Gönderen Konu: Patroller İHA  (Okunma sayısı 1955 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Patroller İHA
« : 28 Eylül 2015, 11:47:32 »
Patroller İHA

Fransa ve Mısır'ın Patroller İHA İşbirliği

Fransız Sagem firması ile Mısırlı AOI-Uçak Fabrikası, Mısır Savunma Bakanlığının gereksinimlerini karşılamak için Patroller gözetim insansız hava aracı sistemiyle ilgili özel bir ticaret ve sanayi işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Patroller insansız hava araçlarının son montaj işlemi Mısır'da gerçekleştirilecek. Anlaşma aynı zamanda sistem desteği ve devreye almayı da kapsıyor. AOI-Uçak Fabrikası aynı zamanda SAGEM'in insansız hava araçlarının işletilmesi ve bakımı konusunda personel yetiştirmek için Mısır'da özel bir eğitim merkezi gelişecek.

Sagem tarafından Fransa'da geliştirilen Patroller çok yönlü, uzun dayanıklılığa sahip bir taktik insansız hava aracı sistemidir. 250 kg ağırlığa kadar çoklu sensör yükü taşıyabilen araç; geniş bir yelpazede askeri ve güvenlik görevlerini yerine getirebilecek tasarıma sahiptir. 20.000 feet servis yüksekliğinde 20 saatten fazla uçabilir. Elektro-optik) pod, radar, elektronik harp (EH) sistemi, acil durum sinyali dedektörü ve otomatik tanımlama sistemi (AIS) gibi farklı sensörleri eş zamanlı olarak kullanır.

Tasarımı on yıla dayalı olan Patroller sistemi Afganistan'daki operayonları desteklemek için de kullanılıyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 12:59:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Fransa'dan Patroller Sözleşmesi
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2016, 11:23:33 »
Fransa'dan Patroller Sözleşmesi

Sagem Fransız Ordusu için Patroller İHA üretecek. Sagem ve DGA (Fransız Savunma Tedarik Ajansı), Fransız Ordusunda kullanılmak üzere 14 Patroller İHA için sözleşme imzaladı.

Sözleşmeye göre her birinde 5 insansız hava aracı bulunan iki Patroller sistemi, bu insansız hava araçlarını monitörlerle kullanmak için iki yer istasyonu ve ilgili iletişim cihazları üretilecek. Ayrıca dört ek uçak ve iki yer istasyonu da eğitim amaçlı kullanım için üretilecek.

Alman Ecarys (Stemme)  ile ortak olarak geliştirilen Patroller İHA, Fransa'nın 2004 yılından bu yana geçici olarak kullanmakta olduğu insansız hava aracı sistemlerinin yerini alacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com