Gönderen Konu: GOWIND Sınıfı Korvetler  (Okunma sayısı 11382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: GOWIND Sınıfı Korvetler
« Yanıtla #20 : 08 Temmuz 2020, 11:58:45 »
Hocam paramız mı yok hemen size açıklayayım.
Geçen ünlüler için konserlere 30 Milyon TL
Kanal İstanbul için 70+ Milyar TL
Filistin'e gönderilen 35 Milyon TL
Buraya daha yazar yazar doldururum hocam paramız var ama nereye var.

+1 Eee ben de bunu diyorum... Akıllı devlet parasını güzel kullanır. Dünya savaşlarına bakın , adamlar önce silahlanmış sonra maceraya atılmış.
Biz tam tersi önce maceraya atılıyoruz(Akdeniz enerji olayı) sonra "Aaa bize bu bölgede tutunabilmek için hhs lazım, hava savunma gemisi lazım,stovl uçak lazım vb" deyip sonra silahlanmaya çalışıyoruz.

Adamlarla Akdeniz havzasında kapışmaya karar veriyorsun hava savunma gemilerin 60 senelik gemiler.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2020, 11:59:45 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 08 Temmuz 2020, 12:13:58 »
Aşırı paraya da gerek yok aslında donanım bazında 3 hamle ve platform bazında 3 hamle bizim donanmayı aşırı rahatlatır.

Donanım :
1. Siperlerin şu an eldeki mk-41 vls'lerden atılabilecek boyutlarda olması veya onlara uygun min 70-90 km menzilli başka bir füze. Eldeki tüm gemilere hava savunma kabiliyetini sınırlı da olsa kazandırır.

2. Nükleer, Biyolojik, Kimyasal başlık kapasteli ve mevcut denizaltılardan torpido kovanından atılabilecek bir gezgin füzesi, second strike özelliği sağlar.

3. Atmaca'nın kara saldırı kabiliyetlerinin arttırılması. Takıldığı her gemiye kara saldırı kabiliyeti kazandırır.

Platform :

1- İ sınıfını 32x vls'ye çıkarıp radar donanımını smart-s değilde arkada tek yönlü dönebilir s band teirs + mar-d x band yapıp bu gemileri tüm tersanelerde aynı anda üretime başlatmak ve hızlıca bitirtmek. Gerekirse gemileri Çinlilere ürettirelim.

2- Milgemlerdeki ramlar yerine veya yan taraflarına 4x veya 8x vls yerleştirip g-40 kapasitesi kazandırıp Milgemleri stop gap genel maksat gemisi yapmak.

3- Milgemler yerinre görev yapacak yonca onuk dizaynı gibi ancak karinaya monte sonar ve torpido taşıyan 70 metre 3000 nm menzilli maliyeti etkin bir Denizaltı harbi korvetinden 4 adetini küçük tersanelere yaptırmak.

Reis sınıflarınında gelmesiyle 3-4 senede donanma inanılmaz bir dönüşüme ve kabiliyet arttırımına sahip olur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #22 : 08 Temmuz 2020, 12:14:39 »
4 tane Milgem yaptık sadece boyunu uzatıp vls eklicez vb ne kadar zor olabilir ki

Bir iki örnek vereyim. TCG Osmangazi (Nl-125) bir mühendislik hatası sebebiyle 4 yıl görev yapamadı. Geminin denge ve ağırlık merkezi hesaplarını bir türlü tutmadı. Uzun uğraş ve eklemeler ile gemi aktif olabildi. Diğer taraftan 214 Reis sınıfı denizaltılarda standart dışı 1.5 metre uzunluk istedik. SSM ile Alman HDW-MFI konsorsiyumu oturdu 1 yıl pazarlık yaptılar. Sözleşmeden sonra 2 yıl da yeniden tasarım mühendislik  için zaman harcandı. Yine CN-235 DK uçaklarına bir türlü su bombasını entegre edemedik. Uçaklarda bu sistemden feragat edildi. Yani kolay değil bu işler.

Ama projelerin yavaşlamasının sebebi bu değil tamamen bütçe.. Çok fazla projeyi aynı anda yürütüyoruz. Sırf ÇAFRAD için ASELSAN, METEKSAN ve TÜBİTAK'ın ayırdığı mühendis, tesis ve zamanı bir araştırın. Faz 1 Faz 2 ilerledikçe seviniyoruz ama bunlar hep para ile oluyor. Yoksa ABD den hazır Aegis SPY-1 radar suiti ve SM-2 alıp şimdiye kadar TF-2000 ni aktif ederdik. Hemde az maliyetle.

DNZK tarihinin en aktif dönemini yaşıyor. Muharip gemi ve denizaltıların büyük çoğunluğu görevde. Mavi Vatan diyorsan kendini ve bayrağını sahada göstermek zorundasın. Bunlar hep maliyet.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 08 Temmuz 2020, 12:15:14 »
Arkadaşlar, I-Firkateyn, korvet gemi bunlar ciddi tehdit değil. Artık modern savaşlarda belirleyen güç hava kuvvetleri. Havada güçlüyseniz konu kapanıyor. Bizim elimizde tamı tamına 240 F-16 var. Ve bu uçaklar Tanker filo ve Awacs uçakları ile destekleniyor. Yetişmiş personele sahibiz. Ve elimizde 120C7, Slam Er, Som gibi etkili mühimmatlarımız var. Yani güçlü bir ülkeyiz. Inanın Yunan bizim gemimizden çekinmiyor. Vu saydığım modern hava kuvvetlerimizden çekiniyor. Bizde aynı şekilde Yunan gemisinden korkmuyoruz. Bu gemileri gözünüzde çok büyütüyorsunuz. Uçaklara karşı çok zayıflar. Denizaltılara karşı çok savunmasızler. Hava savunma harbi gemilerini ayırıyorum onlar etkili ama Doğu Akdenizde rakiplerimiz böyle çapta bir gemide elde edemezler. Bizim yapmamız gereken Nokta hava savunma sistemleri ile hava üyelerimizi daha korunaklı hale getirmek çünkü o uçakların her biri altın değerinde. 500 Som ve 500 120C7 'nin karşılığı Gökdoğan BVR üreterek ve mevcut filomuzu AESA modernizasyonuna sokmak. SOJ gibi EH uçaklarımıza bir an evvel kavuşmamız gereklidir. Yapılması gereken budur yoksa İ'ymiş, Ada imiş bir yere varamazsınız. Karşı tarafta aynı şekilde. İsrail bunu biliyor ve ona göre hareket ediyor. Tabiki de gemide üretelim ama mevcut donanmamız bu haliyle bile doğu akdenizde ve Orta Akdenizde varlık göstermeye yeter. Düşünsenize Meteor yüklü Euro fighter Teacher 3 uçurduğunuzu doğu akdenizde. Gelişmiş AESA radar sayesinde tespit ve angajman imkânı, Meteor ile bitirici darbe. İşte olay budur. Sonrası o gemiler zaten teker teker etkisiz hale getirilir. Akdoğan füzesi açıklandı. SN Hakan kılıç Meteor , 120D Amraam gibi bir füze olabilecegini söylüyor. F-16'yla bile bu füze çok iş görür. MMU + böyle bir füze oyun değiştirici olacaktır. Biraz büyük düşünelim. Bırakalım onlar denizci kültürü olamadıkları halde Rusya, Almanya, Fransa, italya hepsinden gemi alarak çorba gibi donanma oluştursun biz işimize bakalım.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #24 : 08 Temmuz 2020, 12:34:56 »
gemide üretelim ama mevcut donanmamız bu haliyle bile doğu akdenizde ve Orta Akdenizde varlık göstermeye yeter.

+1
Bazı kabiliyet eksiklikleri olsa da mevcut 16 Firkateyn, 10 Korvet ve 12 Denizaltı ile gayet aktifiz.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #25 : 08 Temmuz 2020, 13:15:26 »
Arkadaşlar, I-Firkateyn, korvet gemi bunlar ciddi tehdit değil. Artık modern savaşlarda belirleyen güç hava kuvvetleri. Havada güçlüyseniz konu kapanıyor. Bizim elimizde tamı tamına 240 F-16 var. Ve bu uçaklar Tanker filo ve Awacs uçakları ile destekleniyor. Yetişmiş personele sahibiz. Ve elimizde 120C7, Slam Er, Som gibi etkili mühimmatlarımız var. Yani güçlü bir ülkeyiz. Inanın Yunan bizim gemimizden çekinmiyor. Vu saydığım modern hava kuvvetlerimizden çekiniyor. Bizde aynı şekilde Yunan gemisinden korkmuyoruz. Bu gemileri gözünüzde çok büyütüyorsunuz. Uçaklara karşı çok zayıflar. Denizaltılara karşı çok savunmasızler. Hava savunma harbi gemilerini ayırıyorum onlar etkili ama Doğu Akdenizde rakiplerimiz böyle çapta bir gemide elde edemezler. Bizim yapmamız gereken Nokta hava savunma sistemleri ile hava üyelerimizi daha korunaklı hale getirmek çünkü o uçakların her biri altın değerinde. 500 Som ve 500 120C7 'nin karşılığı Gökdoğan BVR üreterek ve mevcut filomuzu AESA modernizasyonuna sokmak. SOJ gibi EH uçaklarımıza bir an evvel kavuşmamız gereklidir. Yapılması gereken budur yoksa İ'ymiş, Ada imiş bir yere varamazsınız. Karşı tarafta aynı şekilde. İsrail bunu biliyor ve ona göre hareket ediyor. Tabiki de gemide üretelim ama mevcut donanmamız bu haliyle bile doğu akdenizde ve Orta Akdenizde varlık göstermeye yeter. Düşünsenize Meteor yüklü Euro fighter Teacher 3 uçurduğunuzu doğu akdenizde. Gelişmiş AESA radar sayesinde tespit ve angajman imkânı, Meteor ile bitirici darbe. İşte olay budur. Sonrası o gemiler zaten teker teker etkisiz hale getirilir. Akdoğan füzesi açıklandı. SN Hakan kılıç Meteor , 120D Amraam gibi bir füze olabilecegini söylüyor. F-16'yla bile bu füze çok iş görür. MMU + böyle bir füze oyun değiştirici olacaktır. Biraz büyük düşünelim. Bırakalım onlar denizci kültürü olamadıkları halde Rusya, Almanya, Fransa, italya hepsinden gemi alarak çorba gibi donanma oluştursun biz işimize bakalım.

Güzel diyorsun da karşında sadece bir ülke yok! Bu saydığın yeteneklerin hepsi karşındaki ülkelerde de var. Onların toplamı senin kapasitenden de fazla!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 08 Temmuz 2020, 13:30:22 »
Evet tek tek başedersin ama rakiplerimiz birleşirse bu dışlanmışlığımızla bizi mahvederler...

Bize sadece silah değil müttefik lazım.

Libya'ya bakın , uçağımız var konuşlandıracak ülke bulamıyoruz. Tunus,cezayir vb. hiçbiri yanaşmıyor uçak konuşlandırmamıza.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 08 Temmuz 2020, 13:44:16 »
Onların toplamı bizden fazlaysa o zaman oyun değiştirici sistemlere ihtiyacımız var. 4  i Fırkateyn üretmemiz hiç birşey değiştirmez. Mısırın 4 Gowind alması gibi. Bütün Yunan donanmasını biç hesap ettiğimizi bile hatırlamıyorum. Hep elinde ki F-16'lardan mirage-2000 uçaklarının Scalp kabiliyetinden konuşuyoruz. Örneğin Mısır Freem gemisine Aster 30 koyar Scalp Naval kabiliyeti ekler o zaman ciddiye alırım. Israil F-35 uçaklarını ciddiye alırım. Hepsi yeni kabiliyetler. Çoğu oyun değiştirici sistemler. Bizde Ada, I sınıf üreterek tehdit olamayız. Tank, top üreterek tehdit olamayız. Yeni kabiliyetler gerekli diyorum ben. Bak İsrail korvet gemisine barak 8 koymuş 100 km de hava savunma yapabiliyor. Ve bunu bir korvet ile yapıyor. İşte bizim bu tür yenilikçi, oyun değiştirici yaklaşımla yaklaşmamız gerekir olaya. Çafrad + Siper / MMU + Meteor( Akdoğan İnşÂllah öyledir) bunlar oyun değiştirici yaklaşımlar. Bu tür şeyleri göremezsini o ülkelerde. Yoksa yarışın sonu yok. Sen 300 F-16 alırsın onlar 500 alır. Sen 500 alırsın o ittifak 700 ile karşına çıkar. Biryerde onların ulaşamadığı teknolojilerle oyunun kuralını değiştirerek karşısına çıkacaksın. İşte o zaman başarılı oluruz. Ben şu kadar uçak , gemiden ziyade yepyeni kazanımlar yepyeni kabiliyetlerden söz ediyorum.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2020, 13:48:04 Gönderen: Mermi »

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 08 Temmuz 2020, 14:03:52 »
Artık günümüzde uzmanlaşma anlayışı değişti. Korvet deyince biz kıyı savunması yapacak gemi düşünüyoruz , İsrail korveterine hava savunma füzesi Barak-8ER koyup  bizim gabya hava savunma fırkateynlerden daha iyi hava savunması yapıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #29 : 08 Temmuz 2020, 14:17:26 »
Onların toplamı bizden fazlaysa o zaman oyun değiştirici sistemlere ihtiyacımız var. 4  i Fırkateyn üretmemiz hiç birşey değiştirmez. Mısırın 4 Gowind alması gibi. Bütün Yunan donanmasını biç hesap ettiğimizi bile hatırlamıyorum. Hep elinde ki F-16'lardan mirage-2000 uçaklarının Scalp kabiliyetinden konuşuyoruz. Örneğin Mısır Freem gemisine Aster 30 koyar Scalp Naval kabiliyeti ekler o zaman ciddiye alırım. Israil F-35 uçaklarını ciddiye alırım. Hepsi yeni kabiliyetler. Çoğu oyun değiştirici sistemler. Bizde Ada, I sınıf üreterek tehdit olamayız. Tank, top üreterek tehdit olamayız. Yeni kabiliyetler gerekli diyorum ben. Bak İsrail korvet gemisine barak 8 koymuş 100 km de hava savunma yapabiliyor. Ve bunu bir korvet ile yapıyor. İşte bizim bu tür yenilikçi, oyun değiştirici yaklaşımla yaklaşmamız gerekir olaya. Çafrad + Siper / MMU + Meteor( Akdoğan İnşÂllah öyledir) bunlar oyun değiştirici yaklaşımlar. Bu tür şeyleri göremezsini o ülkelerde. Yoksa yarışın sonu yok. Sen 300 F-16 alırsın onlar 500 alır. Sen 500 alırsın o ittifak 700 ile karşına çıkar. Biryerde onların ulaşamadığı teknolojilerle oyunun kuralını değiştirerek karşısına çıkacaksın. İşte o zaman başarılı oluruz. Ben şu kadar uçak , gemiden ziyade yepyeni kazanımlar yepyeni kabiliyetlerden söz ediyorum.

+1
Her birinizden böyle yenilikçi, sorunlara çözüm öneren düşünceler bekliyorum.

Bize sadece silah değil müttefik lazım.

+1
Kesinlikle!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com