Gönderen Konu: SR-10  (Okunma sayısı 3073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
SR-10
« : 15 Şubat 2016, 20:37:09 »
SR-10

Yeni Rus Eğitim Jeti İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

! No longer available

Rusya'nın yeni ileriye eğik kanatlar jet eğitim uçağı SR-10 ilk uçuşunu yaptı.

Rus özel tasarım bürosu 'Modern Havacılık Teknolojileri'; tek motorlu, tamamen kompozit olan uçak SR-10'u geliştirmiştir. KB SAT denilen özel bir Rus tasarım bürosu tarafından geliştirilen uçak öne doğru eğik kanatlara sahip. Bu kanat tipi iniş ve kalkışlarda performans kararlılığı sağlıyor.

Uçuş temellerini öğrenmek için oldukça uygun olan SR-10 uçağı, prototip uçuş testlerini Kaluga bölgesindeki Oreshkovo havaalanında gerçekleştiriyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
SR-10 Eğitim Uçağının Üretimi 2017'de Başlıyor
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2016, 12:59:07 »
SR-10 Eğitim Uçağının Üretimi 2017'de Başlıyor

Rus şirketi Modern Havacılık Teknolojileri (KB SAT), 2017 yılında yeni SR-10 tek motorlu hafif akrobasi jet eğitim uçağının üretimine başlamayı planlıyor. İlk uçağın üretimi 2017 yılı sonunda yapılacak. Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı 2018-2019 planlarına göre yaklaşık 20 eğitim uçağının test için teslim edilmesi gerekiyor. Bu testler sonunda seri üretime geçilmesi düşünülüyor.

SR-10 uçağı, gelecekteki askeri savaş uçağı pilotları ve amatör pilotlar için temel ve orta uçuş eğitimi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Monoplane jet eğitim uçağı, modern kompozit malzemeden imal edilmiştir. Yüksek rakımlarda akrobasi manevraları sırasında güvenliği artırır aerodinamik tasarıma sahiptir. 9,59 m uzunluğa ve 8,40 m  kanat genişliğine sahiptir. Gövde orta bölümüne takılan ana kanatlar, 10 ° 'lik bir açıyla öne hareket eder.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: SR-10
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2018, 11:00:06 »
Alıntı

Rusya, SR-10 jet eğitim uçağı projesini askıya aldı. Rus hükümetinin SR-10'un seri üretimi için kaynak ayıramadığı, yeterli para ayrıldığında seri üretimin başlayacağı bildirildi.
https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1040871315492745216

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: SR-10
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2020, 23:22:22 »