Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 183155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 455
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #240 : 09 Şubat 2020, 11:37:25 »
Bu iş bitmiş artık... Bundan sonrası son sürat yerli. TS-1400 motorlu iha... Seri üretim... Seri üretim sonunda da taktik iha komutanlığı kuracaksın... Tıpkı jet filosu gibi 20'şer silahlı iha x2 = 40 iha her filoda.... 5 üs toplamda 200 jet motorlu iha... Her iha filosunu da otomatik modda bir Yunan adasına zimmetleyeceksin...
Kaşındıkları anda da salalım gitsin Yunan adalarına

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #241 : 09 Şubat 2020, 14:22:15 »
Sn Serkan1976, jet motorlu iha ile ne yapmayı hedefliyorsunuz?
1. İha’ların ana görevi istihbarattır.
2. Hava savunma sistemi olmayan göklerde Silahlı operasyon düzenleyebilirsiniz.
3. Hava savunma sistemi olan göklerde uçan her iha avlanmaya hazır ördektir.
4. Düşük hızları dolayısıyla uzun süre havada kalma özellikleri ile 1. ve 2. şıklardaki görevleri icra ederler.
5. Doğrudan Görüş alanı içinde kontrollü olanları menzil açısından 150-200 km ile kısıtlıdırlar. (Bayraktar TB2)
6. Uydu kontrollü olanları menzil kısıtlaması olmayan ihalardır. Ancak iniş ve kalkışlarda görüş alanı içinde kontrolü olan birimlerce kontrol altında tutulurlar.
7. Uydu iletişiminde 2 saniyeye varan bir gecikme söz konusudur. Hem görüntü hemde kontrol sistemlerine gönderilen sinyaller 2saniye gecikmeyle merkeze ulaşırlar ( antenden izlediğiniz tv proğramı ile uydudan izlediğiniz proğram arkasındaki gecikme gibi) .
8. İniş te ve kalkışta anlık kontrol sinyaline ihtiyaç olduğundan ya oto iniş (ki bazı hava şartlarında olmayabilir) ya da yer birimlerince doğrudan kontrol gerekir.
9. Bu gecikme nedeniyle yüksek, mach veya yakın hızlarda hareket eden ihaların uydu kontrolü ve tabiiki “dog-fight” gibi olaylar şu anki teknoloji ile imkansızdır. ABD hala bunun üzerinde çalışıyor.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2020, 16:13:43 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #242 : 10 Şubat 2020, 08:32:35 »
Dedikleniz su zamanda yüksek oranda doğru ama gelecekte yanlış gelecek  yapay zekalı uydu kontrollü jet ihaların gelecegin savaş jetleri olacak bu işte ilerlememiz dengeleri büyük oranda değiştirecektir. Ama bu iktadar giderse bu yapılanların hepsi çöp olacak orasıda ayrı muamma.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #243 : 29 Şubat 2020, 16:53:01 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #244 : 08 Mart 2020, 13:19:16 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #245 : 08 Mart 2020, 21:27:06 »
AKINCI TİHA'da ilerleyen aşamalarda, öz savunma amacıyla, aynı savaş uçaklarında ve taarruz helikopterlerinde olduğu gibi; füze ikaz sistemleri, radar ikaz alıcı sistemleri ve karşı tedbir (chaff/flare) sistemleri de bulunacak.

Akıncı bir SİHA'dan ziyade bir insansız savaş uçağı olma yolunda ilerliyor.

Chaff ve Flare sistemlerinin entegre edilmesi düşünüldüğüne göre Akıncı'da hava-hava füzeleri de kullanılacak denebilir.
Kaynak: Turan Oğuz

Türk Savunma Sanayi Haberleri Facebook sayfasından alıntıdır

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #246 : 08 Mart 2020, 23:36:23 »
AKINCI TİHA'da ilerleyen aşamalarda, öz savunma amacıyla, aynı savaş uçaklarında ve taarruz helikopterlerinde olduğu gibi; füze ikaz sistemleri, radar ikaz alıcı sistemleri ve karşı tedbir (chaff/flare) sistemleri de bulunacak.

Akıncı bir SİHA'dan ziyade bir insansız savaş uçağı olma yolunda ilerliyor.

Chaff ve Flare sistemlerinin entegre edilmesi düşünüldüğüne göre Akıncı'da hava-hava füzeleri de kullanılacak denebilir.
Kaynak: Turan Oğuz

Türk Savunma Sanayi Haberleri Facebook sayfasından alıntıdır

Hava savunma sistemlerine karşı'da oynayabilir hocam.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Akıncı 2. prototip uçuşa gün sayarken.
« Yanıtla #247 : 10 Nisan 2020, 20:23:00 »
Alıntı
Akıncı 2. prototip uçuşa gün sayarken.

https://mobile.twitter.com/Selcuk/status/1248657096041791488

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #248 : 10 Nisan 2020, 21:12:05 »
Bayraktar, Anka bu kadar etkiliyse, Akıncı/ Aksungur ne yapar bilmiyorum. Bayraktar 4 Mam L taşırken, Aksungur 24 adet taşıyacak en basitinden karşılaştırma. Lakin ben bunlarda Umtas kullanılır Mam L ile yaptığımızı Umtas ile yaparsak tank çöplüğıne döner. Mesele önce hava üstünlüğünü sağla sonra Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar sal hepsini. Atak 2 gelirse oda Mildar sayesinde 8 km öteden 16 Umtas atabilir. O zaman Helikopterlerde Siha gibi aktif tank avcısı olarak dahil edilir. Excalibur gibi güdümlü obüs topu vs dahil olursa. Deme keyfine. Hava kuvvetleri ilk etapta SEAD görevleri ile düşman gücünün savunma sistemlerini çökersin sonra CAP görevi yapsın yeter. 1 aya koca düşman kara kuvvetlerini silersin.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2020, 21:13:06 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #249 : 10 Nisan 2020, 23:31:24 »
Bayraktar, Anka bu kadar etkiliyse, Akıncı/ Aksungur ne yapar bilmiyorum. Bayraktar 4 Mam L taşırken, Aksungur 24 adet taşıyacak en basitinden karşılaştırma. Lakin ben bunlarda Umtas kullanılır Mam L ile yaptığımızı Umtas ile yaparsak tank çöplüğıne döner. Mesele önce hava üstünlüğünü sağla sonra Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar sal hepsini. Atak 2 gelirse oda Mildar sayesinde 8 km öteden 16 Umtas atabilir. O zaman Helikopterlerde Siha gibi aktif tank avcısı olarak dahil edilir. Excalibur gibi güdümlü obüs topu vs dahil olursa. Deme keyfine. Hava kuvvetleri ilk etapta SEAD görevleri ile düşman gücünün savunma sistemlerini çökersin sonra CAP görevi yapsın yeter. 1 aya koca düşman kara kuvvetlerini silersin.

Hocam bu yazdıklarınıza madde madde yorum yapacağım. Ama bunu düzenli cevap vermek için yapıyorum , size katılmadığım veya tepki gösterdiğim için değil.

1- Umtas pek bir artı sağlanmaz. Mam-L zaten motorsuz  Umtas, Mam-C ise motorsuz cirit. Zaten o güç çarpanına sahibiz yani.

2- Atak-1'de 8 km menzilli umtası atabilir hemde mildarsız. Ancak Atak-2 değil ama Ağır taaruz helikopteri 16 km menzilli nlos anti tankları taşıyabilir.

3- Aksungur'un getirdiği en büyük yenilik Mk-81 ve 82 bombalarını ki bunlar en kötüsü mam-l den 10 kat güçlü, bunları kanat güdüm kiti ve lazer güdüm kiti ile farklı başlık ve görev tiplerini atabilmesidir. Akıncının ise gerektiğinde mk-83 'ü yine benzer güdüm kitleri ve konfigürasyonlarda atabilmesi demektir.

4- Akıncıyı aksungur'dan ayıran en büyük fark ikiside 40 bin feet yapıyor ama biri mühimmat yüklü diğeri mühimmatsız. Yani bu demektir ki güdüm kitli bombaları aksungur alçak irtifadan bırakacağından taktik menzilde 30-40 km arası menzillerde, Akıncı ise 100-130 km arasında salacak , ayrıca akıncı som füzesi ve türevleri ile aesa radarıyla birlikte hava hava füzeleri de kullanabilecek.

5- Excalibur tipi mühimmatın olmaması sorun değil. Güdümlü kasırga, kaplan ve trg-122 mühimmatlarımız var.

6- İleride Kuzgun mühimmatının birde radar arayıcı başlıklı sead versiyonu çıkarsa öykündüğü spear daki gibi , siz o zaman aksungur ve akıncıyı izleyin sadece. Kuzgun mühimmatı 5 sene sonra amerika için tomahawk ne ise bizim içinde o olacak adeta türkün demir yumruğu olacak. Yap boz gibi mühimmat, nerdeyse tüm güdüm tiplerini , harp başlıklarını ve itkili itkisiz versiyonları kullanıyor.
Savaş Var Denildiğinde Biz;