Gönderen Konu: BMC VURAN  (Okunma sayısı 21607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
BMC VURAN
« : 14 Haziran 2016, 11:11:43 »
BMC Vuran aracını epey değiştirmiş.BMC'nin yeni bir tasarım ekibi var galiba ve işlerini iyi yapıyor gibiler.BMC'nin bu araçları EGM için geliştirdiği,Polis teşkilatının doğu şehilerinin dar sokaklarında ZPT'lerin küçük olmasından kaynaklanan avantajlarına sahip ama balistik koruması daha iyi olan bir araç istediği yazılmıştı S&H dergisinde,sanırım bu araçlar o proje ile ilgili.Hatta Otokar'ın bu ihtiyaç için ZPT'lerin yerine Akrep araçlarının koruması artırılmış bir sürümü üzerinde çalıştığı/konuşulduğunu yazıyordu S&H dergisinde.

http://www.c4defence.com/Gundem/bmcden-paris-cikarmasi/905/1

Çevrimdışı Paladin

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Ynt: BMC VURAN
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2016, 12:36:57 »
BMC Vuranı yanılmıyorsam idef -15 te şaşalı bi gösterimle tanışmıştı ancak araçta beklenilen tasarım görülemedi özellikle arka tarafı,ön alt tampon ve orta gövde alt çok çirkin duruyordu, şimdi BMC amazonu teklifle mi geliştirdi bilemiyorum ama daha çok sanki Amazonu idef te sergilemiş yeni araç olarak da Vuranı yapmış gibi :-D çünkü amazonun ön tasarımı hariç kalan kısmı idef-15 teki vuranla aynı ama Vuran arkası biraz biraz görünsede ön tasarımıyla birlikte sıfırdan ortaya çıkan sanki o olmuş
_TURKEY UNITED STATES_

Çevrimdışı Paladin

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2016, 12:52:29 »
Vuran Egm için geliştiriliyorsa yapmaya çalıştıkları şey Abd nin swat araçları gibi görünüyor hani şu üstüne merdiven konulan yüksek yerlere çıkmak için
_TURKEY UNITED STATES_

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2016, 14:33:07 »
http://www.sozcu.com.tr/2015/ekonomi/bmc-yerli-zirhlisini-israilden-getirecek-953843/

Bu haberi unutmuşuz zamanında bu aracın İsrail menşeine vurgu yapılmıştı.Hakikaten doğru çıktı.Sanırım hem Amazon hem de Vuran İsrailli bir firmaya tasarlattırıldı.Üretim yeri umarım kendi tesisleridir,şu çakmacılık işleriden ne zaman vazgeçeceğiz bakalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2016, 14:41:18 »
Ama Amazon konusunda biraz dokundurmuştum. Kimse uyanmadı!  ::) ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Paladin

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2016, 14:42:29 »
israilli hatehof firmasının tasarımı türkiyede VURAN adıyla yerliymiş gibi sunuldu ilk başllarda bende aracı beğenmeme rağmen yerli sanıyodum ama israilin daha önce bu aracı ürettiğini(seri üretimden bahsetmiyorum) gördük şimdi bmc AMAZON u hatehof un tasarımı üzeerinde biraz oynayarak geliştirmiş ama ama ilk hali hatehofun aracının aynı olan vuran tamamen değişmiş farklı bi tasarım olmuş gibi
_TURKEY UNITED STATES_

Çevrimdışı ÖmerHalisdemir

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2016, 14:12:12 »
BMC nin de icin ettiler. yakinda Altay Tankinda icine edecekler bunlar.

BMC bir Zaman Sivil bir Otobüs, Kamyon üreticisiydi ve Milli sermaye ile milli teknoloji üretiyordu.

Bugün BMC arap sermayesi ile Israil ürünleri üretiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2018, 15:56:50 »
Emniyete 700 adet BMC Vuran sipariş edildiğine dair iddialar var. Doğruluk payı nedir? Çok yüksek bir rakam.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612