Gönderen Konu: TAMİR Füzesi  (Okunma sayısı 2565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TAMİR Füzesi
« : 17 Mayıs 2016, 16:15:10 »
TAMİR Füzesi

ABD Ordusu, New Mexico White Sands Füze Poligon'unda 14 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği testler sırasında yeni fırlatma platformundan başarıyla bir Tamir füzesi ateşledi. Füze; Dolaylı Ateşten Korunma Yeteneği Artım 2-Önleme sisteminin mühendislik denemelerinin bir parçası olarak  başarıyla hedef dronu imha etti. Füzenin fırlatıldığı yeni fırlatma platformu; bir kamyon üzerine mont edilmiş ve aynı anda farklı hedefler için farklı önleme füzeleri içeren çok görevli lançerdi.

ABD Ordusunun verdiği bilgiye göre Tamir aslen füzeler, roketler ve havan toplarını imha etmek için geliştirilmiş bir füze. Aynı zamanda İsrail'in Demir Kubbe sisteminde de kullanılmaktadır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: TAMİR Füzesi
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2016, 16:30:14 »
Bizim de bu tip çok farklı görevler için farklı füzeler geliştirip, yine çok görevli bir lançer içerisinde kullanmamız lazım. Neredeyse her gün tepemize roketler, havanlar vs düşüyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: TAMİR Füzesi
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2016, 16:37:03 »
Bizim de bu tip çok farklı görevler için farklı füzeler geliştirip, yine çok görevli bir lançer içerisinde kullanmamız lazım. Neredeyse her gün tepemize roketler, havanlar vs düşüyor.

katılıyorum, bin nasihat bir musibet kadar etmediği şimdi görüyoruz,