Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 183337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #500 : 12 Temmuz 2021, 15:51:21 »
Ukrayna motorlari anca bir ara cozum olmali..

Ukrayna motorlarini solunum cihazi gibi dusunun...kendi kendimize nefes alabilir hale gelmemiz lazim..

Bir bakarsiniz guvendigimiz Ukraynalara kar yagmis..

ABD'nin ya da Rusya'nin dogrudan ya da dolayli olarak Ukraynaya baski yaparak bu motorlarin onune engel koyma ihtimali azimsanamayacak kadar cok..

Ivedilikle teknoloji transferi, Turkiye'de uretim ve asil hedef olan yerli motor islerinin sonlandirilmasi lazim..

+1
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2021, 15:58:05 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Akıncının bu ayın sonunda teslimatları başlayacak.
« Yanıtla #501 : 22 Ağustos 2021, 13:39:15 »
Alıntı
Taaruzi insansız hava aracı Akıncının bu ayın sonunda teslimatları başlayacak.

Bu yıl içerisinde
S1, S2, S3, S4, S5, S6
Kuyruk numaralı akıncılar Teslim edilecek.

Bu yıl teslim edilecek son iha şuanda üretim hattında. Baykar dokuzuncu Akıncı TİHA'nın üretimine de başladı.
https://mobile.twitter.com/Action1041

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #502 : 22 Ağustos 2021, 14:25:55 »
MİUS isterukkkkk.....

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #503 : 28 Ağustos 2021, 19:03:30 »
Alıntı
Yusuf Akbaba@ssysfakb

Akıncı TİHA'nım önceden belirtilen  5,5 ton kalkış ağırlığı ve 1350 kg faydalı yük kapasitesi değerleri,
6 ton kalkış ağırlığı ve 1,5 ton faydalı yük kapasitesi olarak güncellendi.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #504 : 28 Ağustos 2021, 21:27:29 »
Bu kuş, uzun vadede bizim için çok faydalı olacak. Gelişecek radar/sensör teknolojisi ile havadaki gözümüz kulağımız olacak. Motorları güçlendir, al sana insansız yakıt ikmal uçağı. F-16'ları ite kopuğa kaldırmamak gibi faydaları başkaları tarafından da söylenmişti. Bence MİUS kadar önemli bir iş.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2021, 21:28:26 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #505 : 28 Ağustos 2021, 23:47:31 »
Akıncı ismi gibi kendinden hızı ile bashedirecek

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Savunma sanayinde tarihi gün! AKINCI envantere giriyor
« Yanıtla #506 : 29 Ağustos 2021, 11:00:07 »
Savunma sanayinde tarihi gün! AKINCI envantere giriyor

Türk savunma sanayisinin güvenlik güçlerinin envanterine kazandırdığı insansız hava araçlarına bir yenisi daha ekleniyor. Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bugün Tekirdağ'da gerçekleştirilecek.

Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI, bugün düzenlenecek törenle güvenlik güçlerinin kullanımına sunulacak. İnsansız hava araçlarını yurt içinde ve dışında etkin şekilde kullanan güvenlik güçleri, AKINCI ile yeni operasyonel kabiliyetler kazanacak.

Bayraktar AKINCI'yı geliştirme sürecinde 3 prototip üretildi. AKINCI ilk uçuşunu 6 Aralık 2019'da gerçekleştirdi. Prototip araçların ardından ilk uçakların seri üretimine başlandı. Test faaliyetleri, Çorlu Hava Meydan Komutanlığındaki Bayraktar AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde prototip araçlarla yürütüldü.

AKINCI, geliştirilme sürecinde önemli başarılara imza attı. Milli olarak geliştirilen bir hava aracıyla ulaşılan en yüksek irtifaya çıkan Bayraktar AKINCI, Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı. Gökyüzünde 38 bin 39 feet (11 bin 594 metre) yüksekliğe çıkan Bayraktar AKINCI, 25 saat 46 dakika havada kaldı. Bayraktar AKINCI, test ve eğitim uçuşlarında 1000'den fazla sorti yaptı.

Savunma sanayinde tarihi gün AKINCI envantere giriyor

Bayraktar AKINCI, 22 Nisan'da yapılan ilk atış testinde milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T ile hedefleri başarıyla vurdu, 5 Temmuz'da yapılan atış testinde de ilk defa harp başlıklı mühimmatlar kullanıldı. Canlı mühimmatlarla yapılan atış testinde de AKINCI'dan atılan mühimmatlar hedefleri tam isabetle vurdu.

YAPAY ZEKA VE ÇOK SAYIDA GELİŞMİŞ FAYDALI YÜK

Bayraktar AKINCI, yüksek faydalı yük kapasitesiyle envanterdeki Bayraktar TB2 ve Anka'dan daha etkin ateş gücü ve daha gelişmiş ekipmanla Türk Silahlı Kuvvetlerinin göklerdeki güç çarpanı olacak. AKINCI, 40 bin feet irtifaya kadar yükselebilen, 24 saat uçuş gerçekleştirebilen, 6 ton kalkış ağırlığına ve 1,5 ton faydalı yük taşıma kapasitesine sahip olarak geliştirildi.

Taarruzi İHA sistemi, taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle görev yapacak. Bayraktar AKINCI TİHA, çok çekirdekli yapay zeka bilgisayarıyla sensörlerden aldığı verileri işleyerek karar verme kabiliyetine de sahip olacak. Baykar mühendislerince geliştirilen yapay zeka bilgisayarları sayesinde AKINCI TİHA, gelişmiş rota ve görev planlama fonksiyonlarını yürütebilecek. Yapay zeka sistemi sayesinde hedefler daha etkin şekilde tespit edilebilecek.

GÜCÜNÜ YERLİ MÜHİMMATLARDAN ALACAK

Savaş uçaklarının yükünü azaltacak Bayraktar AKINCI TİHA ile hava bombardımanı da icra edilebilecek. Türkiye'de milli olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılacak AKINCI TİHA, böylece hava hedeflerini de etkisiz hale getirebilecek. Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik özelliklerine sahip Bayraktar AKINCI TİHA, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, MAM-T, Nüfuz Edici Bomba, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A, Hassas Güdüm Kiti (HGK), Lazer Güdüm Kiti (LGK) gibi mühimmat, füze, bomba ve güdüm kitleriyle donatılacak.

Tam Otomatik Uçuş Kontrol ve 3 Yedekli Otopilot Sistemi'yle yer sistemlerine bağımlı olmaksızın otomatik iniş kalkış yapabilen Bayraktar AKINCI TİHA, Çift Yedekli SATCOM ile haberleşme menzili bulunmaksızın uydu vasıtasıyla komuta edilebilecek.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/savunma-sanayiinde-tarihi-gun-akinci-envantere-giriyor-41883166
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
AKINCI Teslimat ve Mezuniyet Toreni.
« Yanıtla #507 : 29 Ağustos 2021, 17:06:07 »
Alıntı
Baykar_SavunmaTeknoloji @Selcuk

Bayraktar TB3 önümüzdeki yıl, MİUS da 2023'te ilk uçuşlarını gerçekleştirecek. Uçak gemilerine inip kalkabilen Bayraktar TB3 ve insansız savaş uçağı için çalışmalarımıza çoktan başladık.

youtu.be/qc-U6Ru06H8
https://mobile.twitter.com/Baykar_Savunma

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #508 : 29 Ağustos 2021, 17:08:59 »
Selçuk Bayraktar:
“AKINCI'dan elde ettiğimiz tecrübelerle, uçak gemilerinden dikey iniş kalkış yapabilecek Bayraktar TB3'ü ve milli savaş uçağını geliştiriyoruz. Yakında dünyanın 1 numarası oluruz”

TB3 Dikey iniş-kalkış mı yapacak diyor yoksa ben sıcakta fazla kaldım da yanlış mı okuyorum?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
AKINCI Teslimat ve Mezuniyet Toreni.
« Yanıtla #509 : 29 Ağustos 2021, 18:26:48 »
Alıntı

Cumhurbaskanı Erdoğan: Bunlar her parayı basanın alabileceği ürünler değildir.
https://mobile.twitter.com/MiddleastN