Gönderen Konu: Türk ve Suudi Jetleri Konya'da Hava Savunma Eğitimi Yapacak  (Okunma sayısı 1839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Türk ve Suudi Jetleri Konya'da Hava Savunma Eğitimi Yapacak
Genelkurmay, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki askeri eğitim ve işbirliği kapsamında önceden planlanan Hava Savunma Eğitimi'nin 15-19 Şubat'ta Konya'da yapılacağını açıkladı.

Türk ve Suudi Jetleri Konya'da Hava Savunma Eğitimi Yapacak, System.String[]

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının günlük faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki askeri eğitim ve işbirliği kapsamında önceden planlanan Hava Savunma Eğitimi'nin 15-19 Şubat'ta Konya'da yapılacağını açıkladı. Eğitimlere Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'ne ait altı F-15 uçağının da katılacağı bildirildi.

"BATI KARADENİZ'DE KARAKOL İCRA ETTİ"

Buna göre, Karadeniz Uyumu Harekatı'nda görevli TCG Turgutreis, Batı Karadeniz'de karakol icra etti. Karadeniz Uyumu Harekatı'nda görevli bir deniz karakol uçağı, Karadeniz'in uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu yaptı.

"13 GEMİ SEYİR İCRA ETTİ"

NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2'de görevli TCG Barbaros, Ege Denizi'nde Etkin Çaba Harekatı icra etti. TCG Dolunay, Ege Denizi'nde karakol faaliyeti yürüttü. Harekat eğitim faaliyetlerinde toplam 13 geminin seyir icra ettiği bildirildi.

"SUUDİLERE AİT F-16'DA İŞTİRAK EDİYOR"

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 14 F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildi. Açıklamada, " Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki askeri eğitim ve iş birliği kapsamında önceden planlanmış olan Hava Savunma Eğitimi, 15-19 Şubat 2016 tarihleri arasında Konya'da icra edilecektir. Söz konusu eğitime Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'ne ait altı adet F-15 uçağı iştirak etmektedir" denildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bir Sahil Güvenlik korveti ile Ege'de keşif, gözetleme ve karakol görevi icra edildi. Üç adet bot ve bir "mobil radar" ile Türkiye-Suriye deniz yan hududunda kontrol görevi yürütüldü.

http://www.sondakika.com/haber/haber-turk-ve-suudi-jetleri-konya-da-hava-savunma-8161304/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Türk ve Suudi Jetleri Konya'da...
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2016, 18:28:47 »