Gönderen Konu: Exocet Anti-Gemi Füzesi  (Okunma sayısı 2319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Exocet Anti-Gemi Füzesi
« : 06 Aralık 2015, 18:21:33 »
Exocet Anti-Gemi Füzesi

Helibras H225M İle Exocet Entegrasyonunu Başardı

Helibras, Brezilya Donanmasın'ın H225M Caracal helikopterlerine AM39 Exocet füzelerinin entegrasyon testlerinin ilk aşamasını bu hafta tamamladı. Laboratuarda gerçekleştirilen ve üç haftadır devam eden çalışmalarda test ekibi başarılı birkaç simüle füze atışı gerçekleştirdi.

Bu test aşaması, Deniz Görev sistemi ve füze rampaları arasındaki bağlantıyı doğrulamak, farklı operasyon modlarını test etmek, uçuş denemeleri sırasında kullanılacak deney enstrümantasyon kontrol mantığını doğrulamak ve kontrol etmek için gerçekleştirildi.

Prototip helikopterden atış testleri 2016 başında gerçekleştirilecek. Bu faaliyetler; Helibras Mühendislik Merkezi ve Airbus Helikopter profesyonellerin yanı sıra AM39 Exocet füze üreticisi MBDA, Atech ve Airbus Savunma ve Uzay ekipleri tarafından koordine edilmektedir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MBDA Katar'a Füze Satıyor
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2016, 11:49:29 »
MBDA Katar'a Füze Satıyor

MBDA Italia, Çarşamba günü Katar'ın savaş gemileri için 1,1 milyar dolar değerinde bir füze anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Şirket; Katar Emiri Deniz Kuvvetleri için Exocet MM40 Blok 3 anti-gemi füzelerinin yanı sıra Aster 30 Block 1 ve VL MICA hava savunma füzelerini temin edecek.

Katar geçtiğimiz günlerde Fincantieri ile 7 yeni savaş gemişsi için 4,4 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzalamıştı. Yeni alınacak olan füzeler bu gemilerde kullanılacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com