Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 181691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akıncı HALE İHA Projesi
« Yanıtla #40 : 25 Şubat 2018, 21:11:54 »
avrupadaki çocuklarımızın ümmetçi kimliğinden ziyade eğitimleriyle ilgilenseydik belki dediklerin olabilirdi serkan. A'dan Z'ye bizdeki tüm aksaklıkların başı ümmetçiliğe , yobazlığa geri kafalılığa çıkıyor. Sanada bişey diyemiyorum ama konu çok dağıldı yahu AKINCI İHAdan almanya plakalı arabasının arka camına Ya sev ya terket yazan gurbetçilere geldik :)) Bu arada 2021de teslimatları başlayacak diye tabir edilen AKINCInın şuan prototipinin çıkmış olması gerekmez miydi
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #41 : 26 Şubat 2018, 07:53:56 »
avrupadaki çocuklarımızın ümmetçi kimliğinden ziyade eğitimleriyle ilgilenseydik belki dediklerin olabilirdi serkan. A'dan Z'ye bizdeki tüm aksaklıkların başı ümmetçiliğe , yobazlığa geri kafalılığa çıkıyor. Sanada bişey diyemiyorum ama konu çok dağıldı yahu AKINCI İHAdan almanya plakalı arabasının arka camına Ya sev ya terket yazan gurbetçilere geldik :)) Bu arada 2021de teslimatları başlayacak diye tabir edilen AKINCInın şuan prototipinin çıkmış olması gerekmez miydi

Bu yıl sonu gelecek yılın başı gibi Baykar Akıncı ilk uçuşunu yapacak deniyor.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #42 : 26 Şubat 2018, 09:35:28 »
Benin kafa hala bu konuda biraz karisik. Simdi SSM akinci projesi ile siha projesi yurutuyor peki TAI'nin cift motorlu (ANKA-2) ile Baykar Akinci ayri projeler mi yoksa birbirine (akinci projesi icin) alternatif iki teklif mi?
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 09:36:53 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #43 : 26 Şubat 2018, 10:57:02 »
Akıncı projesi Reaper kabiliyetleri refens alınarak yerli vurucu iha geliştirilmesini amaçlayan SSM projesi.Anka II TAI'nin kendi insiyatifi ile geliştirdiği bir iha.Ancak Akıncı projesine teklif edilen TAI modeli olarakta düşünülebilir.Aynı projeye Bayraktar'ın teklifine ait modelde bu sıralar bolca geziniyor nette.Her iki firma Akıncı projesine teklif ettikleri araçlarını kendi inisiyatifleriyle projeden bağımsız bir ürün olarak ortaya çıkarma peşindeler sanırım.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 26 Şubat 2018, 12:57:38 »
Her ne kadar mevcut hükümete muhalif Türkçü Atatürkçü biri olsamda baykarin ve Selçuk Bey'in yeri ayrı yahu. Tamamen iha üzerine odaklanmislar. Tabi taide kendini idare ettirebilmek için ürünler çıkarabilir ama iha denilince aklıma baykar gelir. Ayrıca herkesin damat diye yaftaladigi ama benim tamamen milli duygular beslediginden şüphe duymadığım Selçuk Bey'in gençler üzerine yoğunlasmasi , projelerini desteklemesi katkı vermesini gördükçe umutlarım yeşeriyor..akıncı ihanın iyi işler yapacağından hiç kuşkum yok.insansiz ucagida yine yaparsa bu adamlar yapar. Partiler hükümetler ideolojiler degissede Selçuk Bey gibilere sahip çıkılması önem verilmesi yanlisiyim. Bekliyoruz (şu övgüleri eşimin yemeklerine bile yapmadım be)
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #45 : 26 Şubat 2018, 13:04:05 »
Her ne kadar mevcut hükümete muhalif Türkçü Atatürkçü biri olsamda baykarin ve Selçuk Bey'in yeri ayrı yahu. Tamamen iha üzerine odaklanmislar. Tabi taide kendini idare ettirebilmek için ürünler çıkarabilir ama iha denilince aklıma baykar gelir. Ayrıca herkesin damat diye yaftaladigi ama benim tamamen milli duygular beslediginden şüphe duymadığım Selçuk Bey'in gençler üzerine yoğunlasmasi , projelerini desteklemesi katkı vermesini gördükçe umutlarım yeşeriyor..akıncı ihanın iyi işler yapacağından hiç kuşkum yok.insansiz ucagida yine yaparsa bu adamlar yapar. Partiler hükümetler ideolojiler degissede Selçuk Bey gibilere sahip çıkılması önem verilmesi yanlisiyim. Bekliyoruz (şu övgüleri eşimin yemeklerine bile yapmadım be)

Katılıyorum ayrıca ben Seçuk beyin rüyasında bile acaba şurasını böylemi yapsak dediğini düşünüyorum :) O firma dediği tarihte belki daha erken  o aracı uçurur nokta.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 26 Şubat 2018, 13:11:24 »

+1  İnşallah böyle başarılı insanlarımızın ve firmalarımızın sayısı artar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #47 : 26 Şubat 2018, 14:51:27 »

+1  İnşallah böyle başarılı insanlarımızın ve firmalarımızın sayısı artar.
+100 de benden olsun,Birgün hayalimde havacılık konusunda ABD gibi güçlü şirketlerin olduğu,bir uçak için 3-5 firmanın yarıştığı ve en iyi olanın kazandığı bir türkiye var ..İnşaallah hepimiz yaşlanmadan görürüz ..

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 26 Şubat 2018, 15:53:57 »
abd dünyayı sömürerek kazandığı paraları kendi firmalarına devasa boyutlarda dağıtığı için bu kadar büyüdü.örneğin nasa ya basit bir ingiliz anahtarını 20.000 $ a satmaları ve bunun komisyonlardan hiçbir sorgulama almadan geçirilmesi gibi. konular.abd nin askeri bütçesi 600.000.000.000 $ emin olun o paranın 3 te 1 ine ordularını idame ettirebilirler ama hem savunma sanayii firmaları hem çalışan bazında hem ekonomik canlılık bazında hemde güç ve getirdiği baskıyı sürdürebilir kılmak bazında abd bu firmaları alenen pozitif destekleme yoluna gitmekte.ve abd li vergi mükelleflerinin bunu sorgulama hakları da yok çünkü ulusal güvenlik adı altında her tür baskıyı yapabilmekteler.abd bu gücü kaybetme niyetinde değil natoya bağlı ülkelere savunma bütçelerini artırma baskısı bundan arap ülkelerini kışkırtması bundan bu sürekliliği korumak adına savaş çıkarmak bile umurunda olmaz.abd gücün kontrolü adına tüm enstrumanlar bende olmalı diyen neo faşist bir devlettir.halkını uyuşturarak bilinçsiz zombilere dönüştürmek başka ülkelerde katliamlar yapmak darbeler düzenlemek rüşvetler ajanlık faaliyetleri gibi envai yöntemlerle bu gücün devamlılığını korumaya kararlıdır. 15 temmuzdan sonra bizdeki kontrolünü yitirmiş olması onu çıldırtmaktadır.bizim bu tarz savunma sanayii hamlelerimizin onun etki alanındaki ülkeleri de değişime itebileceği pazar payının düşebileceği korkusu onu çılgınca işlere itebilir.durum bence bu minvalde ilerliyor.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #49 : 07 Mart 2018, 16:51:31 »
Selçuk Bayraktar: İnsansız jet çalışmamıza başlamayı düşünüyoruz

Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, "Şu anda kendi sınıfında dünyanın en iyisi diyebileceğimiz taktik insansız hava araçlarını yaptık. Bundan sonra da inşallah dünyada kendi sınıfının en moderni diyebileceğimiz 4,5 ton ağırlığında 1,5 ton yük taşıma kapasitesine sahip bir insansız hava aracını geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Kısa bir süre sonra da insansız jet çalışmamıza başlamayı düşünüyoruz" diye konuştu.

20-23 Eylül 2018 tarihinde 3. havalimanında, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali 'Teknofest İstanbul'un tanıtım toplantısı yapıldı. Aynı zamanda Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olan Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, 3. havalimanı terminal binasında yapılan tanıtım toplantısında, Teknofest İstanbul Festivali ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Selçuk Bayraktar konuşmasının başında, "Teknik müdürlüğünü yürüttüğüm Baykar adına çok yoğun bir şekilde kullanılan silahlı insansız hava araçları ve insansız hava araçlarına destek olmak adına, operasyonun başından itibaren mühendis ekibimizle birlikte sahadaydık. Çok yoğun bir şekilde oradaki faaliyete destek olabilmek için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

"UZAYA İLK İLGİ DUYAN MEDENİYETLERDEN BİRİSİYİZ"

Teknofest İstanbul fikrinin, geçen yıl düzenlenen liseler arası model uçak yarışmasında ortaya çıktığını söyleyen Bayraktar, "Ülkemizin havacılığa ilgi duyan ve havacılık çalışmaları yürüten milletler arasında ilk sıralarda yola çıkmış olmasına rağmen, bugün dünya devlerinden birisi olabilecekken ne yazık ki teknolojinin de ana motoru sayılabilecek havacılık ve uzay alanında hak ettiğimiz yerde olmadığını görüyoruz. Oysa tarihimize baktığımızda uzaya ilk ilgi duyan, uzayı ilk gözetleyen medeniyetlerden birisiyiz" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI TEKNOLOJİ YARIŞMALARI

Teknofest'te 12 farklı kategoride düzenlenecek teknoloji yarışmalarının Türkiye'nin en kapsamlı yarışmaları olacağını belirten Bayraktar, "Bugün dünyada teknolojinin birçok alanında düzenlenen yarışmalar bilimsel gelişmeleri hızlandıran ve o alanda en ileri teknolojik ürünleri üreten girişimleri ortaya çıkarıyor. Biz de Teknofest kapsamında düzenleyeceğimiz farklı yaşlardan gençlerin katılacağı teknoloji yarışmalarının ülkemizin havacılık, uzay ve teknoloji alanlarındaki gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

"DÜNYANIN EN İYİSİ DİYEBİLECEĞİMİZ TAKTİK İHA'LARI YAPTIK"

Gelecekteki projelerle ilgili de konuşan Selçuk Bayraktar, "Şuanda kendi sınıfında dünyanın en iyisi diyebileceğimiz taktik insansız hava araçlarını yaptık. Bundan sonra da inşallah dünyada kendi sınıfında en moderni diyebileceğimiz 4,5 ton ağırlığında 1,5 ton yük taşıma kapasitesine sahip bir insansız hava aracını geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Kısa bir süre sonra da insansız jet çalışmamıza başlamayı düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Doğan Haber Ajansı

http://www.kokpit.aero/insansiz-jet-calismasi