Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 181721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Akıncı HALE İHA Projesi
« Yanıtla #50 : 08 Mart 2018, 07:41:31 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #51 : 08 Mart 2018, 12:32:54 »
Kısmetse bende girerim belki

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #52 : 08 Mart 2018, 12:41:32 »
Tai'ye mi ? hadi inşallah.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 17 Mart 2018, 01:39:05 »
Anka-2 proje görseli TAİ sitesinden kaldırılmış sanırım bulamadım. Gezinirken yabancı bir sitede bu görsele denk geldim.
https://3dwarehouse.sketchup.com/model/d563d7aa-5042-4531-8ab4-8fb75e560eae/Aircraft-TURKISH-YFYK-UAV-ANKA-2-%C4%B0HA
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, 01:40:20 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #54 : 17 Mart 2018, 03:55:29 »
Umarım iptal edilmiştir. Ben iki ayrı firmanın aynı sınıfta ürüne yoğunlaşmasını doğru bulmuyorum. Hem emek, hem zaman hem de para kaybı. Biz Amerika değiliz ve sınırlı kaynakları nokta atışı harcamalıyız. Baykar eminim çok verimli bir araç ortaya çıkaracaktır. Tai ağırlıklı olarak TF-X, Hürjet ve 10 Ton sınıfı helikoptere yoğunlaşmalı. Bu ürünleri yaptığı an zaten dünyada ki sayılı savunma firmaları arasına girecektir.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, 03:57:34 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 18 Mart 2018, 15:58:28 »
Umarım iptal edilmiştir. Ben iki ayrı firmanın aynı sınıfta ürüne yoğunlaşmasını doğru bulmuyorum. Hem emek, hem zaman hem de para kaybı. Biz Amerika değiliz ve sınırlı kaynakları nokta atışı harcamalıyız. Baykar eminim çok verimli bir araç ortaya çıkaracaktır. Tai ağırlıklı olarak TF-X, Hürjet ve 10 Ton sınıfı helikoptere yoğunlaşmalı. Bu ürünleri yaptığı an zaten dünyada ki sayılı savunma firmaları arasına girecektir.

Katılıyorum. Baykar İHA işinde çok başarılı oldu. TAİ enerjisini ve bütçesini TF-X, Hürkuş, Hürjet, Atak II ve Diğer genel maksat helikopterleri için kullanmalı. Zaten bu projeler çok büyük projeler. İHA işini Baykar tek başına halledecektir. İnsansız savaş jeti için olsa anlarım ama İHA için yoğunlaşılmasına gerek yok. Baykar ve Vestel bu konuda teşvik edilmeli.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 19 Mart 2018, 03:31:40 »
+1 Sadece TFX, TAİ'nin tüm enerjisini alıp götürecek ebatta bir iş.

TAİ önce Anka-S yi adam etsin. Duman perdesinin ardını görecek radarlara ihtiyacımız var, İHA'lar için konuşuyorum.

Yalnız tek bir özel firmaya da bu alan terkedilmemeli bence. Düzgün yönetilen rekabet Baykar'ı zinde tutacaktır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #57 : 02 Haziran 2018, 08:22:12 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 02 Haziran 2018, 11:02:26 »

Akıncı Taarruzi İHA burada daHA rahat görünüyor. Tasarım olarak farklı bir kanat yapısına sahip. Mevcut yerli İHA’lardan daha yüksek irtifaya çıkıp, daha uzun süre havada kalıp ayrıca daha fazla mühimmat taşıyabilecek. Bunlara hava-hava mühimmatları da dahil. pic.twitter.com/MopLDaiV5y

Yusuf Akbaba
@ssysfakb
 Akıncı İHA’nın motor, satcom, AESA Radar, kamera ve diğer kritik alt sistemleri yerli olacak.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu arkadaş için güvenli bir kaynak diyorlar.

Aesa + Bozdoğan/Gökdoğan çok iyi olur sanırım bu araç 2x taşıyabilir. (900 kg dahili-450 kg harici yük taşıma kapasitesi vardı sanırım. ) Hatta ihadan hava hava füzesi atmak için radar'a da gerek yok biliyorsunuz harici bir radar vazifesiylede atılabiliyor. İnşallah bunun denemelerinede tabi uygun füze varsa şimdiden başlarız. Keza bir yarıştayız ve durmamamız lazım. Geçmişte turboprop uçaklardan jet uçaklarına geçerken çoğu firma geçiş yapamamıştı bunu aşmamız lazım.

Bayraktar'ın bile f-16'ların yükünü nasıl azalttığını düşündüğümüzde ve etkileri düşünüldüğünde bu ihanın bize çok şey katacağını düşünüyorum.

Şimdi gönül istiyor ki belki birazda bae ile işbirliği de yapıp 90 kn afterburner'lı itkiye sahip tek eurojet ej-200 motorlu Gps,Galileo, Glonass ve Bediou ile görev yapabilecek etkin sead ve Hava-hava görevleri yapabilecek stealth bir siha bize çok şey katacaktır.

Hemde böyle bir şeyi ne kadar erken yaparsak hem tf-x'e giden yolda omzumuzdan yük indirecek hemde tecrübe olacağı kanaatindeyim. Bahsettiğim özelliklerde şöyle bir şey çok güzel olur ;

Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 02 Haziran 2018, 12:47:50 »
Leb demeden minare, Akıncı yı görünce Baykar da jet motorlusunu yapacaktı dedim kendi kendime, gövde içinde taşıma kapasitesi olan bişey yapsa bari dedim siz bunu paylaşmışsınız :)))