Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 183470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #650 : 23 Ekim 2022, 00:49:07 »
Ümmetle alakası yok Babür Türk devletinin Müslüman halkı Pakistan. Arnavutlar Boşnaklar gibi biraz. Bir zaanlar dünyada üç tane yan yana Türk devleti vardı Balkanlardan Çin sınırına kadar Türklerin topraklarıydı. En batıda Osmanlı onun doğu sınırında Safavi onun doğu sınırında da Babür. Osmanlı Türkiye oldu Safavi Azerbaycan oldu Babür Pakistan oldu.

Bakın gören gözler için aynı olay

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #651 : 23 Ekim 2022, 02:10:36 »
Afgan, Pakistanlı dışlamak biraz Atatürkçülüğün özünden uzaklaşmaktır bence. Atatürk'ün mazlum milletlere manevi önder olma özelliği dünya tarihinde açıktır. Atatürk açıkça, İran'a, Afganistan'a açık durmuştur. Bırakalım onları, Osmanlı'ya ihanet eden, Atatürk'ün de Suriye cephesi komutanı olmasından dolayı aslında çok kızdığı Irak Kralı bile, kendilerinin kullanıldığı konusunda kendisine veryansın edip yardım istediğinde, elinin tersi ile itmemiş, biz önce kendimizi kurtaralım diyerek ancak durumu zamana bırakmıştır. İhtiyacımız olan sadece, kontrollü olup, bizi bozmalarına izin vermeden, rol model olmak, onları şekillendirmek, siyasi ve demografik avantajlarını kullanmaktır.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #652 : 23 Ekim 2022, 02:15:08 »
Sayın Re mevcut pakistanın Türklükle ne alakası var? Sayın Mehmet05 Türk kadınlarını videoya alıp türlü sapıklıklar yapan afganı, pakiyi bağrımıza basacak halimiz yok.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #653 : 23 Ekim 2022, 02:27:45 »
Sayın Re mevcut pakistanın Türklükle ne alakası var? Sayın Mehmet05 Türk kadınlarını videoya alıp türlü sapıklıklar yapan afganı, pakiyi bağrımıza basacak halimiz yok.

Tamam da , ben neyden bahsediyorum acaba.
Diğer taraftan bizim çocukluğumuzda Tan gazetesi vardı, arka sayfası "Türk erkeklerine bayılan Helga'lardan" geçilmezdi. Biz de baya yontulduk 30-40 yılda. Tabi bazı öküzlerin yontulmasını bekleyecek 30-40 yılımız yok, ama öküz ile mücadeleden bahsetmiyoruz veya siyasi, sosyolojik olayları öküzlüklerle tanımlayacak lüksümüz de yok. Konu başlıktan çıktı bir kere ama, bunun ötesinde, Nato'nun BM'nin küresel ısınma, gıda krizi, kitlesel göçlerle ilgili çalışmalarını vs duydunuz mu hiç ? Yazılacak çizilecek çok şey var, sizin yazdığınız öküzler bunun sadece görülen yüzünün kızartıcı tarafı, ama derinde çok daha büyük bir yanardağ patlaması riski var. 

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #654 : 23 Ekim 2022, 02:45:25 »
Küresel ısınma, gıda krizi, su krizi hepsini duydum sizin neyden bahsettiğinizi bilmem ama ben sınırlarımızın korunması ve ülkedeki mevcut kaçakların def edilmesini istiyorum öyle mazlum edebiyatına papuç bırakmamamız gerektiğinden bahsediyorum. Ayrıca pakistan konusunda duygusal davranıp hindistan pazarından niye kendimizi mahrum bırakıyoruz? Ki hindistanlılarıda kişisel olarak sevmediğimi belirtiyim.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2022, 02:49:56 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #655 : 23 Ekim 2022, 03:13:07 »
İklim, su, gıda krizinden çıkarımların nedir? Sosyo ekonomik, demografik etkileri ne olabilir sence. Veya daha sıcak bir mesele. Azerbaycan, Ermenistan meselesinde, İran ve İran bağlamında Belucistan meselesini nasıl görüyorsun.

Ne diyeyim. İnsanlar Atatürk etkisindeki İslam Dünyasında "yeşil kuşak" darbesini değil, öküzleri değerlendirmelerinde nirengi noktası yapıyorsa veya dünya nüfusunun yarı yarıya göçmen olacağı riskine karşın, bakış açısı böyle ise varılacak nokta neresidir acaba ? Bu yeşil kuşak darbesi olmasaydı en azından, siyasi veya belki sosyal rahatsızlık kaynaklı göçlerin önemli bir kısmı olmayacaktı belki.

Ama sonuçta yanlış anlaşılmasın, sözüm şahsi olarak size değil, öküz bakışlı, sapıkça hareket eden,cahil adamlardan kimse hoşlanmaz, ötesinde,  siz en azından asıl problem iklim, gıda krizini duymuş biliyorsunuz. Ama bunlar önümüzdeki gerçek riskler olmasına karşın daha doğru dürüst tartışıldığını, değerlendirildiğini görmedim, duymadım .

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #656 : 23 Ekim 2022, 03:35:15 »
Uzun uzun yazmayı sevmem o yüzden kısa kısa konuşacağım. İklim krizi neticesinde Afrikadan hatta Asyadan milyonlar göç etmek zorunda kalacak ve bu göçün açık adresi biz gözüküyoruz, elimizde bu durumu durduracak bir shirli değnek yok ama sınırlarımızı bu göç dalgasından korumalıyız gerekirse çok sert koruma önlemleri almalıyız. İran Güney Azerbaycan'ın Azerbaycan ile birleşeceği düşüncesi ile ermenileri destekleyip açık şekilde Azerbaycan'a düşmanlık güdüyor. Belucistan konusunda bir şeyler söylecek kadar bilgim yok. Ben  Türkiye'nin kendi geleceği için orta doğu ülkeleri ve insanlarına karşı sınırlarımızın güçlendirilmesi ve gelecek göç dalgasına karşı gereken en sert uygulamalırın uygulanmasını istiyorum o kadar bu demek değil ki diplomatik ilişkileri keselim elbette kesmeyelim ama ilişkilerde "ümmet" ya da "kardeş" gibi duygusal yaklaşımlarda bulunmayalım.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2022, 03:51:24 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #657 : 23 Ekim 2022, 12:28:34 »
Barbaros kardeş yada Pakistan Arnavutluk Bosna gibi kardeşimsi ülkeler senden madenlerini paralarını kaynaklarını istemiyor sadece dost ol kötü günde güveneceğim ülke ol diyor bundan bu kadar tiksinecek bir şey yok. Aksine başkasından alacağını senden alıyor güven duyduğu için. Pakistan kendi yağıyla kavrulan bir ülke ne çok fazla göç var ne bir yükü var Afganistan Suriye ile karıştırma. Dost ülkenin ne zararı var bu kadar tepkili olmanın anlamı yok.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #658 : 23 Ekim 2022, 13:04:29 »
Barbaros kardeş yada Pakistan Arnavutluk Bosna gibi kardeşimsi ülkeler senden madenlerini paralarını kaynaklarını istemiyor sadece dost ol kötü günde güveneceğim ülke ol diyor bundan bu kadar tiksinecek bir şey yok. Aksine başkasından alacağını senden alıyor güven duyduğu için. Pakistan kendi yağıyla kavrulan bir ülke ne çok fazla göç var ne bir yükü var Afganistan Suriye ile karıştırma. Dost ülkenin ne zararı var bu kadar tepkili olmanın anlamı yok.
Şu kitabın bir başından bir sonundan konuşma huyum yüzünden kendimi net ifade edemiyorum ;D. Ben ticaret yapılmasına, iyi ilişkiler kurulmasına karşı değilim sadece bu "kardeş" edebiyatını saçma buluyorum ve bu "kardeş" edebiyatı romantizmiyle ülkeye başka ülkelerin vatandaşlarının doldurulmasını ve bizi başka pazarlardan etmesini(örneğin Pakistan'a karşı takındığımız tutum yüzünden Hindistan pazarına girebiliyor muyuz? Bizim Hindistan'la ne derdimiz var?) istemiyorum o kadar, Ülkelerin kardeşi ya da düşmanı olmaz çıkarı olur felsefesine inanan biriyim ben ki Pakistan'a o kadar ayrıcalık tanıyoruz daha KKTC'yi tanımıyorlar bu nasıl kardeşlik? Pakistan kendi yağında kavruluyor diyorsunuz ama küresel ısınma dolayısıyla Pakistan'dan milyonlarca kişi göç edecek bu göç yönü bize doğru olacak ve gelenleri yine kardeş edebiyatıyla içeri alacaklarını adım gibi biliyorum.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2022, 13:11:29 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #659 : 23 Ekim 2022, 13:34:17 »

+1
Şu kitabın bir başından bir sonundan konuşma huyum yüzünden kendimi net ifade edemiyorum ;D. Ben ticaret yapılmasına, iyi ilişkiler kurulmasına karşı değilim sadece bu "kardeş" edebiyatını saçma buluyorum ve bu "kardeş" edebiyatı romantizmiyle ülkeye başka ülkelerin vatandaşlarının doldurulmasını ve bizi başka pazarlardan etmesini(örneğin Pakistan'a karşı takındığımız tutum yüzünden Hindistan pazarına girebiliyor muyuz? Bizim Hindistan'la ne derdimiz var?) istemiyorum o kadar, Ülkelerin kardeşi ya da düşmanı olmaz çıkarı olur felsefesine inanan biriyim ben ki Pakistan'a o kadar ayrıcalık tanıyoruz daha KKTC'yi tanımıyorlar bu nasıl kardeşlik? Pakistan kendi yağında kavruluyor diyorsunuz ama küresel ısınma dolayısıyla Pakistan'dan milyonlarca kişi göç edecek bu göç yönü bize doğru olacak ve gelenleri yine kardeş edebiyatıyla içeri alacaklarını adım gibi biliyorum.

Şunu unutmayın ki Pakistan kötü gün dostu olarak kendisini Türkiye için her zaman göstermiştir. Cumhuriyet kuruluşundan bu yana tarihi tekrar okumanızı öneririm.