Gönderen Konu: LAZER SİLAHLARI  (Okunma sayısı 16135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +0/-0
  • DefenceTurk.com
https://www.youtube.com/watch?v=bAilOZ1QZL4

Biraz mizahi de olsa, Çin hakkında çarpıcı bilgiler veren youtube kanalıdır...
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2015, 01:45:42 Gönderen: Muhozde »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
Lockheed Martin Lazer Silahını Denedi
« Yanıtla #21 : 09 Mart 2015, 13:04:41 »
Lockheed Martin Lazer Silahını Denedi

Lockheed Martin 30 Kilowat gücündeki fiber lazer silah sistemini başarıyla test ettiğini duyurdu.Bir kamyon üzerine yerleştirilen sistem (Advanced Test High Energy Asset -  ATHENA), bir milden fazla mesafede bulunan hedef aracın motoruna hasar vererek kullanılamaz hale getirdi. Test platformu olarak kullanılan aracın motorunun manifoldu lazer ışını ile kısa sürede yandı.

Lockheed Martin'in açıklamasına göre bu test; askeri uçak, helikopter, gemi ve kamyonlar için hafif ve dayanıklı lazer silah sistemleri sunmak için gerekli olan bir sonraki aşamanın habercisi.

Birden fazla tek modlu fiber lazer silah sistemi prototipi spektral ışın birleştirerek,  tek bir güçlü, yüksek kaliteli ışınını oluşturur.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
Hareketli Mini İHA Lazer ile İmha Edildi
« Yanıtla #22 : 24 Haziran 2015, 11:04:33 »
Hareketli Mini İHA Lazer ile İmha Edildi

MBDA Almanya, geliştirmekte olduğu lazer silahının testinde havada manevralar yapan bir mini insansız hava aracını vurarak imha etti. Schrobenhausen'de geçen ay gerçekleştirilen testte lazer sistemi;  saniyeler içerisinde 1.640 feet yükseklikte serbest olarak uçan mini insansız hava aracını tespit ederek izlemeye aldı ve başarıyla vurdu. Çalışmaların amacı tek bir lazer effektörle kısa süre içerisinde birden çok küçük ve çevik hava hedeflerini imha edebilmek.

Şirket yetkilileri sistemin, kötü amaçla kullanıbilecek olan küçük hava araçlarına karşı etkili olarak kullanılabileceğini  belirttiler. 2013 yılında bir seçim kampanyası sırasında bir mini İHA Almanya Başbakanı Angela Merkel'in  yaklaşık 20 feet kadar yakınına düşmüştü. Ekim ayından bu yana Fransa'da stratejik bölgeler üzerinde uçan 60 mini insansız hava aracı ihbarı gelmişti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +43/-50
Ynt: LAZER SİLAHLARI
« Yanıtla #23 : 24 Haziran 2015, 12:43:49 »
Lazer silahlarin gelistirilmesinde asil amac yildizlar savasi, yani satellite based laser. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
İngiltere Savaş Gemilerine Lazer Silahı Geliştiriyor
« Yanıtla #24 : 18 Eylül 2015, 13:20:01 »
İngiltere Savaş Gemilerine Lazer Silahı Geliştiriyor

Kraliyet Donanması 2020 yılına kadar bir savaş gemisine "Death Ray" lazer topunu monte etmeyi hedefliyor. Bir silah fuarında açıklama yapan Amiral Sir George Zambellas bu cümleyi kullandı.

ABD Donanması insansız hava aracı ve temsili düşman gemileri üzerinde lazer silahlarıyla başarılı denemeler gerçekleştirdi. İngiltere de bu denemelerin üzerine inşa etmek amacıyla daha az insan gücü gerektiren, daha yıkıcı ve daha çevik bir sistem geliştirmeye çalışıyor. İngiltere Savunma Bakanlığı bu yıl  Savunma Bilim ve Teknoloji Laboratuvarı'na (DSTL) bir prototip yapma talimatı verdi. Savunma Bakanlığı zaten 2017 yılında kara tabanlı bir lazer silah sisteminin testlerine başlanmasını hedeflemişti. Bunun üç yıl sonrası için de deniz araçlarında kullanımını düşünüyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
« Yanıtla #25 : 18 Eylül 2015, 13:35:19 »
Benzer bir gelişme de ABD Hava Kuvvetleri içerisinde var. Askeri yetkililere göre 2020 yılına kadar ABD Hava Kuvvetleri'ne ait bazı AC-130 uçaklarında lazer silahları kullanılmaya başlanılacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
Yüksek Enerjili Lazer Silahı Alman Savaş Gemisinde Denendi
« Yanıtla #26 : 20 Şubat 2016, 10:58:55 »
Yüksek Enerjili Lazer Silahı Alman Savaş Gemisinde Denendi

Rheinmetall ve Alman Silahlı Kuvvetleri, bir Alman savaş gemisi üzerindeki yüksek enerjili lazer silahının son testini tamamladı.
Test için 10 kilowat gücündeki yüksek enerjili lazer (HEL), MLG 27 hafif deniz silahına monte edildi. HEL sonra insansız hava araçları ve sabit kara hedeflerini dahil potansiyel hedefleri izlemek için kullanıldı.

Rheinmetall HEL; alçak, yavaş ve küçük hava tehditlerini etkisiz kılmak için tasarlanmıştır. Sistem, Eylül 2015 tarihinde Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Uluslararası fuarında sergilenmişti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
ABD, F-15 Üzerinde Lazer Silahı Deneyecek
« Yanıtla #27 : 21 Mart 2018, 17:37:08 »
ABD, F-15 Üzerinde Lazer Silahı Deneyecek

ABD Hava Kuvvetleri, bu yaz bir F-15 savaş uçağına monte edilen dron avlayıcı lazer sistemini test etmeye başlayacak. Denenecek sistem, Lockheed Martin'in  26 milyon dolarlık SHiELD programı kapsamında. Yaklaşık 50 kilovatlık bir çıkış gücü olan lazer, küçük insansız hava araçlarını veya füzeleri vurabilir.

Lockheed Martin, savaş jetleri için yüksek güçlü bir fiber lazer geliştirmek için çalışıyor. Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı'nda 26.3 milyon dolarlık bir sözleşme kapsamında, firma 2021 yılına kadar test etme planları ile uçaklar için yönlendirilmiş bir enerji sistemi tasarlayacak ve üretecek. Pentagon geçen yıl Lockheed Martin'le SHiELD (Self-protect High Energy Laser) adlı bir lazer programı için 26.3 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Buradaki fikir, uçağın insansız hava araçlarını veya seyir füzelerini imha etme yeteneklerini test etmek için bir hava aracı üzerine yaklaşık 50 kilovatlık bir çıkışa sahip  bir lazer sistemi yerleştirmektir.

Hava Kuvvetleri'nin bilim, teknoloji ve mühendislik sekreteri yardımcısı Jeff Stanley, “Bu yaz başlayacak olan testlerimiz var. Üstesinden gelmek zorunda olduğumuz, genellikle boyut, ağırlık, güç gibi bazı teknik zorluklar var” dedi.

Askeri lazer ışınları çıplak gözle görünmez. Bir hedefe bir ışını odaklayarak ve hızla ısıtarak yanmasına veya patlamasına neden olur.

Lockheed Martin ayrıca yüksek enerjili lazer ışınları kullanarak dronları vurabilen güçlü bir topu geliştiriyor. Şirket ABD Donanması'yla imzaladığı 150 milyon dolarlık bir sözleşme uyarınca, yeni silahları 2020 yılına kadar geliştirmeyi, üretmeyi ve test etmeyi planlıyor.

Savunma Bakanlığı, Lockheed Martin'in ABD Deniz Kuvvetleri için en yeni silahlarının;  gözetleme sistemi ile birlikte bir Yüksek Enerji Lazeri ve Entegre Optik göz kamaştırıcı üretmek üzere bir sözleşme yapacağı açıkladı. Yakın tarihli bir sözleşme kapsamında, Lockheed Martin karadan ve bir Arleigh Burke sınıfı destroyer için lazer silahları geliştirecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +64/-95
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 21 Mart 2018, 19:56:35 »
Sistemi biraz daha küçültüp hafiflettikleri zaman savaş ucaklarinida vurabilecekler.Bizim böyle lazer projemiz var mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +283/-40
« Yanıtla #29 : 21 Mart 2018, 22:09:14 »
Sistemi biraz daha küçültüp hafiflettikleri zaman savaş ucaklarinida vurabilecekler.Bizim böyle lazer projemiz var mi?

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=5662.0