Gönderen Konu: LAZER SİLAHLARI  (Okunma sayısı 43716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
RHEINMETALL 50 KW ‘LIK LAZER SİLAHI ÜRETTİ
« Yanıtla #20 : 10 Ocak 2013, 09:33:53 »
50 kw için  kaba bir  hesap yaptığımda  onbinlerce evin  aydınlatmasını  sağlayacak  kadar  enerjiye ihtiyaç olacaktır  , wc  veye merdivenlerde kullandığımız  25 waatlık ampüllerden  aynı anda  20 000 adet yakabilecek bir enerjiyi  mobil olarak sağlayacaklarmış  ,  tabi sadece  lazerin harcadığı enerji bu  birde  diğer sistemlerini düşününce  mobil büyük bir jeneratöründe  yanında gezmesi gerekir  ,  aslında pekte  sıkıntı  değil  , bir ton  mühimmat taşımaktansa bir jeneratör taşımak daha mantıklı  ,  bu silahlar  yakın gelecekte  çok cazip hale gelecektir.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #21 : 10 Ocak 2013, 14:12:26 »
Topçu roketleri gibi araçlarda zaten 10 kW civarında bir jeneratör bulunmaktadır. Bunu 50 kW'a çıkarmak çok zor olmasa gerek. Dediğin gibi çok cazip görünüyor fakat hava savunma sistemi için kullanılabilmesi için menzilinin çok daha artırılması gerektiğini idüşünüyorum. 3 km menzille helikopterlerden başka hava araçlarına tehlike oluşturmaz.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 10 Ocak 2013, 14:31:36 »
Lazer teknolojileri konusunda çalışma var mı SSM de?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
San Antonio Sınıfı LPD
« Yanıtla #23 : 22 Ekim 2013, 12:09:45 »
San Antonio Sınıfı LPD

9. San Antonio Sınıfı LPD Teslim Edildi

Huntington Ingalls Industries ( HII ), Ingalls Gemi bölümünün ABD Deniz Kuvvetleri için yaptığı dokuzuncu San Antonio sınıfı amfibik çıkarma gemisi LPD 25 Somerset'in teslim edildiğini duyurdu.

Gemi Ağustos ayında üreticinin testlerini, Eylül ayında da ABD Donanmasının kabul testlerini başarıyla tamamladı. Ingalls şu an aynı sınıftan iki gemi daha inşa ediyor. LPD 26 John P. Murtha 2016 yılında ve LPD 27 Portland 2017 tamamlanmış olacaklar.

LPD 17 sınıfı gemiler 684 feet uzunluğunda, 105 feet genişliğinde ve yaklaşık 25.000 ton deplasmana sahipler. Gemilerin temel görevi Deniz Seferi Birimleri ve Tugayların muharebe ve destek unsurlarını nakletmektir. Gemi 800 kadar askere  ek olarak helikopter veya dikey kalkış (MV- 22) hava araçları ve hava yastıklı çıkarma araçları taşıyacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2016, 15:51:45 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: 9. San Antonio Sınıfı LPD Teslim Edildi
« Yanıtla #24 : 22 Ekim 2013, 14:48:00 »
Darısı Tez Zamanda Başımıza İnşallah

Bu arada galiba uzunluk ölçüleri karışmış naçizane

208.5 m (684 ft) Güverte (Boyu),
31.9 m (105 ft) Güverte ( Eni)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: 9. San Antonio Sınıfı LPD Teslim Edildi
« Yanıtla #25 : 23 Ekim 2013, 01:23:59 »
Evet karışmış, teşekkürler. Düzelttim.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2013, 11:31:02 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Ordusu lazer silahı denemesi yaptı
« Yanıtla #26 : 14 Aralık 2013, 11:07:20 »

ABD Ordusu lazer silahı denemesi yaptı

HEL MD (High Energy Laser Mobile Demonstrator - Yüksek Enerjili Mobil Lazer Düzeneği) adı verilen lazer silahı ABD Ordusu tarafından yaklaşık bir ay süre ile denemeye tabi tutuldu. ABD Silahlı Kuvvetleri tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, söz konusu denemenin 18 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında White Sands Füze Poligonu’nda gerçekleştirildiği bildirildi.

Denemesi yapılan sistemin içerisine havadaki hedefleri tespit eden ve bu hedeflerin konumunu lazer ateşleme düzeneğine ileten bir EMMR Radar kompleksi de girmekte. Şu an 10 kW gücünde olan mobil lazer silahının şasisine ileriki dönemlerde önce 50 kW, ardından 100 kW gücündeki lazerlerin ve bu silahların ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayacak daha kuvvetli enerji kaynaklarının da yerleştirilmesi planlanmakta.

HEL MD, önemli savunma sistemlerinin ve savaş unsurlarının havan topu mermisi, ‘‘cruse misille’’ olarak da bilinen kanatlı seyir füzeleri, top mermileri ve İHA’lar ile gerçekleştirilecek saldırılardan korunabilmesi amacıyla geliştiriliyor. Konuyla ilişkin olarak görüş bildiren uzmanlar söz konusu amaçların ABD Ordusu’nun şu an karşı karşıya bulunduğu en önemli tehditleri ortadan kaldırmaya yönelik olduğu hususunda hemfikir.

http://turkish.ruvr.ru/2013_12_13/ABD-Ordusu-lazer-silahi-denemesi-yapti/

Çevrimdışı Teskilati-Mahsusa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: RHEINMETALL 50 KW ‘LIK LAZER SİLAHI ÜRETTİ
« Yanıtla #27 : 02 Ağustos 2014, 20:22:38 »
Lazer teknolojileri konusunda çalışma var mı SSM de?

Evet var. Gazete haberinde okumustum.

https://www.youtube.com/watch?v=UjD-7bbfKKg
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2014, 20:23:41 Gönderen: Teskilati-Mahsusa »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
ABD "Yıldız Savaşları"nı başlattı!
« Yanıtla #28 : 11 Aralık 2014, 18:39:37 »
ABD "Yıldız Savaşları"nı başlattı!

ABD Deniz Kuvvetleri'nin Kasım ayında başarıyla test ettiği lazer silahının görüntüleri yayınlandı

ABD Donanması'nın Basra Körfezi'ndeki USS Ponce gemisine yerleştirilen lazer silah sistemi dört aylık test sürecinin sonunda beklentileri karşıladı. ABD Donanması, LaWS adı verilen lazer silah sisteminin atış talimi görüntülerini ilk kez yayınladı. ABD bu silahıyla bir anlamda Yıldız Savaşları'nı başlatmış oluyor.

Görüntülerde, son model lazer silahı hedef olarak seçilen bir botun üzerindeki patlayıcıyı başarıyla vuruyor. Ancak birçoklarının Yıldız Savaşları'ndan aşina olduğu lazer silahı, beklenenin aksine ses çıkarmıyor veya ışık topları göndermiyor.

Hedef botu başarıyla vuran lazer silah sisteminin, aynı şekilde bir uçağı veya insansız hava aracını vurabileceği belirtiliyor.
Tuğamiral Matthew Klunder, yaklaşık bir yıl önce USS Ponce gemisine yerleştirilen lazer silah sisteminin 40 milyon dolara mal olduğunu söyledi. Klunder, "Bu, yönlendirilmiş enerji silahları sisteminin ilk defa bir başka sistem üzerine konuşlandırılması" diğerek silahın önemine dikkat çekti.

30 kilovatlık silahın menzili şimdilik sadece 1 deniz mili olarak biliniyor. Silahın, ufak bir insansız hava aracını iki saniyede yok edebileceği belirtiliyor.

http://www.f5haber.com/dunya/abd-yildiz-savaslarini-baslatti-haberi-133409/?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 18:54:54 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ABD cehennem topunu hazırlıyor
« Yanıtla #29 : 14 Aralık 2014, 09:01:02 »
<a href="http://youtu.be/sbjXXRfwrHg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/sbjXXRfwrHg</a>

Gerçekten güzel. Hareketli hedeflere nokta atışı yapıyor. Teknenin arkasındaki platformu delip geçmiş gibi görünüyor. 6 metre kalınlığındaki çeliği bile delip geçebilmesi harika. Botun üzerindeki boruları da vurdu, uçan insansız hava aracını da!
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2014, 09:46:56 Gönderen: SKYWOLF »