Gönderen Konu: BMC VURAN  (Okunma sayısı 22158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
BMC VURAN
« Yanıtla #50 : 08 Aralık 2022, 23:36:38 »
Alıntı
El Salvador'a #Bmc #Vuran ihracatı gerçekleştirildi.

#MilliTeknolojiHamlesi #SavunmaSanayi #YerliveMilliSanayi
https://mobile.twitter.com/defencehublive

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Kosova BMC VURAN TTZA'larını teslim aldı.
« Yanıtla #51 : 21 Aralık 2022, 00:37:43 »
Alıntı
Kosova Ordusu 🇹🇷BMC Vuran TTZA'larını teslim aldı.

🔸Otokar Cobra'lara ASELSAN SARP ve SARP DUAL uzaktan komutalı stabilize silah sistemleri entegre edildi.
youtu.be/EER-3FTBlds
@bmcsavunma 
https://defenceturk.net/kosova-ordusu-bmc-vuran-ttzalarini-teslim-aldi

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
Ynt: BMC VURAN
« Yanıtla #52 : 03 Nisan 2023, 19:11:02 »
BMC vuran aracına havan sistemi ve entegre edilmiş şekilde geçen günlerde Jandarma tarafından gösterilmişti.Ben şunu merak ediyorum.Neden bu havan sistemi hala kullanılıyor ve ne işe yarıyor ? TSK kullandığına göre mutlaka bir işlevi olmalı? Topçu sistemi gibi uzun menzilli desek değil , 107/122 mm roket sistemleri gibi o alana onlarca hızlı şekilde atılacak desek değil. Yavaş,  kısa menzilli ve biraz çağ dışı kalmış bir sistem gibi duruyor, harekat ortamında ne gibi bir katkısı var bu havanın?
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #53 : 03 Nisan 2023, 20:21:55 »
Havan piyadenin kendi topudur 10 km altında 120 mm ye kadar çaplarda çok ciddi ateş gücü sağlar ve piyadenin cephe harekatı için en lazım olan menzildir bu mesafe. Menzili itibari ile doğal olarak her zaman isabeti çok iyi olmuştur neredeyse adamın kafasına ilk mermiyi düşürebilirler iyi tanzim edilmiş bir havan ile. Mini iha gibi ileri gözetleyici kabiliyetleri ile ateş gücü ve isabet kabiliyeti iyi kullanılır ise çok iyidir. Yoğun ateş desteğine alan doyurmaya izin veren bir silahtır. Kesinlikle ama kesinlikle demode olmuş bir silah değildir biraz süksesi azdır biz anlamıyoruz onun ateş gücünü ama bir piyade komutanına havan demode de bu ne diyor ya diye düşünür suratı ekşir kesin.

Benim bu kundağı motorlu bilgisayarlı tam otomasyon havanlara önerim İsrail gibi mermiyi elle doldurmaktır kalanı otomatik olmalıdır. Ama Amarika Çin  Kore  Avrupa herkes mermiyi yeni modern havanlarda Aselsan gibi otomatik sürüyor bir tek İsrail elle sürüyor ve bence doğru yapıyor. Tanzimi dijital yapıyor mermii elle sürüyor bakın ne kadar pratik o her atışta havan bilgisayarı yeni ayar veriyor silaha. Bunu otomatik yapıp işi yavaşlatmaya hiç gerek yok

<a href="http://youtu.be/qUwDKOWOnbY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/qUwDKOWOnbY</a>

Birde Aselsan havanına bakın bir dakikada bir mermi atıyor nerdeyse. Başka ülkelerde böyle yapıyor ama bu 155 mm top değil gerek yok hafif bir mühimmat ve namluda ulaşılabilir yerde. Aselsan bu havanı elle doldurulur yapmalı çok uğraştıysa bu zamazingo mekanik ile bunu da opsiyonel tutabilir istiyorsa ama bence at çöpe gitsin o mermi sürme otomasyon kısmı

Error 404 (Not Found)!!1

« Son Düzenleme: 03 Nisan 2023, 20:31:55 Gönderen: re »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 04 Nisan 2023, 05:43:10 »
Sınır ve ötesindeki üst bölgeleri ve kalekollar için ağırlıklı...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #55 : 04 Nisan 2023, 09:15:38 »
Üs bölgeleri demek istediniz sanırım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 04 Nisan 2023, 10:15:10 »
   İstendiğinde manuel yükleme de yapılabiliyor mu?

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 04 Nisan 2023, 19:51:12 »
Çok teşekkürler Re benim için çok öğretici oldu ve bence manuel dolumda kesinlikle haklısın ben bu manuel dolumu görünce bana çok yattı arka arkaya bombardıman yapılıyor resmen.Ama ASELSAN’ın sistemi gibi sistem bana mantıklı gelmiyor sistem çok çok yavaş doluyor sanki ve gerek yok.1 personel ile bu iş olabilir.Ama şunu düşünmüş olabilirler İsrailliler çok hızlı mühimmat bitirir böyle bir kullanımda, acaba bizimkiler tasarlarken bu kadar hızlı atış yapılıp mühimmat lojistiğini bu sisteme göre sağlayamayız diye düşünmüş olabilirler.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #58 : 05 Nisan 2023, 01:56:37 »
Uzun barış dönemlerinin insanları basit silahların gerçek gücünü bilmiyor. Bir MG3 bir RPG bir 81 mm havan cepheyi çökertir yeri geldim mi. Kıbrıs savaş hatıralarını bir izleyin bir tane GTT yada 81 mm havan yeri gelmiş askerlerimizi kahretmiş. 120 mm havan ise bunların yanında atom bombasıdır savaş şartlarında. Karabağ mesela kocaman topları vurduk ama ormana taşınan havanı hayal edin modern zaman savaşı Karabağ orada düşmanda 8 km 120 mm havanı bir hayal edin iyi kullanılırsa ileri gözetlemesi varsa kahrolursunuz onu susturana kadar. 8 km az mıdır haritada bir açın evinizden itibaren ölçün 

Havan dijitalin çok yakıştığı bir silah ama çok hoyrat kullanılan arazi silahı maalesef. Bu yüzden ayarı iyi tutturmak lazım. Ful dijital bir havan otomatik doldurma sistemi servo motorlar filan bazı yerlerde iyidir ama çamurun içinde savaşan askere ne kadar uyar. Aselsan ın geçenlerde pek önemsenmeden geçen tedarik haberi çok iyiydi. Şu aşağıdaki gibi havanın sadece tevcih bilgilerini dijital hale getiren sensörler ile haritalarla desteklenen basit sistem olabilecek en minimal dijitalleştirme seçeneğidir ve son derece kafidir. Varsın mermiyi asker koysun kolu asker çevirsin yeter ki o tevcih bilgisi dijital üretilsin ve dijital görülsün yeterlidir

Şu sistem bence on numara bir çözümdür. Bunlar varsa full otomatik sistemlerde ekstra bir seçenektir olabilir

https://www.defenceturk.net/tskya-modernize-havan-teslimati
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2023, 02:30:32 Gönderen: re »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 05 Nisan 2023, 02:09:53 »
Ama ASELSAN’ın sistemi gibi sistem bana mantıklı gelmiyor sistem çok çok yavaş doluyor sanki ve gerek yok.
Düşmana açık vermemek için görüntü bilerek yavaşlatılmış olabilir mi? başka videolarda bir kaç kere yakaladım o tarz bir hareket.