Gönderen Konu: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 canlı bomba patladı!  (Okunma sayısı 11423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 canlı bomba patladı!

Hürriyet Haber
28 Haziran 2016 - 22:06Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 00:22
Son dakika haberi: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 canlı bomba patladı! 28 ölü, 60 yaralı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki bombalı saldırıdan son dakika haberleri geliyor... İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu akşam Dış Hatlar Terminali girişinde patlamalar meydana geldi. 3 canlı bombanın kendisini patlattı belirtiliyor. İlk bilgilere bir terörist kalaşnikofla X-Ray cihazından geçmeye çalıştı, fark edilince etrafı tarayıp kendisini patlattı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da yaptığı açıklamada "Bir terörist, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde etrafa ateş açtı ve kendini patlattı" dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin hain saldırıda 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin yaralandığını açıkladı. Saldırı sonrası bölgeye Özel Harekat ve bomba uzmanları sevk edildi. Havalimanına giriş-çıkışlar kapatıldı. Ayrıntılar geliyor...

Son dakika haberi: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 canlı bomba patladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in açıklamasına göre hain saldırıda 28 kişi hayatını kaybetti... Anadolu Ajansı'nın haberine göre 6'sı ağır 60 civarında yaralı var...

Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar Terminali'nin girişinde bu akşam peş peşe 3 ayrı patlama meydana geldi. 3 canlı bombanın saldırı düzenlediği öğrenildi. Önce bir teröristin x-ray cihazından geçmeye çalıştığı, fark edilince etrafı tarayıp kendisini patlattığı yönünde bilgiler var. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

BOZDAĞ: 10 ŞEHİT, 20 YARALI VAR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu'nda yüksek yargıyla ilgili yasa tasarısının görüşmeleri sırasında, patlamayla ilgili kendisine ulaşan ilk bilgileri aktardı.  Olayın "terör saldırısı" olduğunu ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte meydana gelen terör saldırısı hakkında Genel Kurulu bilgilendirmek istiyorum. Öncelikle bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenleri, gerçekleştirme talimatları verenleri nefretle lanetlediğimi ifade etmek isterim. İçişleri Bakanlığı'ndan aldığım bilgilere göre... Tabii bu bilgiler sıcak bilgiler. Gelişmeler takip ediliyor. Benim vereceğim bilgiler, ilk etapta ulaşan bilgilerdir. Bu bilgilerde de zaman içinde farklılaşmalar olabilecektir. Bana verilen bilgeye göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte bir terörist önce kaleşle etrafı tarayıp sonra kendisini patlatmıştır. İlk belirlemelere göre yaklaşık 10 civarında şehidimiz var, 20 civarında da yaralı olduğu söylenmektedir. Ancak bunların hepsi ilk bilgiler. Daha olay sıcak olduğu için bunlar teyit edilebilir veya aksi de çıkabilir. Bu kayıtla bilgleri paylaştığımı ifade etmek isterim.  Çünkü teyitli bilgiler değil. Ayrıca Havaalanı metro girişinde de bir patlama olduğuna dair haberler var."     

6'SI AĞIR 60 YARALI VAR

Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamada 6'sı ağır 60 yaralı var. Yaralılar patlamanın ardından olay yerine sevk edilen 49 ambulans ve 5 UMKE ekibi aracılığı ile hastanelere taşındı. Yaralılar tedavileri yapılmak üzere Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bölgedeki çeşitli hastanelere sevk edildi.

ÖZEL HAREKAT VE BOMBA İMHA EKİBİ SEVK EDİLDİ

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamanın ardından, olay yerine özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi. Havalimanına, yalnızca polis ve sağlık ekipleri ile görevlilerin girişine izin veriliyor. Yaralıların kaldırıldığı hastaneler ve çevredeki diğer hastanelerde, polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.
Polis helikopteri de havalimanı üzerinde uçuş yapıyor.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Havalimanındaki bir görgü tanığı, “Annemi uçağa bindirecektim. Bir anda patlama oldu. Otoparka indim. Herkes bir tarafa koşuştu. Özel harekatlar içeriye girdi. Yatırdılar bizi yere. Sonra bizi ayağa kaldırıp dışarıya çıkardılar. Çok şiddetli patlama oldu. Dışarıda oldu patlama. Sonra silah sesleri duyuldu. Ortalık kan revan içerisindeydi” dedi.

50'YE YAKIN SİLAH SESİ DUYDUM

Bir görgü tanığı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin otoparkında olduğunu ve aracına bindiği sırada ilk patlama sesinin duyulduğunu söyledi.  50'ye yakın silah sesi duyduğunu ve patlamanın ardından ikinci bir bombanın daha patladığını belirten gözgü tanığı olayların havalimanının otopark kısmında gerçekleştiğini iddia etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanlığınca, Atatürk Havalimanında meydana gelen patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, patlama sonrası, saat 21.55'te üç ambulansın olay yerine intikal ettiği bildirildi. Toplam 23 ambulansla olay yerinde yaralılara müdahale edildiği ifade edilerek, olay yerinden tüm yaralıların 112 ambulanslarıyla hastanelere nakledildiği kaydedildi.     

UÇUŞA İZİN VERİLMİYOR

Pist başındaki uçakların dışındaki uçakların uçuşlarına izin verilmiyor.

112 AMBULANS MÜDAHALE ETTİ

Sağlık Bakanlığından, Atatürk Havalimanındaki patlama sonrasında, saat 21.55'te üç ambulansın olay yerine intikal ettiği ve toplam 23 ambulansla olay yerinde yaralılara müdahale edildiği, olay yerinden tüm yaralıların 112 ambulanslarıyla hastanelere nakledildiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığınca, Atatürk Havalimanında meydana gelen patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, patlama sonrası, saat 21.55'te üç ambülansın olay yerine intikal ettiği bildirildi.
Toplam 23 ambulansla olay yerinde yaralılara müdahale edildiği ifade edilerek, olay yerinden tüm yaralıların 112 ambulanslarıyla hastanelere nakledildiği kaydedildi.

DHMİ KAYNAKLARI: 2 CANLI BOMBA PATLADI

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri kaynaklarına göre havalimanında 2 canlı bomba patladı. Biri dış hatlar terminalinde diğeri de otoparkta olmak üzere 2 canlı bomba patladı.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamanın ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'i telefonla arayarak, olay hakkında bilgi aldı.
Yıldırım, ayrıca konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-ataturk-havalimaninda-patlama-meydana-geldi-40123515
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 01:40:35 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD saldırıyı önceden uyarmıştı
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2016, 00:40:59 »

Hürriyet Haber
28 Haziran 2016 - 22:47Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 00:07

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan yurttaşlarının Türkiye’ye seyahat konusunda daha önce yayımladığı uyarıyı yineleyerek, 16 kent ismi verip, "dikkatli olun" çağrısının ardından Atatürk Havalimanı'nda patlama meydana gelmesi akıllara güvenlik açığı sorusunu getirdi. Öte yandan saldırı sonrasında Barack Obama'nın konu hakkında bilgi aldığı öğrenildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan vatandaşlarının Türkiye’ye seyahat konusunda daha önce yayımladığı "dikkatli olun" uyarısını yinelemesinin ardından İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bomba patlatıldı.

Açıklamada, Amerikan vatandaşlarından terör saldırıları ve bazı terör gruplarının tehditleri nedeniyle Türkiye’deki seyahatleri sırasında dikkatli olmaları istendi. Son uyarının 29 Mart’ta yapılanın yerine geçeceği kaydedilen açıklamada, turistlerin yerli ve yabancı terör grupları tarafından açıkça hedef alındığı belirtilmesinden sonra Atatürk Havalimanı'nın Dış Hatlar geliş terminalinde patlama meydana geldi. Atatürk Havalimanı'ndaki olayda 2 ayrı noktada terör saldırısı olduğu bildiriliyor.

OBAMA BİLGİ ALDI
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Obama'nın Atatürk Havalimanı'ndaki patlamaya dair İç Güvenlik ve Terörle Mücadele Danışmanı Lisa Monaco'dan bilgi aldığı kaydedildi. Açıklamada, "İç Güvenlik ve Terörle Mücadele Danışmanı Lisa Monaco, İstanbul'da havalimanında meydana gelen patlamalara dair Başkan'ı bilgilendirdi." ifadesine yer verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/abd-saldiriyi-onceden-uyarmisti-40123521
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612

>:( >:( Şiddetle kınıyorlarmış!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 canlı bomba patladı!
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2016, 01:41:28 »
Malesef ölü sayısı 33'e, yaralı sayısı 88'e yükseldi!

Çevrimdışı Paladin

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Ynt: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 canlı bomba patladı!
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2016, 01:57:45 »
Hep böyle değilmdir zaten, ABD seyahat uyarısı yayınlar daha sonra bombalar patlar, sadece Türkiye için demiyorum aynı durumu (Belçika) Bürükselde de gördük önce Abd uyardı ardından patlama, fransa olayları sırada yerini aldı, Birileri siyasetle yön veremedikleri Türkiyeyi terörle yönlendirmeye hatta daha ilerisi şekillendirmeye çalışıyor, Kısaca temennim güvenlik, huzur ancak kimse bunun son patlama olduğunu iddia edemez, eğer bir denge kurmak istiyorsak, bu olaylara en iyi şekilde hazırlıklı olmalıyız. ~Başımız sağolsun~
_TURKEY UNITED STATES_

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Can kaybını arttırmak için hain plan
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2016, 08:21:24 »

Hürriyet Haber29 Haziran 2016 - 06:50Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 08:13

Hainler İstanbul Atatürk Havalimanı’nı kana buladı. 3 terörist önce uzun namlulu silahlarla sivillere ve polislere kurşun yağdırdı ardında da üzerlerindeki bombayı patlattı. Hain saldırıda 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi yaralandı.

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre, teröristlerin can kaybını artırmak için alçakca bir plana başvurdukları öne sürüldü. İddiaya göre x ray cihazını geçerek içeriye giren bir terörist 'Biraz sonra burada bomba patlayacak' diyerek bağırdı. Yolcuların kapıya doğru akın etmesiyle de kapıda bekleyen teröristler önce kurşun yağdırdı, sonra patlattı.

Personelin çıkış saatiydi

Görgü tanıkların anlattıkları da yaşanan dehşeti ortaya koydu. Patlamada yaralanan THY yer hostesi Buket Karademir, “Çok korkunç bir patlamaydı. Ayağım kırık, alçıya alındı" ifadelerini kullandı.

Havalimanında yer hizmetleri veren personelin çıkış saatine denk geldi, ölü ve yaralı sayısının bu yüzden de arttığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/can-kaybini-arttirmak-icin-hain-plan-40123581

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Havalimanındaki saldırının dehşete düşüren görüntüleri ortaya çıktı!

Hürriyet Haber29 Haziran 2016 - 00:56Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 06:55
Havalimanındaki saldırının dehşete düşüren görüntüleri ortaya çıktı!
Söz konusu güvenlik görevlisi yaralı teröristin başına yaklaşıyor kısa süre içinde uzaklaşıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki hain saldırı yüreğimizi yaktı. Dehşet anları sırasında havalimanındaki güvenlik kameralarına takılan görüntülerdeki ayrıntılar ise şaşkınlığa düşürdü. Görüntülerde elinde kalaşnikof ile ateş ederek koşan teröristin vurulduğu, yaralı olarak yerde yatarken bir güvenlik görevlisinin onun başına geldiği görülüyor. Teröristin başında kısa bir süre duran görevlinin bombaları görünce panikleyip saldırganı bırakarak kaçmaya başladığı ardından o teröristin kendini patlattığı görülüyor. Saldırganı etkisiz hale getirmek yerine yaralı halde bırakıp kaçan güvenlik görevlisine sosyal medyada tepki yağıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu akşam yaşanan saldırıda 3 canlı bomba kendisini patlattı. Teröristlerden birinin x-raydan geçemeyince etrafı kalaşnikofla taradığı ardından kendini havaya uçurduğu bilgisi vardı.

O anın dehşete düşüren görüntüleri güvenlik kamerasıyla ortaya çıktı.

Görüntüde bir teröristin elinde kalaşnikofla koşarak ilerlediği, çevreye ateş açtığı, vatandaşların can havliyle kaçıştığı, ardından bir güvenlik görevlisi tarafından vurulup yere düştüğü görülüyor.

Söz konusu güvenlik görevlisi yaralı teröristin başına yaklaşıyor kısa süre içinde uzaklaşıyor.

Görevli kaçarken terörist de kendisini patlatıyor. Yayın yasağı nedeniyle söz konusu görüntüyü yayımlamıyoruz.

http://www.hurriyet.com.tr/havalimanindaki-saldirida-dehsete-dusuren-goruntu-40123544

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Başbakan Yıldırım'dan Saldırı Sonrası İlk Açıklama: 36 Kişi Hayatını Kaybetti

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırıda 36 kişinin hayatını kaybettiğini, saldırıyı IŞİD'in yaptığına dair emareler olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırı sonrası, olay yerinde inleme yaptı, ardından saldırıya dair önemli bilgiler verdi. Yıldırım "Şu ana kadar tespit edilen vefat sayısı 36 artı 3 canlı bomba. Yaralılarımız var. Yaralılarımızın bir çoğu hafif yaralı ama çok az sayıda durumu biraz daha ciddi olan yaralılarımız da mevcuttur. Tedavileri büyük titizlikle sürdürülmektedir." diye konuşurken, "Emareler, terör eyleminin IŞİD örgütünce gerçekleştiğini işaret etmektedir." dedi.

Havaalanında bir güvenlik zaafiyetinin olmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım, "Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir." dedi.

OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve beraberindekilerle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen terör saldırısının ardından olay yerinde incelemelerde bulundu.

Yıldırım, inceleme sonrası şunları kaydetti:

"BU DÖNEMDE YAPILMASI MANİDAR"

"Terörün küresel bir tehdit olduğu bu olayda bir kez daha apaçık ortaya çıkmıştır. Bu saldırı, masum insanları hedef alan alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Bu saldırının komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir dönemde gerçekleşmesi manidardır. Amacı, hedefi ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bütün vatandaşlarımızın bu menfur olay karşısında bir ve beraberlik içinde dayanışmayla birbirine kenetlenmesi, terörle mücadeleye verilecek en güzel cevap olacaktır.

SALDIRIYI YAPAN ÖRGÜT

Güvenlik güçlerimizin yaptığı tespitler, terör eyleminin IŞİD örgütünce gerçekleştirildiğini işaret etmektedir. Emareler IŞİD örgütünü işaret etmekle beraber, bu konuda çalışmalar halen sürdürülmektedir.

"HAVALİMANI HAVA TRAFİĞİNE AÇILDI"

Havalimanımız 02.20 itibarıyla uçuş ve kalkışlara açılmış olup, hava trafiği normale dönmüştür. Bunu da bir not olarak ifade etmek isterim."

"HERHANGİ BİR GÜVENLİK ZAFİYETİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Olayın oluşuna ilişkin soru üzerine Yıldırım, "Tüm bu detaylar biliniyor, arkadaşlarımız bütün ayrıntıları tespit ettiler. İlerleyen zaman içerisinde olayın oluş şekli bütün yönleriyle açığa çıkacaktır. Şu bilinmelidir ki hava alanının gerek gidiş, gerek geliş istikametinde herhangi bir güvenlik zafiyeti söz konusu değildir. Canlı bombaların aynı zamanda silah bulundurmaları olayın vahametini artıran bir neden olmuştur. Bunun da bilinmesinde yarar vardır." şeklinde konuştu.

KAÇAN TERÖRİST VAR MI?

Yıldırım, kaçan bir teröristin olduğu yönündeki soru üzerine ise kaçan bir terörist olduğunun değerlendirilmediğini ancak her ihtimalin de tüm ayrıntılarıyla dikkate alındığını söyledi.

3. PATLAMA OLDU MU?

Bir gazetecinin "Üç canlı bomba olduğunu söylediniz. Geliş ve gidişte birer patlama olduğunu biliyoruz. Üçüncü bomba da patladı mı? Yoksa patlamadan etkisiz hale mi getirildi?" şeklinde soruya da Yıldırım, şöyle yanıt verdi:

"Her üç canlı bombanın ateş ettikten sonra kendilerini patlattığı yönünde ilk bulgular mevcuttur. Daha fazla detay yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkacaktır. Tespit çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki saatlerde açıklanacak. Yaralı olan güvenlik görevlilerimizin olduğunu söyleyebiliriz."

Başbakan Yıldırım, yaralılar arasında Türk vatandaşlarının yanı sıra, yabancı uyruklu kişilerin de olduğunu, daha fazla detayı şu aşamada veremediğini sözlerine ekledi.

BAŞBAKAN, YARALILARI ZİYARET ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım, terör saldırısının gerçekleştiği havalimanındaki incelemelerinin ardından beraberindeki heyet ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Hastane yetkililerinden bilgi alan ve yaralı yakınlarıyla görüşen Yıldırım, içeride yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra hastaneden ayrıldı. Başbakan Yıldırım'a ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da eşlik etti.

http://www.sondakika.com/haber/haber-basbakan-binali-yildirim-36-kisi-hayatini-8569912/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avrupalı Liderler Ve NATO Saldırıya Tepki Gösterdi
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2016, 08:35:22 »
Avrupalı Liderler Ve NATO Saldırıya Tepki Gösterdi

Avrupalı liderler ve NATO, Atatürk Havalimanı'ndaki patlamanın ardından, sosyal medya üzerinden tepkilerini paylaştı.

Avrupa'dan birçok lider ve NATO Genel Sekreteri, havalimanındaki patlamaya ilişkin Twitter hesaplarından mesaj yayınladı.

"BARBARLIK BASKIN GELEMEYECEK"

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Atatürk Havalimanı'ndaki patlamaya ilişkin, "Birlik olduğumuz sürece barbarlık baskın gelemeyecek."

"KALBİM TÜRK HALKIYLA BERABER"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Twitter hesabındaki açıklamasında, " İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı kınıyorum. Kalbim, kurbanların aileleri, yaralananlar ve Türk halkıyla beraber."

"BÖYLE ZAMANLARDA BİR ARADA OLMALIYIZ"

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, "Her şeyden önce bugün İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilemek istiyorum. Böyle zamanlarda bir arada olmalıyız."

"SİZİNLE BERABERİZ"

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, "Üye ülkemiz Türkiye, tekrar bir ölümcül terör saldırısının acısını yaşamaktadır. Bu sıkıntılı zamanlarda sizinle beraberiz." ifadelerini kullandı.

"ŞOK OLDUM"

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ise ' ' İstanbul'dan gelen haberle şok oldum. Düşüncelerim Türkiye'deki insanlarla beraber.'' değerlendirmesinde bulundu.

"HABERLER ÇOK KÖTÜ"

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, mesajında ''Haberler İstanbul'dan çok kötü. Düşüncelerimiz hayatını kaybedenler ve yaralılar için.'' ifadelerine yer verdi.

"ŞAŞKINIM"

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırı sonrası büyük şaşkınlık yaşadığını, İstanbul'daki konsolosluklarının konuya ilişkin seferber olduğunu belirtti.

"KORKUNÇ SALDIRI"

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, " İstanbul Atatürk Havalimanı'nda korkunç terör saldırısı. Benim düşüncelerim, kurbanların dostları ve aileleriyledir." paylaşımını yaptı.

Kurbanların hangi milletten olduğunun henüz bilinmediğini ifade eden Kurz, İstanbul'daki konsolosluk yetkilileriyle temasta bulunduklarını kaydetti.

"ÇİRKİN ŞİDDET EYLEMİNİ KINIYORUZ"

Belçika Başbakanı Charles Michel, "Düşüncelerim İstanbul havalimanındaki terör saldırısı kurbanlarıyla beraber. Bu çirkin şiddet eylemini kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

"TÜRK HALKIYLA BİRLİKTE DURUYORUZ"

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, "İstanbul'daki havaalanında aşağılık bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Türk halkıyla birlikte duruyoruz." mesajını iletti.

"ŞİDDETLE KINIYORUM"

Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati de İstanbul'daki terör saldırısını şiddetle kınadığını belirtti.

TAZİYELERİNİ İLETTİ

Hollanda Dışişleri Bakanlığınca Twitter üzerinden yapılan açıklamada ise Bakan Bert Koenders'in, mevkidaşı Çavuşoğlu'nu telefonla arayarak, saldırıyla ilgili taziyelerini ilettiği bildirildi.

TİKSİNTİ VE DEHŞET İÇİNDEYİZ

Yunanistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da "İstanbul'daki terör saldırısı yüzünden tiksinti ve dehşet içindeyiz. Teröre karşı komşularımızı ve dostlarımızı destekliyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

http://www.sondakika.com/haber/haber-avrupali-liderler-saldiriya-tepki-gosterdi-8569763/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Apple'ın patronundan İstanbul'daki patlama sonrası başsağlığı mesajı

Hürriyet Haber29 Haziran 2016 - 01:38Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 01:44
Apple'ın patronundan İstanbul'daki patlama sonrası başsağlığı mesajı

Apple'ın patronu Tim Cook, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine yol açan bombalı saldırı sonrası Twitter hesabı üzerinden "Dualarımız Türk halkı için #Istanbul" mesajını paylaştı.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamanın ardından gece geç saatlerde Türk halkının yanında olduğunu gösteren bir tweet attı ve şu satırları kaydetti:

"Dualarımız Türk halkı için #İstanbul"

Cook'un bu tweet'i kısa sürede yüzlerce retweet ve 'beğeni' alırken, tweet'in Türkçe yazılması dikkat çekti.

http://www.hurriyet.com.tr/applein-patronundan-istanbuldaki-patlama-sonrasi-bassagligi-mesaji-40123550