Gönderen Konu: Airbus Tornadoların Yerine Yeni Nesil Uçak Geliştiriyor  (Okunma sayısı 14737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Airbus Tornadoların Yerine Yeni Nesil Uçak Geliştiriyor
« Yanıtla #40 : 07 Temmuz 2018, 17:03:59 »
Mütevazi bilgisayarlarda bile çalışır pratik bir program olduğunu söylüyorlar fakat ben daha çok inventor ve solidworks kullanıcısıyım bu tip tasarım / analiz ve imalat amaçlı kullanılan programların her yerde eğitim videoları var. Biraz atölye görmüş insanlar bile kullanabilir.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 07 Temmuz 2018, 17:05:04 »
Bu ucagin  alicisi olmacak Bizim TAI TFX  ucagimiz  bize yederlidir

TAI TFX  ucagimizin alicisi cok olacaktir  pakistan-azerbeycan-fas-cezayir-ürdün somali-kuvayet   diger arab ülkeler

Uzun zamandır, düşündüğüm ama konusunu etmek istemediğim bir fikir vardı onu açayım, bağıl ilişkiler kurarak...

Önceki mesajlarımda bana TFX spesifikasyonu itibariyle F414-EPE motorlu stealth F-18 e çok benzediğini söylemiştim.

Ayrıca biliyorsunuz Kanada da eskiyen F-18 lerini Boeing in yeni F-18 leriyle değiştirmek istedi ama şu Bombardier kriziyle konu bir çıkmaza girmişti.

Şöyleki; İngiliz BAE lobisiyle ki Kanada hava kuvvetleri aslen Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleridir! Programımızın promasyonunu Ey Kanada gel sen eski F-18 ile uğraşma, zaten Amerikan uçağı aslında almak istemiyorsun, hem senin isterlerini de karşılayan İngiliz danışmanlığında yürüttüğümüz Stealth progmımıza ortak ol desek nasıl olur? ;) Bizde bunu manage edebilecek bir management varmı? Sonrası Malezya ile devam eder ki bu gibi bir kaç devlet Kraliçe ne isterse onu yapar...

Neden olmasın...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yeni Nesil Savaş Uçağının (NGF) Maketi Görücüye Çıktı
« Yanıtla #42 : 23 Ekim 2018, 12:32:16 »
Fransız-Alman ortaklığı ile üretilecek yeni nesil savaş uçağının (NGF) maketi görücüye çıktı

Abdullah Bekci - Ekim 23, 2018

Fransa’da düzenlenen Euro Naval 2018 fuarında Fransız havacılık şirketi Dassault’un ana yükleniciliğinde geliştirilecek olan NGF’in (Next Generation Fighter – Yeni Nesil Savaş Uçağı) maketi de tanıtıldı.

Görünüş itibariyle 5. Nesilden biraz farklı bir uçağa benzeyeceği tahmin edilen uçağın 6. Nesil olup olmamasına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Yeni nesil olarak geliştirilen uçağın Avrupa’nın yeni savaş uçağı olması hedefleniyor. Projeye Avrupa Havacılık Konsorsiyumu Airbus’da alt yüklenici olarak katılıyor. Fransa’dan sonra projeye en büyük katkıyı Almanya verecek.

Projenin Avrupa’nın mevcut 3 projesini de (Avrupa Konsorsiyumu’nun ortak üretimi Eurofighter Typhoon, Fransız Rafale ve İsveç’li Gripen) yeniden şekillendirmesi bekleniyor. Üretilecek yeni savaş uçağının 2040 yılında Rafale ile Eurofighter Typhoon savaş uçaklarının yerini alması planlanıyor.

http://savunmasanayist.com/2018/10/23/fransiz-alman-ortakligi-ile-uretilecek-yeni-nesil-savas-ucaginin-ngf-maketi-gorucuye-cikti/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 23 Ekim 2018, 16:09:43 »
Tasarımı güzel fakat çok pahalı tutar büyük ihtimalle. Minumum 120+ Milyon dolar diyorum ben.

Arka ve dikey stabilizatör yok. Mühendisliği sıkıntıya sokacak işler.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 23 Ekim 2018, 17:14:40 »
Bizim TF-X yaptigimizda  fransanin ucagini alan olmaz

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 23 Ekim 2018, 20:26:45 »
Uçmaz bu kanatları eksik
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 23 Ekim 2018, 21:29:29 »

Çok da dikey olmasa da stabilizörle iyi uçuyordu YF-23

B-2'de o bile yok! Ama gayet güzel uçuyor...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Airbus ve Dassault Yeni Jet için Bütçe Arayışında
« Yanıtla #47 : 21 Kasım 2018, 08:41:17 »
Airbus ve Dassault Yeni Jet için Bütçe Arayışında

Almanya ve Fransa’nın ortak üretmeyi planladığı yeni nesil jet uçak için Airbus ve Dassault, iki ülkenin hükümetine yakın zamanda tekliflerini sunacak.

Nisan ayında ortak çalışma için prensip anlaşması sağlayan firmalar, bütçelendirme talebi için gerekli hazırlıkları tamamlamak üzere. Hazırlıkların ardından firmalar tekliflerini Almanya ve Fransa’ya sunacak. Eğer teklifler onaylanırsa, yeni teknolojiler üzerinde çalışmalar yürütülmesi için ilk ödeme sağlanacak. Çalışmaların yıl sonunda ve gelecek yılın başında tamamlanarak sunulması planlanıyor. 2040 yılında göklerdeki yerini alması beklenen platform, birçok yeni teknolojiyi de bünyesinde barındıracak.

http://www.c4defence.com/Gundem/airbus-ve-dassault-yeni-jet-icin-butce-arayisinda/7435/1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #48 : 06 Şubat 2019, 23:50:36 »

Bugün FCAS/SCAF için MTU ile Safran Engines motor konusunda çalışmak için sözleşme imzaladı. Aynı uçak için ayrıca  Airbus Defence Dassault On Air de birlikte çalışmak için anlaşma imzaladılar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avrupa'nın 6.nesil uçağına İspanya da ortak
« Yanıtla #49 : 12 Şubat 2019, 12:55:53 »
Avrupa'nın 6.nesil uçağına İspanya da ortak

Almanya-Fransa'nın birlikte başlattığı 6.nesil savaş uçağı projesine İspanya’nın da katılacağı bildirildi. İspanya’nın ilerleyen günlerde NATO toplantısında proje için niyet mektubu imzalaması bekleniyor.

Almanya ve Fransa hükümetlerinin ortaklaşa imal edeceği 6.nesil savaş uçağı 2030 yılında ilk uçuşun ardından 2039-2040 yıllarında hizmete girecek. 6.nesil savaş uçağı projesi envanterdeki 4. nesil uçakların yerini alacak.

İki ülke, İngiltere’nin Tempest adını verdiği uçağını geliştirme çalışmalarına tek başına başlayacağını açıklamasının ardından 6.nesil savaş uçağı projesine start vermişti.

http://www.kokpit.aero/avrupa-altinci-nesil-ucak