Gönderen Konu: Airbus Tornadoların Yerine Yeni Nesil Uçak Geliştiriyor  (Okunma sayısı 14738 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Airbus Tornadoların Yerine Yeni Nesil Uçak Geliştiriyor

Airbus studying manned successor for German Tornados

23 June, 2016

BY: Craig Hoyle
Munich

Airbus Defence & Space is eyeing a potential opportunity for European industry to develop a next-generation combat aircraft to replace the German air force’s Panavia Tornado fleet post-2030.

“Some months ago, the German MoD prepared a strategic defence capability roadmap, and they are looking for something to replace capabilities to fill the gap that will come with the replacement of the Tornado,” says Alberto Gutierrez, Airbus Group’s head of Eurofighter and combat aircraft programmes. “They have asked us to investigate what potentially could be the solution.”

Airbus believes the operational environment in 2030-2040 could require the use of a combination of manned fighters and unmanned aircraft. Described by the company as “mules”, the latter could perform roles such as reconnaissance, target acquisition, electronic warfare and even air strikes.

“We are currently working with the German air force on customer needs,” Gutierrez says. “We are thinking about something that will enter into service by 2030.”

Airbus Defence & Space’s early concept involves the use of a two-seat fighter, with one crew member to be responsible for command and control and manned-unmanned teaming tasks.

Speaking at the company’s Ottobrun site near Munich on 20 June, Gutierrez said: “What we cannot afford to do is a completely start-from-scratch aircraft. We are talking about the re-use of certain [Eurofighter] components and looking at what we are doing in our development cycles, for more prototyping. We are looking at a varying portfolio of new technologies.”

Gutierrez believes a joint development activity – such as that used on the four-nation Eurofighter programme – will “bring solidarity to our countries, and also secure our defence-industrial base and encourage growth".

https://www.flightglobal.com/news/articles/airbus-studying-manned-successor-for-german-tornados-426634/
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 14:24:27 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Airbus yeni nesil Tornado projesi
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2016, 10:30:10 »
Türkçe olsun lütfen!

Tornadoların Yerine Yeni Savaş Uçağı

Reuters Haber Ajansının Pazar günü yayımladığı bir habere göre Almanya Tornado uçaklarının yerine yeni bir savaş uçağı geliştirmek istiyor. Bu amaçla 2016 yılında Avrupa'lı ortaklarla görüşmeyi planlıyor. Uçağın insanlı veya inansız olacağı henüz belli değil. Uçağın kullanım yerine göre insansız olabilmesi de seçenekler arasında.

Almanya 1981 yılından bu yana  Tornado uçaklarını kullanıyor. Uçak Panavia adındaki uluslararası bir konsorsiyum altında geliştirilerek üretilmişti.

DefenceTurk.com

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=5082.0
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2016, 10:34:09 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2016, 10:58:05 »
Tamam abi :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2016, 11:02:11 »
Ayrıca uçak yeni nesil Tornado değil, Tornadoların yerine yapılması düşünülen yeni nesil bir uçak! Adı tornado değil de Ahmet olur, Mehmet olur vs. Biz F-16'ların yerine TFX projesi başlattığımızda yeni nesil F-16 demedik mesela!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2016, 16:25:30 »
:) Yahu ben adı Tornado demedimki.Onun yerine kullanılacağı ve ona verilen görevi yükleneceği için öyle yazdım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2016, 16:28:36 »
:) Yahu ben adı Tornado demedimki.Onun yerine kullanılacağı ve ona verilen görevi yükleneceği için öyle yazdım.

Yazdığın başlıktan ne anladığına bağlı. Normal bir insan o başlıkta tornado uçaklarının yeni nesil olanlarının geliştirildiğini anlar! Çünkü başlık öyle diyor!
Ayrıca şu noktalama işaretlerinden sonra bir karakter boşluk bıraksan da okumak zor olmasa... ::) ::)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2016, 07:36:38 »
Tamam yahu ne gıcık adamsın :) Ben anladığım gibi yazdım,sen anlamadığını sor olsun bitsin,ne tartışıp duruyoruz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2016, 08:27:41 »
Tamam yahu ne gıcık adamsın :) Ben anladığım gibi yazdım,sen anlamadığını sor olsun bitsin,ne tartışıp duruyoruz.

Gıcık falan değilim! Mantıklı başlıklar açmaya dikkat edelim! Anladığın gibi değil, başkalarının anlamasını istediğin gibi...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2016, 13:57:39 »
Cevap yazmasan ölürsün değil mi ? :)

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Airbus Tornadoların Yerine Yeni Nesil Uçak Geliştiriyor
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2016, 14:37:08 »
F-35'e şimdi Avrupa'dan rakip geliyor öylemi. İngilizler bakalım tavrı ne olacak. Geç kalınmış projeler.. Avrupa geride kalıyor sanki bu konuda veya nesil atlamayı düşünüyorlar herhalde.(!)

Ortak olmayı düşünüyorlar. iyi güzel de kim olacak, bu konuda bağımsız ihtiyaçlar üzerinde çalışan Fransa mı? F-35 kullanıcısı olacak İtalya ve İngiltere mi? Hollanda mı? Kim olacak?Veya Almanlar başka işler peşinde..
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 15:21:13 Gönderen: SKYWOLF »