Gönderen Konu: Tek er tarafından kullanılan omuzdan atilan tanksavar / fuze  (Okunma sayısı 12071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tek er tarafından kullanılan omuzdan atilan tanksavar / fuze
« Yanıtla #31 : 21 Temmuz 2023, 14:15:22 »
İşte bende bundan korkuyorum personele yani sahadaki askere ne istediğini sormadan,ben bunu yaptım al kullan demek en kötü zihniyet...

Askere sorsan RPG7 istemez hafiflik ister...

Asker, alıştığı RPG-7'yi hafifletilmiş şekilde ister.  ;)

"Modernize edecek 1-2 dokunuş" derken, hafifletmeyi ve isabeti artırmayı kast etmiştim. Öncelikle atıcı hafifletilmeli ve üzerinde picatiny rayları da olmalı ki eklentileri kolayca takılabilsin. Hedefe atılacak roketin isabet oranını artıracak ucuz yollu güncellemeler de pek ala mümkün.

Böylece halihazırda RPG-7 kullanmayı benimsemiş askerler, uyum sorunu da çekmeden, muharebe etkinliklerini artırabilirler.
+1

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tek er tarafından kullanılan omuzdan atilan tanksavar / fuze
« Yanıtla #32 : 21 Temmuz 2023, 14:25:26 »
https://airtronic-usa.com/products/airtronic-rpg-7-usa/

Al kullan

Aynen sn Mehmet 75 bu tarzda mümkünse daha hafif bir RPG7 bunun ağırlığı orjanili ile aynı diyebiliriz tek fark klasik dürbün yerine picatiny Raul kullanarak çeşitli dürbünler kullanmasını sağlar..

Ama bize gerçekten hafif kanister atıcı vesaire lazım..

Arkadaşlar Arazi ve dağlık yerler nefes alınması zor yerlerdir.Yüksek rakımlı, ağaçsız,taşlık,kayalık dağlık arazilerde RPG7 nişancısı olmak gerçekten işkence

Düşünün 10-15 kg ekstra yük ile 50-60 km yürüdüğünüzü düşünün...

Eskiden yürünüyordu G.doğuda şimdi durum nedir bilmiyorum ....

Kendinizi bu askerler yerine koyun..

RPG7 için tıpkı namlulu sistemleri hafifletmek için kullanılan kompozit gövde kullansak acaba hafifler mi?

Bence denemek lazım
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2023, 14:30:08 Gönderen: Denizci16 »