Gönderen Konu: Type 26 Küresel Savaş Gemisi  (Okunma sayısı 11981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Type 26 Küresel Savaş Gemisi
« Yanıtla #20 : 24 Haziran 2019, 00:14:06 »
Gemi güzelde, fiyat abartı cidden. 70 Milyar ile donanma kurarsın be hadi onu geçtim 15 tane az bile,ilginç.
İngiltere kraliçesi , ingilterenin kraliçesi olmakla beraber  iskoçya, galler. kuzey irlanda,kanada ve avustralya'nın hem sembolik devlet başkanıdır hemde bu ülkelerde sözü oldukça geçer..Kanada'nın bu gemiyi yaptıracak en başta amerika olmak üzere birçok ülke varken neden İngiltereye yaptırıyor sanıyorsun :D Bu devletler bizim kardeş dediğimiz Azerbaycan - Türkiye ilişkisinden daha baglılar birbirlerine... Bu çark Çanakkalede bile işledi. Emperyalist İngilizler bize karşı konuyla alakası olmayan Avustralyalıyı , yeni zelandalıyı , İrlandalıyı savaştırdı. İngiltere kralı/kraliçesi istedikten sonra evlatları ölüme yollanan ülkeler için 70 milyar dolar nedir ki , para lazım ingiltereye.

Hocam bence onun onla pek bir alakası yok . Çünkü adamlar aynı zamanda juan carlos lhd lerini ispanyadan yine ispanyollardan alvaro de bazan temelli gemi, fransızlardan shortfin barracuda uzun menzilli aip denizaltı temin ediyor. Ve çoğu gemileride lisans altı üretmek istiyorlar.

Bu arada maliyetler sadece type 26 değil denizaltılar falan içinde fazla gözüküyor. Ancak Avusturya bir ada devleti deniz kuvvetleri hat safhada önemli o yüzden bu maliyetleri karşılıyorlar.  Tabi type 26'larda oldukça vaatkar gemiler. Bizim bile bir ara ilgimizi çekti. Milli sanayimiz olmasa alvaro de bazana- Type 26 ikilisinin bizde de şansı yüksek.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #21 : 24 Haziran 2019, 00:22:40 »
Avustralya bir ada devleti ama madenlerine Çinli sirketler yatirim yapiyor. Abd'nin homurdanmalarini da -simdilik- duymazliktan geliyorlar. Belki de bu yuzden Abd onlara Kanada kadar guvenmiyor. Ama vurucu hamle Japonya'dan geldi. Japonlar AB ile gumruk birligi anlasmasi imzaladi  ;)

Neyse 15 gemi icin 70 milyar dolar gayet normal. 2008'den beei abd'nin ne kadar para bastigi bilinmiyor. Ama avm'lerde en ucuz nike ayakkabi 400 tl. Fiyat normal ama rakam az. Kanada gibi iki okyanus'a komsu bir ulke bir 15 adet daha sikacaktir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 24 Haziran 2019, 00:48:54 »
Elin oglu bu 15 fırkateyni 5-10 yılda inşaa eder toplar paketler gönderir bizde 10 yılda 3 milgem yapalım kafam bozuluyor. İ sınıfından da ses çıkmıyor durmuştur kesin. Zaten bu gemi inşaanın başında kim varsa ülkede birşey olsada gemi inşaatını durdurayım diye bekliyor heralde bi hızlanmadı. Hayır 4 tane milgem yaptın , İ sınıfı Milgemin hemen hemen aynısı  hızlanmak için 100 tane mi yapman gerekiyor anlamıyorum ki. Neyini kavrayamadılar hala şaşırıyorum. Yabancı ülkele riçin bir fırkateynin inşaa süresi 2 yıl. Bizde 4-5 yıla uzuyor. Bir Allahın kuluda "aga siz hayırdır yatıyonuz mu" demiyor mu bunlara.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2019, 00:49:53 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 24 Haziran 2019, 09:48:50 »
Kanadanin 15 Firkateyn icin 70 milyar konusu ilgimi cektigi icin nette bir arastirma yaptim ve sizlerin de ilgisini cekebilecegi icin paylasiyorum.

Oncelikle soz konusu ulke kanada belirtilmekte olan rakam da kanada Dolari. "1 CD> 0.76 USD"
kanada dolari UDS karsisinda erozyana ugramakta oldugundan fiyat da ona gore uyarlanmis. Ekte linkini paylasmakta oldugum dokuman 2017 yilinda kanada parlemontosuna sunulmak uzere hazirlanmis ingilizce bir dokuman. "Saife 6 >sonrasi taplolar fiyatlandirma ile ilgili"

Fiyat kirimi sunlari icermekte:
ARGE Calismasi,Iki Yillik yedek parca,Sonraki yillar icin yedek parca,Silah donanim cephane,Tesisler,Dokumantasyon,egitim....

https://www.pbo-dpb.gc.ca/web/default/files/Documents/Reports/2017/CSC%20Costing/CSC_EN.pdf

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #24 : 24 Haziran 2019, 10:29:28 »
15 fırkateyn için 70 milyar kanada doları da fazla değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 24 Haziran 2019, 10:38:44 »

kanimca meblag abartili "kisisel gorusum" Bu isin tumu olmasa da bir kismini ,9 bizim tersanelerde yapma imkani y9okmu ? tabii daha iyi fiyat ile" :)
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2019, 10:59:47 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 24 Haziran 2019, 12:03:31 »

kanimca meblag abartili "kisisel gorusum" Bu isin tumu olmasa da bir kismini ,9 bizim tersanelerde yapma imkani y9okmu ? tabii daha iyi fiyat ile" :)

Kendi tersanelerinde yapmayı düşünüyorlar gemilerin bir kısmını zaten.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 24 Haziran 2019, 17:58:42 »
Tartışmaya felan gerek yok İngilizler bu ihalede Kanadalıları iyice bir "Keptirmişler." ;D

Biz o parayla 40 tane TF-2000 yaparız... 20 yıl da bu 40 gemiyi idame ettiririz...

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 24 Haziran 2019, 19:26:56 »
Arkadaşlar bu gemilerin pahalı olması normal . Biz milgemi yaptığımız, İ sınıfını yapıyor olduğumuz ve Tf-2000 gibi gemileri projelendirdiğimiz için bize normal ve sıradan geliyor ama bu gemiler donanma teknolojinin tepe noktasını oluşturan teknolojiler.

Unutmayın hala ikinci el perry sınıfı gemilere bel bağlayan eskiden knox kullanmış bir ülkeyiz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 24 Haziran 2019, 19:45:40 »
TF-2000 ; donanma teknolojilerinin tepe noktasını oluşturmayacak mı? Biz TF-2000'leri 750 milyon dolara maletmeyi hesaplıyoruz....

Hadi sizin gönlünüz de olsun da bir fırkateyn maliyeti 3,7 milyar dolar etmez  sayın dostum... Kanadalıların da bu kadar aptal olduğunu sanmıyorum...
Acaba biz mi yanlış bilgilendiriliyoruz yoksa anlaşmanın kapsamında halka açıklanmayan başka şeylerde mi var?