Gönderen Konu: 3. High Tech Port  (Okunma sayısı 8741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: 3. High Tech Port
« Yanıtla #30 : 18 Kasım 2016, 13:25:01 »
Nihayet hedefin ne olduğu ortaya çıktı.1 megajul enerji ve 6 mach lık bir sistem.

Alıntı
TÜBİTAK SAGE 9-12 Kasım tarihlerinde CNR Fuar Merkezinde düzenlenen 16. MÜSİAD EXPO Fuarında sergilediği mühimmatlar ve sistemler ile yoğun ilgi gördü.

TÜBİTAK SAGE, 9-12 Kasım tarihlerinde CNR Fuar Merkezinde düzenlenen 16. MÜSİAD EXPO Fuarında sergilediği mühimmatlar ve sistemler ile yoğun ilgi gördü.
TÜBİTAK SAGE, Güdüm Kitleri kapsamında  Hassas Güdüm Kiti (HGK) ve  Kanatlı Güdüm Kiti (KGK) ürünlerini fuarda sergiledi. Güdüm kitleri ile mevcut bombalar, her tür hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile, yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanmaktadır.
F-4E/2020 ve F-16 Blok 40 uçaklarında kullanılmak üzere TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen, Hv.K.K.lığı envanterine dahil edilen ve halen Türkiye’de geliştirilen ilk seyir füzesi olma özelliğini taşıyan Satha Atılan Orta Menzilli Mühimmat (SOM) MÜSİAD Fuarında ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ayrıca SOM Milli Seyir Füzesi Ailesinin bir üyesi olan SOM-J Silah Sistemi, F-35 Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) dahili istasyonuna uyumlu ve son teknolojilere haiz, modern bir silah sistemi olarak TÜBİTAK SAGE standında yerini aldı.
TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen, Ardışık Delici Harp Başlığına sahip dünyanın ilk ve tek uçak bombası olan Nüfuz Edici Bomba (NEB) fuarda TÜBİTAK SAGE tarafından sergilenen bir diğer üründür. NEB, sahip olduğu Ardışık Delici Harp Başlığı teknolojisi sayesinde düşük çarpma açılarında ve çarpma hızlarında dahi, yer üstü ve yer altındaki farklı hedef tiplerine karşı yüksek etkinlik sağlamaktadır.

SAPAN Projesinin ilk prototipi Dünya ile aynı dönemde çalışmalarına başladığımız bir projenin ürünü olmasından ötürü MÜSİAD Fuarında büyük ses getirdi. TÜBİTAK SAGE bu projede sesin 6 kat üstünde çıkış hızına sahip 1 MJ enerjiye sahip faydalı yükü bu sistem ile fırlatmayı hedeflemektedir.   

ROKEM, rokete karşı etkin 35 mm mühimmat çekirdek komplesi olarak fuarda TÜBİTAK SAGE tarafından sergilendi ve içerdiği yüksek teknoloji ile dikkatleri üzerine topladı.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ısıl piller Türk Savunma Sanayinde ısıl pillere ilişkin yurt dışı bağımlılığı tamamen ortadan kaldırdğı için önemli bir alt bileşen olarak fuarda TÜBİTAK SAGE standında yerini aldı. Türkiye’nin tek ısıl pil üreticisi olan TÜBİTAK SAGE, yurt içi teslimatların yanı sıra birçok farklı ülkeye ısıl pil ihracatı yapmaktadır.