Gönderen Konu: BvS10  (Okunma sayısı 4219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
BvS10
« : 20 Aralık 2013, 18:31:19 »
BvS10

İsveç BvS10 Araçları Alıyor

BAE Sysytems ve İsveç 102 adet BvS10 araziaracı tedarik etmek için 120 milyon ABD doları (800 milyon SEK) tutarında bir sözleşme imzaladı. Ocak 2012 tarihinde BAE Systems, İsveç'e 48 adet BvS10 aracı satışı için bir sözleşme imzalamıştı. İsveç Savunma Materyal İdaresi (FMV), yeni anlaşmanın 2012 yılındaki sözleşmenin bir opsiyonu olduğunu duyurdu.

Araçlar asker taşıyıcı, komuta aracı, ambulans ve lojistik taşıyıcı gibi farklı görev türleri için imal edilecekler. Teslimatlar 2014 yılında başlayan ve 2015 yılında tamamlanacak. Araçlar İsveç Örnsköldsvik'de bulunan  BAE Systems Hagglunds 'yenilenmiş üretim tesisinde imal edilecek .

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 17:56:53 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Avusturya da BvS10 Dedi
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2016, 10:42:20 »
Avusturya da BvS10 Dedi

BAE Systems İsveç ile hükümetler arası anlaşma kapsamında Avusturya için 32 BvS10 askeri araçları üretim anlaşması imzaladı. Sözleşme kapsamındaki teslimatların, 2017 yılının ikinci yarısında başlayıp ve 2019 yılında sonuçlandırılması bekleniyor. Sözleşmedeki araçlar BvS10 ailesinin Zırhlı Personel Taşıyıcı türü içindir. Bu sözleşme ile Avusturya BvS10 operatörleri olarak Fransa, Hollanda, İsveç ve Birleşik Krallık'a katılıyor.

BvS10; zorlu arazide mücadele ve afet yardımı senaryolarında personel veya kargo teslimatı  faaliyetleri için yüksek manevra ile üstün performans sağlayan bir zırhlı araç. Değişen görev gereksinimlerini karşılamak için büyük bir esneklik ile tasarlanmış ve gelişmiş savaş yönetimi ve komuta ve kontrol çözümleri için hazırlanmıştır.

Avusturya'nın BvS10 araları ayrıca Avrupa Birliği Dağ Eğitim Harp Girişimi (EU MTI)  görevinin bir parçası olacak ve BAE Systems gerekli tüm desteği sağlayacak. EU MTI dağlık arazilerde bir ortam askeri etkinliğini artırmak için oluşturuldu.

BAE Systems'in eski BV206 araçları 10.000'den fazla üretildi ve 40'dan fazla ülkeye satıldı. BV206 üzerine inşa edilmiş olan BvS10, personel için artırılmış ergonomi, geniş iç hacim ve artırılmış koruma sağlar. BvS10 bugüne kadar Afganistan, Orta Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu'da görevlendirilmiştir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2016, 10:42:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com