Gönderen Konu: SA341 Gazelle  (Okunma sayısı 1708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
SA341 Gazelle
« : 14 Haziran 2016, 14:35:07 »
SA341 Gazelle

Karadağ'da Gazelle Helikopteri Düştü

Karadağ Hava Kuvvetlerine ait bir SA341 Gazelle Podgorica'da düştü. Kazada yaralanan iki pilot hastaneye kaldırıldı. Beş koltuklu Fransız tasarımı helikopter, Karadağ Hava Kuvvetleri tarafından hafif nakliye ve hafif saldırı görevlerinde kullanılıyordu. Bu helikopterler SOKO tarafından lisans altında Yugoslavya'da üretilmişlerdi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: SA341 Gazelle
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2018, 08:41:10 »

Fransız ordusuna ait bir SA342 Gazelle L  helikopteri 10 Temmuzda Fildişi Sahili'ndeki Abidjan şehri yakınlarındaki bir elektrik hattına çarptı ve düştü. 2 mürettebat olay yerinden kurtarıldı. Ancak pilotlardan biri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com