanarak başlığa çekilmesiyle gözden kaçan, kaçırılan bir nokta var.

Ben o açıklamamda, 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte Sn. Cumhurbaşkanımızın, Sn. Başbakanımızın beyanları doğrultusunda FETÖ yapılanmasına ilişkin bir öz eleştiride bulunmuş ve bazı şeyleri 15 Temmuz sonrasında Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. Başbakanımızın beyanları ile öğrendiğimi ifade etmiştim.

Şimdi;

Bu konuyu Sn. Başsavcının daha iyi anlayabilmesi için, kendisine hitapla kendisinden bir örnek vereyim.

Sn. Başsavcı,

15 Temmuz darbe girişiminden tam 1 hafta sonra basına açıklama yaparken "32 hakim ve savcı hakkında işlem yapıldığını, Manisa merkezde, Akhisar'da, Turgutlu'da, Alaşehir'de hakim ve savcıların tutuklandığını" söylediniz.

Bu noktada size 2 sorum var.

1. Uzun yıllardır birlikte çalıştığınız bu insanların FETÖ ile iltisaklarını darbe akşamı mı öğrendiniz? Cevabınız "evet"se, sizin de benim durumumdan farkınız yok, size de herkes bir şeyler söyleyebilir ve sosyal medyada alıntı yaparak beni eleştirdiğiniz o ifadenin muhatabı olabilirsiniz.

2. Yok eğer birlikte mesai yaptığınız arkadaşlarınızın böyle bir ilişki içinde olduğunu önceden biliyordunuz ve bir şey yapmadıysanız, 15 Temmuz'a kadar güle oynaya iş yapmış, kararlar vermiş, törenlere katılmış, ailece dostluklarınızı devam ettirmişseniz, başka birileri de çıkıp, sizi, darbecilere göz yummakla, görevinizi kötüye kullanmakla, hatta darbecilerle iş birliği yapmakla suçlayabilirler.

SORU 5)

Sn. Başsavcı, basına yaptığı değerlendirmelerde her kurumdan gözaltılar olduğunu da söylemişti. Bu işlemlerin hepsi tedbir olarak doğru ve yerinde olabilir.

Fakat adalet o dur ki, insanlar, yeterli ve somut delil olmadan, sadece şikayet, zan, tahminlerle, kesin ve hukuki kanıt olmadan darbe girişimiyle suçlanırsa insan hakları ihlal edilmiş olur.

Sn. Başsavcı, Ahmetli Kaymakamı'nın da gözaltına aldığını söylemişti.

Peki sonra ne oldu?

Bu onurlu insan, eşi, çocukları ve toplum önünde vatan hainliğiyle suçlanınca intihar etti!

Kaymakamın arkada bıraktığı mektubu herkes gibi umarım Sn. Başsavcı da okumuştur. Vatan hainliğiyle suçlanmayı gururuna yediremeyip intihar eden bu kaymakamın mektubunda yazdıklarının tamamının doğru olduğuna inanıyorum.

Geride bıraktığı mektuptan da anlaşıldığı üzere darbe girişimine karşı kendi imkanları doğrultusunda büyük bir mücadele vermiş, diğer Vali ve Kaymakam arkadaşlarını darbecilere karşı direnişe çağırmış bu insanın intiharına yol açacak bir haksızlığı kimler yapmışsa, hem bu dünyada hem ahirette yakasına yapışıp hesap soracak bir el olmayacak mı?

SONUÇ:

Beni, kendisinden özür dilemeye davet eden bu Sn. Başsavcı, esasen Manisa halkına özür borçludur. Manisa halkını yıllarca TBMM'de temsil etmiş, Manisa'ya» Manisalıya hizmet etmiş bir siyasetçi olarak şahsıma yapılan bu yakışıksız ve art niyetli açıklamalar, parti ayırımı yapmaksızın Manisa'nın seçilmiş tüm siyasilerine karşı da yapılmış sayılır.

Evet, ortada dilenmesi gereken bir özür vardır, o da Manisa Başsavcısının Manisa halkına borcudur.

Son olarak; sözlerimi, sözlerin en güzeli olan Allah'ın kelamıyla ve şu günlerde hepimize rehber olması temennisi ile bitiriyorum.

"EY İMAN EDENLER!

ALLAH İÇİN HAKKI TİTİZLİKLE AYAKTA TUTAN, ADALETLE ŞAHİTLİK EDEN KİMSELER OLUN.

BİR TOPLULUĞA OLAN KİNİNİZ SİZİ ASLA ADALETSİZLİĞE İTMESİN. ADİL OLUN.

BU, ALLAH'A KARŞI GELMEYE SAKINMAKTAN DAHA YAKINDIR. ALLAH'TAN SAKININ.

ŞÜPHESİZ Kİ ALLAH YAPTIKLARINIZDAN HAKKIYLA HABERDARDIR."

(Maide, 5/8)

Bülent ARINÇ 22. Dönem T.B.M.M. Başkanı"

http://www.sondakika.com/haber/haber-arinc-puslu-havada-avlanmak-isteyenler-8654024/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #167 : 28 Temmuz 2016, 08:28:49 »
Adam  birilerinin sözlerinden rahatsız olmuş, muhatap almak istemiyorum demiş. Demiş ama sona destan yazmış.  ;D ;D

Ayrıca bana ahmak diyebilirsiniz diyen aynı şahıs, akıl sahiplerinin aklına gelen bir kaç soruyu sormak istiyorum diyerek bir başsavcının siyasetçi, edasıyla hesap sorduğunu belirtmiş. Muhtemelen kendisiyle ilgili iddialar için laf değil icraat istiyor.  ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Darbecilerin B PLANI ürkütüyor
« Yanıtla #168 : 28 Temmuz 2016, 08:44:28 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Okullarında okudum biliyorum
« Yanıtla #169 : 28 Temmuz 2016, 08:47:50 »

Serkan DEMİRTAŞ/ANKARA27 Temmuz 2016 - 22:17Son Güncelleme : 27 Temmuz 2016 - 22:18

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, son araştırmaya göre Türk halkının yüzde 95-96’sının darbe girişiminin ardında Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bulunduğu kanaatinde olduğunu söyledi.

Yabancı basın temsilcilerini kabul eden Albayrak, “Bu yapıyı 30 yıldır bilen, onun ilkokulunda okumuş biri olarak son derece riskli bir proje olduğunu söylüyordum. 17/25 Aralık sonrasında ‘Bunlardan her şey beklenir’ diyordum. Şahsi tespitim, bunların IŞİD, PKK’dan falan tehlikeli olduğudur. 30 yıldır tanıdığım, benim IQ’umdan çok daha yüksek insanlar var. 30-40 yıldır sistematik planlamayla bu noktaya gelip devleti ele geçirmeye çalıştılar” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/okullarinda-okudum-biliyorum-40172919