Gönderen Konu: Pilatus PC-9  (Okunma sayısı 1961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pilatus PC-9
« : 13 Ağustos 2015, 10:15:14 »
Pilatus PC-9

Ürdün'ün Tercihi PC-9

Pilatus şirketinin yaptığı duyuruya göre Ürdün Kraliyet hava Kuvvetleri eğitim uçağı olarak PC-9 turboprop uçağını tercih etti. Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri Ocak 2017 tarihine kadar dokuz adet PC-9 M uçağına sahip olacak. Mali detayları belirtilmeyen anlaşmaya uçuş simülatörü, eğitim ekipmanları ve lojistik destek paketi de dahil.

Bir turboprop motora sahip olan PC-9M saatte 338 mil hıza ulaşabiliyor. Uçağın menzili de 955 mil. Pilatus 1985'den beri 250'den fazla PC-9 uçağı üretti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Avustralya emekli ettiği PC-9’ları satışa çıkardı
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2020, 19:28:27 »
Avustralya Hava Kuvvetleri tarafından uzun yıllar pilot eğitiminde kullanılan ve emekli edilen 18 adet Pilatus imalatı PC-9 tipi uçak satışa çıkartılıyor. 6-19 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak açık artırmada 18 adet PC-9 uçağı yedek parçaları ile satılacak.

Eğitim uçağı ihalesi yapan Avustralya, Pilatus imalatı PC-21'leri seçmişti. İsviçre'de üretilen toplam 49 PC-21 uçarak Avustralya'ya teslim edilmişti.

Açık artırmada ayrıca 4 adet Schleicher ASK21 planörü ile hiç uçuş yapmamış bir adet UH-60 Blackhawk gövdesi de satışa çıkartılacak.

http://www.kokpit.aero/pc9-avustralya-satilik