Gönderen Konu: TEBER Güdüm kiti  (Okunma sayısı 16564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: TEBER Güdüm kiti
« Yanıtla #20 : 04 Ağustos 2016, 13:46:33 »
Şu an bildiğim kadarıyla insanlıları daha sokamadık ama İHA'larımız Suriye'de uçabiliyor. :-\

İha larda dahil Suriye hava sahasına herhangi bir hava aracı soktuğumuzu sanmam.Hele S400 den sonra hiç olmamıştır.Zira THK Suriye hava sahasına araç sokmadan,Som gibi uzun menzilli füzelerle emir verildiği takdirde emri en iyi şekilde yerine getirecek kudrete sahiptir.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı müstafi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 05 Ağustos 2016, 19:56:50 »
Genelde podlar asagi yukari 20km'ye kadar isaretleme yapabiliyor. Daha uzak mesafeler icin baska yontemler gerekir, mesela isaretlemeyi yapan bir IHA veya yerdeki oncu tim filan.

Forumdaki ilk mesajım bu başlığa nasipmiş...

Hocam Aselpod'un lazer işaretleme menzili 25 km. Aselflir 300 T'nin 20 km. Cats için 25 km.

Aselsan ürünü engerek için 10 km.

Bunun dışında Vestel Karayel, Bayraktar Tb-2, İnsanlı İstihbarat Uçağı,Gören ve Anka'da kullanılan flirlerin 10-20 km. arası lazerle hedef işaretleme kabiliyeti var.

« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 19:58:03 Gönderen: müstafi »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2016, 23:53:36 »
Bu resimde Teber'in arkasında Mig-29 olması tesadüf mü?

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2016, 23:57:01 »
Hayır Azerbaycan'a da satılacak muhtemelen.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Teber Güdüm Kiti'nde teslimat başlıyor
« Yanıtla #24 : 04 Temmuz 2018, 12:06:08 »
Teber Güdüm Kiti'nde teslimat başlıyor

ROKETSAN tarafından milli imkanlarla geliştirilen Teber Güdüm Kiti'nin test atışları başarıyla gerçekleştirildi. Akıllı bombaların TSK'ya teslimatı bu aydan itibaren başlanacak.

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve güdümsüz Mk-81 ve Mk-82 serisi bombalara takılan Teber Güdüm Kiti, söz konusu bombaları akıllı mühimmatlar haline getiriyor.

Lazer arayıcı başlık, güdüm kiti (ataletsel ölçüm birimi, küresel konumlama sistemi, füze bilgisayarı) ve kuyruk kanat komplesinden oluşan Teber Güdüm Kiti takılmış Mk-82 bombalarıyla 21-22 Haziran'da Konya-Karapınar'da atışlı testler yapıldı.

Testlerde, uçak 30 derece yukarı doğru tırmanırken, hareketli hedefe atış ve canlı harp başlığı atışları başarıyla gerçekleştirildi. Testlerde hedefler etkin şekilde vuruldu.

F-16 uçaklarına entegrasyon ve sertifikasyon faaliyetleri de başarıyla tamamlanan Teber Güdüm Kiti teslimatlarına bu aydan itibaren başlanacak. Sonrasında Teber Güdüm Kiti bulunan mühimmatlar F-16 platformuna takılarak operasyonlarda kullanılabilecek.

Böylece daha önce yurt dışından tedarik edilen mühimmatlar yerine yerli ve milli imkanlarla üretilen mühimmatlar kullanılmaya başlanacak.

Sahada hızlı entegrasyon

Teber, sahada kullanıcı tarafından çok hızlı şekilde bombaya entegre edilebiliyor.

Bomba gövdesi üzerinde bulunan gömlekler, stabilite ve kaldırma kuvveti sağlamasının yanı sıra terminal güdüm fazında da yüksek manevra kabiliyeti veriyor.

Teber'in modüler tasarımı, ekonomik ve yenilikçi özellikler sunuyor. Bombaların burun kısmına istenildiği zaman takılabilen yarı aktif lazer arayıcı başlık, silah sistemine hareketli hedefler karşısında hassas vuruş kabiliyeti kazandırıyor.

Lazer arayıcı başlık bölümüne, yaklaşma sensörü ekleme seçeneği bulunuyor.

Ayrıca, kuyruk bölümü, entegre edildiği bombaları tanıyabilme özelliğiyle lojistik açıdan kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve güdümsüz Mk-81 ve Mk-82 serisi bombaları akıllı mühimmatlar haline getiren Teber Güdüm Kiti’nün teslimatları bu ay başlayacak.

Lazer arayıcı başlık, güdüm kiti (ataletsel ölçüm birimi, küresel konumlama sistemi, füze bilgisayarı) ve kuyruk kanat komplesinden oluşan Teber Güdüm Kiti takılmış Mk-82 bombalarıyla 21-22 Haziran'da Konya-Karapınar'da atışlı testler yapıldı.

Testlerde, uçak 30 derece yukarı doğru tırmanırken, hareketli hedefe atış ve canlı harp başlığı atışları başarıyla gerçekleştirildi. Testlerde hedefler etkin şekilde vuruldu.

Yurt dışından tedarik edilen mühimmatların yerini alacak

F-16 uçaklarına entegrasyon ve sertifikasyon faaliyetleri de başarıyla tamamlanan Teber Güdüm Kiti teslimatlarına bu aydan itibaren başlanacak. Sonrasında Teber Güdüm Kiti bulunan mühimmatlar F-16 platformuna takılarak operasyonlarda kullanılabilecek.

Böylece daha önce yurt dışından tedarik edilen mühimmatlar yerine yerli ve milli imkanlarla üretilen mühimmatlar kullanılmaya başlanacak.

Sahada hızlı entegrasyon

Teber, sahada kullanıcı tarafından çok hızlı şekilde bombaya entegre edilebiliyor.

Bomba gövdesi üzerinde bulunan gömlekler, stabilite ve kaldırma kuvveti sağlamasının yanı sıra terminal güdüm fazında da yüksek manevra kabiliyeti veriyor.

Ekonomik ve yenilikçi özellikler sunuyor

Teber'in modüler tasarımı, ekonomik ve yenilikçi özellikler sunuyor. Bombaların burun kısmına istenildiği zaman takılabilen yarı aktif lazer arayıcı başlık, silah sistemine hareketli hedefler karşısında hassas vuruş kabiliyeti kazandırıyor.

Lazer arayıcı başlık bölümüne, yaklaşma sensörü ekleme seçeneği bulunuyor.

Ayrıca, kuyruk bölümü, entegre edildiği bombaları tanıyabilme özelliğiyle lojistik açıdan kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

(AA)
https://www.aksam.com.tr/ekonomi/teber-gudum-kitinde-teslimat-basliyor/haber-751208
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 04 Temmuz 2018, 13:18:29 »
Teberin F35 uçaklarına takılması için bir çalışma varmı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #26 : 22 Aralık 2018, 21:45:53 »

20+ adet Teber-82'nin kabulü gerçekleştirilmiş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2019, 13:36:14 »
Alıntı
Suudi Arabistan F-15’lerine Teber güdüm kiti.

Kraliyet Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’ne (RSAF) ait F-15SA tipi savaş uçaklarına, Roketsan tarafından geliştirilen yerli Teber güdüm kiti entegre edildi.
https://www.savunmasanayist.com/haberler/suudi-arabistan-f-15lerine-turk-muhimmati/amp/?__twitter_impression=true

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 08 Kasım 2019, 17:24:15 »
Alıntı
Çin üretimi savaş uçağına Roketsan pençesi.

Bangladeş Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan savaş uçaklarına, Roketsan tarafından geliştirilen TEBER Güdüm Kiti entegre edilecek.

Konuyla ilgili olarak SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Bangladeş Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan Chengdu F-7BG savaş uçaklarına, Türkiye’nin önde gelen roket ve füze sistemleri üreticisi şirketi olan Roketsan tarafından geliştirilen TEBER Güdüm Kiti entegre edilecek.

Ağustos 2019’da başlatılan entegrasyon faaliyetleri, Çin merkezli Chengdu Aircraft tarafından üretilen F-7BG savaş uçağında akıllı bombayı bırakacak bir kabiliyet olmadığı için farklı bir şekilde yürütülecek. Bu kapsamda, Roketsan tarafından geliştirilen ve uçağa takılı mühimmatı akıllı olarak ayırt edebilen S-KİT de Bangladeş Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan Chengdu F-7BG uçaklarına entegre edilecek. F-7BG savaş uçaklarından, 2019 yılı sonuna kadar 1 veya 2 adet TEBER mühimmatının test atışının yapılması planlanıyor.

Bangladeş Hava Kuvvetleri envanterinde, 30 adetten fazla F/T-7BG savaş uçağı bulunmakta.
https://www.savunmasanayist.com/haberler/cin-uretimi-savas-ucagina-roketsan-pencesi/amp/?__twitter_impression=true

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 08 Kasım 2019, 17:32:27 »
Alıntı
Çin üretimi savaş uçağına Roketsan pençesi.

Bangladeş Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan savaş uçaklarına, Roketsan tarafından geliştirilen TEBER Güdüm Kiti entegre edilecek.

Konuyla ilgili olarak SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Bangladeş Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan Chengdu F-7BG savaş uçaklarına, Türkiye’nin önde gelen roket ve füze sistemleri üreticisi şirketi olan Roketsan tarafından geliştirilen TEBER Güdüm Kiti entegre edilecek.

Ağustos 2019’da başlatılan entegrasyon faaliyetleri, Çin merkezli Chengdu Aircraft tarafından üretilen F-7BG savaş uçağında akıllı bombayı bırakacak bir kabiliyet olmadığı için farklı bir şekilde yürütülecek. Bu kapsamda, Roketsan tarafından geliştirilen ve uçağa takılı mühimmatı akıllı olarak ayırt edebilen S-KİT de Bangladeş Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan Chengdu F-7BG uçaklarına entegre edilecek. F-7BG savaş uçaklarından, 2019 yılı sonuna kadar 1 veya 2 adet TEBER mühimmatının test atışının yapılması planlanıyor.

Bangladeş Hava Kuvvetleri envanterinde, 30 adetten fazla F/T-7BG savaş uçağı bulunmakta.
https://www.savunmasanayist.com/haberler/cin-uretimi-savas-ucagina-roketsan-pencesi/amp/?__twitter_impression=true

Muhtemelen doğu paktına ait bir free fall bombaya entegre ederler. Acaba uçağa nasıl nato standartı bir kiti takacaklar. Bu tarz tecrübeler muhtemel bir alımda doğu uçaklarına yerli silahları entegre etme konusunda avantaj sağlar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;